Nedôvera vo vzťahu

danielitka26
28. máj 2011

ahojte.neviem ako zacat.partner po skrachovanom manzelstve a dvoch vztahoch tvrdi ze neveri uz nikomu, teda ani mne :( velmi ma to trapi. Poradte alebo napiste ako si ziskat doveru alebo ci vam funguje ak mate taky vztah tiez.

juliap
28. máj 2011

@danielitka26 ja by som radila vycuvat z takeho vztahu, a uz vobec by som sa nesnazila otehotniet, ako mas uvedene v pase, dietatko nic nevyriesi ... ak ti povedal, ze ti nedoveruje, tak potom pre neho vas vztah nic neznamena ...

sisaha
28. máj 2011

@danielitka26 tiez si myslim, ze ty si ta, ktora vo vasom vztahu lubi viac. ako dlho ste spolu? pravdepodobne tvoj partner si touto vetou otvara zadne vratka a ked sa mu nieco znepaci, vycuva von. urcite by som sa s nim na tvojom mieste nesnazila otehotniet. Dieta nevyriesi vasu krizu...

danielitka26
autor
28. máj 2011

dcera je jeho a je na mna velmi citovo naviazana uz len koli

sisaha
29. máj 2011

@danielitka26 tak na neho netlac.., pravdepodobne sam nevie co chce. Zacni zit svoj zivot a ked mu dojde, ze sa mu vzdalujes, tak bud sa nastartuje, alebo vas to odcudzi este viac. Ale na tvojom mieste by som do dalsieho tehotenstva nesla. Ak je tvoja dcerka jeho, tak ste spolu minimalne 4 roky. A to mi pride z jeho strany ako alibizmus... preco ti neveri, ked si s nim uz tak dlho? ma na to nejaky dovod? Ak on sam nepostrehol, ze sa za tie roky moze na teba spolahnut, tak neviem ako inak by si chcela este ziskavat jeho doveru...Asi on sam nechce..

annaopialova
30. máj 2011

danielitka 26 dovera vo vztahu je ako prvorada po takych skusenostiach sa dovera velmi tazko buduje ak sa tak vyjadril nema to zmysel len preto lebo sa budes len ty trapit je to tazke rozhodnutie ak ho mas rada o to je to taksie sadnite ei spolu a prediskutujte vas vztah a podla vasho rozhovoru sa zariad aby si neskor nebanovala lepsie sa vracia z kratsej cesty ako ked uz neni navratu drzim ti palce

katka888
30. máj 2011

suhlasim s babami, dovera je jedna z najdolezitejsich veci vo vztahu, dovolim si tvrdit, ze podstatnejsia ako velka laska, lebo zalubenost casom jemne vyprcha.
ak ti nedoveruje, nech sa zamysli, preco je to tak, co ti tym sposobuje, samozrejme, mali by ste sa o tom otvorene porozpravat a veta typu, ze po skrachovanom malnzelstve uz nedoveruje nikomu je znacne alibisticka.
osobne by som v takom vztahu nemohla byt, ak tam dovera nie je, nie je tam ani stipka nejakej istoty, ze sa o toho cloveka mozes opriet aj o par rokov.
pokus sa s nim otvorene porozpravat, mozno, ak je ten problem velky, resp, ta znacne trapi, obratila by som sa o radu k odbornikovi

veronika1417
30. máj 2011

@danielitka26 ahojcek precitala som si nazory a neda mi a musim reagovat. Vies ked Ta v zivote sklame niekto blizky je to velmi tazke a ked tych sklamani prezijes viac? No tak potom dakujem pekne ☹ podla mna to partner robi mozno aj preto ze chce od Teba pocut nieco co ho uisti ze Ty ho nesklames. Mozno je citlivy a nedokaze na to len tak zabudnut a zozieraju ho obavy. Ja to trosku chapem pretoze tiez ma sklamal najblizsi clovek a tazko to predychavam aj ked som stale s nim. No mali by ste o tom hovorit. Neviem kolko casu uplynulo od sklamania a kazdy ma individualnu mieru casu kolko potrebuje aby sa s tym ako tak vyrovnal, no nie je nad to ak Ti povie coho konkretne sa tak velmi obava. Takto veru riskuje ze pride aj o Teba a opat to bude brat ze ho niekto sklamal a neuvedomi si ze si zato moze aj on sam.