Nedôvera v manželstve

andreasko
27. sep 2016

Verim ze mi napisete svoj pohlad na vec ...sme 18 rokov manzelia mam 15 rocneho syna a 4 rocneho
Od zaciatku nasho vztahu to bolo o nedovere z manzelovej strany...vzdy vzdy ma z kafecoho upodizrieval a stale to trva ...neviem mu nijak vyvratit jeho bludy stale si melie svoje...a neviem ho presvedcit...nikdy nikdy som mojho manzela nepidviedla co sme spolu on mi to neveri a tvrfi si stale svoje...je o 10 rokov starsi ja mam 40 milujem svoju pracu som velmi optimist.clovek behladam problemy kde nie su...mozem mu ale vraviet kolko chcem nema to vyznam...ja praca vseyko okolo deti domacnost vbjednom zhone...nefovolim si ani na kavu s kamoskou ist aby nemal dovod zas do mna pustat sa...mame mat stretavku zo skoly boli sme v triede vzdy len sami chalani a dve baby a ani tsm si nedivolim ist.stale daco...nikdy som nevyhladavala inych chlapov ani nymfonanka nie som ...sex 1/2 krat za tyzden mi staci moj muz by mohol stale...nebavi ma to ked vidim ze na mba tlaci...byvam dost unavena ...ved o vsetko sa staram ja praca deti domacnost...ja mojmu muzovi plne verim davam mu dychat som velmi tolerantna nic z toho nedostavam ja...a ked uz pridem za nim ja otoci sa mi chrbtom. ..mam pocit ze manipuluje so mbou a som z toho nestastna...aj ked on stale tvrdi ze mna nic netrapi...ja nechapem...a uz ma to nebavi...ako dalej...dakujem

sissy27
27. sep 2016

@andreasko ako vážne toto znášaš 18 rokov? 🙄
môj ex bol takýto... odzdravila som staršiemu susedovi čo býva vo vedľajšom dome celý život a hneď scéna, že ja som s ním určite niečo mala, pritom nevidel ho prvýkrát... v novinách titulka, že vydatú hollywoodsku herečku načapali s milencom, hneď som jednu schytala, lebo ja som určite taká istá... pritom už som naozaj ani nedýchala bez jeho súhlasu, presne ako ty... čisté psycho... preto som z neho spravila ex a nie manžela a otca svojich detí... ale inak pointa týchto jeho podozrievaní a útokov na mňa bola v tom, že on sa doslova kurvil kade tade a teda "podľa seba súdim teba..."

andreasko
autor
27. sep 2016

@sissy27 presne ajbtoto som mu pivedala sudis podla seba!?
Nie on mi nerobi ze nepozdravitalebo co obliect alebo nie ci kadernika ...on mi nezakazuje...skor v tom zmysle ze mi to potom pripomenie...ked som chcela cvicit ttak naco...na pracu neviem ci ziarli alebo co tu ma v puse stale...to ze on sedi doma ma taku ribotu aku ma to je jeho vec...ale ja uz nemozem doma len tak sediet...no mam stretnutie s psycholog.uvidim co mi na to aj ona povie..uz som ale zo vsetkeho unavena ...mampocit ze ma ma ako decko...a tie jeho slova su stale dookola ...uz sa mi nic nechce vyvracat zbytocne nema vyznam

vika35
27. sep 2016

nuz byvas s chorobnym ziarlivcom. on sa nezmeni.

sissy27
27. sep 2016

@andreasko hlavne prosím ťa nečakaj, že on sa zrazu zmení... nezmení... zmeniť môžeš niečo jedine ty - buď jedným uchom dnu a druhým von a zariadim sa podľa seba, alebo sa zariadim bez neho... ja mám len jedny nervy, takže som si vybrala druhú možnosť...
ale po mojich skúsenostiach by som ja už veru také, že nejdem na stretávku len aby bol doma kľud, nerobila... chcem ísť na stretávku? idem... nechcem robiť toto? nebudem...

katarinapekna
27. sep 2016

Si v najlepšom veku, najvyšší čas začať si zit podľa vlastných predstáv.

andreasko
autor
27. sep 2016

@vika35 ja neviemneviem
Videla som film noci nepriatelom tam bol ziarlivy psychopat ..je chorobne ziarlivy ked mi nezakazuje co obliect nesleduje mi mobil!? Toto on mic nerobi....ale upodozrieva a velmi ...prisahala som mu ze som nukdy nikoho nemala a on ze ci ma huba neboli...ranilo ma to...ja nechapem mojho muza ...vzdy mi da pocit ze vsetko robim zle...ze on je dokonaly...unavena som z toho...ako otec je oki nemozem nic vytknut ...ale tito je uz vela na mba ...ked mi nedoveruje...vobec

puklica13
27. sep 2016

@andreasko takze ked nie je ta ziarlivost podla filmu tak je to ok? Nechapem ako takto mozes zit..to je ciste peklo p mna...
Zijes len raz..ked budes mat 70na co budes spominat? Ako si nikde nebola, nic nezazila..lebo manzel?
Za 18rokov si nepochopila ze cim viac vysvetlujes,cim viac sa vyvinujes..tym je on viac presvedceny o svojej pravde?

natalym
27. sep 2016

@andreasko A neskúšala si, že robiť mu to čo on robí Tebe?
Inak je to náročné na psychiku, to musí byť neznesiteľné. Aby si nešla na kávu s kamarátkou..........

vika35
27. sep 2016

@andreasko 😀 ved som nepisala, ze je psychopat ale ano je to ziarlivec a este ta aj psychicky tyra
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/relax/zijete-ch...

andreasko
autor
27. sep 2016

@puklica13 nie nie podla filmu...ale vzdy som si myslela ze chorobny ziarlivec sa chova ovela ovela horsie...ale mas pravdu...

andreasko
autor
27. sep 2016

@vika35 dakujem za stranku...

charity
27. sep 2016

@andreasko To, ze Ti nesleduje mobil, neznamena, ze nie je psychopat.

Vsetko robis zle... to je prehnana kritika.
Otocenie sa chrbtom, ked za nim prides... to je ignorovanie.
Vycitanie stretnutie s ludmi /aj ked je len jemne a dodatocne/ je snaha o Tvoju izolaciu.
Rozhodovanie o tom, ze veci citis inak ako hovoris... popieranie Tvojich pocitov, snaha o Tvoje zmatenie, aby si prestala doverovat vlastnym pocitom, teda tzv gaslightning.

Pozri teraz je dolezite, ci jeho ziarlivost je len hra, ktorou Ta psychicky nici... alebo ci on svojim bludom o Tvojej nevere realne veri, bludy su iracionalne /napr zakukanie kukacky podla neho je signal milenca, ze mas ist sexovat/. Nech je jeho ziarlivost akehokolvek povodu, je to na rozchod. Ale v druhom pripade sa ziarlivost bude zhorsovat a pojde Ti realne o zivot, lebo bludy a paranoia prevladnu.

K mobilu: mozno ho nekontroluje. A mozno tam mas od zaciatku nim vlozenu tajnu aplikaciu na monitorovanie Tvojho mobilu... Alebo ma pristup cez net k Tvojmu iCloud. Alebo ho mobil nezaujima, lebo mu nejde o zistenie nevery ale len o Tvoje citove tyranie a psychicke nicenie.

Btw slovenski psychologovia sa v tyrani a psychopatoch moc nevyznaju, takze skus radsej zavolat na linku ministerstva vnutra pre tyrane zeny 0800212212. Tam Ti potvrdia, ze ide o tyranie.

Akonahle Ta niekto izoluje, je cas vztah ukoncit. Laska neizoluje, nenici, neobvinuje...

cacianka
27. sep 2016

žiješ s manipulátorom a žiarlivcom. aj keby si chodila s pásom cudnosti a v mníšskom rúchu, aj tak by si niečo našiel, čo by si o teba otrel hubu. ked chceš žiť v takomto stave až do dôchodku a do smrtim, tak ži, ale ak nechceš - tak to rieš. viem že sa mi tieto 3 posledné slovíčka píšu ľahko, ťažko sa splnia, ale si jedna zrelá, zdravá, inteligentná, šikovná a pracovitá žena, nezaslúžiš si takýto život. a je na tebe, kam si ho nasmeruješ a aký si ho zariadiš.
ja by som už toto netrpela, veľmi vážny pohovor by zavládol v našom byte. a robila by som tomu môjmu podobé scény ako on tebe.
s kým si volal cez deň, neklam - máš celý deň telefón pri ruke.
s kým si si písal - v šuflíku je veľmi veľa papiera a obálok.
komu si posielal mejly - takto zháňaš a ojeb+ávaš ženské
prečo máš toto pekné tričko - čo si balil poštárku, kuriérku, alebo tie mladice čo okolo venčia psov
zase máš voňavku - ahá, zase si bol v obchode a obtieral si sa o tú mladú predavačku
možno ťa inšpirujem, alebo sa aspoň zasmejeme 😢

emilia25
27. sep 2016

Zijes vtom 18rokov tak je normalne ze si myslis ze je to pomaly normalne ze su horsi.uz aj tu ze cela domacnost je len na tebe.on ti nepomaha alebo deti teda aspon ten 15rocny uz by mohol riad umyt povysavat.a tu vidis ze si ta nevazi ked sa ti otaca chrbtom to milujuci manzel nerobi.

dominika6
27. sep 2016

@andreasko zvláštne že za 18rokov ho nevieš ovládnuť a predísť zbytočným konfliktom..
určite ťa stále ľúbi a bojí sa že o teba príde,čiže vek v tomto prípade nehrá rolu,lebo ľúbiť sa manželia môžu aj 70-tke..
ja by som mu povedela iba jednu vec:
,,vieš mrzí ma že stále na mňa takto zbytoče bezdôvodne útočíš a ak by som ťa chcela vymeniť,dávno to urobím a nevytáčaj ma,lebo ešte stále si môžem nájsť mladšieho 😀 😀

megika1
27. sep 2016

psycholóvia tvrdia,že žiarlivosť liečiť je horšie ako liečiť alkoholika,či gembléra......s jeho pribúdajúcimi rokmi bude väčšia frustrácia,bude horšie a ešte horšie....ak nebude chcieť podstúpiť terapiu.....budeš mať peklo,bohužiaľ iné Ťa nečaká ☹ ak budeš ustupovať,lebo je manipulátor,Ty slabšia,jeho fantázia veľká a prídu aj tresty :( :( to je choroba

moonlight1210
27. sep 2016

@andreasko ustupovat ziarlivcovym poziadavkam ublizuje jemu aj tebe.
ty trpis, lebo ta obmedzuje.
on trpi, lebo jeho fantazia vdaka tomu, ze mu nedavas jasne hranice, rastie a zeru ho coraz bludnejsie predstavy.

navonok sa to nezda.
ty si myslis, ze ked toto a hento urobis, bude spokojny.
povedz - je spokojny? bol niekedy vôbec spokojny?
nikdy, vsak? vzdy nakoniec prisiel s niecim dalsim.
zacarovany kruh. na umretie.

ziarlivost nepozna hranice. nepozna ani dokaz neviny. len dokazy viny.
co on prijme ako dokaz neviny, si v hlave zachvilu preberie, a ked nic ine, zacne sa pytat, co tym chces pred nim skryt. cim ho chces zaslepit, aby ti neprisiel na to, ze mas za usami.
to je podstata toho vtipu, kde zena ziarliveho manzela s úsmevom povedala, ze budu mat na veceru jeho oblubene knedlicky s jahodami a on ju zmlatil, lebo maso urcite nachystala milencovi.

ak budes mat dobru psychologicku, bude ta pomalicky smerovat k tomu, aby si mu vedela tie hranice pomaly vytycovat. a co raz stanovis, uz neustupis.
vyzera to ako drezura. ja viem.
ale v skutocnosti mu tym velmi pomahas.
pomahas mu nespadnut do priepasti ziarlivosti.

viem, o com hovorim. zazila som.

le4
27. sep 2016

Ake mal detstvo, vztah s rodicmi? Zazil nejake velke sklamanie? AJ z toho moze vyplyvat chorobna ziarlivost/nedovera. Skus sa s nim porozpravat. A mozno aj trosku preklepnut, ci on nesudi podla seba.

stepanka274
27. sep 2016

Ja som takto bola u psychologičky a chcela som pomôcť ako sa správať k žiarlivcovi. Ona sa ma jednoducho spýtala a vyhovuje vám tento život? Povedala som že nie, preto som tu a chcem poradiť, zmeniť a ona mi povedala rozveďte sa. Veľmi som bola sklamaná že za 20 € nemala ani snahu hľadať ako sa správať. Príspevok čo napísala moonlight 1210 ohľadom psychologičky čo naučí ako smerovať takého človeka sa mi páčil. ale to musia byť už ozaj dobrí psycholog, aby také niečo dokázali.

charity
27. sep 2016

@stepanka274 Hej. Kedze patologicka ziarlivost je neliecitelna, musia to byt naozaj majstri.

Za svojich 20 eur si dostala vybornu radu. Bez srandy. Pristup moonlight je o kroteni nepatologickeho ziarliveho spravania a aj tam hrozi, ze pri oslabeni partnerky sa zacne partner opat spravat uzurpatorsky. V pripade dusevnej choroby je vsak jedina cesta odchod.

dunakiliti80
27. sep 2016

Divné a pre mňa nepochopiťelné že po toľkých rokoch to chceš riešiť , asi ti to až tak nevadí ..... a pochybujem že u neho nastane zmena k lepšiemu
veľa šťastia Ti želám 😉

andreasko
autor
27. sep 2016

@dunakiliti80 vadi a velmi ..vzdy vždy som ale verila že to bude lepsie teraz viem že nebude ...skoda len že musi niečo skončit pre nic pre niečo čo neexistuje ...co nikdy nebolo

elenka.k
27. sep 2016

veď mu povedz: len to stále spomínaj a raz Ti sama oznámil, že som bola vtedy a vtedy a stým a oným - ak odo mňa iba toto chceš Buď ticho ja sa kvôli Tebe nechcem zblázniť - ver mi ak nie - tak môžeš vypadnúť - lebo ja chcem dýchať!!!! Si stále horší a horší, nie som nejaká ku*va tak to pochop. Lebo sa začnem ku*viť a potom zomrieš od žiarlivosti - postraš ho.
Neviem asi sa mi to ľahko hovorí...... /píše/

moonlight1210
27. sep 2016

@stepanka274
tvoja psychologicka ti iba dala zhrnutie tvojho problemu. je to zarucene riesenie, ako nepremarnit zivot.
co sa ziarlivca tyka, tak urcite.

neviem, ci ta odhadla podla tvojho prejavu, alebo podla opisu chovania tvojho muza, alebo sa jej len nechcelo, alebo co (nebola som tam). ale mozno vychadzala z faktu, ze na to jednoducho nemas.
na zivot so ziarlivcom nema len tak hocikto. je to vycerpavajuce. ziarlivec ma dost dusevnej sily na to, aby partnera doslova dusevne zomlel. je ako kvapkajuca voda. tolko ta bude zahrnat vycitkami, podozreniami, argumentovanim (realnymi) faktami, ktore vsak umne popreplieta tak, ze sa z toho hlava toci...
a co je najhorsie - on tomu veri. naozaj to ma za pravdu. za logicke dedukcie. pre neho je v tom jasna logika. hoci su to bludy.
preto vie byt ziarlivec u druhych spociatku presvedcivy, ze naozaj si vadna ty, nie on. ze on ma pravdu. a to je strasne ubijajuce, ked vidis trebárs aj vlastnu rodinu, ako tebe prehovara do duse, aby si sa umudrila. akoby si ty bola ta chora. nie on.
takze mozno ti dala dobru radu. odist prv, ako ta to uplne pohlti a v 60-tke vypluje ako staru zenu s kalnym pohladom, ktora uz nevie najst radost zo zivota.

bluka2
27. sep 2016

Praca mu vadi, lebo ti dava nezavislost....debil