Nedocenená

17. nov 2021

Či robím zle . Žijem klasický život vydatej matky. Starám sa, že chystám mužovi jedlo do práce takisto aj doma my nakladam popod nos. Nechodím nikam von ,žijem len pre rodinu . A stále necítim žeby ten chlap to vedel oceniť . Minimálne objatie, pusa.. intímne nespomínam radšej..lebo čaká keď ja niečo začnem. Celé zle. Pár pekných slov ako zlato..
To naozaj žena musí aj vyzerať tip top?tu ide len o to?

lenkakravcova
17. nov 2021

Myslím, že nejde len o to, ale ide aj o to.

autor
17. nov 2021

@lenkakravcova 👍snaha sa cení?

mariaveronikag
17. nov 2021

no asi to, čo robíte berie ako samozrejmosť...dajte mu to najavo. A áno, muži pozerajú aj na to, byť tip top pre neho, hoci nejde le o to

lenkakravcova
17. nov 2021

Dúfam, že áno. Aspoň môj tu snahu oceňuje. 🙂

moonlight1210
17. nov 2021

Prestan uprednostnovat iba rodinu. Mysli aj na seba. Urob v tom rovnovahu.
Inak sa ti sklamanie nevyhne. A co je lahko dostupne sa stava beznym standardom. Ak chces ocenenie, musis potom ponuknut este viac, aby si to vsimli.
Takze daj rodine najavo, ze bezny standard nie je psia povinnost. A treba si cenit prave to, ze ho maju od teba bezne dostupny.

luccija
17. nov 2021

A prečo mu nakladas pred nos a chystáš do práce?robí to aj on tebe?ja sa rada postarám, ale neposluhujem.
@moonlight1210 to rodina nepochopí tiež sa vyhrážam, že všetci budú chodiť na obedy a bude pokoj a večer suchá večera.napr.moja teenegerka povie, že polka triedy na obedovh v škole nič nezje a idú potom do obchodu po sladkosti.Myslis, že ocení, že ja navarim obed podľa jej gusta?pre ňu to je normal🙂)
Autorka určite nejde o to byť tiptop.Ale zase chlap má ruky a vie si nabrat či nie?si doma a o vsetkych sa staráš mysli aj na seba

janinah
17. nov 2021

Áno,nakladaj na tanier a staraj sa,tak to má žena s rodinou robiť ...ALE nie vždy,inak je to samozrejmosť nedocenená.Kľudne nechaj mužíčka navariť nedelný obed,nechaj sa pozvať do reštiky /ak pandémia dovolí/ a nebud nonstop poruke.Vybehni za kamoškou,na nákupy pre radosť /ja sa tak vyžívam v kníhkupectvách/,ku kaderníčke.Si príliš dostupná,príliš obyčajná,zvykol si.Nezabudni semtam vybaviť rodinný víkend pobyt,tam aj tvoj muž zistí,že aj iní muži a ľudia budú mať snahu s tebou tráviť čas /pri všetkej počestnosti/...teda všetko robíš ok,ale rob aj niečo naviac-pre seba.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
savanna
17. nov 2021

Neviem, co povazujes za tip-top, ale ja ked vidim niektore zeny, ako vyzeraju, tak nevychadzam z udivu. Popriberane, vyrastene sediny, v teplakoch, zanedbane. Ani na ulicu by som tak nevysla. A to nie som typ, ze rano travim hodinu nahazdovanim makeupu, ani sa nemalujem. Ale podla mna nejaka zakladna starostlivost, co sa tyka postavy, vlasov a pleti by tam mala u kazdej zeny byt rovnako aj u chlapa.

tenerifka
17. nov 2021

Zijem klasicky zivot vydatej matky-uz 22 rokov, nechystam muzovi jedlo do prace, nenakladam mu jedlo pod nos, chodim von, cestujem aj sama, zijem pre rodinu aj pre seba(som trochu sebec). Neupravujem sa kazdy deñ tip top, ak nikam nejdem. Kazdy deñ pocuvam, aka som krasna, uzasna, ziaduca..... Ked si vylozim nohy a vypytam si pohar vina, muz mi ho s laskou prinesie, objima ma, pohladi......
Tak ja ti nevim Karle, kde soudruzka z NDR robi chybu, ale asi to bude tou prehnanou usluznostou

lubkavargova1
17. nov 2021

@viestta tyzden bez manzelky? Zase nerobme z chlapov debilkov. Pracku vedia zapnut, aj poumyvat riad aj navarit aj popratat, Moj otec bola stara skola fakt, ale ked bola mamina v nemocnici, tak vzdy navaril, aj popratal a osoril 3 deti a domacnost bola tip-top a ziadna babka nepomahala a ani nic. Niekedy navaril tatino ovela lepsie a aj chutnejsie ako mama...a to podotykam, ze bol maliar-natierac co pracoval na stavbe...tu je podla mna ovela viac, co nam pani zakladatelka nepriznala, takze tu je mega problem zakopany. Najprv nech si ona nastavi zrkadlo a potom kritizuje pana manzela ze ju nedoceni alebo neviem co...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. nov 2021

@viestta nie neobslúži sa🙈povie že naber mi ..že mu viac chuti ale ja mu poviem a mne kto nabere

luccija
17. nov 2021

A ty poslušne ideš a naberies🙂)a čo by spravil, keby si bola v práci nejedol?ja rozmýšľam, že za 18 r som mužovi nenabrala jesť on to nemá rád chce si nabrat sam.Tvoj muž je pohodlný aj mne by viac chutilo od druhého...aspoň si tanier odnesie či aj to spravíš?moja kamarátka mužovi nosí do sprchy spodné prádlo a tielko;) holi ho, lebo ona to vie lepšie....

autor
17. nov 2021

@luccija hm.. ako kedy odnesie..riady umývam len ja..ževraj to je moja robota

luccija
17. nov 2021

Ale zase kamarátku to baví ona sa rada stará, robí z domu pre muža času má dosť...ale už som zažila aj paniku, keď išla so mnou von a 46 r muž jej volal prečo im so synom nenabrala jesť pokým odišla...Ja by som sa bála, že pôjdem do nemocnice a chlap by bol bezradný.Necakaj od takeho muža ocenenie možno je z rodiny kde mama všetkým takto nakladala...ty to musíš po malých kúskoch zmeniť.Poznam ženy, ktoré nevaria a čakajú, kým muž príde domov a navarí.Ty sa musíš oceniť dať sa trocha hore a nie byť na poslednom mieste.Deti odrastu a doma Ti zostane neschopný chlap.

tenerifka
17. nov 2021

Autorka, na vine si ty sama, nie tvoj muz, ty si to nechala zajst tak daleko, od zaciatku si mala ukazat svoju hodnotu a nastavit hranice, chlap vzdy bude bazit po niecom cennom, co sa mu nebude ponukat zadarmo na tanieri vzdy, ked sa mu zachce

ikissedagirl
17. nov 2021

v prvom rade si vaz ty samu seba. naucis tym aj svoje okolie vazit si ta.
a zaujimal by ma aj opacny pohlad na vec. teda, ze ci aj muz nema podobne pocity. ze co vsetko robi a nik to neoceni. chodi do prace, stara sa o auto, zahradu, cestou z prace vybavi, vyzdvihne, vozi nakupy ... ja neviem. len rozmyslam nahlas 🙂

stanulienkat
17. nov 2021

Toto nie je klasicky zivot vydatej zeny. Toto, co ty opisujes, je zivot zeny na zaciatku 20. storocia.

elizabet173
17. nov 2021

nie, ty si sa pasovala do role slúžky a domáceho spotrebiča v jednom. Prečo mu nakladáš pod nos? Chystáš jedlo do práce? Ako si ťa má vážiť ako ženu, keď sa správaš ako dôchodkyňa najatá na domáce práce? Skús na budúci týždeň nevariť, nebuď doma, keď bude mať prísť z práce, nechaj mu odkaz že si u kaderníčky, o dva dni že si sa išla poflákať po obchodoch a uvidíš, ako spozornie

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
c_est_la_vie
17. nov 2021

Nechcem tu písať klišé, ale podľa mňa mužov na ženách priťahuje sebavedomie a keď je so ženou pohoda. No a pokiaľ v ničom nehľadis na seba, stále sa obetujes, tak máš už v podvedomí taký samonasieraci syndróm, ktorý tú pohodu ničí.

Môj muž mi kľudne pomôže s varením, aj malého postráži keď ideme von na večeru, nech sa upravím. A denne si vyhradim aspoň 30 min na niečo, čo ma baví ( joga).
Náklonnosť mi vyjadruje pravidelne ( nie vyslovene slovne, ale kúpi mi čo mám rada, ráno postráži malého lebo vie, že som k nemu v noci vstávala, tak nech si pospim a pod.). Je oveľa radšej, keď nie je dokonale čistá zem alebo denne navarené, ale som v pohode ja i dieťa 😉

elizabet173
17. nov 2021

@janinah žena s rodinou má nakladať mužovi na tanier? To si kde vyčítala? Áno, v ojedinelých prípadoch, keď som ja mala dovolenku a muž mukloval na stavbe nášho domu, tak som mu jedlo nakladala a riad umývala (umývačku sme nemali). Ale ten istý muž ma čakal s večerou, keď mal dovolenku on a ja som prišla o piatej z práce.

luccija
17. nov 2021

Takže neodnesie🙂)ja viem, že sú chlapi, ktorí stále delia mužské, ženské práce...takéto neprenaucis.Ja sa už hned ozyvam dnes chceli doma vyprážaný karfiol ok, ale ja ho nebudem obaľovať sama...varím celý týždeň aspoň cez voľno chcem pomoc.Muz nevie / nechce variť, tak aspon osupe zemiaky, obalí, nareze mäso...ale verím, že sú chlapi s ktorými nepohnes.Radsej zalezie do garáže či motá sa po dvore a hrabe listy nech nemusí pomôcť.Zeny robia chybu, že pokým nie sú deti všetko stíhajú chlapa hyckaju, potom su doma s deťmi a roboty pribudne chlap v robote príde na hotové a potom príde peklo, keď žena nastúpi do práce cez desiatu, raňajky, práca...úlohy, krúžky a tam to vybuchne.Vsetko to už mám za sebou 🙂 a teraz kľudne ráno poviem ty osup zemiaky, ja spravím toto, lebo každý sa zduchol a ja som robila.

ivkazba
17. nov 2021

Robíš mu slúžku a ak náhodou od neho niečo chceš, tak toleruješ, že ti povie že to je tvoja robota. Akú môže mať voči tebe úctu a rešpekt? Nijakú. Zmeň seba, prestaň robiť slúžku, staraj sa o seba, nemyslím výzorovo, proste venuje čas aj sebe, nielen mužovi a domácnosti. Začni byť žena a nie slúžka, potom sa môže aj on na teba pozerať ako na ženu.

elizabet173
17. nov 2021

@luccija presne, ako píšeš, ja márne rozmýšľam, čo je v paneláku mužskou prácou okrem výmeny žiarovky. My máme dom a keď nepadá sneh, ani tam tú mužskú prácu v zime akosi nevidím.

janinah
17. nov 2021

@elizabet173 prečo by som nenaložila na tanier,ak on potom riady umýva? nemám s tým problém,nerobím to vždy a nakladá aj on mne,nie je to žiaden gaučový povaľač....

elizabet173
17. nov 2021

@janinah to je v poriadku, veď ja som tiež písala, že som naložila na tanier, ani si ho po sebe odmiesť nemusel. Ale chytila som sa toho, že si napísala - áno, žena má nakladať na tanier. Tým si ju pasovala do role slúžky, muž má predsa ruky.

elizabet173
17. nov 2021

kým nezmeníš seba, on sa nezmení, prečo by to robil? Že mu viac chutí, keď mu naložíš ty? Úbohá výhovorka, jedlo je predsa to isté.

luccija
17. nov 2021

@elizabet173 píše, že ALE nie vždy...mne by vadilo, keby mi niekto nakladal🙂ale, až je raz muž zvyknutý od mamičky, že ich obskakovala automaticky to čaká od ženy.A ona to roky robí, až jej to jedného dňa príde...