Nechcem rodinu

19. jan 2023

Ahojte zeny.
Chcela by som vediet, ci sa tu nachadza niekto, kto to ma podobne ako ja. V poslednej dobe si zacinam co raz viac uvedomovat, ze nechcem rodinu. Nechcem muza, nechcem dieta. Preco? Ked vidim co sa deje s dnesnymi parmi, co sa deje vo svete..je mi z toho zle. Aj tu na MK..proste toto ked citam napr.ako sa muz sprava k zene, ako si ona necha skakat po hlave ako si dokazu niektore znicit zivot napr.ze si spravia hned dieta s clovekom, ktoreho ani nepoznaju..ze sa navzajom ludia podvadzaju atd.. Jednoducho ma chtfa panika. Nechcem tak skoncit. Mam strach.. Co ked ma muz bude podvadzat? Co ked ostanem na dieta sama? Bez penazi.. Co ked ... Proste na 99% som si ista, ze toro nechcem a musim urobit vsetko pre to, aby som tak nedopadla. Ziadne viazanie sa, ziadni muzi..max na sex, ale to je vsetko.. Mate to tak podobne niektora?

ckocka
19. jan 2023

Na dnešnom svete je krásne to že ťa k tomu nikto nenúti.

divokykonik
19. jan 2023

Nemám to tak, ale nesúdim ľudí čo nechcú rodinu. Ako hovorí môj otec: Každý si robí čo chce. 🙂

katharas
19. jan 2023

Ja ti rozumiem. Mám síce manžela, sme spolu 12 rokov, ale dieťa s ním mať nechcem. Za tie roky som pochopila, že to nie je to čo chcem. Určite ho milujem, no sú chvíle keď som z neho totálne vyčerpaná. Viem dokonca, že bol zamilovaný do inej ženy, ale viac som vedieť nechcela. Keby požiadal o rozvod, nebránim sa 🙂

jj298
19. jan 2023

Je to tvoja volba ale myslim ze budes citit ze ti nieco v zivote chyba…ono je pravda co pises s detmi a muzmi…tie negativne stranky sice nezazijes ale ani tie krasne..su to ovela intenzivnejsie emocie..a myslim ze tych krajsich je ovela viac

zobaka
19. jan 2023

mas uzkost z toho, co sa mozno nikdy nestane, to je ako pozerat spravy a nechat sa zbytocne vystrasit

jj298
19. jan 2023

@katharas naco si s nim?

autor
19. jan 2023

@ckocka To je pravda..ale nestazujem sa. Chcela som len vediet, ci to ma niekto podobne ako ja.

jakoma
19. jan 2023

@katharas nechces mat deti vobec, alebo s nim nie?

autor
19. jan 2023

@jj298 neviem..mozno o par rokov zmenim svoj nazor, mozno spoznam niekoho, kto ten nazor zmeni..neviem

autor
19. jan 2023

@zobaka ale ta predatava je hrozna..uznaj sama

zobaka
19. jan 2023

ja si take nepredstavujem, bojim sa uplne inych veci 😂

ckocka
19. jan 2023

Či existuje ešte ešte niekto kto má teraz zásadné existenčné obavy? Určite.
Ale strach je emócia, rovnako láska - kedy ktorá bude dominovať sa nedá dopredu povedať.

autor
19. jan 2023

@zobaka tak..kazdy mame nieco, coho sa bojime 🙂

mikadooo
19. jan 2023

Nemám to tak. Tak pred 25 rokmi som si myslela, že ostanem sama, kúpim si klavír a čiernu mačku a bude mi hej. Teraz mám o 25 rokov viac, muža a tri deti. Rob ako to cítiš, hlavne si nemysli, že tvoj pohľad na svet je už nemenný na veky vekov. Mýliť sa je ľudské a takisto meniť názor je ľudské. To len na sociálnych sieťach sú všetci neomylní a majú jasný názor na všetko.

morgane1975
19. jan 2023

V dnesnom svete je to rozumna volba.

lucyluska
19. jan 2023

Ahoj, rozumiem ti.
Kým som našla pravého partnera veľa vody pretieklo.
Aj v chorobách ostal somnou, prežili sme 3 roky byť od seba. Prežil moje obratenie k viere, pritom sa obrátil aj on, pred 12stimi rokmi. Sme už manželia. Veľmi sme vnímali naše okolie, ako sa ľudia správajú, podrazy, sklamania... tiež sme si hovorili, že deti do tohto sveta priviesť 🤷🏼‍♀️ ja som sa rozhodla nezit v strachu, v každom smere. Deti chceme, dufam že budú. S manželom sa ľúbime, doverujeme. A nie všetci muži sú zlí.

jj298
19. jan 2023

Myslim ze ho zmenis ked najdes toho spravneho chlap..byt stale sama musi byt smutne..samozrejme mozes svoj zivot naplnit inak…ale ja fajn ked aj niekto iny povysava😀

animus
19. jan 2023

Mám manžela, ktorý mi je súčasne najlepším priateľom a vie o mne viac ako moji rodičia. Máme dieťa, ďalšie na ceste. Som šťastná, milujem svoju rodinu aj život, ktorý žijem. Ale je pravda, že tiež žijem v strachu. Ale v inom ako popisuješ. Ja zasa keď denne vidím čo sa deje, mám strach, že sa manžel nevráti z práce. Že ho zabije opitý šofér alebo sa mu stane niečo iné, nehoda na ceste, v práci. Bojím sa o jeho zdravie, zdravie mojich detí, zdravie mojej rodiny. Nech si zvoliš akokoľvek, život je jednoducho ruleta a nikdy nevieš čo ťa čaká. Nevedela by som žiť bez rodiny, vtedy by ma zasa desila samota.

autor
19. jan 2023

@mikadooo momentalne som takto nastavena, ze urcite nie..ale mas pravdu..neviem co bude napr. o rok..

autor
19. jan 2023

@lucyluska tak to ma tesi.. Som rada, ze si nasla svoje stastie..prajem ti vsetko dobre a nech sa ti splni po com tuzis 😇

autor
19. jan 2023

@jj298 Tak ja som zase taky introvert, samotar...ja som rada sama..aj ked mi obcas chyba objatie a tak..ale potom to zazeniem myslienkami, e je dobre ked som sama..aspon ma nikto nepodvadza(😂)

pralinka25
19. jan 2023

nechces nemusis.

a inak: najvacsie vazenie cloveka je strach a myslienky typu co ak. pretoze co ak sa nemusi nikdy stat. je ine ak to nechces pretoze nechces a ine ak to nechces zo strachu.

mozno zazijes blaznivu lasku a vies co aj keby trvala len tri dni stoji za to ju prezit.
vsetko je o vybere. tvojom vybere.
ja osobne som radsej za to prezit a zazit ako si potom vycitat ze som nieco neurobila. zivot je kratky a napriklad ja v nom chcem prezit vsetko co mozem a zaroven sa v nom chovam zodpovedne a vyberam si.
prezit zivot a nezazit v nom vzrusenie nemyslim sexualne, vasen, stratit pre niekoho a pre nieco hlavu hoc aj na chvilu,

Keď neskúsiš nič nezískaš....´
samozrejme nie kazdy musi chciet mat partnera a rodinu ale u teba mi pride ze aj chces len sa bojis

inak to mas tak nesadnes do auta lebo moze havarovat? nezjes hrasok lebo ti moze zabehnut a zadusis sa? nevkrocis do bazena lebo sa mozes utopit?
najlepsie veci su prave tie ktore maju v sebe malu davku rizika, napatia a vzrusenia.

a k tej rodine a muzovi. ja mam dobreho muza teda aspon zatial. preskakali sme kadeco za tie roky co sme spolu myslim ze som nasla dobre. ale nestavam svoje stastie na nom ani na detoch. oni nie su za moje stastie zodpovední. som s nimi pretoze ich mam rada, pretoze je fajn ist tu cestu zivotom s nimi a delit sa s nimi o radost stastie lasku... ale oni nie su strojcami mojho zivota, mojej cesty mojho stastia. to si musim zabezpecit sama. napriek tomu si stastie do zivotov vnasame aj vzajomne ale pointa je v tom, ze to od nich neocakavam.

autor
19. jan 2023

@animus jasne..kazdy jedinec je iny..kazdy ma svoje strachy.

autor
19. jan 2023

@pralinka25 ano..bojim sa ..to je to..moj vecny problem je ten, ze neustale mi v hlave srotuje..vsetko v hlave analyzujem, riesim..castokrat sa aj ked nemam coho..toto je hrozna vlastnost 😏

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pralinka25
19. jan 2023

neskusi sa o tom porozpravat so psychologom? ved taky zivot musi byt strasen narocny a obmedzujuci. takym stylom mozes prist prave o vela pekneho a to je taka skoda

jj298
19. jan 2023

Vies co aj ja som brutalny introvert…mne staci k zivotu a spokojnosti iba moj manzel a syn…nepotrebujem nikoho ineho okolo seba…nemam ani take kamaratky s ktorymi by som travila volny cas.
Ale ako hovorim, ak sa bojis toho zleho nikdy nezazijes to krasne…a nemysli na to lebo si to privolavas…
A myslim ze citim nerozkazes a ked sa zamilujes tak s tym rozum nic nespravi a aj ked to nebude tvoj manzel moze ta rovnako zranit.

autor
19. jan 2023

Mozno by som mala vyjst zo svojej komfortnej zony? Neviem..😔

senticka
19. jan 2023

Ahoj, nemam to sice vobec ako ty, po rodine som tuzila ako po nicom inom na svete a nastastie ju mam, ale ked to citis ty tak, ze nechces, tak podla mna neni o com. Mozno sa tvoje zmyslanie po case zmeni, zatuzis, stretnes muza s ktorym po rodine zatuzis. Mozno nie. O tom je zivot. Kazdopadne ked to mas teraz takto bud stastna ako si drzim palce 🙂

gladys_07
19. jan 2023

Ale vidis len cervene semafory. Ved ake je krasne, ked to vyjde…