Nechcem ju na svadbe

26. apr 2023

Zienky poradte lebo ja uz som zufala. Moj muz ma najlepsieho kamarata tusim od skolky, dokonca teraz spolu uz dva roky robia v zahranici.. Lenze kamarat ma zenu s ktorou sa ja vobec nemusim. Kym este nemali deti a ona pracovala tak sme dokonca aj obcas spolu isli na kavu alebo nakupy + sme sa stretavali ked chlapi chceli ist niekam spolu s nami. Ale vsetko sa zmenilo ako ostala na materskej a pridala sa k online biznisu. Stale mi o tom rozprava, prehovara ma na to, je drza a arogantna. Mojmu muzovi naposledy povedala ze by si mal zvysit standard a kupit ine auto, dalej sa nas pytala ci nemame druhe dieta lebo sme na tom financne horsie ( co je uplna sprostost..), no a stale nam chce davat rady ohladom financii a investicii. Proste ako keby ste boli na kave s motivacnym recnikom alebo financnym poradcom.. Jej manzel je flegmatik on sa nad tym iba pousmeje, ale peniaze nosi domov on, z Nemecka, nie ona a jej online biznis. Tym chcem povedat ze teda rozprava a prehovara ludi na nieco co ani nefunguje.. Na jesen mame svadbu, ja ju tam nechcem. Samozrejme jej muz ani ich deti mi nevadia ale ju tam nechcem, hlavne ked viem ze uz dopredu hovorila ako sa tesi ze kolko novych ludi spozna 😅 (rozumej bude prehovarat na jej biznis). Proste je to nasa svadba o nas, a nechcem tam cloveka kt. ma vzdy nepravom zhadzuje a ponizuje.. Na druhej strane sa bojim ze jej muz sam nepride, a tym padom by bol moj muz sklamany. Ako by ste to riesili vy?

esmeronka
26. apr 2023

Zobrala by som buduceho muža dohodla si s nimi stretnutie a dôrazne im povedala že si vyslovene neželam aby tam nahovarala ľudi na ten jej biznis...ak to nebude akceptovať nech ani nechodi...má to byť vaša svadba a velky deň nie jej miesto na biznis a ak to bude na svadbe robiť a nahovarať normalne by som ich do prdele poslala stade

selest
26. apr 2023

Ak je to muzov tak dobry kamarat, poprosila by som muza nech kamarat svoju zenu usmerni aby na svadbe nikoho,teba ani hosti, neobtazovala svojim biznisom. Ale asi inak by som to neriesila lebo je to aj muzova svadba a on je jeho kamarat...

melanta
26. apr 2023

A už si jej to povedala dôrazne, že si neželáš, aby ti dávala rady a komentovala vaše financie? Ak áno, ak si to urobila viac ako 1x a dôrazne a ona napriek tomu nevie prestať, pozvala by som dotyčného bez manželky. Bolo by pre mňa neprijateľné, aby na mojej svadbe niekto hostí otravoval s biznisom. Vôbec by som to neriešila. Ak si jej ale doteraz nič nehovorila, tak asi je načase. Možno ju stačí dôrazne upozorniť. A takisto ju dôrazne upozorniť, že si neželáš, aby túto tému otvárala na svadbe. Ak by to urobila, vyhodila by som ju, bez hanby. Ak sa hosť nevie správať, nemá tam čo robiť. Že to je žena mužovho kamaráta to nijak neospravedlňuje.

januska12323
26. apr 2023

Vieš prečo vám o tom stále rozpráva? Lebo ste jej neskočili do úsmevu, že vás jej rady nezaujímajú. Aký má na to názor tvoj budúci? On by mal riešiť kamaráta nech si ženu ukočíruje aj keby mal celý večer s ňou vonku fajčiť cigarety.

autor
26. apr 2023

Uz som jej to viac krat povedala ze nas to nezaujima a ze viem aka je pravda kedze nasi chlapi spolu robia, doslova som povedala ze su to sr*cky… Skoncilo to tym ze si ma blokla na fb ..
Moj muz sa s kamosom o tom este nebavil a moc sa mu ani nechce, no povedal mi, ze v ten den budeme mat tolko starosti ze si ich ani nevsimneme. To je sice pravda, ale ja by som sa nerada po svadbe dopocula ze tam behala a niekomu davala taketo nevyziadane rady alebo nebodaj rozpravala take veci ako hovorila nam..

zuzanaa239
26. apr 2023

Presne poznám aj ja tento typ osvietenej pyramídovej ženy, je to horor, ale ja som otvorene povedala, že na mna tieto taktiky neplatia a viem si dohľadať milión kvalitnejších produktov sama a odvety mám pokoj. Skus nejak cez manzela, že svadba je svadba, kde sa prišli ľudia zabaviť a osláviť vaš deň, že ty si neprejaš riešiť biznis veci na svadbe, že manželka je isto šikovná v lobovaní nových kontaktov aj mimo vašej svadby predsa. Určite nejak cez muža hoc sa aj urazia, ja by som si nenechala takto byt poučovana nejakou nimandkou, kolega-nekolega, pekne by som ju dala dole.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
26. apr 2023

Kamaratovi jasne povedat, nech si zenu usmerni. Ak zacne svoj super biznis vytahovat, tak nech ju odvedie domov. Proste takto, jednoducho, bez omacok... Inak bohuzial, pozvanie ani pre jedneho a muz nech kamosovi povie, ze ho to mrzi, ale kto ma na to nervy to pocuvat, myslim, ze pochopi, chlapi nie su zas take urazlive jednotky, idu na to prakticky.

andreatytler
26. apr 2023

Ja by som povedala muzovi aby povedal kamaratovi aby povedal svojej zene ze nech nenahovara ludi na biznis na svadbe.
Urcite by som nezakazovala ucast iba jej. To by narobilo vela zloby.
Ak si napriek upozorneniu bude hladat klientov, tak co uz. Je dost mozne ze sa ti stane ovela horsia vec na svadbe. Ludia budu mat vela prilezitosti od nej odist ked ju nebudu chciet pocuvat. To nie je ako ked ste na navsteve a nikam inam sa neda ist a nikto iny tam nie je a tak ju musis pocuvat.

gejb
26. apr 2023

Autorka, pokiaľ si ta už ona zablokovala a teda nemá záujem o kontakt s tebou pozvite len muza. Načo ju budete mat na svadbe...keď by muž namietal tak mu to vysvetlit po lopate, bude mať na výber bud pôjde sam alebo ostane doma snou...

anjelicek26
26. apr 2023

@andreatytler alebo im dat samostatny stol 😅

maribell
26. apr 2023

Ale ona ťa má stále zablokovanú na fb? To si neviem predstaviť, pozvať a mať na svadbe niekoho, kto si ma zablokoval 😅.
Poprípade urobte kompromis, že kamarátov pozvete bez partnerov 😅

lukbe
26. apr 2023

Veď hádam sú ľudia svojprávni a určite ju stopnú. Kto bude na svadbe počúvať takéto reči? A ty pri nej nebudeš. Myslím,že toto riešiť nemusíš. A ak by si predsa niečo zazrela alebo započula,vtedy nech zasiahnu muži. Netráp sa preto už teraz,ibaže by naozaj dopredu mala blbé reči,to ju stopnúť treba.

ema22270
26. apr 2023

No tazka situacia, ja by som im jasne povedala, aby to tam nerozoberala alebo by som ich ani nepozvala, respektive len kamarata. (Mozno zvlastne, ale neviem si to predstavit mat tam niekoho, kto si ta zablokoval, pretoze s nou nechces riesit vase financie.

janetinka27
26. apr 2023

Ahoj, jej reci na svadbe nemusia byt jedine, ktore budu neprijemne alebo blbe. Neda sa dospelemu cloveku zakazovat ani prikazovat. Kazdy je nejaky, niekto si rad vypije, iny hadze ockom po zenach, dalsia sa strapnuje recami o biznise. Dnes ludia dokazu o sebe rozpravat take chvaly, ze je to az smiesne. A nie iba na svadbe, kdekolvek. To by sme nemohli uz nikam ist, lebo vsade sa najde niekto s blbymi recami.Nesleduj ju, ludia si budu medzi sebou viest rozhovor aj bez tvojho dohladu, kto nebude chciet pocuvat, nebude snad k nej priviazany.
Druha vec je, ze ta blokla po nejakom tvojom vyjadreni, tak by som sa s nou do svadby este stretla a videla by som ako sa ku mne sprava. Do svadby casu dost, pozyvat este nemusite, uvidis aky bude dovtedy vas vztah.

andreatytler
26. apr 2023

@anjelicek26 Ano a najlepsie niekde v chodbe.🙂
My sme tak chceli urcitych hosti dat co najdalej od nasho stola a zle ocislovali stoly a vypalilo to tak ze sedeli hned vedla nas. 😀
Na svadbe je prilis vela nevyspitatelnych veci. Ked to clovek chce takto dopodrobna kontrolovat tak sa zblazni a vobec si to neuzije.

andreatytler
26. apr 2023

@ema22270 Ale tak ved mala dovod si ju bloknut.
Ved moze byt rada ze ma od nej pokoj aspon na FB a nemusela to byt ona kto ju musi bloknut.

andreatytler
26. apr 2023

Alebo urobte len malu svadbu pre rodinu a ziadnych priatelov.

enoula
26. apr 2023

Zvycajne sa pozyva aj partner dotycneho na svadbu. Kolkokrat na svadbe sa ludia vidia po 1x a netusia co su zac, ci povahou ci povolanim. Ty budes mat urcite milion veci pocas toho dna v hlave, nez nad nou rozmýšľať. A vobec nebudeš vediet o com sa kto rozprava, co preberaju pri pohariku či stole.
Neboj, bude to len o vas, zase to uz asi podla mna prehanas ked si myslis, zeby ona bola hviezdou... A silno pochybujem, ze ludia na svadbe chcu pocuvat niekoho biznis. A keby aj, nech.. nekaz si zabavu uz dopredu, tym ze nad nou tolko premyslas

gejb
26. apr 2023

@enoula ale zas volat niekoho, koho tam vyslovene nechce je blbosť...a pozyvanie partnerov tiez nie je pravidlo, len pekný zvyk. Moj nazor je, ze v živote existujú neprijemne veci, ktoré nevieme ovplyvniť a musíme sa s nimi zmieriť. Ale svadobni hostia tam nepatria.

0kristina0
26. apr 2023

Najjednoduchsie bude ich nepozvat, aspon nebudes mat stresy na vlastnej svadbe.

slavomira236
26. apr 2023

Tal je to jeho zena ziju spolu tak pozvat oboch tek sa to robi alebo ani jedneho. Ak by to bola len franerka nejaka cerstva tak by sa dalo nepozvat no takto? Myslim ze to velmi prezivas

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina7070
26. apr 2023

zabezpec sisestru sesternicu niekoho kto bude sediet blizko nich a je asertivny a stopne ju pri tych reciach

deti95060810
26. apr 2023

vykašľala sa na ňu..keď príde na svadbu tak tam bude...
svadobčanov dopredu upozorniť že tam bude jedna pani, ktorá ich bude prehovárať na poriadne blbosti... nech tie jej reči berú s riadnou rezervou...

victory7897
26. apr 2023

Ja si myslím že tam sa nájde niekto kto bude mať už odvahu vo večerných hodinách jej povedať nech s tým páli do p...a ľudia na svadbe chcú tancovať,baviť sa a nie ju počúvať, určite pôjde domov s dlhým nosom ...alebo posaď k nej niekoho kto jej bude nalievať tak ,že pôjde spať o 10tej 🙃

oriesocek
26. apr 2023

inak s tymi finančnými poraadcami tohto typu je fakt problem. Bohuzial to nie su poradcovia, ktorí nastavia rodinne financie, investovanie, atd. Bohuzial sa tomu rozumeju este menej ako ja, co mam zakladne znalosti trhu a produktov (a ekonomicke vzdelanie). Aj moj znamy si vyslovene na drzovku vypytal kontakty na nasich klientov (firemnu databazu) - ze ich oslovi so svojou ponukou investovania... som sa ho rovno opytala, ci sa zblaznil, ci si mysli, ze hocijaka firma mu da svoju databazu (rozumej sefov firiem s ktorými komunikujem ja ako obchodny partner ohladom nasich odborných služieb...). a ano je to velmi unavujuce, obtazujuce a ani ja by som s tym nebola ok, aby by to zacala vytahovat pred hostami....

klarolinne
26. apr 2023

Chápem, že takýto človek dokáže byť nepríjemný, ale na druhej strane, chlapi sú kamoši celý život, škoda zničiť pekný vzťah. Normálne ich pozvite, len ju popros, keď niečo utrúsi pri pozívani o kontaktoch, že nech nerieši na oslave svoj biznis, že je to preto aby sa všetci zabavili, oddýchli a oslávili s vami veľký deň, a nie biznis meeting, ešte by som jej povedala, že aj jej dobre padne si oddýchnuť. Proste milo, slušne, s úsmevom ale rázne. Najlepšie keď to počujú aj chlapi. Inak naozaj si na ňu nespomenieš celý čas.

zorkahorka
26. apr 2023

Ani di nevsimnes,ze tam je. Kasli na nu. Pripadne jej povedz,ze dufas,ze si z tvojej svadby neurobi biznis... ale myslim,ze ludia sa budu chciet zabavat, nie ju počúvať. Budu ju ignorovat

lady_hurts
26. apr 2023

Nepozyvala by som niekoho, kto ma má bloknutu, to už rovno môžem pozvať hocikoho z ulice. Evidentne má s tebou problém, pretože si si dovolila vyjadriť svoj názor. A tiež by mi vadilo obťažovanie mojich hostí. Ak by prišla na vašu svadb, vníma to len ako príležitosť pre biznis a to by som jej určite nedovolila. Nepozvite ani jedného z nich, ak je jej muž flegmatik, hodí to za hlavu.