Nebaví ma práca, cítim sa zbytočná, mám pocit zúfalstva a viny

babydesire
16. mar 2022

Ahojte, nechcem vlastne rady co robit, potrebujem sa len vyrozpravat.. pred casom som zmenila pracu..praca, ktoru som robila predtym ma velmi bavila,no vzdala som sa jej, lebo som dostala ponuku "ktora sa neodmieta" a "bola by som hlupa,ak by som to odmietla" ...praca na homeoffice,flexibilny pr.cas, dobre zaplatena...bude to tak vyhodnejsie - kvoli rodine,kvoli detom,kvoli buducnosti...lenze,ako to uz byva - rozum vravi jedno no srdce nieco ine..dostala som sa do depresii,praca ma nebavi,citim sa zbytocna,osamela,,dennodenne placem,mam strach, pocity viny a zufalstva...premyslam nad kratkostou zivota a to zhorsuje moj stav..nezvladam domace prace,to co ma bavilo ma uz nebavi,do vsetkeho sa musim nutit,na nic sa nesustredim,,vsetko odkladam na potom...myslim nato, ake by to bolo,kebyze sa este vcas rozhodnem inak ale uz je neskoro.

Clovek by nikdy nemal robit to, co je pre vsetkych najlepsie ak mu srdce sepka,ze bude trpiet...no vsetko sa raz skonci..aj bolest..otazka je ako dlho ☹

nika11103
16. mar 2022

Ahoj , nemôžeš SA do pôvodnej práce vrátiť ? Drž sa !

valdovalda
16. mar 2022

@babydesire jeden znamy mi vzdy hovori: "ked nejde o zivot, ide o ho*no" Poznam velmi dobre, ked sa clovek rozhodne zle. V mojom pripade to uz nejde zvratit. Uz s tym budem musiet zit do konca zivota, hladam sposobu, ako sa s tym zmierit. V tvojom pripade to nevidim az tak tragicky. Je to este zvratitelne. Tak ako si zmenila pracu prvykrat, mozes zmenit zase, tak aby ti prinasala radost. Napriklad vratit sa do tej prrdoslej alebo tomu podobnej. Ved sama vidis, ze toto nikam nevedie a bude to len horsie. Tak si daj zaucho, vzchop sa a tak ako si spravila vtedy zmenu, sprav ju aj teraz.

luccija
16. mar 2022

@babydesire cítiš sa zle kvôli tomu, že robíš z domu?či práca Ta vyčerpáva či nebaví ako pises?niektorí ľudia nezvládajú byť medzi stenami sami a potrebujú kolektív...viac to rozpis.Nikdy nie je neskoro prečo sa trápiš, tak zmenis prácu veď o nič nejde.Tak skús hľadať na tej robote pozitíva plat?že môžeš byť doma nemáš nepríjemnu kolegyňu v kancelárii, vieš koľko ľudí by chcelo robiť z domu?
A, keď nič tak rýchlo hľadaj druhu

babydesire
autor
16. mar 2022

@nika11103
@valdovalda
No,dievcata,pokusam sa oto, ale nieje to take jednoduche,,sucasna praca je u mojej dlhorocmej znamej, zradila som ju,spolieha sa namna,,napriek tomu - nabrala som odvahu a zdoverila sa jej zo svojimi pocitmi,,nieje nadsena pochopitelne..ale ked...a byvala praca - da sa ale len na ciastocny,a to si zial nemozem dovolit, rodinnemu rozpocetu by to chybalo a velmi,,toto svojim detom a manzelovi urobit nemozem...som uvaznena ☹ Bud ostanem a vsetci okrem mna budu spokojny alebo sa vratim spat do predoslej prace no ohrozim chod nasej rodiny. Bud Depresie a uzkosti alebo Finacne problemy

osky
17. mar 2022

@babydesire
Mozno tato "idealna" praca by ta bavila,keby to nebol home office.
Nemas motivaciu sa upravit,pekne obliect...lebo nejdes medzi ludi.
A kedze nejdes medzi ludi,upadas.
Je to tak.
Financne problemy su problem,ano.
Väcsi problem su vsak depresie,pri ktorych casom tak upadnes,ze nebudes schopna nic robit,pojdes na maeodku,stratis tu uzasnu pracu a nakoniec aj tak pridu financne problemy.
Riesenie by mohlo byt-navratdo povodnej prace-ak ta bavila a da sa....nakolko je to polovicny uväzok,mohla by si ostat na polovicny uväzok aj v tejto "idealnej praci"
Nikdy nechapem ludo,ktori zavidia ym,ktori nemusia chodit do prace/alebo pracuju z domu/
Clovek predsa nemoze byt stale iba doma ...ako v klietke...

andreatytler
17. mar 2022

@babydesire Voci znamej by som sa citila blbo ze odchadzam, ale neostala by som tam koli nej ak by som tu pracu neznasala tak velmi ako ty. Aspon teraz uz vies, aka je pre teba idealna praca a co potebujes k stastiu. Vla ludi ani toto nevie.
Ak je navrat do povodnej prace neunosny financne, hladaj podobnu pracu na plny uvazok.
Nie si vobec uvaznena. Len to pre teba tak vyzera a veris tomu. Podla mna mas stale slobodnu volu, len tie rozhodnutia nebudu lahke. Bude to komlikovane a neprijemne a zlozite. To ale neznamena ze sa o to nemas pokusit.

lucka_ke
17. mar 2022

však nie sú len dve firmy na svete, ostaň kým si nenájdeš inú lepšiu prácu a potom sa rozlúčte, však si jej neprisahala vernosť na veky 🙂 hlavu hore, kvôli práci netreba plakať, bude iná lepšia

natassha1
17. mar 2022

ved pokial ta to tak ubija, tak si hladaj inu pracu ked sa hentam citis zle, a presne netreba si veci tak pripustat a brat lebo ta to postupne znici.

janage
17. mar 2022

A čo tak robiť na pol úväzku v jednej a pol v druhej? Nedalo by sa aspoň dočasne? Výpadok v prijme by nebol taký markantny a vedela by si, že po pol dní práce čo ťa nenapĺňa príde pol deň tej čo robíš rada

motylik273
17. mar 2022

@babydesire si len osamela chyba ti kolektiv

tuppuk
17. mar 2022

Mňa keby robota takto nebavila a všetko by ma ubíjalo tak by som sa snažila si hľadať niečo nové. Predsa len nový kolektív a všetko.

7lenka11
17. mar 2022

pokiaľ na teba robota zle vplýva, odíď a hľadaj si niečo nové.. nepíšeš, o akú oblasť ide, ale asi nebudeš mať problém zamestnať sa, ak máš už nejaké skúsenosti...
ja som tiež ostala v robote, ktorá ma nenapĺňala, ale len preto, že som chcela otehotnieť a hovorila som si, že tých pár mesiacov vydržím.. medzitým ubehli viac ako dva roky, otehotnieť sa mi zatiaľ nepodarilo a stále som v tej istej robote.. nebaví ma, som frustrovaná, unavená, nervózna.. lenže sme v procese umelého oplodnenia a hľadať novú robotu v tomto období, nie je úplne šťastné riešenie... lenže frustrácia z roboty sa prehlbuje.. takže na tvojom mieste by som konala hneď a nenechala sa zožuť prácou, ktorá ťa nebaví

danieli
17. mar 2022

psycholog a postupne sa ukaze, ci zmenit pracu - inu alebo povodnu, alebo sa situacia ustali a problemom je hlavne momentalny psychicky stav, z ktoreho zlepsenim moze byt aj nova praca znesitelna, pre mna ako laika je to zacinajuca depresia

evkamotka
17. mar 2022

Ved a uplne inu pracu si preco nemozes nájsť?

valdovalda
17. mar 2022

@babydesire navstiv psychologa/psychoterapeuta/, okrem toho, ze sa vyrozpravas a utriedis si veci v hlave, budes vidiet veci z ineho uhla pohladu. Ja osobne by som to riesila s manzelom a museli by sme spolocne najst riesenie, kde by boli vsetci spokojni. Este by mozno pomohla hypnoterapia

babydesire
autor
10. apr 2022

@janage presne o to som sa pokusala,navrhla to svojej sefke,nechce otom ani cut,vraj ma plne potrebuju,,ooochh,,je to skoda,lebo by to bolo najlepsie riesenie pre vsetkych - ja by som bola spokojna a oni by mali pracu za mensie naklady na mzdu...ale ze nie..tak mi vymysla dalsie povinnosti aby mi vyplnila prac.cas..vacsina ma z toho vobec nebavi

babydesire
autor
10. apr 2022

@7lenka11 to ma vsetko mrzi, mozno aj tebe a snahe otehotniet by pomohla zmena prace,,psychika je u tehu dolezita...drzim palce a tiez rafsej zmenit pracu..ja zatial ostavam,zatial sa to snazim nejako "prezit" bojim sa straty prijmu ci jeho vyraznym znizenim,to nemozem svojej rodine urobit..este vydrzim,este pockam,zvladnem to,zvladneme to...

babydesire
autor
10. apr 2022

@danieli hmmm...asi,z depky som sa uz v minulosti liecila..a vzdy som bola citovo slabsi clovek ☹

babydesire
autor
10. apr 2022

@evkamotka vies,mam strach uplne inu, co ak to bude horsie ? Co ak ma prepustia ? Co ak... nejde len omna,ale aj o manzela a deti,o nas dom a nase sny a plany...uff