Návštevy u rodiny

21. dec 2021

Keď ste u rodiny na návšteve, tak poviete väčšinou co si myslite, alebo ste radšej ticho a pomyslite si svoje?

michaela789
21. dec 2021

Ohľadom čoho?

mila23
21. dec 2021

zalezi u koho a aka je tema...mam clenov rodiny, ktori maju svoju pravdu a inu neuznavaju..u takych som vacsinou ticho a myslim si svoje......nema zmysel ich presviedcat o svojej pravde. Skor sa snazim volit potom neutralne temy ....

sissy27
21. dec 2021

ako kedy... sú veci, nad ktoré sa v pohode povznesiem a nemám potrebu sa k nim vyjadrovať a sú veci, v ktorých si poviem svoje a spravím svoje.

martinusik91
21. dec 2021

Ja som sa naucila za tie roky proste byt ticho a mať v paži :D potom to samozrejme preberieme doma s manželom keď už je po si ponadávame že čo to malo zas byť :D Ale v prípade že si trošku viac človek vypije tak sa stalo že som aj reagovala :D Niekedy sa tieto rodinné oslavy nedajú zniesť keď si človek nevypije :D

mikadooo
21. dec 2021

Ak je to vec s ktorou určite nesúhlasia, tak ak sa rozhodnem o tom hovoriť, tak čo najdiplomatickejšie - a) je to len môj názor, neprezentujem to ako fakt, b) počúvam aj protistranu a snažím sa pochopiť prečo má taký názor aký má. Poviem príklad. Moja známa je veľká antirúškarka. Na prvú vždy dá že sa korony nebojí a rúška odmieta nosiť. Keď som sa s ňou bavila dlhšie, tak som zistila, že korony sa nebojí, lebo je len doma (po operácii chrbtice), s nikým sa nestýka, ani do výťahu nenastúpi s iným človekom. Z rúška sa jej robí mdlo, na odpadnutie, začne sa jej točiť hlava, podvedome zadržiava dych, atď. - psychická vec. Nie že by som s ňou súhlasila, ale už aspoň chápem viac jej postoj. Čiže nie je komunikácia ako komunikácia. Podľa mňa názor sa vždy dá vyjadriť aj s rešpektom voči tomu druhému. Aj keď je úplne opačný. Ja všade poviem že som očkovaná, nosím rúška. Ale nemám problém vypočuť si aj opačnú stranu, jedna má strach z nežiadúcich účinkov, druhá si myslí, že sa nenakazí, tretia verí alternatívnej medicíne. Vypočujem a poviem si - ich vec. Ja za seba hovorím, som očkovaná, nebojím sa vakcíny, verím doktorom. Nebojím sa ani rúšok či respirátorov, nosím v pohode v robote už dlho dlho a nevšimla som si žiadny vedľajší efekt. Ak povedia odborníci že si mám nakresliť fúzy pod nos lebo to zaručene funguje, a je na to seriózna štúdia, tak budem kresliť fúzy každý deň 😁. To som ja. A kľudne v pokoji to poviem komukoľvek, ako môj názor. A nenatláčam to nikomu že aj on musí.

7lenka11
21. dec 2021

v závislosti od témy... napr. k očkovaniu a politike sa nikdy nevyjadrujem, lebo viem, že je to tenký ľad a každý má iný názor.. bolo by mi ľúto, ak by sa rodinné vzťahy naštrbili na takýchto témach.. pokiaľ ide napríklad o výber dovolenky alebo prerábku bytu a opýtajú sa na názor, tak sa ozvem, prečo nie..

lobic
21. dec 2021

podla toho s kym som ale vacsinou ano ale tak mierne decentne 🙂

alica_matejka
21. dec 2021

ako si to situacia vyzaduje heh

fatima99
21. dec 2021

zalezi coho by sa to tykalo, niekedy je lepsie nevyjadrovat sa, ale tak ono kazda situacia je individualna a myslim, ze v mnohom zalezi aj od povahy cloveka 😉

janewithane
21. dec 2021

Našťastie myslím, že sme sa už naučili neotvarat kontroverzne temy.. keď nemusím nereagujem, ale ak niekto niekoho ponižuje, ohovara, nadáva, hádže do jedného vreca tak ja sa proste ozvať musím..

mariet24
21. dec 2021

Ako kde, ale keď chodíme k svokrovcom som radšej ticho, ako sa hovorí pre pokoj v rodine. Ale stane sa že to nevydržím...

petamich
21. dec 2021

toto je zasa taka otazka 🤷‍♀️ akej rodine? aka situacia? aka tema?

iren88
21. dec 2021

to sa nedá takto zovšeobecniť by som povedala, predsa len záleží aj od toho, o akú tému ide, či mám k tomu čo povedať alebo vôbec nie a veľa iného, proste to nie je len tak, že buď alebo 🙂

mala_zabka
21. dec 2021

Totálne zle položená otázka. Neviem v akej sociálnej bubline sa pohybuješ, ale u nás u väčšiny rodiny vyjadrenie nesúhlasu znamená konštruktívnu a koľkokrát aj obohacujúcu a zaujímavú debatu, nie však hádku. Keby po mne mal za iný pohľad na vec niekto štekať, tak slušne, ale dôrazne ukončujem debatu na danú tému a ďalej sa odmietam do toho rozhovoru zapájať. Ale to je všade inak, že 😁

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
21. dec 2021

áno poviem keď nesúhlasím ,ale moc to nerozvádzam. len dám najavo ,že nesúhlasím s daným názorom. Inak asi najhoršia je téma politika v našej rodine resp. u svokrovcov... u môjho otca - cirkev....

autor
21. dec 2021

Myslím to všeobecne, názory na všetko a väčšinou u svokrovcoch ci ste radšej ticho pre pokoj v rodine

deti95060810
21. dec 2021

áno, poviem že to vidím inak... a koniec. 😉

autor
21. dec 2021

@deti95060810 super aj tak sa dá 🙂

kubkovamama
21. dec 2021

Sú témy,ktorým sa vyhýbam a ak na ne príde,narýchlo v hlave zbieram všetky vedomosti o diplomatickej konverzácii a nehanbím sa uchýliť k malým klamstvám,často mám z toho vnútornú zábavu a ak sme tam spolu s mužom,často sa na tom doma "potešíme". Beriem všetko s humorom,aj témy nepríjemné a ak príde na niečo čo už nedokážem stráviť alebo je to niečo čo mi ubližuje,stiahnem sa a som ticho.Potom doma ventilujem.Nastastie mam oporu v muzovi.Ak teda narazas napr.na navstevy u svokrovcov 😉

loginexistuje
21. dec 2021

su ludia s ktorymi sa da diskutovat lebo aj ked maju ine nazory su konstruktivni ale ak niekto zacne ze nam pochaju jed alebo cipy alebo po tejto vakcine deti podlahnu drogam vypinam nevnimam neriesim nekomentujem

lujza123
21. dec 2021

Poviem si vždy svoj názor, ale veľmi zvazujem slová, vety, kontext. Lebo veľa krát problém vznikne nie preto čo, ale ako to povieš. Obzvlášť s kritikou ci citlivou témou treba opatrne, tak aby človek ktorému chceme niečo povedať naše slová vnímal nie sa nasieral.

lija22
21. dec 2021

ja by som to ponala z ineho uhla. Diskutujem s ludmi urcitej intelektualnej urovni. Potvrdilo sa mi, ze jednoduchsi mozu byt mili, srdecni ale nazormi az moc mimo. A s takymito ludmi ma argumentovat nebavi, ani to nema cenu. Aj v mojej, aj vmuzovej rodine sutaki, aj taki a uz viem, s kym sa oplati dobre poke at a s kym radsej len o receptoch a chorobach 🙂

autor
21. dec 2021

@lija22 vau tak to mi normálne čítaš myšlienky a mas 100 % pravdu. Veľké diiiik si ma normálne nakopla ako pokračovať..🤗🤗🤗

jana_eyre_2
21. dec 2021

Ak je to niečo s čím bytostne nesúhlasím a dotýka sa ma to, resp.ovplyvnuje ma to, názor poviem.. ak je to niečo čo sa týka iných a nemám s tým nič spoločné, tak nekomentujem nijako a necham všetkých nech si robia čo chcú..