Návštevy súrodencov a chladnička

16. dec 2022

Ahojte. Mam rada taky sirsi pohlad na vec, alebo teda ako to funguje v inych rodinach.
Ked ku vam pride na navstevu sestra/ brat, dovolia si ist sami do chladnicky a nieco zjest?
Moja sestra, ked ku nam pride tak sa tu chova uplne ako doma. Spravi si caj - to by bolo este v pohode, vezme si z chladnicky co chce, zje, minule dokonca zjedla vec ktora uz bola ozaj dlho po zaruke, len sme ju mali vzadu v chladnicke a nevsimla som si to, az ked som jej to videla na tanieri. Alebo som jej ponukla nieco co sme mali v rure a ona mi nato, ze ved ona si z toho uz dala. Takze neprebehne len chladnicku, ruru, ale aj skrinky, lebo tam som zase mala nieco a pytala sa ci to pouzivam. Akoze vobec by mi nevadilo, keby nam zje aj cely pekac, ale pride mi to trochu drze. Nemame nejake super vztahy, skor take vlaznejsie. Chodi sem skoro len na sviatky, cize par krat do roka. Mne by to tych par krat ani tak nevadilo, ale muz sa nad tym pohorsuje a uz uvazujem akym sposobom jej povedat, ze by s tym mohla prestat. Minule isiel do spalne a ona tam si vyberala nejake moje veci na oblecenie zo skrine. Muz vravi, ze to by si nedovolil ani u mami a nie este u sestri a jej rodiny. Sestra rodinu na, zije s rodicmi. Ako to funguje u vas? A ako jej povedat, ze sa to nerobi?
Este pre take vysvetlenie, ja sama jej ponuknem, ale mame male deti a staci, ze idem nakojit, prebalit a ona je uz obsluzena

elanor
16. dec 2022

Keby to bol cudzi clovek, tak by sa mi to nepacilo. Ale pokial je rodina (brat, mama, tato, kludne aj svokra, alebo naj kamoska) tak mi to nevadi. Aj sama im poviem, ze nech si beru co chcu a kedysi, nech sa chovaju ako doma.

lukbe
16. dec 2022

Kuchyňa je v poriadku,ale skrine nie,aspoň teda u mňa.

danulicek
16. dec 2022

Moj brat ma 27, toto si nedovoli. Ja sa ho pýtam vždy, či chce jesť atd, nalozim mu, aj pocka, keď treba, max si napustí sám vodu. Ale po suflikoch, chladnicke mi nechodí a priznam sa, že by mi to aj vadilo. A to mame vzťahy dobre. Rovnako chápem postoj tvojho manzela

blumie
16. dec 2022

Tiez si myslim, ze kuchyna by mi nevadila. Skrine by ma skreli a viem, ze by som sa k tomu vyjadrila. Aj ked u mna si to nikto nedovoli. Kazdy sa tesi, ze ich obsluzim 😄. Brat tym duplom, ale tak to su chlapi. Mama mi tiez jedine v kuchyni ked tak popozera. Ja u nej do skrine idem iba ked nieco konkretne mi povie, ze sa niekde nachadza napr. Fen nie preto aby som jej skontrolovala obsah.

marcellka32
16. dec 2022

Všetci budú robiť to, čo dovolíš...čiže si to dovolila

mimka2019
16. dec 2022

Zvláštne...je to síce rodina, ale ja by som si to nedovolila...ale sú ľudia, pre ktorých je toto normálne...ja tiež návšteve poviem nech si spravia kávu, ale všetko je prichystané na linke...do skriniek a chladničky mi nechodia...jedine neter a synovci - puberťáci, ktorým doma zakazujú sladké ...prídu raz za týždeň na doping 😂😂 vyjedia úplne všetko sladké, čo doma máme...ale toto mi nevadí...nech jedia...keď im chutí 😂

ichbinich
16. dec 2022

Vadilo by mi to a fest.
Ked pridem ku mame, tak sa samozrejme obsluzim aj sama, ked treba, resp. ked jej pomaham, tak je to ine. Ale u nikoho si nedovolim hrabat sa v skrinkach, chladnicke a spol. U svokrovcoc vzdy umyjem riady a odlozim. Ale to je neico ine, ako vyslovene snorit, kdoe kto co ma 🙄
A ano, povedla by som jej, ze to si neprajem, ze ju obsluzim, alebo ze mi rada moze pomoct, ale neprajem si, aby mi liezla do skrine...

cecilia29
16. dec 2022

Mne sestra aj navarí keď príde. Som rada keď sa obslúži sama. Do skríň by mi nešla.

narayan
16. dec 2022

My s bratom bývame vedľa seba, máme navzájom kľúče od našich domácností, ale vždy ten druhý oznámi, keď ide do bytu tomu prvému (napr. potrebujem cibulu keď nie sú doma, hodím im poštu za dvere atď). Aj keď prídem a chcem si spraviť kávu alebo čo, tak sa najprv opýtam a až potom urobím. Samozrejme môžem všetko, aj on môže všetko, ale aspoň oznámiť sa to patrí.

mariejenka
16. dec 2022

So sestrou si v kuchyni jedna u druhej doma pomahame, varim u nej ked pridem,pomozem jej aj povysávať, prádlo uložím (len svagrove boxerky nie😂😂 a to sa s ním poznám od materskej škôlky, celý život) toto isté ona u mňa. Ale ked pridem k nej vzdy, vždy sa pytam, či môžem, ked som sa okydala ona isla a dala mi čisté veci, do skríň by som nesla,a lustrovať kabinety, skrine by ma ani nenapadlo😣 tu to skor vidim u tvojej sestry ze vzala doslova slovné spojenie...cit sa tu,ako doma...
Pri najbližšej návšteve ju na začiatku popros,aby sa správala ako hosť,ze ju rada ponuknes a do vasej spalne nech nechodí, manžel si to nepraje. A bodka,

nattinatta
16. dec 2022

Vsak je to súrodenec preboha, není to cudzí človek, mne by to určite neprekážalo však vyrastali ste spolu

basska_b
16. dec 2022

U nas si to nikto nedovoli, ale ja to vlastne ocenujem, ked si sam vypyta "mozem si dat pivo/vodu? Nemas nieco na jedenie?" ked zabudnem ja ponuknut. Mna to potom mrzi, ked navsteva odide a ja si uvedomim, ze som ich dostatocne neponukala. Ale zas, ja si tiez na navsteve nevypytam jedlo, ked mi sami nedaju... lebo im nechcem prirabat starosti... je to tazke

mariejenka
16. dec 2022

😂 spomenula som si, ze ked som sa odstahovala od rodicov a potom na návšteve som sa oyptala oca,ci si môžem urobiť caj...oco je (s)prostoreky😅😅...ic,sebe zrob, ci uz si zabudla kdze kuchyňa?

andrea_82
16. dec 2022

nikto, ani brat ani rodičia si u nás nedovolia ísť bez opýtania do chladničky alebo ani do skrine. Tak isto by som to neurobila ani ja u brata. (U mami si to dovolím, lebo sme tam dlho bývali 🙂)

mandzula
16. dec 2022

Vadilo by mi to, pretoze moj zivot nie je uz len o mne, ale aj o mojom muzovi, ktory ma pravo sa k tomu vyjadrovat. A ani by mi nenapadlo surodencom lozit po kredenci ci chladnicke. A uz ani u rodicov.

elizita
16. dec 2022

tak u mna by toto v poriadku nebolo. to ze ide bez opytania do chladnicky, ale zozrat daco len tak bez opytania? pride mi to divne . ja som rada, ked sa domaca navsteva sama obsluzi, rada tiez pohostim, ale aj to ma hranice. v zivote by som si nedovolila ani mojej mame zozrat nic len tak. hadam sa spytam, ci to na niekoho caka, ci ma s tym nejaky plan atd. a uz vobec by som neliezla len tak do spalne a vytahovala niekomu veci. ved to je dake uchylne.

svokrinjazykmonika
16. dec 2022

Skutočne si veľa dovoľuje. Mňa by to nenapadlo urobiť ani u najlepšej kamarátky čo sme od detstva stále spolu, ani u rodiny, nikde. A to sa u nich cítim ako doma. Ani si neviem predstaviť žeby to niekto u mňa doma spravil. Hneď by som to nejako štipľavo okomentovala.

ajsha123
16. dec 2022

Ja mám rada, ked si návšteva u nás urobí čaj, kávu, lebo nie som naj hostiteľ, občas zabudnem ponúknuť. Čiže príde mi to vhod, ak sa niekto cíti u nás ako doma a vypýta si, alebo sa aj obslúži. Ale aby návšteva rabovala skrine, oblečenia, to nie, príde mi to drzé. Co sa tyka chladničky, je to tak pol na pol, lebo občas poviem, aby si vybrali, co chcú, ale návšteva je asi slušne výchovana, príde im to nevhodné, aj tak sa opytaju, či môžu...

mandzula
16. dec 2022

@nattinatta treba si uvedomit, ze vyrastat spolu casto znamena len to, ze rodicia sa rozhodli mat viac deti, neznamena to, ze tie deti musia mat automaticky dobre vztahy a dozivotne zdielat spolocne majetky.

janka2501
16. dec 2022

Nedovoli si toto brat u mna, a nedovolim si toto ani ja u neho, ak nieco chceme, tak povieme,ani u rodicov toto nerobime, max si urobime u rodicov caj,kavu, inak nie..je mi to dost blbe,aby som niekomu chodila do chladnicky,teuby a jedla,a ani tom by nik nevedel....

jaskolka
16. dec 2022

Sestra ostala bývať v rodičovskom byte. U nás to je teda tak, že keď ideme k nej (chodili sme tak, aj keď sme ešte nemali deti) tak ja som automaticky chystala jedlo, aj pre seba, potom pre muža a teraz už aj pre deti. Bežne sme nakúpili, ale také veci ako kava, čaj, kakao , a podobne, to som vždy len brala od nej. Je to jednoducho kvôli tomu, že v tom byte som vyrástla a tak trichu som tam stále "doma", pohybujem sa tam ako doma.
Ú brata je to iné, tak ideme len na par hodín na návštevu.
Keď prídu oni k nám, je to tak isto,su "návšteva"

stanulienkat
16. dec 2022

Je to neslusne. Nedovolila by som si to. Iba u rodicov.

diewcatqoo
16. dec 2022

Liezt cudzim do chladnicky a do skriniek povazujem za vrchol neslusnosti. Skrinky a chladnicku si dovolim bez opytania otvarat len doma a u rodicov. Nedovolim si to ani u sestry, ani u svokrovcov a uz vobec nie u niekoho ineho.

peta2202
16. dec 2022

Nie nemame to tak. Ako ked je v kuchyni tak max spravi kavu alebo caj ak ja nemozem, ale ze by mi len tak mal niekto chodit do chladnicky, tak toto teda isto nie. Ak by sa o to aj niekto pokusal, tak by som mu to velmi rychlo vysvetlila

ivangeline
16. dec 2022

Toto je prilis. Obsluzit sa cajikom. Citi sa ako doma fajn. Ale vzdy je vhodne sa spytat a do spalne sa nechodi,ak nedovolis. :/ Tiez by som povedala nieco takej sestre. :D Ale kedze by to bola moja sestra,tak jej to nemam problem povedat narovinu. xD

januska12323
16. dec 2022

Je drzá a tebe sa čudujem, že ti to ešte nenapadlo. Keď som u niekoho na návšteve tak sa opýtam či môžem. Kým sám nepovie že si mám zobrať ako doma tak neberiem. A do spálne do skrine nechodím ani rodičom a to bývame spolu. Prádlo operiem, poskladam a odkladajú si sami.

svetlonos
16. dec 2022

Sestra nesestra, prehana riadne. Zvlast ked mate skor vlazne vztahy. Nema sa ti co kutrat v obleceni.
My mame so sestrou svely vztah a to je potom uplne ine. Bola som u nej 2 tyzdne aj s malym. Chladnicka nola vzdy plna, brat som si mohla kedykolvek cokolvek aj z vary. V kuchyni som pomohohla, na nakupe sa ma vzdy pytala co chcem kupit. Nejedavali sme vzdy spolu kedze mi syn cez obedy spaval, brala som si pre seba a maleho co som chcela. Ani by ma nenapadlo vlezt jej do sryne, pokial ny ma nepoziadala o nieco z nej. Mam zaroven v tomto aj super naladeneho svagra, on ked povie, cit sa ako doma, fakt to tak mysli do slova a pismena.
Aj oni ked su u nas, zial vzdy len na pol dna max. Moze v kuchyini jest brat pit co chce. Tiez by ju nenapadlo hrabat sa mi v skryniach a brat mi moje veci aby si ich obliekala! Nemame problem pozicat si v tej dobe ked by boli treba, ale normalna slusnost je na mieste. Ta tvojej sestre evidentne chyba.

kleopatra114
16. dec 2022

Jedlo mi nevadi vôbec , hoci to nikto nerobí . Ak u nás niekto je , tak sa spýtam , čo ponúknem , zvyčajne nikto nič nechce . Keď je u nás mama , tak sa napríklad spýta , ukradnem ti jeden banán , ok ? Skrine by mi vadili , lebo sú v spálni a ro je proste intímna zóna manželov - rodiny .

lucia147852
16. dec 2022

Vadilo. Ja tiež u nikoho nechodím do chladničky, keď prídem na návštevu. Iné je, keď niekomu poviem cit sa ako doma a vezmi si čo chces a iné keď nie. A za ďalšie, nezijes doma sama,už musíš viac prihliadať na názor muža, ktorý s tebou žije, ako svojej sestry

titla
16. dec 2022

Ked ku mne pride sestra na navstevu, tak ju samozrejme ponuknem, obsluzim, ale nerobim jej a jej 3 detom full servis. Ani u mamy, ani u svokry mi nevadi, ak sa v kuchyni obsluzia s cim potrebuju, na co muju chut. Ani ja na navsteve u nich nemam v tomto smere zabrany a v kuchyni sa obsluzim aj sama.
S chodenim do skrin je to nieco ine. Tam by mi vadilo, ak by sa mi hoci aj najblizsi rodiny prislusnici hrabali vo veciach, ale zas su situacie a situacie. Uvediem priklad: Strazila som rocnu neter u sestry, kym s muzom sli do banky a mala sa mi prekadila az za usami. Tak som ju obriadila a podlala som v komode ciste body, aby som ju prezliekla. Nehrabala som sa vo veciach zo zvedavosti.
Rovnako sestra s rodinou boli u mna, akurat som kojila, ked nieco potrebovala, tak som ju len usmernila, chod to tej a tej skrine, je to tam.
Zhrnula by som to tak, nespravame sa u seba doma ako navsteva ocakavajuca servis, ale nenarusame si sukromie.

sim10
16. dec 2022

To je drzosť podľa mňa. Keby si veľmi dobre rozumiete a nasvtevujete sa často ešte pochopím. Ja by som si to teda nedovolila a tiež by mi to v mojej domácnosti vadilo. Chápem že je to ti nepríjemné povedať jej to narovinu že sa to nepáči ale mala by si jej to povedať. Skús najskôr tak žartovne že veď sa mi tu nehrab ja ti dám čo chces 😆 a ak to nepochopí tak narovinu