Návštevy rodičov

zuzana9393
29. jún 2022

Baby ako casto chodite k rodicom? Ked byvaju od vas dajme tomu 50km? My mame hypo, staviame dom, plus mame doma novorodenca. Cize s peniazmi to je tazke, takze mUz pracuje mesacne okolo 250- 300 hodin. A moji rodicia nechapu, ze sa nam neda chodit kazdy tyzden. Oni, ze k nam chodit nebudu, lebo my nechodime... Ked si to aj my povieme, tak sa asi nebudeme navstevovat vobec. Podptykam, ze oni su na tom s peniazmi viac ako dobre. Chodia na drahe dovolenky, vylety, maju drahe auto.... Ale k nam nepridu lebo to je daleko, nie je cas a najnovsie uz zato, ze my nechodime.... Som z toho max znechutena. Okrem toho ist 50 km s novorodencom v tomto teple lebo im sa nechce? Pride mi to na hlavu...

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lejusinka
29. jún 2022

Obaja byvaju do 10 km a k nasim skoro vobec uz - s otcom a bratom sa stretavame castejsie ale mimo a k svokrovcom raz za 3-4 mesiace 🤷🏻‍♀️

deti95060810
29. jún 2022

k otcovi mám cez záhradu - cca 15 sek. denne idem nespočetne krát.
manžel má k rodičom 30 km a ide asi 3-4 krát do roka... K nám svokrovci 4 krát za 7 rokov - mám to presne spočítané....
Byť tebou tak by som počkala aspoň na koniec leta - kdeže v takomto teple...

thereisabear
29. jún 2022

My máme svokrovcov trochu ďalej, chodia k nám rôzne, väčšinou tak raz za 2-3 týždne, my k ním párkrát do roka, aj to až odkedy bol syn starší. 50km vôbec nie je ďaleko. Celkom nechápem takéto vyžadovanie návštev, že deti majú chodiť k rodičom a nie naopak.

bajka16
29. jún 2022

Toto isté sme mali s mužovimi rodičmi. Vždy mali problém s tým že my nechodíme. Lenže muž pracuje do 3 niekedy do 5/6 poobede. Potom práca okolo domu deti atď. A stále nechápali že sme aj unavení. Koľko krát prišli cez víkend a my sme poobede spali s malým. 🤷🏻‍♀️
Nepochopili to do dnes nič s tým neurobíš. Stále žiadali aby sme my k nim chodili na návštevu. Pritom oni prídu s práce zavrú sa v byte a majú pokoj a majú kopec oddychu. Nám sa deň končí tak o pol noci do pol noci si nesadneme 👍

0silvia0
29. jún 2022

@zuzana9393 treba rázne a vecne zakročiť, povedať, že v týchto horúčavách s novorodencom nie je príjemné chodiť po návštevách. Ak sa oni rozhodli nechodiť, tak to akceptujete, ale momentálne s tým nemôžete nič robiť. Ale sú u vás kedykoľvek vítaní...

simona92101
29. jún 2022

@zuzana9393 moji rodicia byvaju od nas tak 40 min.cesty,svokrovci rovnako.nechodime casto,manzel ma narocnu pracu,aj na dome treba porobit,venovat sa rodine.chodime tak raz do mesiaca,inak si len volame..

diamond007
29. jún 2022

@zuzana9393 ja raz za polrok s deťmi s tou vzdialenostou 40-50km, ale najmä kvôli zlému cestovaniu s deťmi, pritom mamu tu mám 2x do mesiaca ak nie viac, jej vraj nevadí sem chodiť

jaroe
29. jún 2022

@zuzana9393 posledné roky chodili viac rodičia k nám. Máme viac miesta, oni mali viacej času ako my a bolo jednoduchsie cestovať a baliť sa dvom ľuďom, ako siestim. A pre obe strany bolo dôležitejšie to, že sme boli spolu a nie to, kto ku komu prišiel. Ak sú tvoji rodičia menej chápaví, tak im to skús polopate vysvetliť, že financie, málo času, novorodenec. Možno im to fakt nedocvaklo.

alexandra2010
29. jún 2022

@zuzana9393 dobre si to popisala a teraz to cele povedz rodicom. A nie, neurazis ich. Kdo chce byt urazeny, urazi sa aj nicoho. To je hra, co treba ukoncit slusne.

zuzana9393
autor
29. jún 2022

@alexandra2010 ja som sa im to snazila vysvetlit, aj ked si myslim, ze toto vysvetlovat ani netreba. Ked sme sa tesili, ze budeme mat babo, mama mala hysaky, ako s nim bude malo, lebo malo chodime. Teraz ked je na svete tak to iste. Keby ozaj nemali cas prist oni, alebo by boli bez penazi, tak to chapem. Ale im sa proste nechce, alebo si povedali, ze oni chodili k rodicom a teraz musime chodit my. Pritom ked k nim prideme, tak oni si riesia svoje veci, hlavne otec. Ide za kamaratom a my ho mame cakat... Alebo si ide pospat, s tym, ze sak tu este budete ked sa zobudim 🤦‍♀️

simsalabim
29. jún 2022

@zuzana9393 moji svokrovci detto. !deti maju chodit za rodicmi, nie naopak". Toto je ich heslo. Ak pridu raz rocne, tak je to dovod na oslavu. Stale len aby sme my chodili. A pritom ich zavolam s mojim otcom na obed, ale oni by chceli, aby sme prisli dalsi den k nim. Cize jeden z vikendu ma byt u nas moj otec a druhy mame prist my k nim. Podotykam, vsetci sme V BA.

zuzana9393
autor
29. jún 2022

@alexandra2010 a hlavne teda ma udivuje logika, ked mi povie: Ale to je hore dole 100km, my toho mame tiez dost... Lebo my to nemame hore dole 100km, my asi chodime nejakou skratkou 😅 a s 2 malymi detmi, toho mame zrejme menej ako oni, ked su len dvaja

zazrak1991
29. jún 2022

My to máme k našim zhruba 20 km a chodim tam ja s malým 1x týždenne ,maximálne 2x. Muž väčšinou nejde lebo tiež staviame takže ma robotu a väčšinou tam idem cez týždeň kedy má fakt dosť roboty . Niekedy ale nejdeme ani raz za týždeň lebo máme aj my nejakú svoju robotu alebo program a naši tak isto . Nikto sa za to neuráža , je to normálne že tam nie sme stále. So svokrovcami to bolo horšie ,bývame v tej iste dedine a zozaciatku stále trepali nech k nim chodíme denne ako svagrovci ,ale to sa mne teda nechce ,denne u niekoho vysedávať. Ale zvykli si že to tak nieje a tiež tam ideme 1-2x do týždňa max. a niekedy ani to nie . Vy to máte celkom ďaleko ,možno raz týždenne by som to obetovala ,ale skôr asi raz za 2 týždne , predsa aj tá nafta ide stále hore ,na druhej strane by som nespravila že návšteva raz za mesiac🤷

marcellka32
29. jún 2022

@zuzana9393 neriešila by som, urob si podľa seba, ak to nechápu, ich problem

ivangeline
29. jún 2022

Suhlasim s prvymi komentarmi. Jednych vobec. Su v UK. Druhych raz za 2t zvycajne v nedelu. Niekedy sa podari castejsie. Su 15min pesi od nas. :D

zuzana9393
autor
29. jún 2022

@jaroe ja som im to opakovala niekolko krat. Ale mi to pride, ze su priliz pohodlni. Este sa stazuju ako im nemal kto pomoct ked boli mladi. Mne nie len ze nepomozu, ale nepridu ani len na navstevu. A zase sa stazuju, ze im nikto nepomoze ani teraz. Ozaj nechapem, ci my co toho mame vyse hlavy a nevieme co skor, mame chodit pomahat im, ktori maju kazdy vikend volno a su niekde na vylete. Nezavidim im, doprajem im to. Len je to od nich max sebecke. My sa nezastavime ani cez vikend, ak je vobec muz doma a nie v robote.

luccija
29. jún 2022

@zuzana9393 s novorodencom by som tam nechodila.Bola si pred porodom doma,tak si tam mala ist so starsim.Alebo cez vikend, po skole…bez muza, ked nema cas.muz nemoze tolko robit to vies co chces, aby dostal infarkt?Nech teraz chodia oni, ked mate male babo.50 km je nic to nie je dialka, aby nemohli prist, alebo vy…a, ked ste tvrdohlavi vsetci, tak sa nestretavajte.
Ja si neviem predstavit, ze uvidim svoje dieta a vnuca 12x rocne.
A k otazke chodila som autobusom za rodicmi 25 km od dcerinho roka, ale aj sme prespali.Tak im daj starsie a nech ho vezmu na výlet

luccija
29. jún 2022

@zuzana9393 teraz sme od seba 10 km a chodime raz za tyzden, ale otec sa tu zastavi casto mama nie, ma doma psov a dcera je uz pubiska uz hundre🙂)ale rodicia starnu a je to jedina rodina, ktoru mam a chcem byt s nimi. No mate toho teraz vela chapem, ale skus tam ist raz ty, raz oni nech pridu

smiling89
29. jún 2022

@zuzana9393 moji rodicia ziju 2km od nas, chodim tam 1-2x do tyzdna plus aj oni sem. Svokrovci su podobny pribeh, vyvaju sice len 15km ale lamentuje svokra stale ze preco byvame tak daleko😀 a dozaduje sa aby sme chodili aj 2x do tyzdna..snazime sa chodit aspon 1x do tyzdna, chcem aby deti mali s nimi pekny vztah, ona chodi len na oslavy. Sem tam ked sa nad tym zamyslim ma to vytaca, tiez nemame nazvys cas, okolo domu kopa roboty, deti dve male..ale co uz..vsetko je docasne

zuzana9393
autor
29. jún 2022

@luccija ale ved jasne, ze pred porodom sme tam normalne chodili. Kazdy druhy vikend, lebo starsi chodi k exmanzelovi ten dalsi vikend. Lenze oni si myslia, ze ja teraz budem pendlovat s novorodencom. Chystam sa tam, ked bude mat mesiac, ale jasne ze tam budeme chodit menej. Ja som celkom cakala, ze ked sa maly narodi, budu sa tesit, budu sa snazit pomoct, pokocikovat....a nie len vycitat a cakat aby sme prisli my. Podla mna, ked sa chcu vnucatam venovat a byt s nimi, tak by mali trochu chapat, ze nie vzdy sa da prist nam.

zuzana9393
autor
29. jún 2022

@smiling89 leby nasi byvali tu, alebo teda 15km, tak by mi to ani nevadilo. Lenze takto zabijeme 2 hodiny cestovanim, plus teda vela krat prideme, oni ani niesu doma a mame ich tam cakat, alebo odidu a idu si riesit svoje zalezitosti, ktore si teda kludne mohli odlozit a uprednostnit vnucata.

luccija
29. jún 2022

@zuzana9393 samozrejme s miminom chces klud…a nebudes balit vsetko.Ked chcu nech pridu…

0silvia0
29. jún 2022

@zuzana9393 a možno sú to všetko iba výhovorky a je im samým dobre. Majú svoj kľud, pokoj, oddychujú a relaxujú. Nechce sa im niekam trepať, tak sa vyhovoria, že vy nechodíte, tak majú vybavené... sú to dôchodci alebo pracujúci ľudia?

mariejenka
29. jún 2022

Nenechala by som sa citovo vydierať,ani rodičmi...dve malé deti,stavba,terajsie horúčavy, akože nie,nech sa nehnevaju,ak chcú prísť, potešíte sa,ale ja by som nechodila k dvom aktívnym dedkovcom....moji rodicia aj svorka bývajú vedla v dedine 3 km, vidime sa cca 1x týždne,svokor byva 25 km, chodíme k nemu 1x za mesiac uz ma 70r..
U vasich skôr mam dojem,ze by chceli stale diktovať tempo a aby sa im druhý prispôsobil.

zuzi0911
29. jún 2022

Svokrovci 5 km . Čiže tam sme ako kedy aj počas týždňa aj svokor u nas...naor pred nočnou chodí každý vecer na kávu.......A rodicia 20km.. A to chodíme každý 2 víkend a oni zas k nám ..minimálne 1x do mesiaca,chodili by viac,ale nemajú auto cize autobusom je to o nervy...
Voláme si,denne....
Neviem so oredstavit,žeby napr moja mama odmietala chodiť,ved chodí koli vnúčatám....to by ani nedokázala toto...ak by nechceli prist za deťmi ja by som nechodila....

22abigail22
29. jún 2022

@zuzana9393
Tak ja bývam od svojej rodiny okolo 182km a chodím na návštevu 1-2 krát ročne. Naposledy som bola pozrieť minulý rok v Júni ale vôbec sa za to na mňa nehnevajú. 🤷

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
weronika2
29. jún 2022

@zuzana9393 k mojim rodicom to mame 150km a chldime 1x mesacne na vikend, byvaju na dedine v dome tak chcem aby sa chlapci 2r a 4r aj vysantili tam, mam ich rada, byba tam aj moja 21r sestra s ktorou sme naj kamosky, mam tam staru mamu kt je na voziku a vzdy sa velmi tesi ked ju prideme pozriet..nasi k nam pridu cca 5x do roka ale este su pracujuci, aj cez vikendy aj na smeny a maju aj hydinu takze viac sa im neda..sestra chodi pomoct na par dni tak raz za 2-3mesiace..teraz tam ideme na tyzden na prazdniny..

Muzovi rodicia byvaju 500km nastastie a chodime k nim tak max 2x do roka aj to len tento rok je, predtym sme tam neboli takmer 3r kvoli tomu ze som bola tehotna a vo vysokom stadiu sa mi uz nechcelo sediet 6h v aute plus takmer 2 r dieta..a ptm ked sa mladsi narodil tak sme nechodili kym bol babatko a ked uz vyrastol tak nenavidel cestovanie, nedal by taku dlhu 500km cestu..oni k nam pridu mozno 1 alebo 2x do roka..nemam ich rada tak mi to vobec nevadi😀

kristinka92
29. jún 2022

Tak im sa nechce lebo to je ďaleko a vy sa máte trepať tu istú vzdialenosť s novorodencom 🙈 to je na plac že to niektorým takto nedochádza.
Normálne by som sa nato asi vykašľala, povedala jasne že máte toho veľa v praci, po praci na dome, vybavovačky, peniaze menej než oni čo je logické keďže máte babo a ešte staviate dom. Keď pochopia tak dojdu, keď nie tak nie. Aspoň máš o starosť menej a viac oddychu cez víkend 🙂