Návštevy na sviatky

majka4555
25. dec 2022

Ahojte ako to mate s navstevami na sviatky? Kedy ako ku komu zvyknete chodievat? Ci ste na stedry den samy ako rodina a potom po 24tom idete na navstevy. My 24 sme doma s manzelom a symcekom a potom 25,26,27,.. sa vybereme na navstevu k nasim, surodencom, starym rodicom a pod.
Muz je nahnevany, ze k jeho rodicom to vychadza ist az 27ho, tak chodime kazdy rok a neboli sme dohodnuti inak ani tento...az ked sme sa o tom bavili bol problem..no tak reku spravim kompromis ze v jeden den by sme otocili jeho rodicov aj nasich a ani tak uz nie..26 uz menit nebudem lebo tam sa stretame vacsia cast rodiny co mame od mojho detstva tradiciu, ze sa zideme vsetci cela rodina.. tak a 25 nechcel kompromis a ostava teda len 27. A to zuri ze uz neskoro 🤷 tak ma zaujima ci aj ostatni sa takto datumujete

petamich
25. dec 2022

my to mame kazdy rok inak - tento rok sme boli ma stedry den u svokrovcov, tak dnes sme u nasich, minuly rok sme boli na stedry den sami, 25. u svokry a 26. u nasich 🤷‍♀️ hlavne, ze sa vidime, nemame nejake striktne terminovanie

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiffinkaa
25. dec 2022

25 moji rodičia, 26 manželovi,

saxana000
25. dec 2022

25 nasi 26 svokrovci alebo to vymenime.27 ma moj muz narodeniny to sme doma spolu.

veronikaszabova
25. dec 2022

@majka4555 a preco si nedala zmenu - ked na tom muzovy zalezi?
25 svokrovci
26 rodinne stretnutie
27 tvoji rodicia

zuzanka.zuzu
25. dec 2022

27. je uz pracovny den tak sa ani necudujem ak nie su dochodcovia... a striedajte to, kazdy rok 25.u inych rodicov

sense
25. dec 2022

25 svokrovci, 26 rod stretnutie a 27 tvoji rodičia, to je podľa mňa kompromis... 1 sv vianočný tvoja rodina, druhý sviatok

veroniq85
25. dec 2022

Tak ja chapem tvojho muza ze mozno sa citi ukrivdeny ze 24 ste doma spolu ako rodina - okej a dalsie vianocne sviatky 25 a 26 si "ukradnes" pre svoju rodinu. Ako urcite svokrovci su najblizsia rodina a bolo by vhodne ich stihnut navstivit este pocas sviatkov. Urcite maju prednost pred sirsou rodinou ako bratranci, sesternice a pod. Niektori 27 musia ist aj do prace kedze je uz normalny pracovny den.

trgypadl
25. dec 2022

@majka4555 preco neurobis kompromis a jeho rodičov neposuniete skor... Mne to pride trosku sebecke z Tvojej strany... najprv Tvoja rodina, Ty 26 uz menit nebudes, lebo to mate zauzivane....pozrela si sa niekedy na pocity manžela? Co tak ist najprv za jeho rodicmi?? Ehm to sa Ti uz asi nevidi....

danulicek
25. dec 2022

Vies čo, ja mu trochu aj rozumiem, aj keď teda zbadal sa asi dosť neskoro riešiť to tesne pred návštevami. U nás to vždy bolo tak, ze sme museli ísť k manželovým rodičom 25., lebo manzel by cakat do 26. neprežil 🙄 takze tam sme trávili cely den a u našich na druhý den uz po hodine predychoval. To iste bolo so štedrým dnom - prvé Vianoce sme boli u svokrovcov, dohoda bola, že druhé budeme u mojich rodičov. Prisli sviatky a ani pocut, že by sme boli len u mojich rodičov, takze sme z pôvodnej večere u mojich rodičov mali rýchly neskorý obed, aby sme sa stihli navečerať u jeho rodičov a stráviť s nimi večer. Odvtedy taketo “dohody” nemam rada a radsej mam štedrý večer doma, s deťmi v klude, pod dekou. A veruze by som rada trávila štedrý večer vo väčšom, ale nie za okolnosti, že to je o nervoch, kedy a ku komu, kto sa urazi a kto nie 🙄 akože podľa neho to bol kompromis, ale toto kompromis nie je. Rovnako ani vo vašom prípade, že by ste v jeden den stihli oboch rodičov. Zbytočný stres a naháňanie sa, lebo rovnako ako ty chceš byt so svojou, on chce byt so svojou rodinou plnohodnotne. V podstate s vašou rodinou, keďže ste manželia. Pre muža je to zrejme tiež dolezite, áno, je to “len” dátum, ale nech to teda plati obojstranne 🙂 tak možno tento rok by ste mohli nechat uz pôvodný plán a budúci rok to vymysliet inak, aby sa nemusel prispôsobovať len manzel 🙂

scila
25. dec 2022

@majka4555 aby niekto zúril kvôli tomu či niekoho pozriem o deň, alebo o tri? Kvôli tomuto robiť dusnú atmosféru na Vianoce? To myslíte vážne?

thoughtfulweirdo
25. dec 2022

Ja by som mu povedala, že už je celá rodina dohodnutá a ak má nejaké námietky, treba ich vysloviť skôr. Ja ho aj chápem, ale bohužiaľ nememu decku ani vlastná mať nerozumie, takže sťažovať sa treba ešte pred naplánovaním, najneskôr počas, nie až po. Takéto sťažnosti (i keď pochopiteľné) na poslednú chvíľu sú pre mňa úplne odveci 🙂 určite mu to vadilo už skôr, tak načo s tým čakal až doteraz.

mimka1402
25. dec 2022

@scila 27.12. Je už pracovný deň, tak to by zamrzelo aj mňa, keďže ak nie je víkend tak je ťažšie sa stretnúť ak ľudia pracujú, autorka sa stretáva lebo zaužívane, ale pritom mohli ísť dnes ku svokrovcom keď je ešte sviatok a relatívne "kľud".
Autorka tiež mohla ustúpiť a neísť raz 26.12. k svojej rodine, ale k manželovej rodine.

luccija
25. dec 2022

@majka4555 prvých by som dala oboch rodičov a neskôr súrodencov, starých rodičov...nikdy nepochopím tieto hádky kvôli návštevám.To skôr by som pozvala ja súrodencov, starých rodičov snažila sa dať ľudí dokopy a nie lietať každý deň niekam

tykat
25. dec 2022

@nikto2234 ...27.12. uz nie je sviatocny den, ja ho chapem ze chce jeden sviatocny den vyclenit pre svojich rodicov. Nechapem autorku preco to nie je mozne a uprednostnuje svoju rodinu. Nech sa na to pozrie tak ze 25-26 by chodili po muzovej rodine az 27 by isli k jej rodicom.

loginexistuje
25. dec 2022

27.12 je uz pracovny den treba to rozdelit spravodlivejsie

anickabasnicka
25. dec 2022

a to jakoze rok ma jen vanocni dny a jine ne? to v jine dny na navstevy nechodite a cely rok se nevidite? proc maji vsichni takovou potrebu,ze o svatcich musi vymest kdejakou rodinu a nakvartyrovat se k nekomu do bytu. a proc si kazdy mysli,ze je s prominutim na te navsteve vitany. vsak je dalsich 365dni na navstevy.....snad se navstevujete prubezne behem roku,nebo ne? jestli se neumite domluvit,tak si udelejte harmonogram,a kazdy rok to stridejte,jednou tak a podruhe opacne...takove pribuzne jako vy bych hnala rychlym krokem od dveri.jak mali harantina piskovisti

scila
25. dec 2022

@mimka1402 ja som to myslela všeobecne na obidvoch. Že proste si neviem predstaviť kaziť si Vianoce hádaním ohľadom toho kam pôjdeme na návštevu a robiť z toho vedu. My sa s rodinou stretávame celoročne a často sa práve na Vianoce nestretneme, lebo mám v rodine zdravotníkov, ktorí majú službu. A proste mi hlava neberie hádať sa kvôli niečomu takému v čase, keď sú ľudia spolu a mali by si užívať sviatky.

majka1921
25. dec 2022

@majka4555 noooo, tiez si myslim ze to mate dost nespravodlivo podelene a s manzelovym pocitom suhlasim, ale nie s tym ako to komunikuje.
Pokial 26 mate tradicne stretnutie s tvojou rodinou (predpokladam ze surodenci s rodinami), mali by ste toho 25 a 27 rodicov striedat. Len dost neskoro sa spamatal teda

valeria_h
25. dec 2022

Ja nemám rada tieto vianočné návštevy, ale asi by som ich mala rada ak by som mala normálnu rodinu a nie ľudí, ktorí sa potrebujú chváliť a všetkých spovedať.

huxy
25. dec 2022

Myslím, že je dosť sebecké uprednostniť návštevu tvojich rodičov a širšej rodiny, a rodičov manžela nechať naposledy. A čo, že ste to tak mali zaužívané? Pýtala si sa niekedy muža, či to tak chce? Poviem ti z mojej skúsenosti, k rodičom ex sme vždy "museli" ísť na prvý sviatok, a nemohlo to byť nikdy inak. A moji rodičia "mohli" prísť len na druhý deň, dokonca oni prišli, nie že my sme šli (ex mal problém s kýmkoľvek z mojej strany rodiny či známych, pre neho existovala len jeho rodina, ale to je o inom). Ak si nechceš naštrbiť vzťah s manželom, tak pozeraj aj na jeho pocity a priania a spravte kompromis.

andrea78
25. dec 2022

@majka4555 24. - sami doma, nikam nejdeme a nikto nechodi ( chodievali sme kedysi na stedry den po rozbaleni darcekov ku svokrovcom, no to sme po dvoch rokoch zrusili, dieta sa chcelo hrat s darcekmi doma, bolo to zatazujuce a bolo po stedrovecernej pohode niekam este chodit) , 25. - u svokrovcov ( pridu aj surodenci s rodinami z manzelovej strany, zideme sa vsetci), 26. - k mojim rodicom (pridu aj surodenci s rodinami, zideme sa vsetci). Takto je to po vzajomnej dohode, kazdy vie, kedy sa ide k rodicom a prisposobi si program a ostatne navsetevy. Funguje to, vsetci su spokojni, nikto nie je ukrateny.

banalu
25. dec 2022

Sviatky striedame, raz jednych raz druhych. Tiez si myslim, ze si ziadny kompromis nespravila. Ak uz 26. Mate nejaku tradiciu s viacerymi ok. Ale 25 striedat raz vasi raz svokrovci. 27. je normalny pracovny den

mimka2019
25. dec 2022

Nikam nechodíme a ani nikto k nám...nech si každý pekne sedí doma na zadku 🤣 a nie nemáme zlé vzťahy...naopak...máme výborne a navštevujeme sa pravidelne počas celého roka...nie len hrať divadlo počas Vianoc a potom sa celý rok nepoznať 😁 a ak vy to máte každý rok rovnako...je na čase urobiť kompromis a zameniť to...aj ty sa občas môžeš prispôsobiť mužovým požiadavkám, lebo sama píšeš, že muž s tým nikdy nemal problém až teraz...pravdepodobne je ten najvyšší čas

zuzuliatko18
25. dec 2022

My zatiaľ a štedrý večer vždy rodičov striedame a ostatné dni sa prispôsobujeme, napr. 25 chodia k svokrovcom manželovi súrodenci, tak ideme aj my, 26 sa vždy chodí k mojim starym rodičom, stretáme sa tam širšia rodina.

lindous
25. dec 2022

Keď máte 26 veľké rodinné stretnutie, predpokladám, že tam budeš mať aj rodičov, aj súrodencov, takže ja osobne nevidím dôvod ísť tam aj 25. a kľudne ste tam mohli dať manželových rodičov... ale áno, mal to komunikovať skôr a inak a hlavne by ste sa mali dohodnúť aj s nimi... my to máme úplne inak, ale tak to je individuálne podľa zvykov, moja časť rodiny sa stretáva vo veľkom na Vianoce pri večeri, dnes nerobíme vôbec nič, oddychujeme a zajtra pôjdeme k priateľovej mame a starým rodičom... 27. sa už nestretávame lebo väčšina ide do práce...

terezka1947
25. dec 2022

Trošku spravodlivo. Jeho rodičia sú rovnako dôležitú ako tvoji,tak sa nediv,že je urazený.

majka4555
autor
25. dec 2022

Dakujem baby za postrehy, tipy 😉🙂 ano nemala by som problem urobit kompromis keby sa k tomu vyjadri skor a sam od seba a nie o 5minut 12...totizto nie som typ co sa nahlasi u niekoho, ze pride a potom to zrusi...takze tolko k tomu...inak keby posuniem nasich na 27 a svokrovcov na 25, tak by mi to absolutne zily netrhalo..len ked to tak ine roky byvalo, kto ma vediet, ze tento to uz bude cez ked sa k tomu nevyjadri vopred 🤷 pre mna je to stale len hra s datumami...keby idem na navstevu mesiac po sviatkoch chapem reakciu, ale toto je len o den. Tak len tolko ku komentarom, kde pisete, ze by som mala brat ohlad aj na jeho stranu family 😉

veronikaszabova
25. dec 2022

@majka4555 tak ale fakt si to vezmi z muzovej strany... Vianoce ste doma, dalsie 2 dni (sviatky) mas vyhradene pre tvoju rodinu. A bezny pracovny den si vyhradis pre svokrovcov...
A k tomu, ze sa neozval skorej - no chlap... A teba to nenapadlo, ze to je voci jeho rodicom nefer?

sense
25. dec 2022

@majka4555 vieš on nepovedal skôr a teba ani len nenapadlo sa spýtať.... Možno chlap neriešil lebo čakal ze to napadne aj teba (ako veľa mužov) a ze keď jeden rok tak na druhý rok inak. Alentak teraz sa ozval a hádam nie je problém to vymeniť.