Návšteva u sestry

26. dec 2022

Bola som s dvomi deťmi 1ročným a 4 ročným u sestry na návšteve, zároveň tam bola aj švagriná s dvomi deťmi podobný vek. Sestra býva sama so svojou 12 ročnou dcérou v dome. Majú tam len obývačku a hneď vedľa ich spálňa plus je tam izba neobývaná nezariadená, skôr sklad nepotrebných vecí. Jej dcéra svoju detskú izbu nemá. Deti sa hrali, pobehovali a išli k nej do otvorenej spálne, kde videli veľkého plyš.macka. Tak sa tam na krajíčku spálne hrali všetky deti. Po 10 minútach ich sestra vypakovala von zo spálne so slovami že tam sa hrať nebudú. Celkovo bola na naše deti nepríjemná. Napríklad môj najmenší ročný syn sa priblížil ku stromčeku chcel si chytiť guľu a ona hneď, aby to nechal na pokoji a potom už mne, aby som si na neho dávala pozor, že sa to nesmie. Len tak, som sa spýtala, či bude zariaďovať dcére detskú izbu a hneď podráždene, že nie je z čoho. Pritom handre jej kupuje len značkové, tak isto aj sebe a veľa takých nepotrebných vecí. Po chvíli sa jej to rozležalo v hlave a začala nepríjemným tónom o tej detskej izbe, že nechápe také otázky a že sa to schválne pýtam a detskú izbu nepotrebuje a bla bla bla. Pritom som sa to spýtala len tak, na margo toho, že sa teda decká nemali kde hrať, keď v spálni, kde má hračky jej dcéra nemohli. Máme k nej ísť na Silvestra ale zvažujem po tomto, že radšej pre dobro detí nepôjdeme. Bola na ne dosť nepríjemná a ktovie aká by bola ak by tam boli samé. Na jej dcéru sa aj oplzlo vyjadrovala. Chcela si zapnúť PC a že dop* čo s tým teraz otravuješ chceš aby sa to pokazilo? Odmietli by ste po tomto návštevu na Silvestra?

beata_k
26. dec 2022

To si pis, ze odmietla.

dusankomoj
26. dec 2022

Tiež asi odmietla.

autor
26. dec 2022

Ešte teda dodám, že jej dcéra nesmie ani kamošky vodiť k ním, lebo ani nemá kam, tak to má zakázané a vraj majú sa hrať vonku 🫣

biibiana
26. dec 2022

Urcite ☹ Luto mi je takych ludi a vztahov. Sestra bude asi dost nestastna osoba.

januska12323
26. dec 2022

Ak chceš sebe a deťom pokaziť aj silvester tak choď.

autor
26. dec 2022

@biibiana asi áno, ale neviem prečo, nikto jej nekázal aby žila sama. Švagriná tiež už hovorila, že sa s ňou nechce navštevovať a ani ju nechce volať k nim, lebo tú jej dcéru úplne slovne deptá a veľmi ponižuje

iritka
26. dec 2022

Zavolaj ich k vam.

deti95060810
26. dec 2022

určite nešla... podľa toho čo si napísala by som mala dosť návštevy na najbližšie roky....
ľutujem jej dcéru, .. dievča nemá ani vlastnú izbu? len či som dobre pochopila

marci77
26. dec 2022

inak taka detska izba sa da v pohode lacno kupit napr. na bazosi .....iba by to chcelo chut do nakupu .....a namiesto utracania penazi na obleceni to dat do nabytku😅
a teda Silvester by som planovala niekde inde

kvetinka75
26. dec 2022

Tak ich ohlas k vam. A k tomu ze nikto jej nekazal aby zila sama - niektore zeny budu radses same ako byt v zlom.vztahu zlebo mat vztah iba preto aby neboli same. To nie je na tebe aby si to sudila.

autor
26. dec 2022

@deti95060810 asi pochopila. Nemá vlastnú izbu. Majú tam v dome izbu ale tá koment slúži ako zberný dvor. A veľmi sa jej dotkla moja otázka či plánuje zrobiť detskú izbu. Vraj načo, nepotrebuje.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marci77
26. dec 2022

podla mna taka 12rocna potrebuje svoju izbu ako sol
a oni maju tatina? ci byva tam iba sestra s jej dcerou?

autor
26. dec 2022

@kvetinka75 ale nemá právo byť nepríjemná na moje deti a deti švagrinej. Ale aby dosť zvyšovala hlas na malé ročné dieťa? Tak to nie, takú ešte nehrali

autor
26. dec 2022

@marci77 bývajú samé. Je rozvedená asi 7 rokov

deti95060810
26. dec 2022

@elizabet173 jasné že pramení z toho že nemá chlapa... financie sú asi tiež problém, tak potom si to všetko zlizne mladá slečna..

autor
26. dec 2022

@elizabet173 no hej, ja nemám problém, ja som osoba ktorá nemá rada konflikty, ale ona si zlosť vybíjala na mojich a švagrininých deťoch a toto ja veľmi nedávam. Aj hluk jej vadil, vadilo jej, že poprosili o vodu ..potom sme popratali deti a išli domov.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinapetronela
26. dec 2022

Som za to aby sa hrali vacsinou vonku .áno aj v zime sa dá hrať a raz za čas napríklad raz za mesiac keď chce nech si dovedie aj kamošku .aspoň je sranda .ale každý deň aby niekto chodil to nie

autor
26. dec 2022

@kristinapetronela ona chodí ku kamoškam ale opätovať už nesmie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinapetronela
26. dec 2022

Jasné chápem ona teda nech chodí ...ale fakt je to niekedy otravné aby k nám niekto chodil stále po škole a tak .možno má už zlu skúsenosť ...

nikpa
26. dec 2022

@deti95060810 nemyslím si, že všetky problémi pramenia z toho, že nemá chlapa 🙄 bez chlapa sa svet nezrúti. Možno len proste nemá rada deti. Alebo niektorí ľudia neznesú u seba doma návštevy s malými deťmi, ktoré všetko oblapavaju, všade sa chcu prehrabávať lebo veď samozrejme ich všetko zaujíma.... Ja sama mám deti vo veku ako autorka a vždy zvažujem komu na návštevu ísť a komu už nie, kto je takýto ,,háklivý,, Rešpektujem to a k takýmto ľuďom s malými deťmi nejdem a ďalšia vec, ze by som nezniesla aby niekto zvyšoval hlas na moje deti a ocapoval na nich hubu lebo urobili u nich doma niečo nevhodné. Viac by som k nej neisla, treba jej to slušne vysvetliť.

autor
26. dec 2022

@elizabet173 volala nás, že máme prísť a aj mesiac pred tým, že či k ním prídeme hneď po vianociach

terezka1947
26. dec 2022

Ja len na margo toho "kriku" na deti.
Ja na návštevách dávam pozor na vlastné deti,aby nič nepoškodili. A keďže už boli väčšie,vysvetľovala som,že nemôžu si na návšteve robiť čo chcú a chodiť,kde chcú.
Čiže....v tomto nevidím problém,že upozorní 1r.dieta,aby nechytalo gule na stromčeku. To si mala urobiť ty sama.
To,že prídem k niekomu na návštevu s deťmi ešte neznamená,že moje deti si môžu robiť čo chcú...lebo sú to iba deti.

jaskolka
26. dec 2022

Tak na jednej strane myslím, že by 12 ročná už mala mat svoju izbu a nie spat s mamou v spálni, to je pravda. No bohužiaľ, ak sestra nechce, nemôže z akéhokoľvek dôvodu zariadiť tu izbu, asi s tým ty veľa neurobíš.
Na druhej strane tiež by som asi nebola rada, keby mi malé deti behali po spálni, so stromčeka gule a ozdoby nedovolím brat ani vlastným deťom, takže chápem aj túto reakciu.
Na Silvestra tam proste nechoď, ak ti to vadí. Ja napríklad rešpektujem, ak ideme na návštevu s deťmi, že tam nemusia byť nadšení z môjho 2 ročného "rozoberatela" takže sledujem, kade chodí a co berie. A ano, sama by som ho upozornila, keby šiel ku cudziemu stromčeku a bral z neho ozdobu. A tiež akceptujem, že sú izby, ktoré proste su"zaksz vstupu "
Čiže v tomto úplne chápem sestru, že upozornila tvojho syna aj že deti poslala zo spálne preč. To si mimochodom mala urobiť sama, pre toto sa hnevať nemôžeš

autor
26. dec 2022

@nikpa ale pritom tie deti nič nerobili, len ležali na zemi v spálni na tom veľkom medveďovi a to ani neboli úplne vlezeni v spálni, dvere boli otvorené a boli medzi spálňou/obývačkou
Tak neviem kde sa mali hrať, keď v obývačke jej zas vadilo, že sa motajú okolo stolíka aby niečo náhodou nevyliali.

nikpa
26. dec 2022

Ja ťa chápem, sestra to asi zbytočne zveličovala ale nič nespravis, boli ste u nej doma, tam platia jej pravidlá 🤷. Preto ako som písala k takýmto ľuďom radšej nechodím, zbytočne potom vznikajú na návšteve konflikty lebo ja si svoje deti nenechám od nikoho okrikovat a podobne. Zavolaj ju k vám a máš po starosti.

kristinapetronela
26. dec 2022

Zas tiež si myslím že do spálne nemuseli ...a to sú malé deti ,treba strážiť . A takými deťmi sa veľmi nedá oddychovať na návšteve .

aurora33
26. dec 2022

Vieš keď sa natrepe veľa ľudí do malého priestoru tak vždy vznikne takýto chaos. Prečo ich nepozves ty k vám?