Návšteva u priateľovej rodiny

karolinka29
17. jan 2014

Ahoj chcem sa poradiť. S priateľom sme skoro rok a konečne som k ním prišla na návštevu. Vravel mi, že sa na mna tesia ale ja pochybujem. Proste sme sa zoznamili podali ruky a nic same ticho nik sa somnou nebavil a jeho sestra sa na mna ani nepozrela. Neviem co si mam o tom mysliet ale hrozne ma to trapi. Priatel mi na to povedal, že to je len prvý krat...on ma k nam prist o mesiac ale ja viem aku mam rodinu oni budu uplne mili a urcite nieco povedia. Proste ma to trapi lebo keby ku mne niekto dosiel tak sa snazim aby sa ten clovek citil dobre. Co mam robiť? ja uz tam nepridem ja som sa citila hrozne...proste neziaduca

ankalv1
17. jan 2014

@karolinka29 Bohužiaľ aj to sa stáva.. ja som si už za 7 rokov zvykla a teraz sa už len smejem keď si spomeniem na tie pohľady čo boli na začiatku 😀

miskap2111
17. jan 2014

@karolinka29 berieš to príliš osobne. Ty si pre nich neznámy človek a možno nevedia, o čom s tebou majú komunikovať. Na tvojom mieste by som sa skor ja snažila otvoriť diskusiu, ak sú oni ticho - proste zistí si, čo majú radi, čo radi robia a skús otvoriť debatu o tom - zaujímaj sa atď.. Uvidíš, ako ich to otvorí.. A keby aj nie, tak si z toho nič nerob. Ak budeš milá, tak sa bariéry úplne prelomia.

hviezdicka111
17. jan 2014

@karolinka29 ja sa pri muzovej rodine citim hrozne cele roky 😀 ale tak nezijem s nimi, ale s muzom, ktoreho nadovsetko lubim....jeho rodina ma vie vytocit, ale to ide o par hodin, ked ideme na navstevu my, alebo pridu k nam....proste s kazdym si vyhovovat nemozes 🙂 ale na jeho rodinu sa mozes vyprdnut 🙂 dolezite je, aby to vam dvom fungovalo 🙂

hopeja
17. jan 2014

@karolinka29 ja sa pamatam, ked som prisla prvy krat k manzelovej rodine na navstevu, on ma dopredu este stresoval, ze jeho mama vsetko kritizuje ale otec je uplne v pohode....nakoniec to bolo vsetko uplne naopak, jeho mamina bola uplne v pohode...na jeho otca som si strasne dlho musela zvykat, ma osobitny druh komunikacie, kto ho nepozna, mohol by mnohe veci brat osobne...kazdopadne stres bol na oboch stranach a iste aj u vas, postupne sa to bude zlepsovat...teraz po 2 rokoch tam dokonca chodim velmi rada 🙂 daj tomu este sancu

jalucija
17. jan 2014

@karolinka29 skoda, ze si nepopisala blizsie ako prebiehala navsteva. Mozno im nie si sympaticka, mozno mali respekt a obavy..
ale chcem ti napisat, ze sestry su speci skupina a tu si vobec nevsimaj. Ja osobne som sikanovala svagrinu niekolko rokov (teraz ma to mrzi), vela sestier je takych, tak ak si nahodou nesadnete kasli na nu.

marissenka
17. jan 2014

@karolinka29 pozname..casom sa to zlepsi..

megika1
17. jan 2014

@jalucija múdro si to napísala, 😵

lillika
17. jan 2014

@karolinka29 Bud rada 😉 .Ked som bola prvy krat u manzelovej rodiny,tak uz riesili, kedy bude svadba a to sme boli spolu mesiac 😀 .Ale neboj,ono sa to zlepsi,ked sa "otukate". 🙂

netswan
17. jan 2014

aspon sa nepretvarovali. Ja som so svokrou aj svadobne saty bola vyberat, a teray mam k nim zakazane aj chodit 🙂

tinki
17. jan 2014

@karolinka29 skús to brať z opačnej strany..možno sú takí, že sa nepretvarujú a z tvojho príchodu si nič nerobia. Proste to berú ako fakt, že patríš k ich synovi..Aspoň ťa nespovedali, nepozorovali, nehľadali na tebe chyby. Jednoducho k nim patríš a to je predsa super. Mysli pozitívne.. 😉

kofoluska
17. jan 2014

@karolinka29 Si prilis citliva holka. Nepoznaju ta, videla ta prvy raz. Netusili mozno, o com sa s tebou maju rozpravat, co ta zaujima, ake temy su vhodne a ake temy vhodne nie su. Niekedy je lepsie mlcat nez cloveka urazit nevhodne zvolenou temou. Ja ked som k rodicom svojho manzela prisla prvy raz, vracali sme sa este s dvoma kamosmi z nejakej akcie - ani nas nepredstavil. Proste sme si sadli na gauc v obyvacke a bolo. Moj svokor sa so mnou dodnes nerozprava- nie ze by nieco proti mne mal. On je proste taky. Vzdy rozhovor zacnem ja - a to bud o politike alebo o domacich zvieratkach, popytam sa na kozu, zajace, ci sliepky nesu alebo huby rastu. Bodka.

tykat
17. jan 2014

@karolinka29 mozno boli ticho aby netresli nejaku somarinu 😀 Aj to sa stava.

maria1989
17. jan 2014

ále, čo bojíš, prídeš viackrát, pokecáte, spoznáte sa... bude dobre. ja som bola svojej svokre predstavená tak, že som bola prvý krát vonku s mojím frajerom (jej synom), opili sme sa, on ma nevládal odniesť domov, tak jej zavolal, nech mu príde pomôcť 😀 a to som sa im párkrát vyšmykla asik, bo som dobré modriny mala 😀 😀 😀 a teraz máme skvelé vzťahy 😀 😀 😀

karolinka29
autor
17. jan 2014

No jeho otec je tichy neriesim to ale mám dobrý pocit z neho aj sa usmial mna skôr zarazila jeho sestra a dnes mi priateľ povedal ze jeho sklamalo jej správanie a správala sa preto tak lebo on nemusí jej priateľa a neni sám ale baví sa s nim len ma názor a asi mu to chce vrátiť ...ja by som to tak nerozoberala no mám za sebou 7rocny vzťah a viem ze ked som k nim prišla to bolo ine mali ma radi aj ja ich s ex sme kamoši 🙂no preto som si nemyslela ze su ludia co dokážu ignorovať

karolinka29
autor
17. jan 2014

@miskap2111 praveze ja som mila mna maju ludia radi jasne ze sa nájdu aj iní no ja som sa snažila hovoriť niečo ona nič neodpovedala ale už vieme kde je problem tak dúfam ze sa vyrieši

karolinka29
autor
17. jan 2014

@miskap2111 fajn neznámy človek ale slušne je sa trosku zhovárať

miskap2111
18. jan 2014

@karolinka29 vieš, tento svet je niekedy trochu iný, ako my očakávame. Ty očakávaš, že ľudia budú takí isti slušní a milí ako si ty, resp. aspoň ako si ty predstavuješ, akí by mali byť. Nanešťastie to tak nie je. Ja mám už viac ako 45 rokov a život ma naučil neočakávať radšej vobec nič. Tak sa vždy predíde sklamaniam. Si ešte na začiatku vzťahu, resp. na začiatku formovania vašej spoločnej budúcnosti, tak si ju nenechaj pokaziť predstavou, ako by sa mali tvoji potencionálni svokrovci a švagriná k tebe správať. Ja som trénovala komunikáciu a najlepšia rada je- "komunikácia je ako tenisová hra". Najlepšia je vtedy, ak obidve strany odrázajú loptičku.. A keď nikto nenahadzuje, tak sa hra nemôže začať. Takisto - začiatky sú vždy ťažké, lebo niekto proste tú loptičku nedokáze odraziť naspať. ale potom je to na druhej strane, aby hru rozohral. Takže kľudne sa chop iniciatívy, ak chceš, aby komunikácia neviazla. A nenechaj sa znechutiť jej správaním. Dobrá nálada a milý prístup je nákazlivý. Takisto ako zlá nálada atď. Takže buď ty tá lepšia. Držím palce.

karolinka29
autor
19. jan 2014

ďakujem moc krát tento názor je úžasný a stotožňujem sa s nim

novamamima
19. jan 2014

@karolinka29
Ahoj, presne viem ako sa cítiš, ja som zažila presne to isté.Moje prvé stretnutie s priateľovými rodičmi (teraz už svokrovci) bolo hrozné, presne ako píšeš, cítila som sa hrozne nesvoja. Tiež mi na to priateľ (teraz už manžel 🙂 ) povedal, že je to len preto že je to prvý krát. Ale teraz sme už 3 roky manželia a máme 1,5ročného synčeka a nič sa nezmenilo. Ja som sa snažila a keď mi manžel vravel, že tie vzťahy sú také chladné preto, že sa ešte dobre nepoznáme, a že tam málo chodím, tak som skúsila, častejšie návštevy a tak, ale zdá sa, že zbytočne. Všetci sme sa síce na seba usmievali ale to bolo všetko. Všetko sa to ešte zhoršilo keď moji svokrovci viac menej odignorovali 1. narodeniny nášho synčeka. Vtedy som manželovi povedala, že odmietam sa pretvarovať a nebudem si dávať pozor na jazyk. Hnevalo ma a jto, že aj malý sa tam zle cítil a vždy plakal a oni sa čudovali, že prečo je taký uplakaný. Vidia ho asi tak 1x za 2 mesiace a to bývajú 300m vedľa v paneláku. Ale škoda reči. Čo som tým chcela povedať je, že podľa mojej skúsenosti sa to nezmení, a radím Ti myslieť v prvom rade na seba, nepretvarovať sa, ak sa tam zle cítiš povedz to priamo priateľovi. To mne robilo najväčie starosti, tváriť sa že je všetko OK a byť ticho a pritom nebolo. Myslím, že ani nikdy nebude.