Návšteva svokrovcov

modrykolibrik
6. dec 2022

Ahojte dievčatá. Mam priateľa a jeho rodičia ma pozvali k nim na návštevu. Chcem sa spýtať čo sa patrí doniesť buducim svokrovcom keď sa idem s nimi zoznámiť?

darinaslay
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
6. dec 2022

Potencionalnej svokre nejaku bombonieru, potencionalnemu svokrovi nejaku lepsiu flasu. Dama dame kvety nenosi, iba neveste na svadbu alebo na pohreb.

petamich
6. dec 2022

spytaj sa pripadne partnera, moja svokra je napr. kavickar, tak som nosila lepsiu kavu, svokrovi flasu 🙂 ale flasa, bonboniera, pripadne kazeta cajov snad nic nepokazi, pripadne nejaka prijemna sviecka ak je potencialna svokra ten typ

miadi
6. dec 2022

Tak Asi nie som Dama 😂Ja som svokre nosila kvety aj mame posielam kurierom Tak som gentleman 😂 Vy ste zasnubeni? Tak ako par by ste mohli doniest flasu vina ak ho maju radi Alebo ak idete na veceru k nim tak nejaky zakusok. Ale mimo Svk je uplne normalne ze nemusis nic doniest ked to nie je specialna prilezitost.

pribinak
6. dec 2022

@viestta toto pocujem 1x. Ja som väčšinou nosila kvety a svokra sa vždy tešila. Darovala som aj kávu a nejakú luxusnú coko

Svokor dostával domáce syry a klobásky. On je veľký papkac, poteší ho to viac ako alkohol

viestta
6. dec 2022

@miadi @pribinak pri gratulacii k sviatku je to inac, tam moze aj dama odniest kyticu s darcekom, ale ak napriklad ide par, kyticu by mal dame odovzdavat pan. Aj pri navsteve paru kyticu odovzdava pan. Tu ide slecna na prvu navstevu, tu ona kyticu nosit nema, ale ak pojde jej priatel na prvu navstevu u jej rodicov, kytica pre mamu je povinna jazda v ramci bontonu.

katulienkax
6. dec 2022

@viestta ak ma svokor blizko k flasi, tak to vhodne nie je, u mojej svokry v rodine bol alkoholizmus, toto je strasne individualne

viestta
6. dec 2022

@katulienkax nemusime zachadzat do extremov, v normalnych rodinach, pre normalnych chlapov je to bezny darcek.

7lenka11
6. dec 2022

ja kupujem kvety aj žene.. napríklad, keď sme išli ku kolegyni na kolaudačku a grilovačku, zobrala som okrem iného kyticu tulipánov.. nevidím na tom nič zlé.. ak má rada kvety, tak by som pokojne do toho išla.. mojej mamine som minule zobrala kyticu sušených kvetov, lebo viem, že sa jej páčia
inak ja som išla na prvú návštevu ku svokrovcom s fľašou vína pre svokra a svokre som brala čaj a peknú sviečku (žiadny lacný hrobový kúsok), lebo ich má fakt rada

ankare
6. dec 2022

@modrykolibrik ja by som kyticu a flasu

pribinak
6. dec 2022

@viestta no nič, neovládam etiketu. Ja mam kvety veľmi rada a tak ich aj rada dám 😊😊

kristinapetronela
7. dec 2022

Kľudne aj kvety . Úplne normálna vec že žena sa žene kvetiny !

beataxxx
7. dec 2022

Je predvianocne obdobie, moze to byt nieci tematicke, napriklad kvalitna vianocna sviecka, medovniky a podobne….ale samozrejme len v pripade, ak slavia Vianoce…..