Naše výlety sú len k svokrovcom

15. júl 2021

Ahojte, idem si sem pre radu, lebo mi to už celé prerastá cez hlavu a príde mi totálne extrém co sa okolo mňa a mojej rodiny deje. Mame s mužom 3 ročnú dcéru. Svokrovci bývajú 40km od nás. Každý druhý deň treba ísť ku svokrovcom. Najviac z toho celého vinim muža. Moja svokra je z našou dcérou viac pomaly ako ja jej mama. Najprv sme chodili týždenne raz, potom som povolila, 2x a teraz každý druhý deň. Navyše nakoľko mám aj doma povinnosti, ja nechodím každý druhý deň chvalabohu, len tak 2x do týždňa. Co sa mne nepáči, je to, že ako rodina nemáme žiadny iný program len chodiť ku svokrovcom. Navrhla som milión výletov na všetko muž len za a a, nič sa mu nepáči, keď mu poviem nech navrhne on tak nič z toho. Naše výlety sú len ku svokrovcom. Všetko sa točí okolo toho. Ako u chorých. A keď poviem ze ved to nie je okej každý druhý deň byť u mamy tak je konečná. Najhoršie že keď už dcéra nechce ísť tak svokra ju nahucka že prídi kúpim ti toto a ono napr takú vec, co ja jej nechcem kúpiť. Ona schválne ide na dcéru takto. Mam pocit ze som porodila dieťa jej. A muž to ked uvidím tu jeho tvár po tom co tam prídeme aký je rád že sme tam, tak pravdupovediac som ho takého šťastného ešte nevidela.

gbgb
15. júl 2021

🤦🏼‍♀️

mima1
15. júl 2021

Rada asi len povedatnie. Zobrat malu a ist na vylet nech si tam ide sam. No isto by som nesla kazde dva dni k svokrovcom ani domov nie.

mila23
15. júl 2021

naco kazdy druhy den chodit k nim? aby videli vnucku? a muz je asi riadny mamanek, ked len za mamickou by chodil. Nech si uvedomi,ze uz ma svoju rodinu. Zacni chodit Ty k Vasim. Resp. vymysli vylet a zober dceru niekam, nech ide muz sam k mamicke....pocla mna raz za tyzden uplne staci...aj to by som poslala obcas iba muza s dietatom

lavender273
15. júl 2021

Tak ako nazor vyssie, naplanuj vylet a chod s malou. Ked sa muz prida tak fajn, inak nech sedi spokojny u mamicky.

loginexistuje
15. júl 2021

dceru daj do skolky a ty chod do prace a vkendy budu pre vas svokra max raz za tyzden na hodku raz vy raz oni

nafka0483
15. júl 2021

Tema ma nazov "Svokrovci" ale hlavny problem je tvoj manzel...

henrikir
15. júl 2021

ale to nevyzera, ze je problem v svokrovcoch, ale problem bude skor u manzela, podla toho, co pises, tak on je iniciator celej tejto zalezitosti so svokrovcami

cacianka
15. júl 2021

Problem = manžel /mamin 3.cecok.
Neexistuje aby som musela tak často.ani k vladtnej mame. Ráno oznám ze ideš s dcerou na výlet, aj keby len kusok za roh zájdete, niekde po lúke, k potoku, do lesa, ku kamarátke, na ihrisko a vrat sa až večer. Mobil vypnutý alebo hlas na 0.
Ked chce byt opäť malý chlapček nech si zbali caky paky a presťahuje za späť do svojej detskej izby.
Je to ťažká diagnóza, nejaký komplex, v 1 skupine nevhodnych manželov (alkoholik, gambler, lakomec...etc.)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
15. júl 2021

závidím tvojmu mužovi mať toľko času, cestovať 40 km každý druhý deň. To nemá čo doma na robote?

number19
15. júl 2021

To co tam robi tvoj muz kazdy druhy den...a ako spomenute, 80km kazdy druhy den je fakt hardcore...ber na vedomie rady spomenute hore...zacni s vyletami sama...

dskjhfdlkdjhl
15. júl 2021

Tvoj muz je nezamestnany? Ja si neviem predstavit, ze by moj muz kazdy druhy den takto behal hore-dolu. Ziadnu robotu doma nema? Co tam stale robi? Jeho rodicia su nevladni? Ja by som teda skusila najskor rozhovor, ale to tipujem, ze uz mate za sebou a nepomohlo. V takom pripade by som na vylety s dcerou chodila sama a odisla by som skor, ako sa on vrati z prace (ak teda do nejakej chodi).

nttnnt
15. júl 2021

gratulujem mas doma maminkinho debila-tak to volam ja....skoda ze si si to nevsimla skor. Vylet ziadny len ku svokre? :D no to by u mna velmi zle pochodil chlapec a nehovorim kolko prejazdi hore dole za to by ste uz mali ine vylety...zavolaj si nejaku kamosku zober malu chod na vylet sama s nou a on nech si masiruje k mamicke

0kristina0
15. júl 2021

Preco ste nezostali iba pri 1x do tyzdna? Zatrhni mu to, dobre ti radim. Znicis si takto manzelstvo.

lenuska9999
15. júl 2021

Véd mu to povedz ,že je to choré. Véd je dospely a drží sa takto maminej sukne ? A keď nepochopí vzala by som dieťa a chodila na výlety sama 🙂 potom by sa cítil asi zle on a možno by mu to došlo

autor
15. júl 2021

@gbgb
@0kristina0
@dskjhfdlkdjhl
@dskjhfdlkdjhl
@elizabet173
@cacianka
@lavender273 pracuje 2x do týždňa a to keď sa vracia ráno z prace tak sa zastaví u rodičov, tam ranajkuje atď. Tu dovolenku zvažujem sama s dcérou, dobrý nápad. Ale tak potom naša rodina nespĺňa žiadny efekt keď my s dcérou budeme na dovolenke a muž u rodičov. Do budúcna dosť veľký hendikep a neviem ci sa dá takto spolu fungovať.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
15. júl 2021

Hlavne neries uz teraz aku funkciu splna vasa rodina.. tvoj chlap sa musi v prvom rade naucit zit bez mamicky. A to dosiahnes tak, ze mu ukazes, ako sa zariadis sama a on nech sedi u mamy, dceru bude vidiet pred spanim (za predpokladu, ze budete spat doma:D) ... mozno sa preberie a nebudete musiet takto fungovat. Ostatne budes riesit potom... nevidim nic zle na tom, ked rodina aj ostale "len tak doma spolu" a nelieta po vonku a babkach, cize malu nemusis pustit k babke s chlapom xkrat do tyzdna aj ked nebudes prave vymyslat nejaky vylet.
Ja sa divim, ze si pristala na takyto rezim, ja by som to ani nenechala do takehoto niecoho zajst.

bluka2
15. júl 2021

Čo sú ti ľudia tak mimo... Ja mám síce len dvojročneho, ale dúfam, že ak by mu náhodou napadlo chodiť po robote ku mne na raňajky a každý druhý deň neviem na čo, tak mi dovtedy nejako nesibne a zdvihnem obočie, že čo to má akože byť, či je všetko ok... Chápem, že sa tešia vidieť vnučku, ale nechápem, že dopustia až toto, veď to je jasné, že na normálny život rodine neostava potom žiadny čas.
Však to ani na súde druhému rodičovi nikdy neodklepnu stretávanie sa s vlastným dieťaťom viac než 2x týždenne, lebo je to nerealizovateľné z praktických dôvodov.
Máš 2 možnosti, buď si spravíš vlastný program a neriesis alebo partnerská poradna a keď nepomôže, rozchod

cacianka
15. júl 2021

Takze raňajky mu nestacua a este 4x navstevy.
S vyletmi a dovolenkou to vyskúšaj, aspon sa vyjasní stav a vycisti stol. Pride po nočnej a vy dve uz nebudete doma. Iba listok ahoj ideme na vylet do zoo, mobil vypnem nie je signal. Prideme večer/o 2 dni. Či mu trkne ...
Inak vam nedavam šancu. Toto dlho nevydrzis a budes zdeptana frustrovana este viac

bluka2
15. júl 2021

@cacianka si milá s tým lístkom...ja neviem, či by som tie tri písmená zoo napísala vôbec 😂

cacianka
15. júl 2021

@bluka2 usetri 3 písmená, skoda pera

bluka2
15. júl 2021

@cacianka neviem, či ho to vôbec zaujíma, že kde sú; možno skôr uz rozmýšľa nad ďalšou dávkou z maminkinho prsnička o 2 dní....

cacianka
15. júl 2021

@bluka2 asi.
Vari je to nejaky oidipovsky komplex. Pomali pripad pre psychiatra

1katus1
15. júl 2021

Prečo musí krátka nepovieš že si to neželal a nebaví ťa to ? Vezmi auto posad malú a chod s ňou preč na celý deň. A on nech si zduty sedí doma. A svokre povedz že tvoje dieťa si nebude kupovať sprostosťami čo jej kupuje. A skús ísť na manžela aj cez financie to koľko prevozu len hore dole veď to je 80 km a jak tak ide cca 3x tak to máš 240 km týždenne a záleží od auta ale spotr a cca 6l/100km celá za litera nafta teraz tak 1,25€ tak to vychadza 18€ týždenne daj si to za mesiac to máš 72€ veď to máš do zoo a ešte ti ostane. Ročne to máš cca 864 € a myslim že za tie peniaze si môžete niečo dopriať než stále nezmyselné návštevy u svokrovcov. Načo tam vlastne chodí ?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
16. júl 2021

40 kilakov každý deň ku svokre? som zvedava, ako by ma prinutil vstať z postele

karolinakr
16. júl 2021

Keby byvala na vedlajšej ulici, nech tam aj prespi, ked nemože byt bez mamičky ale 40 kilometrov, to chodime raz za rok ku znamym, nie že každý druhý deň.. to už nech sa tam presťahuje rovno

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz