Náš život upadol do stereotypu

24. aug 2024

Už dlho si všímam, že náš život upadol do stereotypu. Je to to isté dookola. Práca, doma a občas malý výlet. Nedávno ma muž nahneval. Obaja pracujeme. Manžel v kancelárii a ja pracujem manuálne. Upratovala som dom, chcela som od neho pomoc a na to mi zahlásil, že to robiť nebude, lebo chodí do práce. To ozaj si muži myslia, že všetko sa robí samé od seba? Žiadnu zmenu nechce, nepohnem s ním. Keď idem ja niekam sama, tak sa urazí. Čo mám s ním robiť?

mane01
24. aug 2024

Nuz, s nim asi nic, ked nechce. Urob si plan sama. Mozno ho to zamrzi a prida sa. Chcelo by to hodit reč, ale z vlastnej skusenosti viem, ze chlapi niekedy nechcu veci riesit. Dufaju, ze zeny budu ticho akceptovat vsetko a casom si zvyknu. Velka chyba! My uz nie sme ako nase mamy a stare mamy! Ak sa uráža za to, že ides niekam sama, aj ked ho volas so sebou, tak ho nechaj, nech sa teda uráža. Ty nie si jeho pes, aby si mu bola pri nohe.

tenerifka
24. aug 2024

ak pracujete obaja mimo domu, tak aj v domacnosti si mate prace podelit 50 na 50. To zrazu takto zacal odmietat podielat sa na chode domacnosti, alebo bol taky od zaciatku? Taketo vadne kusy treba odhalit este pred svadbou a vyradit, potom uz je to tazke.....

letfenixa
24. aug 2024

@autorka mne keby muž také povedal, tak v ten moment upratovať prestanem, lebo tiež chodím do práce.

anna777115
24. aug 2024

Autorka a čo mu nevieš, povedať, že ani ty nechodíš do wellnesu, ale manuálne pracuješ, tak nech si zaplatí slúžku, keď sa pán veĺkomožný nechce podielať na bežnom domácom fungovaní. Keby, žil sám tak mu to kto robí. Toto, sú uplne nepoužiteĺný chlapi do života. Ono, je ti veĺka chemia, pritažlivost, na zaciatku a potom taketo egocentrické, nepoužiteĺne hovado. Nemám slov.

personality
24. aug 2024

Je si tebou istý, preto sa správa takto. Ak by videl, vedel, že máš možnosť odísť, možno by sa správal inak. V prípade, že mu na Tebe záleží, ale v podstate sa to vylučuje lebo keby mu záležalo tak sa takto nespráva vôbec. Tak jedine že by sa zľakol, že zostane sám. To sú teda vzťahy… 🤦🏻‍♀️
Tak len odísť a zariadiť sa sama, veď chlapov je dosť.

cookie29
24. aug 2024

A jeho domácnosť to nie je? A Ty podľa neho čo robíš celé dni? Veď sa dohodnite na upratovačke, nechaj vyčísliť. A buď Ti potom zaplatí alebo priloží ruku k dielu
A von by som šla aj keby s urazil, no a? Ste dospeli nie? Ponúkla si mu? Áno. Nechcel? Jeho problém. Nabudúce možno pôjde …

Ešte mi povedz ako ste sa k tomu dostali? Veď keď ste sa nasťahovali spolu tak ste si úlohy rozdelili nie? To čo píšeš býva skôr problém žien po MD/RD keď si muži zvykli, že žena je doma.

rorino
24. aug 2024

Neuprac,nenavar,neopre,sadni k nemu na gauč,vyloz nohy a povedz,že ty to odteraz nebudeš robiť,lebo tiež chodíš do práce🤦

h2
24. aug 2024

Pán manžel odmieta domáce práce, lebo on chodí do roboty?!!! 😲 No, tak daj výpoveď, povedz mu, že keď on doma nič nerobí a musíš všetko robiť ty, tak OK, budeš, ale tým pádom už ty do roboty chodiť nebudeš a on ti bude dávať k dispozícii svoju výplatu! (Jasné, že to nemyslím vážne, určite nedávaj výpoveď! Ale takto nejako by si mu to mohla povedať.)

trema
25. aug 2024

A ty si mu v ten moment hned nepovedala, ze aj ty chodis do prace? A kto bude teda upratovat?