Naozaj sú len zlé nevesty, ktoré uprednostňujú len svoju rodinu?

3. aug 2024

Ahojte, zistili sme, ze cakame dalsieho chlapca. Som s tym ok, bolo nam to jedno, len ma strasi predstava zlych neviest. Vsade to tu citam. Ako nevesta oblubuje svoju rodinu a na manzelovu kasle. Naozaj je tu u vsetkych tak? V jednej diskusii som zachytila, ze kto ma dceru-ma rodinu, kto syna-ma cudzinu..
Mozno aj tehu hormony k tomu dopomahaju a tak sa teraz citim nesvoja. Nebude sa mat o nas kto postarat, ked budeme mat len synov?
Ci su aj dobre nevesty? Ja napr so svokrovcami vyvhadzam, navstevujem,.. 🤔

viestta
3. aug 2024

uplne zbytocne sa tym teraz zaoberas. Vyber nevesty tak ci tak bude iba a len na synovi a dolezite je aby on bol s nou spokojny

dskjhfdlkdjhl
3. aug 2024

A Ty ako nevesta si aka?

andreakotesova
3. aug 2024

A možno budeš mat zaťa a nie nevestu... aj to je možné...

januska12323
3. aug 2024

Každý uprednostňuje svoju rodinu ak nie je nejak defektná (alkohol drogy, bitky..) nemyslím, že záleží na pohlaví. Keď budete normálny vy aj syn budete mať aj normálne vzťahy

suzy2508
3. aug 2024

Čo to je za blbosť 😂😂 ja síce mám zatiaľ iba syna, ale plánujem byť taká svokra, akú mám aj ja - vzájomný rešpekt, nestarať sa do mladých, nech si hlavne robia podľa seba a primerane, nie na úkor pravidiel rodičov rozmaznávať vnúčatá.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
momoftwo
3. aug 2024

Ja mam svokrovcov uprimne naozaj rada, dufam ze som dobra nevesta😄🙏 a mam dve dievcata, tie mozu tiez doniest nejakych smradov takze ci baba alebo chalan je to jedno. Treba deti viest k hodnotam a vychovavat ich tak aby si hladali normalnych partnerov aj ked ani to nieje zaruka ze sa to podari

jajanka31
3. aug 2024

Aj ja som sa nad tym zamyslala lebo to vidim v okolici. Tak kde su chlapi sa poriadne ani oni medzi sebou nebavia vzdy nejake hadky. Kde su zeny tak drzia tu rodinu viac po kope..riesia darceky, oslavy, staraju sa o teplo rodiny, rozpravaju sa s kazdym o vsetkom a chlap je taky ako povie si nieco ale nie je to na udrziavani vztahov. Zeny vsetko riesia viac.

majka99999
3. aug 2024

Ja som pripravena na karmu, takze nic dobre necakam. Snad sa nejakeho vnucata dozijem. 🤣

beata_k
3. aug 2024

Su aj dobre nevesty. Moje svagrine su take 😉

lauriik
3. aug 2024

Ono to vychadza hlavne z toho aky vztah budes mat ty so svojimi synmi. Ak s nimi nebudes mat toxicky vztah a budes schopna si "odstihnut pupocnu snuru" a nechat ich ist tak dost pravdepodobne budes mat aj zdravy vztah s nevestou.
Ja vnimam tieto problemy so svokrami hlavne v rodinach kde svokra nebola schopna svojho syna pustit manzelke, do dospelosti sa do neho kafre a snazi sa za neho robit rozhodnutia. Niektora svokra mylne syna vnima ako "muza svojho zivota" a nevestu ako svoju sokynu.
Skus si o tom nieco pocitat. Je toho vela.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alienkami
3. aug 2024

Diskusie na MK nemôžeš brať ako relevantné štatistiky. Sem sa chodia ľudia vyventilovať, keď majú niečoho plné zuby. Málokto sa tu pochváli akú má skvelú svokru/nevestu (a už vôbec sa o tom nezakladajú témy) Ale to neznamená, že sú nespokojní všetci. To je ten efekt, keď hlučná menšina nespokojných zatieni väčšinu, ktorá je spokojná.

eva233
3. aug 2024

Tu nejde len o nevesty, ale aj o svokry. Budeš ty ta svokra, ktorá bude robiť ako mladí povedia alebo odvezieš dieťa aj bez sedačky lebo veď iba 500m... Keď ti povedia , že sladkosti po 5tej nie dáš? Budeš rešpektovať rozhodnutia nevesty a syna hoci ty nebudeš s nimi stotožnena, nebudeš ich chápať alebo ti nebudú dávať zmysel?
Urazíš sa za každú blbosť alebo to, že nebudú každý vikend/ vianoce/ veľkú noc u teba?
Podľa mňa každá žena automaticky viac inklinuje k mame a k zvyklostiam svojej rodiny pokiaľ je ta rodina v pohode, pretože je v danom prostredí vychovana. Naopak v minulosti sa vychovávali chlapi, ktorí majú byť silní, neplakať, neprejavovat svoje emócie.. A teraz sa ich matky čudujú, že ich ti synovia nenavštívia alebo im nevolaju na dennom poriadku. Jasne ved keď ta nenaučili zaujímať sa o pocity druhých ako to máš teraz vedieť.... Takze ak my matky vychovame empatickych, emocionálne silných mužov, ktorí budú oporou pre svoju partnerku budú vedieť zdieľať svoj život aj so svojou mamou... Na druhej strane takisto ja musím byť svokra ktorá má úctu a rešpekt voči budúcej neveste a vyžaduje to aj od druhej strany, nezhadzuje ju a zbytočne nedáva nevyžiadane rady, zároveň pomoze keď môže, vláde a keď je treba.

babulkomale
3. aug 2024

Zbytocne to teraz riesis. Ale napriklad ja som ovela castejsie so svokrovcami ako s mojou mamou, je to dane geograficky, dost podstatne vekom a mobilitou jednotlivych rodicov, mierou aktivity zivotneho stylu.
Moj muz veľa cestuje a ma kopu povinnosti, takze je rad ked vidi nas, svoju rodinu, a rodicov a ostatnu rodinu vidi relativne malo. Ja mu referujem, ako sa maju jeho rodicia 😃 aspon nie je mamickar.
Vztahy mame dobre vsetci.

basulaak
3. aug 2024

Ja budem asi rada ked nevesta bude hadzat deti primarne svojej mame. Budem si uzivat dochodok 😅 pomozem, navstivim ale velkeho babysittingu sa u mna asi nedocka. 😁

autor
3. aug 2024

Tak my sa rodinkujeme, casto navstevujeme tak s rodicmi, ako aj svokrovcami. Ked travime vianice s rodicmi, tak silvester so svokrovcami🤷‍♀️varime, pecieme, prenasame si. Podelime sa, stretneme sa.

la_dolce_vita
3. aug 2024

Kym som nechodila tu, tak toto bola jedna z tem, co som nikdy neriesila. Toto prostredie mi rozsiruje obzory 🙂. Takze sa tiez nad tym zamyslam ako matka 2 synov. Zatial je to v pohode a co bude, to bude, ale mat dobre vztahy je fajn..

kris_tin257
3. aug 2024

V každej rodine je to inak, ja som so svojou svokrou dennodenne máme super vzťah a je s vnúčatami skoro každý deň, s mojou mamou nemám dobré vzťahy mesiac som o nej nepočula a deti vidí iba sporadicky... Väčšinou sa naozaj hovorí že väčšinou dcéry majú dobré vzťahy s matkami ale nie vždy to je tak 😊

samik88
3. aug 2024

Aj ja sa nad tým občas zamyslím lebo tiež máme dvoch chlapcov. Chcela by som aj dievčatko lebo to tak väčšinou býva ,že dcéry chodia za mamami po kadejaké rady keď majú problémy atď. My sa síce snažíme chodiť rovnako na návštevy aj ku svokrovcom ale nikdy nebudem mať taký vzťah so svokrou ako s mamou a takisto to má svokrina dcéra. A bohužiaľ si môžu nájsť také nevesty, ktoré schválne nebudú chcieť chodiť ku nám aj s vnúčatami . Predsalen ženy majú moc nad mužmi. To neovplyvníme 🤷🏻‍♀️

andrea2323
3. aug 2024

Inak riešia sa nevesty ale čo tí zaťovia 😁 však napríklad jasneže sa ja bavím viac so svojou rodinou, je to predsa moja rodina.. ale aj môj manžel sa baví viac so svojou a nik to nerieši.. neviem, nevypisuje si nejak s mojou rodinou, alebo neorganizuje niečo špeciálne, prečo by som ja ho mala nútiť, ako sa často nútia tie “nevesty”.. od žien sa stále čosi očakáva, a na chlapa sa povie “a však čo, on je taký”.. 🤭

danica2711
3. aug 2024

nemám problém, vyrobím si problém

medda_beda
3. aug 2024

Preto si si robila deti aby sa mal kto o vas postarat? Tak to si si radsej mala odkladat na domov dochodcov.Deti budu mat vlastny zivot, svoje starosti, ak ich dobre vychovas urcite sa na vas nevykaslu, ale opatrovatelsku sluzbu si robit z deti 30 rokov dopredu to už je iné sebectvo.

Ja si myslím, že manželovu rodinu navštevujem oveľa častejšie než svoju lebo moja žije trochu ďalej.
A manžel pomáhal otcovi do poslednej chvíle.Nevidím dôvod prečo by som mala manžela vzdiaľovať od jeho rodiny.

keithy
3. aug 2024

Ahoj, nevieš sama ako to bude v budúcnosti, nie všetci synovia majú dobré vzťahy so svojimi rodičmi, ani všetky dcéry rovnako nemajú dobre vzťahy so svojimi. Ja tiež neoblubujem návštevy u svokry a absolvujem ich minimálne, a to bývame v jedno meste. Moja mama ma 4 deti, dve dcéry a dvoch synov. A vzťahy perfektne, celkovo mame všetci aj súrodenci. Ale jednoducho ti synovia chodia malo. Pretože presne nevesty idú k svojej mame. Zavolajú, prídu keď je sviatok, ale jednoducho tie dcéry idú k mame. Mne je z toho tiež smutno, keď si predstavím, že mam dvoch synov a len jednu dcéru. Ale verím tomu, že budú aj synovia chodiť ku mne 🥲

kulumulu123
3. aug 2024

@lauriik tak toto poznam z nejedneho rozpravania kde mamicka riadi zivot synacikovi a jeho rodine aj po 50tke (synovej nie matkinej)... To j epitom pruser jak mraky 😮😧😧

lauriik
3. aug 2024

@kulumulu123 je to velmi bezne. Dokonca moze byt jedna zena, ktora je super svokra pre dcerinho manzela a hrozna svokra pre nevestu. Mami vedia na synoch viac lipnut.

jakubrianka
3. aug 2024

Ty očakávaš že sa o teba deti budú raz starať? Ja s tým nerátam, ktovie aká bude situácia a podmienky.
K nevestám- deti majú rady svoje babky a dedkov a normálna nevesta len tak pre nič nezoberie deťom toto šťastie. Ista forma odpútania je však nutná, lebo muž naozaj musí priľnúť k svojej novej rodine a len vtedy to môže všetko fungovať tak, ako má. Treba sa zmieriť s tým, že chlapci sa raz osamostatnia a tešiť sa ak budú mať svoje vlastné rodiny. Na túto cestu ich pripravujete vy rodičia, aby vedeli fungovať v rodine, chrániť ju, postarať sa o ňu, cítiť za ňu zodpovednosť a vážiť si svoju ženu a deti. Tam by vaša hlavná úloha mala končiť ak sa vám vychova podarí.

vilma7
3. aug 2024

Aký význam má nad tým uvažovať, ako to majú iní? Véd si syna ani ešte neporodila...omg.
Takto ti napíšem, už teraz mam veľa.kamararok, čo ostali slobodné, bezdetne...ako muži, aj ženy, ich rodicia nemajú žiadne vnúčatá atď...
Môj manžel je z 2 bratov, my sme v zahraničí takže sa vidíme 2x ročne, jeho druhý brat ktorý je doma ,je slobodný a aj ostane...tvoje úvahy sú ale že maximálne zbytočné.

jana0412
3. aug 2024

Minulé som bola v Hornbachu. Jedná tam vyberala ruže. Pokým nevybrala, tak ani mňa neopustila sa pozrieť aké majú. Potom prišiel jej syn aj s vozíkom. Chcel odfotiť tie ruže -3 ks. a chcel ich poslať manželke. Ale jeho matka zavelila, že také ruže nemajú a synček poslušne schoval mobil. Myslím si, že ruže nie sú to jediné o čom ona v ich domácnosti rozhoduje.

deedol
3. aug 2024

Mam kamosku, ma dvoch synov, jeden s nou zostal byvat aj s rodinou, s druhym sa casto navstevuju, tiez je blizko. A je to podla mna preto, ze ona je rozumna, rozhladena, kultivovana zena, ktora ma zdravy vztah k synom aj vnucatam, ale zaroven aj svoj zivot. Tiez mam syna a raz by som to tak chcela.