Naozaj sa slušnosť už nenosí?

13. aug 2024

Ahojte na začiatok poviem, že som chlap. Mal som ráno nepríjemnú debatku s mamou. Pracuje v takej menšej predajni v obci ako vedúca. Ja mám vo zvyku ženám proste otvoriť dvere. Považujem to za slušnosť. Otvoril som ale aj jednému chlapovi staršiemu. A presne to mi vyčítala, že to je hlúpe a neviem čo. Ja s tým nesúhlasím. Vážim si každého či je to žena alebo muž. Chcem byť slušný. Myslíte si, že je zlé byť slušný voči niekomu rovnakého pohlavia? Dakujem dosť ma to rozhodilo.

biba_18
13. aug 2024

normálne keď máš potrebu byť milý a slušný - tak buď ... za mňa 👍

domkakvet
13. aug 2024

Ano je to v poriadku, bud takym prikladom nadalej, aj pre ostatnych.

teki1
13. aug 2024

Koľko máš rôčkov,že ťa rozhodil iný názor tvojej mamy?

beatik3
13. aug 2024

neprestavaj v tom. mam pocit, ze takychto ludi dnes uz nie je vela. mna to zakazdym velmi potesi, ked niekto spravi taketo mile gesto. vsak to nic nestoji.

hellwant
13. aug 2024

Nie je skôr možne, že mama a ten pan maju nezhody? Iste tam mama dlho robi, pripadne sa z klebiet niečo dozvedela( netvrdim, že pravdivych, ale vieš ake to je v dedinach),A preto sa jej to nepačilo? Typické slovenské.

jaass
13. aug 2024

Aj môj muž minule otvoril staršiemu pánovi dvere lebo nevládal, a nikto na tom nič zle nevidel. Ale zas, podľa tvojho písania si extra citlivka, že ťa rozhodí taká banalita 🤣🤦‍♀️ iné veci potom ako riešiš?

la_dolce_vita
13. aug 2024

Mne take spravanie imponuje.. tvoju mamu nechapem, ale urcite by som sa tym netrapila.

egonsk
13. aug 2024

tvoja mama asi nema moc rada chlapov, preto by zrejme zene dvere otvorila, ale chlapovi nohu podlozila .... smutne.

pribinak
13. aug 2024

Mama je čudná. Ty si fajn

luccija
13. aug 2024

Mama je divná.Nie, aby bola rada, že si slušný a vnímavý ešte ta komanduje a zneistuje

demodun
13. aug 2024

Buď slušný aj naďalej. Nič zlé si neurobil. 😉

elizondo007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizondo007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
engel76
13. aug 2024

Kiez by bolo viac takych ako ty

h2
13. aug 2024

Staršiemu (nemyslím staršiemu odo mňa, myslím seniorovi) otvorím dvere aj ja a to som žena a tiež už nie práve mladá. Urobil si dobre.

ahhola
13. aug 2024

Masaker, ten tvoj zazitok😅my sme boli na urgente a jeden 30tnik tam hulakal do mobilu. Starsia sestricka sa na neho obratila, aby sa stisil... - nie ste tu sam😅 no, tych pic, co schytala... On si moze hovorit tak hlasno, ako ON chce.

7miriam77
13. aug 2024

Nevidím na Tom nič hlúpe, veď si sa tomu pánovi nepoklonil a nepobozkal mu ruku.....vtedy by to bolo divné 😃

petronelag
13. aug 2024

Otvoriť staršiemu pánovi dvere, to je nápomocné a nie je na tom nič zlé, ale škoda sa je pre to hádať, kto chce otvorí, kto nie nech neotvorí.

cimage
13. aug 2024

Tvoja mama by mala byt rada, ze si pomohol niekomu a je uplne jedno ci islo o zenu, muza, alebo dieta. Kludne otvorim dvere aj dietatu ked vidim, ze nieco berie. Mame uz asi neprospieva prostredie v ktorom pracuje. To ako u nas tety na poste, tie su take znudene, ofucane, ze ta vobec musia obsluzit a co ich vlastne chcem otravovat.

babulkomale
13. aug 2024

Starsiemu muzovi podrzim dvere aj ja ako zena. Samozrejme ze sa slusnost nosi, kazdy jeden sme sam za seba a od seba treba zacat.
Len mi vrta v hlave, kto ju naucil teba, ked mama je taka, aka je.
Kazdopadne za mna si sa zachoval uplne normalne.

gejb
13. aug 2024

Nepochopim takého diskusie....len na hladkanie ega. 🙈
Alebo máš 5 rokov?

0silvia0
13. aug 2024

Ale nosi sa slusnost, nosi🙄

niki35
13. aug 2024

Ostaň taký aj naďalej 👍

autor
13. aug 2024

Dakujem krásne zas musím povedať ale, že ona ma viedla k tomu, že si mám každého vážiť. Prejaviť takto žene úctu je pre mňa úplne prirodzené. Najradšej som, že sa úsmejú a trošku im to zlepší deň. Ako sa aj spieva, že máme sa mať radi ako bratia a sestry.

3princezne
13. aug 2024

Mne sa to poslednu dobu stalo dost casto, ze mi otvorili/podrzali dvere zeny. A este k tomu take pekne, od pohladu prijemne. Velmi ma to prekvapilo a bolo to prijemne. Aj ma to inspirovalo svojim sposobom, urcite ked bude taka situacia, tak urobim nieco podobne