Nájom alebo mestský byt

29. aug 2024

Dobrý večer.

Sme 3 členná rodina, máme v prenájme krásny 3 izbový byt, v bytovke kde bývajú ďalšie 3 rodiny (ktoré ma poznajú od dieťaťa).
Na dedine, kde máme ticho a kľud, syn tu navštevuje škôlku (ešte 1 rok).

Alebo ísť do mestského bytu (2i), kde býva aj pár neprispôsobivých spoluobčanov ?
Byt sa nachádza vo väčšej bytovke (cca 800m od centra), kde chodia aj feťáci 🙄😏
Trošku mi to vŕta aj v hlave, nakoľko mesačne by sme dokázali na nájme ušetriť 360€.
Len čo mi vyrastie z dieťaťa, keď bude žiť v takom prostredí 😶 muž s tým nesúhlasí, že radšej potiahne dlhšie v robote ako tam žiť...
Mám na to krátku dobu aby som sa rozhodla, ale zas nechcem ísť riskovať a prísť o celkom fajn nájom. Ako by ste sa zachovali vy ?

pribinak
29. aug 2024

Súhlasím s muzom. Mat pár neprisposobivych občanov v paneláku môže byt chvíľami peklo

veronikavathi
29. aug 2024

Ak chcete radu, neodchadzajte odniekial, kde mate klid a pohodu a hlavne poznate ludi, ktori tam byvaju. Nesla by som byvat niekde kde to moze byt nebezpecne pre dieta. Nikdy neviete co sa stane, preco riskovat? Co ak Vam budu novi susedia robit problemy? Co ak nebudeme moct chodit v neskorsich hodinach sama s chlapcom lebo fetaci atd… je tam tolko minusov. Podla mna nemate nad cim rozmyslat. Nenechajte si vziat ten pokoj a bezpecie, pretoze mate momentalne moznost. Mozno o rok o dva pride lepsia moznost a hlavne bezpecnejsia

ysseba
29. aug 2024

Súhlasím s tvojím manželom

saska.j
29. aug 2024

Ja by som ostala v tom byte kde ste teraz. Neprisposobivy susedia a fetaci není moc dobre

sasa1310
29. aug 2024

ako by som sa zachovala? Určite by som netrepala muža do roboty len na to, aby zarábal na podnájom, kde o rok už nemusíte možno ani bývať. Stačí, že si majiteľ zmyslí, a ukončí s vami nájom. Osobne by som prenajala menší byt, nepotrebujete 3izbový byt a všetko možné robila, aby som našetrila na niečo vlastné. Lebo takto bude tvoj chlap chodiť z roboty vyčerpaný na to, aby splácal niekomu hypo a vy budete možno každoročne behať z podnájmu do podnájmu

ukgirls
29. aug 2024

tak ak dokazete teraz platit tak velky najom -nebolo by lepsie vziat si uver a platit si vlastne? kazdopadne medzi fetakov by som nesla .. radsej klud a pohoda .. a ty sup do roboty aby sa manzel nezodral

autor
29. aug 2024

@ukgirls pracujem, ale skrz malého nemôžem si dovoliť pracovať viac.. (Zdravotné problémy)

@sasa1310 Keby som mohla mať hypo, už ju dávno mám a nelámem si hlavu 🙂
Žiaľ jediný nájom ktorý je cenovo aj veľkosťou bytu fajn.
Garsónky idu u nás po 500€ 😅 jednoizbak taktiež...

Prenajímateľka je tiež super. Pozná mňa aj celú rodinu, čiže toho sa až tak nebojím, že by nás vyhodila iba tak, lebo chce.

januska12323
29. aug 2024

Ak vás netlačia peniaze zostaňte kde ste, nijakú inú výhodu totiž ten druhý byt nemá.

kitycat
29. aug 2024

Do takych bytov su hadam poradovniky a idu tam socialne pripady. To ste aj vy?

Chcela by di aby ti po bytovke hulakali ozrati, nestastni ludia?

sasa1310
29. aug 2024

nemyslela som, že by vás vyhodil lebo chce. Myslela som tak, že bude svoj byt potrebovať pre vlastné potreby

ivusk
29. aug 2024

Neprisposobivy susedia a fetaci je dosť zla kombinácia, ale majiteľ sa môže rozhodnúť za dva-tri roky predať byt a to sa v mestskom byte nestane.Určite si čakala na nejaký poradovnik aby si ho dostala, a keď ho odmietnes taka možnosť už viac krát byť nemusí.

autor
29. aug 2024

@ivusk Čakám už 10 rokov... Preto nad tým uvažujem, akurát ma hnevá kde mi ho núkajú 🙄

rorino
29. aug 2024

Neviem prečo vôbec rozmýšľaš nad tým druhým bytom.V tomto prípade platí,že peniaze nie sú všetko.

ljzozv
30. aug 2024

No. Ja som vyrástla na takom mieste... 🤷‍♀️
Celý vedľajší vchod bola jedna katastrofa.
Časom , odpredajom bytom sa to pomenilo a už to nie je tak zle.
Žiadnu ujmu som z toho nemala a nemám.
Budete zvládať platiť tento nájom aj keď manžel na chvíľu vypadne z práce?
Na dedine máte školu?
Aj na dedine sa časom môže zmeniť situácia so susedmi.
A už si tu mala vyššie otázku, čo keď bude potrebovať majiteľ byť na vlastné potreby, čo budete robiť?
Nenavádzam ťa na konkrétnu ponuku, ale dávaj si všetky otázky

alickapusinka
30. aug 2024

Teraz odmietneš mestský byt a náhodou prenajimateľka bude súrne potrebovať byt predať dostane sa do núdze alebo niečo sa nečakane stane a vy čo pôjdete do ineho podnájmu.Mestský byt nie je vtedy ak TI si zmysliš tak dostaneš na byty sú poradovníky.A spoliehať sa na to ako to mame my u nás ak je záujemcov veľa tak žrebuju ako tombolu no nič moc.