Nahnevaná rodina

26. jan 2022

Ahojte začala by som tým ze som prvorodicka mame tyzdnoveho synka. Stala sa taka vec ze priateľovi umrel rodinný príslušník a bude pohreb. Lenže ja tam ísť nechcem som krátko po pôrode a priateľ sa tiež vyjadril že bude radšej so mnou doma ak by som ho náhodou potrebovala. Lenže tu nastáva problém ze jeho rodina mi síce nedala najavo ze sú nahnevany ale cítim také opovrhovanie z ich strany že prečo neprídeme aspoň na chvíľu alebo aspoň priateľ že sa to patrí. Prosím ako sa mam brániť čo mám robiť nechcem aby bolo zase peklo

gelifil
26. jan 2022

tak nech tam ide, 1-2 hod to snad vydrzis

jasminet
26. jan 2022

priatel by mal ist, ty samozrejme nie

zmrzlinka2021
26. jan 2022

Ak je to rodinny prislusnik priatela, mal by tam on ist. To par hodin prezijes aj ty.

mondolina
26. jan 2022

priateľ prečo nemôže ísť?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
26. jan 2022

Nebráň sa nijako, nech si to vyrieši priateľ. On sám vie, prečo nechce ísť na pohreb. Rodinným príslušníkom môže svoje rozhodnutie vysvetliť on, ak to potrebujú.

angel993
26. jan 2022

Nerieš, mne zomrel starký, ja na rizikovom, syn 2 ročný doma, pohreb 100 km od nás, nebola som ani ja ani manžel a nikto nič neriešil. Dali sme odslužiť omše, to mu viac pomôže.

jaja1979
26. jan 2022

Ja by som na Tvojom mieste nešla, ale priateľovi by som povedala, aby išiel. Nezvladnes to bez neho pár hodín? Alebo je to na opačnom konci republiky a musel by tam prespať a tym pádom by si musela nocovať sama? To nerypem, len sa pýtam.
Ak to máte v blízkosti, nerobila by som si v rodine zbytočne zlobu... a priateľa by som poslala samého.

loginexistuje
26. jan 2022

a kto mu je to dedko babka ? a priatel od teba vobec neodchadza do prace do obchodu

barbora0308
26. jan 2022

Predpokladam, ze ten dany rodinny prislusnik asi nebol pre manzela nejakou blizskou osobou, inak si myslim, ze by na ten pohreb chcel ist....To, ze tam ty s babatkom nejdes je podla mna uplne normalne a pochopitelne. Vacsinou pri cerstvych mamickach zastupuje rodinu na pohreboch partner a este som nezazila, ze by sa to niekomu nepacilo. Takze je to vase rozhodnutie a nazor inych by ma nezaujimal.

autor
26. jan 2022

@barbora0308 bol veľmi blízky ale ja tiež nechcem ostať sama s malým hoci je to kúsok

sense
26. jan 2022

Povedz priateľovi nech pekne ide je to jeho rodina, že ty to zvládneš pár hodín aj sama

autor
26. jan 2022

@loginexistuje odíde iba keď je to nevyhnutné

autor
26. jan 2022

@jaja1979 to nie určite nie je to kúsok ale aj tak

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
26. jan 2022

tak pohreb je nevyhnutny neda sa opakovat ak to nie je daleko tak nech ide podpor ho v tom
bezne su zeny same doma s detmi cez den

katkatonkova
26. jan 2022

Ja keď som mala týždňové babo...tak muž chodil do roboty....ráno odišiel...došiel večer....rodila som pumpou...sili ma hodinu traja doktori...sadnúť som si nevedela 3 týždne.....a som tu....

barbora0308
26. jan 2022

A to manzela mas stale pri sebe? 🤔 "Odide iba ak je to nevyhnutne" ...myslim, ze pohreb blizskej osoby je celkom nevyhnutna ucast.

sense
26. jan 2022

Pohreb blízkej osoby je nevyhnutný, on nechodí do prace ani na nakupy? To žijete len z čistej lásky?
Pár hodín zvládneš, aj v nemocnici si bola sama a mysli aj na to ze jedného dňa môžete aj vy prítomnosť rodiny potrebovat

ivka185
26. jan 2022

A co ta niekto ukradne? Preboha to nevydrzis doma sama s dietatom,to ani fo prace nechodi? Zobud sa uz a bud dospela zena ktora sa dokaze postarat o rodinu. A nie robit zo seba rozmaznane decko.🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

veronikaszabova
26. jan 2022

A co nevydrzis chvilku sama s babom? Co by si robila, keby mas dalsie dieta k tomu? Kolko mas rokov? Lebo toto je postoj nastrocnej teenagerky.
Typujem, ze on by aj siel, ale ty nechces, lebo potrebujes "pomoc"

0silvia0
26. jan 2022

mas nejaku uzkostnu poruchu ked ta nemoze nechat hodinu samu? Partner nechodi do prace?

lubmar
26. jan 2022

A ty si na vozicku, alebo inak telesne handikapovana? Lebo ak ano, nemozes poprosit nejaku kamaratku alebo svoju rodinu, aby na ten den k tebe prisli?

autor
26. jan 2022

@sense zobral si dovolenku aby mohol byť aspoň zo začiatku s nami

@barbora0308 tak je to smutné keby nemáme malého ideme určite ale takto veď je ešte malý nebudem ho nikam vlacit a bola by som rada keby je s nami

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kattibi
26. jan 2022

Veď keď je to na skok, on nech ide na pohreb (aspoň na obrad) a ty zatiaľ pokočíkuj dieťatko v okolí, napr. na 30 min. To hádam dáš aj bez neho. Nevidím nikde problém.

zmrzlinka2021
26. jan 2022

@autorka
Nehnevaj sa a neber to v zlom, ale neudupavaj a nekomanduj v tomto smere svojho buduceho muza.
To ze mate spolu dieta nesposobilo, ze ste siamske nerozdelene dvojcata!
Pristupuj k priatelovi s respektom, nie ako keby bol 5 rocny chlapcek a ty mu ides organizovat cas a k tomu ho manipulujes. Toto sa ti vsetko vrati, a je to len otazka casu.

lintu
26. jan 2022

Kym bude manzel na pohrebe, pozvi si k sebe kamosku alebo niekoho z rodiny, ked nedokazes byt ani chvilu sama. Po tom, co pises, sa ani niet comu velmi cudovat, ze po vas muzova rodina gani.

loginexistuje
26. jan 2022

jasne ze su na tba nahnevani a pravom

autor
26. jan 2022

@lintu tak nemáme dobre vzťahy s jeho mamou tolerujeme sa a tak ale nemáme žiaden vrucny vzťah.... Keď majú oslavy grilovscky volajú len jeho mňa nie správajú sa ku mne v pohode nikdy mi nič priamo nevytkla ale cítim to napätie

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz