Nahnevalo by vás to?

15. aug 2023

Ahojte,

keď máme v rodine oslavu, nosíme vždy nejaký koláč alebo tortu a podobne. Aj tento krát sme plánovali upiecť sladké, kde používam rastlinnú šľahačku. Ide o to, že švagriná začala protestovať, že ja ich umelákmi kŕmiť nebudem ,pričom iné koláče s touto šľahačkou v pohode konzumuje. Ona nevie piecť, je celkovo zatrpknutá. Veľmi sa ma to dotklo, ale hnev ma už prešiel?

Ako by ste reagovali vy? Závidí? Dotklo by sa Vás to? Neriešili by ste? V prvom momente to bola pre mňa studená sprcha.

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

Upiekla by som kolac tak ako to viem, a povedala jej, ze tam je presne taka slahacka, aku si zelala 😃

A ano dotklo by sa ma, keby som venovala svoj cas a peniaze priprave, a niekto by to takto skritizoval…

dagmarovita
15. aug 2023

Nedotklo, ma pravdu, rastlinna slahacka je dosť nezdrava.

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

@dagmarovita zas netvarme sa, ze standardna slahacka je vrchol zdraveho stravovania 😃

autor
15. aug 2023

@dagmarovita ona uznáva len smetolové plnky

konikmodry111
15. aug 2023

Keby mne povie švagriná že ja ich umelinami kŕmiť nebudem tak by som veru žiadnu tortu ani koláč nedoniesla 🤷‍♀️a neviem čo je take cudne na rastlinnej šľahačke 🤦🏼‍♀️ ja mám laktozovu intoleranciu a tiež používam 🙈

januska12323
15. aug 2023

Upeč ako uznáš za vhodné, nemusí to predsa jesť keď nechce.

autor
15. aug 2023

@konikmodry111 aj mne sa zdá lepšia varianta ako smetol

pribinak
15. aug 2023

Však to nemusí jesť. Dajú si ostatní hostia.

Druha vec, ak je niekto v rodine napr alergiou na mlieko tak je to super

konikmodry111
15. aug 2023

Musela som vygooglit čo je smetol 😂 a fujha margarin 🤢 od malička neznášam tie margarinove krémy čo ti ostane cely den hnusný povlak v ústach 🤢

0silvia0
15. aug 2023

Nabuduce by som upiekla super smetolovy kolac a pre ostatnych nieco s rastlinnou slahackou.
Skusila by som to zobrat s nadhladom.

solange7
15. aug 2023

@konikmodry111 aj ja som googlila. A presne ten neprijemny mastny povlak na podnebi sa mi vybavil.

yanka8952
15. aug 2023

ahoj. tiež by som jej povedala, že to nemusí jesť, ak nechce. tu ale ide skôr o to, že ťa ranila. inak by si to sem nenapísala. skús popracovať na sebadôvere, potom si takéto reakcie nebudeš priťahovať do života

jaroe
15. aug 2023

Rastlinná šľahačka je nezdravý fejk. Ale to je aj ten smetol, čiže ja by som nejedla dezerty ani od jednej z vás. Ale zas ani nekomentovala, lebo ....darovanemu konovi sa na zuby nepozerá.

poppy22
15. aug 2023

nejde o to,ze nechce jest rastlinnu slahacku-ale ze je drza-ked si niekto da namahu a upecie,navyse to aj nieco stoji-a takto vyskoci,ze ju nikto umelakmi krmit nebude.tak by som sa asi nasrala velmi...lebo povedat,pokial to nie je vyslovena sedlana,to mohla aj inak, ako clovek..nech upecie ona...na oslavu nedones nic...az vtedy mozno niekto pochopi,co si doteraz pre nich robila..

deti95060810
15. aug 2023

áno , napálilo... ale popravde v rámci dobrých vzťahov by som si do jazyka zahryzla...

vroni
15. aug 2023

Áno, vytočilo by ma to. Ved keď nechce koláč s rastlinou šľahačkou (ani ja by som nechcela), nech nechá tak.

lucka_ke
15. aug 2023

to by bol posledný koláč odo mňa

nini1978
15. aug 2023

@vroni autorka píše,že švagriná a bežne konzumuje koláče s tou "umelinou"
Takže to bola jednoznačne jedovatá poznámka len na osobu autorky,šľahačka bola len zámienka!

buberova
15. aug 2023

Tiež sa pridávam do klubu "rastlinná šľahačka mi ublíži menej ako laktóza, preto by som neprotestovala"

maminkadeticiek
15. aug 2023

Ano dotklo.Ale odvrkla.by som jej ze nie je problem,nemusia ho jest.

vroni
15. aug 2023

@nini1978, no, ved vravím, ze by ma to vytočilo. Práve preto, lebo to bola čistá zlomyselnost a nie "problémová" šľahačka.

jankalukasova
15. aug 2023

🤣🤣🤣
Citujem:" že ja ich umelákmi kŕmiť nebudem" a potom sa natlačí smetolom 🤮 čo je z môjho pohľadu asi najväčší bordel.

amer_pogeris
15. aug 2023

Bolo by mi to maximálne jedno - kto chce a komu chutí si dá a kto nechce tak si nedá. Jednoduché.

tenerifka
15. aug 2023

Ak ma niekto intoleranciu na laktozu, chapem to. Rovnako je to pri lepku, niekto ho nemoze a ak chce jest chlieb, musi to byt ten umely SCHAR, ktory sa chutovo ani obsahom neda prirovnat k poctivemu cz chlebu.
Rastlinna slahacka rovnako ako smetol su chutovo neprijemne a kvalitou podradne. Pre zdravych ludi bez alergie uplne irelevantne. Ale ano, su lacne, taka lacna chemia, dobru chut.
Naokolo mame restiky, ktore stlacili cenu vsetkeho vratane dezertov na minimum, a pouzivaju tieto podradne suroviny.Kam si myslite, ze sa klienti vracaju znova a znova?, ano, ku mne, lebo pouzivam poctivu slahacku, maslo, cokoladu,mascarpone a ozajstne vajicka(nie prasok, ani UHT). Myslim dlhodobo dopredu.
Ale co sa tyka celiatikov, tiez si u mña najdu dezert, Crema catalana je bez lepku. Alergici na BKM to maju tazsie, ale doteraz sme za cely rok mali len 3 pripady

simona92101
15. aug 2023

@tenerifka keby si daju obe moje deti poctivu slahacku,maslo,vajcia ci mascarpone tak sa zo💩 do bezvedomia..takze bohuzial,nie kazdy moze vsetko,a ak niekto nieco napecie a ponukne ma,ak si neprosim tak slusne odmietnem,a nebudem sa spravat ako 🐄

zuzinka888
15. aug 2023

A smetol je co???? Tiez rastlinna nahrada masla🙈🙉. Takze si asi trchu 💩 do papulky.

nini1978
15. aug 2023

@tenerifka ty si vždy a všade najmúdrejšia
Práve vďaka poctivým mliečnym výrobkom je stále viac a viac intolerancii a alergií a určite vieš aj prečo
Pretože mlieko kravy Boh vymyslel len a len na to,aby mohlo živiť tela!
Ty si asi v živote nejedla poctivo urobený vegánsky koláč,kde by si mala vážne problémy rozoznať ingrediencie,pretože sú už na takej úrovni,že keď nevieš,nemáš šancu rozpoznať "umeliny"
Že "podradné a lacné"- kto kupuje KVALITNÉ suroviny,vie o čom rozprávam
"Umelý schar"- vidno,že si ostala naozaj ďaleko za opicami,aj čo sa bezlepkového stravovania týka.
Na trhu je xy kvalitných gluten free surovín, žiadne umeliny,vysoko výživné múky,z kt vieš doslovne vyčarovať čo ti len ma um príde

maranta_leuconeura
15. aug 2023

By som jej chrstla do ksichtu ze to nemusi zrat 😀 Ta torta je pre nu ako oslavenkynu? Nie? Tak ju 💩 do toho co tam das.
Ja mam intolerancie vsetkeho druhu a vobec od ostatnych neocakavam, ze mi nieco pripravia co mozem. Donesiem si vzdy svoje a vies co? Dam kusok ochutnat, ale upozornim, ze zvysok je len pre mna, nech si daju ine veci, kedze ja vacsinou nic ine nemozem. Ked sa niekto urazi, jeho problem.

nini1978
15. aug 2023

@tenerifka ešte doplním,že či sa bavíme o živočíšnej alebo rastlinnej slahacke- nebavíme sa o zdraviu prospešnej ingrediencii
Ale opisovať tú rastlinnu' pomaly ako jed je viac ako smiešne,hlavne keď už vieme,čo v tele narobí kravské mlieko

Akonáhle sú závažnejšie diagnózy,je to prva' zakázaná potravina, si vedela?

kristinka92
15. aug 2023

no mne je úplne jedno kto aku šľahačku používa, keď by mi to nechutilo tak si nedam a vybavené. ale nikdy by som si nedovolila to svagrine okomentovať že ja ten umelák jesť nebudem….je to vyslovene drzé. navyše keď si niekto dá tu námahu a niečo spraví vlastnými rukami… dá sa to aj slušnejšie povedať alebo to vôbec nekomentovat a nedať si kolac vôbec. veď ju nenútiš ho zjesť a nerobila si kolac vyslovene len pre ňu ale aj pre ostatných.