Nahnevalo by vás, keby ste zistili, že niekto predáva darčeky od vás na bazároch?

31. dec 2021

Nahnevalo by vás, keby ste zistili, že niekto predáva darčeky od vás na bazároch?

monka105
31. dec 2021

Keby to zistím náhodne, tak by ma to asi zarazilo (celkovo by som tomu ale nevenovala príliš veľa času a energie) a už by som dotyčnému pravdepodobne nič nedala. Ale keby ma vopred oboznámi s tým, že mu to príde ako nevhodný darček, tak prečo nie? Snáď nebude doma skladovať niečo, čo sa mu nepáči a iba to zaberá miesto.

sisa_s
31. dec 2021

Keby to bol 1 nevhodny dar, ze som sa netrafila, nevadilo..keby to bolo pravidelne a s cielom zisku, uz by som nic nekupovala

zuzzinkaa
31. dec 2021

Vôbec nie. Mrzelo by má len to že sa mu to nepáčilo, lebo ja nikdy nekupujem darčeky len aby boli, ale fakt sa snažím vymyslieť niečo každému na mieru 🤷🏻‍♀️ Ale keby to predával, tak to znamená, že som sa asi netrafila 🤣
Ale ja žijem minimalisticky, a vždy keď mi niekto daruje niečo čo nie je podľa môjho vkusu tak to darujem niekomu ďalšiemu čo by to chcel/alebo to dám na charitu… Keby som trpela nedostatkom peňazí tak to kľudne predám a kúpim si to čo chcem 🙂 nebudem sa 10 rokov pozerať na sveter v skrini čo som dostala od svokry ktorý si nikdy neobleciem 🤣
(Nič proti svokram, ja som tu svoju už 100x prosila nech mi nič na oblecenie nekupuje)

autor
31. dec 2021

Ide totiž o blízku rodinu, ktorá nie je vo finančnej tiesni. K narodeniu dieťaťa aj krstu si vypýtala jeden darček, ktorý stále omieľala, že veľmi chce, ja som jej vysvetľovala, že to je drahá hlúposť a ja som ju vôbec pri dieťati nepoužila. Nakoniec sme to s mužom pre pokoj v rodine kúpili a dieťa to použilo pár krát. Ja nemám stiahnutý facebook, ale chodia mi na mail upozornenia nových aktivít. Prišlo mi, že pridala nový príspevok, tak som si ho otvorila a bol to link na inzerát na marketplace aj bazoši, kde bola tá vec uvedená ako nevhodný darček a že je to iba vybalené, nikdy nepoužité a cena dokonca vyššia než za akú sme to my kúpili. Ja neviem čo si mám o tom myslieť, či mám tú osobu konfrotovať, lebo vec si sama vyplakala a v inzeráte má nepravdivé údaje o používaní atď. Veľmi ma to sklamalo.

sisa_s
31. dec 2021

Nekaz si teraz pekny den, oslav Silvester a kasli na nu, nabuduce, ked si nieco vypyta, povedz jej, ze nebudes kupovat dary, ktore potom predava na internete

thereisabear
31. dec 2021

Nič by som nehovorila, ale nabudúce by som si dobre premyslela, čo im darujem.

martinkatinka
31. dec 2021

Dotycna zrejme vie, ze to uvidis... Takze by som sa podla toho zariadila a kupovala nabuduce iba to, co ja uznam za vhodne a rozhodne nie financne narocne ..,

margaretka_
31. dec 2021

Tak asi az ked s sama presvedcila, uznala, ze je to hlupost, ked ti prv neverila. A ze do inzeratu napisala, zenevhodny dar, tak to by som si nijako osobne nebrala. Co tam napise, zeje to blud, kupte to? 😀
Inak ak niekomu niecp darujem, nech s tym robi co chce. Mna by mrzelo keby niekto nieco drzi doma len preto, ze dar...

ukulela
31. dec 2021

Ze je to nrvhodny darcek uviedla zrejme kvoli cene. Aby mohla pytat ako za novy. Nabuducw daj drobnost a obalku kolko uznas za vhodne a hotovo.

macekovam
31. dec 2021

Napíš že si ten nevhodný darček chceš vziať späť.... 😁Nech vie ze vies

loginexistuje
31. dec 2021

ano nahnevalo by na to vzhladom na to ze si to tolko vypytovala a potom predava nabuduce sa nedaj dotlacit do drahych darcekov kup drobnost a hotovo

loginexistuje
31. dec 2021

ale inak mi nevadi ak niekto posunie nieco co sa mu nehodi robim to aj ja

marca12
31. dec 2021

Ja by som sa jej opytala,ci nebola spokojna s darom,ktory si vydupala. Na takychto ludi musis ist len priamo. A k obsahu inzeratu,na ten nehlad. Kazdy,kto chce predat sa snazi danu vec opisat v co najlepsom svetle. A veci,ktore su len rozbalene a nevyskusane sa lepsie predavaju ako ked napises,ze su pouzivane.

maryah
31. dec 2021

Ja by som jej povedala, že som videla ten inzerát a že či sa im darček nepáčil, nehodil. Ale nie v zlom. Radšej nech ho predajú a kúpia teda niečo podľa seba. Ale na budúce sa buď priamo spýtam, že čo by chceli alebo by som nekúpila darček, záležalo by na tom, aký vzťah máme. No a tá suma by ma tiež prekvapila…

dada0902
31. dec 2021

Keď chce však nech predá pokiaľ to aj predáva za nerozumnú cenu bez tak jej to nik nekúpi nabudúce ak by vyplakavala o ďalšiu drahu vec by som jej na to povedala prepáč ale kúpim to co uznam za vhodne ja lebo naposledy si chcela niečo čo si na koniec predávala a sklamalo ma to ☺️

katulienocka999
31. dec 2021

Ja by som jej na ten inzerát zo zartu napisala, ze co predsa len som mala pravdu, ze to nevyuzijete? 😁 Mozno si uvedomi svoju chybu ale zas ked fakt nevyuzije tak nech preda, zbytočne by to tam stalo par rokov 🤷‍♀️

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamamasama
31. dec 2021

A nemohla by si jej dat radsej blocek, aby to vratila? Ze si videla inzerat. Mozno sa aj zahanbi. Inak v USA si takto darceky davame. S blockami, aby to vymenili za iny tovar ak im nevyhovuje.

bluka2
31. dec 2021

Neriešila by som to, ale darčeky by som už nekupovala

sima338
31. dec 2021

Ja osobne, keby vidím, že niekto ďalej predáva môj darček, tak ma to nepoteší, ale neurazila by som ani nehnevala. Keď niekomu niečo dám, už je to jeho, nech si teda o tej danej veci aj sám rozhoduje. Raz sa mi stalo, že som tiež dostala od partnera nevhodný darček a ešte som mala aj dojem, že vybral prvú sprostosť, čo naňho v obchode/na internete vybehla, tak som ho predala, lebo nebol najlacnejší. Ukameňujte ma :D A kúpila som si za to iné, čo ma potešilo a využila som.

zun
31. dec 2021

Aká vec?

traktor
31. dec 2021

Pre mňa by to bolo uzavreté.. Je jedno ci pýtala, nepýtala.. Keby nechcem tak to nekúpim, nedarujem.. Darovala som a viac neriešim, prečo to predáva, posúva ci daruje ďalej.. Je to jej vec..

nikaeli
31. dec 2021

mňa áno.. aj sa mi to stalo.. moja sesternica pravidelne ponúka hračky a knihy, ktoré som darovala jej deťom k sviatku, zatiaľ čo ona nosí mojim ovocné kapsičky a lízatká.. keď som to zistila, prestala som im kupovať hodnotné dary a nosím to, čo ona.. hoc teraz sme sa už dva roky nenavštívili, lebo korona 🤦🏻‍♀️

nominativ
31. dec 2021

Normálne by som to neriešila... Koľkokrát sa vám stalo, že ste v niečom zmenili názor? Alebo že ste až časom prišli na to, že vám niekto radil dobre? Mozno naozaj zistila, že to nepotrebuje a teraz čo, ma to opatrovať do smrti? (Teda, ak to nie je socha jej dieťaťa v životnej veľkosti alebo podobný umelecky predmet, tak načo?)

Ja neviem, aké máte vzťahy, to som taká mimo, keď by som povedala niečo ako "videla som, že to predávaš, tak už súhlasíš, že je to blbosť?" Ale nie vyčítavo, ani výsmešne. :D

jankapepe
31. dec 2021

Nahnevala by som sa na seba že som vybrala očividne zlý darček.
Ak sa jedná ale napr.o veci z ktorých deti vyrástli, tak to tiež považujem za ok.

Jedine co by ma vytocilo, ak by si niekto pýtal konkrétny dar a ten následne predal.

jankapepe
31. dec 2021

V tom prípade by bolo slušne priznať ze to nepoužíva, oboznámiť ta ze ďakuje, ide to predať a zisk ti vráti. Alebo sa ta spyta, či nevieš o niekom co by to využil.....
Toto konkrétne by ma nahnevalo.

sense
31. dec 2021

Zrejme ako nevhodný dar uviedla v inzerate aby to mohla predať ako novú vec za pôvodnú cenu a vyššiu cenu preto ak by chcel niekto zjednavat z ceny tak mala rozmedzie...

Véd sa jej na tospytaj

ndrag
31. dec 2021

Nenahnevalo, skor sklamalo, ale nech si robi s tym darom co chce. Ked nieco darujem, tak to moje viac nieje a nemam na to ziadny narok. Ale uz by som jej len tak nieco nekupila. Rovno by som pred dalsimi sviatkami/narodeninami, atd pisala, ze nekupujme si nic, iba max malickost detom.

alzbetka71
31. dec 2021

Možno by ma to zamrzelo, ale ked už niečo niekomu dám, darujem, tak nesledujem, čo s tým darom urobí. Sama píšeš, že je v tiesni a zistila, že vec nepotrebuje tak sa snaží predať. Nie je to už tvoja vec. Tak isto by mi bolo divné, keby mi niekto daroval napr. parfém, a chodil kontrolovať ku nám do kúpeľne, koľko som už minula a či to používam. Ja som tiež pri deťoch kúpila nejaké veci, čo som veľmi chcela a nakoniec som to nepoužila, lebo sa mi to neosvedčilo a následne predala.

wonder13
31. dec 2021

Ja by som to kľudne medzi rečou spomenula, nech sa cíti trápne ona. ,,Anka, všimla som si že už predávate to lehátko čo sme kúpili , nevyuzili ste ho ?"
A potom by som to už ďalej neriešila... Je to dar a zas ako s ním naloží je už na nej no. Ale chcela by som aby vedela že o tom viem....