Náhla smrť matky

ronyy
10. feb 2013

Bude to 3 mesiace čo mi nahle a nečakane zomrela mamina pri autonehode ☹ .Najde sa tu niekto ku komu bol osud tiež taky kruty??

buldok
10. feb 2013

Mému muži v červnu zemřel tchán, taky náhle. Ráno byl v pořádku a v podvečer zemřel na prasklou srdeční tepnu...

ronyy
autor
10. feb 2013

Večerne spravy su plne havarii a ja som verila tomu že mna to snad obyde.....mam 2 male deti (3r a 5.mes.)....aj manžela a je mi ťažko.....viem že je to tema pre psychologa...ale hladam niekoho kto prežil to čo ja.

garfie
11. feb 2013

@ronyy Můj táta zemřel taky dost náhle....v noci dostal zřejmě infarkt a už se neprobudil-navíc ho ještě našla moje tehdy tříletá dcera.....člověk se s tím nikdy úplně nevyrovná-zvlášť když ani nepoznal moje druhé dítě-jediného kluka v rodině ☹
Smrt maminky je ale ještě daleko horší, myslím že bys měla zajít za psychologem, potřebuješ být v pohodě kvůli svým dětem, jsou ještě malinké. Dcera měla dost dlouho trauma-pořád mluvila o smrti a takových věcěch-a to jsme se ji snažili držet bokem.....možná by sis měla pořádně poplakat i s tátou a sourozenci (pokud nějaké máš), často se člověk snaží být statečný kvůli nim-a když se "snaží" všichni, má to spíš opačný efekt-ten proces oplakání je tam hodně důležitý......

skurinka
19. feb 2013

@ronyy -Muj tatinek umrel necekane 29.12 2012 dva dny pred jsem s nm mluvila a bylo vsechno v poradku.Umrel ve spanku srdicko mu selhalo.Ja se´s tim nemuzu vyrovnat nejak to proste nespracovavam.Ze uz ho nikdy neuvidim,nuslysim nic .Tad mame velmi tezce nemocnou maminku tak proste jedna bomba za druhou.
@garfie -ja myslim ze je uplne jedno jesti umre tata a nebo mama..me umrel privni tata a zhroutila jsem se...tata je proste tata a mama je proste mama....takzeto neni jinny kdyz umre mama je to uplne jedno..boli to stejne

ruzovkas
22. feb 2013

13.1. to bylo už 8let co mi umřela zcela nečekaně maminka asi na mozkovou mrtvici, nebo to prostě vzdala...nikdo to nečekal a já se s tím nikdy nesmířím a ani to vlastně nejde, neviděla ani jedno svoje vnouče a přitom děti tak milovala, byla jsem s ní ten den, neměla ani 53 let, nikdy nezapomenu a každý den vzpomínám, zrovna teď bych ji potřebovala a stejně tak každý den, jen tak zavolat mami jak se máš? .......neříkám, že bych nebyla šťastná mám 2 krásné kluky, skvělého přítela, ale MÁMA mi bude stále chybět a nikdo ji nedokáže nahradit ...

laserjet05
22. feb 2013

Mně umřel tatínek 26.9.2012. Nečekaně, doma, na plicní embolii. Nemůžu se vyrovnat s tím, že jsem se s ním nestihla rozhloučit, že to přišlo během chvíle..............byl to zdravý, aktivní chlap. Myslím na něj každý den. Mění se to, někdy je to lepší, někdy to bolí víc, ale myslím si, že se mi nepovede se s tím uplně vyrovnat. Nevím, jak to ostatní lidi dělají. Měli jsme moc hezký vztah. Někdy se přistihnu, že jsem naštvaná, že jsou lidi, kteří jsou mnohem starší, než byl táta a jsou tu pořád.........

terezka1947
23. feb 2013

@ronyy Uprimnu sustrast.....mne ocko zomrel v rukach-dostal infarkt a nedalo sa nic robit,zachranka prisla neskoro 😢 2.4.bude 10 rokov...bolo a je to bolestive..este vecer predtym sme srandovali,rozpraval prihody z vojny a veeela sme sa nasmiali...a skoro rano mu prislo zle,odpadol na chodbe a...horsie,ze som prisla pred polrokom aj o mamku,bola velmi chora...narodilo sa mi babo a uz ho nevladala drzat ani na rukach,ani sa z neho kvoli bolestiam potesit ☹ mala som doma v podstate dve babatka....ale dala by som aj neviem co za to,keby zila...nevadilo mi,ze sa o nu musim starat viac ako o babo...no odisla...a tiez v mojom naruci. niekde som raz citala,ze najkrajsie je,ked rodic zomiera v naruci dieta...mozno pre rodica,ale pre tie deti,kt. ostavaju je to tazkeeee...nemam uz okrem manzela a synceka nikoho-ani svokrovcov...a je mi za nimi velmi smutno...mala somich velmi rada a teraz citim strasnu prazdnotu a samotu...RONYY,nemas to lahke...ale skus si poplakat,ked ti je tazko,mne to pomaha a veeelmi casto sa s oboma rozpravam...vies,mamky nikdy nenechavaju svoje deti same...a urcite aj teraz je pri tebe a bude ta chranit cely zivot..

fatima30
4. máj 2014

mne zomrel ocino pred mesiacom mal iba62 rokov,neviem sa s tym vyrovnat len placem...ze vraj mu zlyhali pluca a potom srdce...on lekarov nemusel,len si stale hovorimkeby k tomu lekarovi chodil tak by bol medzi nami,myslim nanho ze sa uz s nim neporozpravm ,nepostiskam.....bol to strasny sok najhorsie su tie otazky preco,co keby...a co uz nikdy...
kocky myslite si na 100 percent ze sa s nimi raz stretneme?

macamac
4. máj 2014

@fatima30 ak si veriaca, tak tomu veríš, že sa stretnete
ak nie, môžeš tomu veriť tiež
ja tomu verím a dúfam,že raz mi práve táto viera pomôže prekonať takýto žiaľ
je to čerstvé, ale naozaj otrepané platí - čas zahojí tú najväčšiu bolesť, i keď láska ( k rodičovi, priateľovi,...) zostane navždy a vždy pri spomienke to zabolí. ale časom určite v inej intenzite
úprimnú sústrasť 😔

fatima30
4. máj 2014

@macamac
dakujem za krasne slova,somveriaca tak v to velmi dufam......

sendy182
4. máj 2014

@fatima30 oh je mi to ľúto 😔 😔 😔 😔 áno ja verím že sa s ním stretneš súhlasím s .macamac ........no .vo svojej mysli každý deň..si s ním....a večer v snoch..........človek sa na to nevie pripraviť aj keby to vedel dopredu...... je to ťažké skús si tak v mysli povedať. ......dala si mu vnúčatko....je to dar..........teba ako mamku...videl a mal možnosť byť súčastou toľkých krásnych zmien........milovaný ľudia v našom okolí........berieme to ako samozrejmosť......že ich máme stále..........je to ešte čerstvé.....nedá sa s tým vyrovnať.....berieme to ako nespravodlivosť..........no čas troška okreše bolesť.....posielam objatie.......

fatima30
4. máj 2014

@sendy182
dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem

macamac
4. máj 2014

@fatima30 tak ak si veriaca, kúsoček maličký to máš ľahšie
lebo viera v stretnutie ti poskytne útechu
a ako píšu baby vyššie, kľudne, ak máš potrebu, rozprávaj sa s ním, ako keby tu bol
lebo - nevieme, naši zosnulí kľudne môžu byť pri nás a počúvať nás
inak mne raz (a zrovna neveriaca) povedala, že odkedy jej zomreli rodičia, nebojí sa smrti, lebo vie, že ju tam čakajú a stretnú sa
je to ťažké, každý by chcel so svojimi blízkymi prežiť celý svoj život tu na Zemi, nik sa nechce takto bolestne lúčiť 😔
ale to je život, prichádzame, odchádzame,....
ale viera vo večnosť nám dáva nádej na opätovné stretnutie
nech ti Boh v tejto ťažkej chvíli je útechou a Mária, ktorej Syn sa obetoval za nás, nech ti dodá silu prekonať toto obdobie

skaredekacatko
4. máj 2014

@ronyy stalo sa mi podobne uz je tomu 6 rokov. Ono to casom preboli ale zabudnut nezabudnes. Prve roky su hrozne stale som na to myslela mala otazky a odpovede ziadne. Hlavne sa drz kvoli detom

fatima30
4. máj 2014

@macamac
Dakujem ti za povzbudenie

macamac
4. máj 2014

@fatima30 nemáš za čo
bárs by takéto chvíle neexistovali 😔

fatima30
4. máj 2014

@skaredekacatko
ved to clovek ma pocit ze to neprezije len placem,pytam sa.....pride v takych navaloch,neviem sa na nic sustredit som nervozna este aj na krpca....nic ma nebavi,netesi....vadia mi stastni ludia,lebo ja trpim

skaredekacatko
4. máj 2014

@fatima30 vies ja som okrem maminy prisla o tri roky neskor aj o ocina ale si vravim ze su na to ludia horsie. Muzovmu kamaratovi zomrela priatelka mesiac aj daco po porode to je hrozne. Ja som si mamu uzila ten drobec vobec.a este k tomu nedari sa nam mat dieta problemi tak si niekedy poviem ze ci uz nemame dost.

simona24
5. máj 2014

Mne tiez zomrel otec velmi mlady mal len 49, teaz v auguste to bude 7 rokov a stale sa s tym neviem vyrovnat, ked o nom niekto rozprava tak sa vzdy rozplacem aj teraz placem ☹ Moj prvy syn a zaroven jeho prvy vnuk dostal meno po nom. A inak sme 4 surodenci len jeden z nas ma modre oci a vsetky otcove vnucata,je ich uz 6 maju modre oci po nom nikto iny v rodine nema modre oci 🙂 Ja si myslim ze to je take znamenie od neho ze je tu stale s nami 🙂
A vcera bol tyzden co kamaratke zomrel mm, zabil sa na motorke ☹ maju 6,5 rocneho synceka a v auguste cakaju dvojicky ☹

queen1989
13. sep 2019

@ronyy Ahoj. Ja som čakala 3.syna keď mi tragicky zahynula mama. Budú to teraz dva roky.

galioska
13. sep 2019

Moja mamina zomrela presne na Vianoce ale už veľmi dávno a ostali sme 4 malé deti na ocina, ten náš vychoval najlepšie ako vedel, dá sa s tým žiť, ale zabudnúť nikdy...úprimnú sustrast