Nadštandardné vzťahy kolega - kolegyňa

1. máj 2023

Z pohladu partnerky/manzelky: Ak ma muz nadstandardny vztah s kolegynou (pozor ziadna nevera), co je pre vas este v poriadku a co vam uz vadi, alebo by vadilo ak by sa to dialo v teoretickej rovine?

miadi
1. máj 2023

Moj muz mà len zamestnankyne a nema snimi nadstandardne vztahy 😄Takze nic mi nevadi . Minule mu jedna zorganizovala surprise bday party a bol 😖😤😃 Lebo nema take veci rad. Chces mat nadstandardny vztah s kolegom a zistujes co by bolo moc pre manzelku ? Taka zvlastna tema toto. Niekomu moze vadit vsetko inej nic .

rebrambora
1. máj 2023

Ja by som rada vedela definiciu, ze zo znamena vlastne 'nadstandardny vztah' 😀
Presne ako slecna napisala. Niekomu vadi vsetko, inemu maloco.

andrejka1974
1. máj 2023

Čo je nadstandart popis bližšie

autor
1. máj 2023

@rebrambora Myslim konkretne kazdeho, kto sa rozhodne prispiet. Aby ste mi napisali, co je pre vas ok a co uz nie.

autor
1. máj 2023

@andrejka1974 U kazdeho ine, preto sa pytam,aby ste mi to napisali.

domkakvet
1. máj 2023

Aj mna by zaujimalo co je to nadstandard.

andrejka1974
1. máj 2023

Ale neviem čo je nadstandart u niekoho už vadí len objatie s kolegom alebo že ťa osloví zdrobneninou

autor
1. máj 2023

@domkakvet Kurniksopa. Tu sa clovek ani nemoze nic opytat, aby sa tu furt ktosi nechytal za slovicka.

autor
1. máj 2023

@andrejka1974 Dakujem. Takze objatie a zdrobnelina je uz moc. Konecne niekto napise normalnu odpoved.

timing
1. máj 2023

Sladke oslovenie, telefonovanie/pisanie si ked je uz po praci a je s rodinou, kupovanie si darcekov ku sviatku, ochota vzdy kedykolvek prist s "niecim" pomôct...ale toto by som ja uz brala nie ako nadstandardny vztah,ale ako zalubenie

autor
1. máj 2023

@timing Dakujem, asi s tym aj suhlasim.

asocial
1. máj 2023

ehm. v byvalej robote mi hovorili kolegovia zdrobnelinami, v tejto mam len jedneho a tiez 🙂 si vlastne vsetci hovorime "pekne". K teme: asi keby si pisali o sukromnych veciach mimo pracovnu dobu, chodili spolu na kavu, na vylet...neviem...

autor
1. máj 2023

@asocial Az takto prisne. Dobre, vdaka za pohlad.

domkakvet
1. máj 2023

Co je pre mna nadstandard to tu mozem pisat do rana, rozmyslala som, ze napisem kazdy iny pristup ako voci inym kolegyniam, ale potom rozmyslam, ze aj ja si rozumiem s niekym viac a s niekym menej, ci ze lepsie keby das konkretny priklad.

andrejka1974
1. máj 2023

Prečo myslíš u nás v robote sa len tak oslovujeme a objatie je tu tiež normálne sme v práci ako rodina

iv007
1. máj 2023

Mam kolegu s ktorym chodim na obedy, mentalne si rozumieme ze ideme sem tam na bajk, pivo alebo darovat krv.Je vsak pravda ze je o generaciu starsi, takze tam nehrozi nejake poklznutie..Poznam z videnia aj jeho manzelku.Netreba za vsetkym hladat sexualne veci.

0kristina0
1. máj 2023

Pre mna definicia nadstandartneho vzahu je sex.

autor
1. máj 2023

@0kristina0 A bozky? 🙂

0kristina0
1. máj 2023

A to nepatri k sexu?

danica2711
1. máj 2023

a mňa by zaujímalo, čo je a čo nie je OK pre teba, keď už tu ťaháš informácie z iných

trdelnik234
1. máj 2023

Vypisovanie si v praci,obedy a kavicky vo dvojici a vylucne vo dvojici,fajciarske pauzy bokom od odstatnych,SMS
po praci,sluzobka v rovnakom meste a termine a zakazdym,ked sa da....

Potom ked zacne doma take "Janka vravela,ze...
Janka to robi tak..."
Zacne proste spominat kolegynu len tak mimochodom a coraz castejsie,ma jej sukromne cislo v mobile.
Ùz by mi blikali kontrolky a poriadne

tetapetra
1. máj 2023

By som vedela písať 🤣. Muž mal 3 kolegyne s nadštandardnými vzťahmi. Jedna je vydatá, staráme sa im o zvieratko, keďže sú dlhodobo s manželom a s deťmi preč. Aj si popišu aj sem zájdu aj on k nim. Druhá bola síce vydatá,ale už si hľadala chlapa, chcela dieťa. Cestou z večierka mu povedala, že dúfa, že o rok prídu ako pár. Keď som bola pred pôrodom, tak keby niečo je mu k dispozícii. Nakoniec si našla iného, rozviedla sa a má dieťa s iným. No a tretia tak tá je rozvedená, je u nej varený -peceny. Tento vzťah trvá 3,5r. Posiela.mu fotky, potajme si píšu a potajme chodí on za ňou. Pred rokom z firmy odišla,ale všetko trvá stále

janetinka27
1. máj 2023

Ahoj, tak standard v pracovnych vztahoch u mna je pozdrav, rozhovor o praci, o neutralnych temach-pocasie, zdravie, zvierata, deti, dovolenka atd.
Pri pracovnych vecierkoch alebo pracovnych sportovych akciach si myslim, ze je ok spolocny poharik ci nejake sutaze vo dvojici atd.
Nadstandard je u mna urcite dvojzmyselny rozhovor, rozhovor o manzelovi ci manzelskych nezhodach, narazky na pritazlivost, dotyky, objatia, urcite druhy tanca atd

autor
1. máj 2023

@tetapetra A ty toto znasas?

autor
1. máj 2023

@janetinka27 Ako beries takyto nadstsndard ty?

janetinka27
1. máj 2023

ako to beriem? Nerobim to, pride mi to nevhodne, nerobi to moj muz, povazuje to za nevhodne a to je vsetko

tetapetra
1. máj 2023

Ako kedy. Manželstvo je v ....

tamitamitami
1. máj 2023

Všetko čo by presiahlo únosnú hranicu toho že je to kolegyňa/kamarátka. Nedá sa konkrétne napísať že čo by to bolo. Lebo je veľký rozdiel či tá osoba je pani v rokoch (tam si napríklad viem predstaviť že by sa aj objali) alebo slečna v jeho veku. Tak isto je rozdiel aká ide z tej kolegyne energia.....na niektorých ľuďoch proste vidno že sú kamarátsky a je úplne jasné že netreba žiarliť a potom sú taký kde je hneď jasné že by chceli niečo viac a preto sa tak spravujú. Celkovo podľa mňa veľa zohráva aj ako je nastavený celý kolektív

Tým som chcela povedať že čo by pre mňa od jednej jeho kolegyne bolo ok tak od druhej by mi to tak prísť nemuselo.

hipollita
1. máj 2023

Vadilo by mi vypisovanie/telefonovanie po praci o nepracovnych veciach a taktiez nejake ich spolocne stretavanie vo dvojici mimo pracovnej doby.

autor
1. máj 2023

@hipollita Toto mi zase pride v poriadku.