Nadávky od manžela

20. aug 2021

Ahojte, na úvod sme spolu 13 rokov, z toho 9 manželia, 3 deti vek od 3 do 15 r. Pri hádkach mi manžel škaredo nadáva, že som prije..., Lenivá pi*a...v poslednú dobu som sa začala brániť, povedala som mu, že si to neželám a že keď to bude pokračovať, odídem od neho...ale nedbá, je to asi tak 3 až 4 krát do roka, hlavne poslednych 5 rokov. Hádku zväčša začínam ja, tým že niečo nespravil a bol nezodpovedný...počúva, nevyjadrí sa, povie tichucko, tichucko...akoze čo sa Ja na neho rozdrapujem, potom pritvrdim, tak začne že som to mala JA spraviť keď som taká chytra, začne chrliť nadávky a odíde z domu, posledné 2 razy som sa s ním kôli tomu nebavila pár dní..potom sme si to akože vyrozprávali, ale opakuje sa to dokola, povie mi že keby som bola chlap takú by mi jednu vytal..Nadávam mu aj ja, že nie je normálny že je korunovaný debil..už fakt nemôžem, príde mi že má nižšie IQ v niektorých situáciách. A do lenivcov a drbnutych nadáva aj starsim deťom keď niečo nespravia, no vie si ich rýchlo udobriť, lebo keď spravia tak ich pochváli, posranduje. Navonok vyzera že sme rodina ako každá druha, keď je doma kľud, trávime spolu čas, výlety s deťmi, nasmejeme sa, večer pohár vína, spoločný bicykel s deťmi, pomáha v domácnosti, rád robí okolo domu, pripraví večeru či raňajky, nákupi, operie. Deti ho majú radi..ale je to taka stara škola, na každého má zásady, poucuje, čo on kedysi žil, čo mali za čo boli vďační atď...

kitycat
20. aug 2021

A budes tie kufre balit? Ci si pockas aj na tu facku?

Tak sa mi zda, ze sa to bude stupnovat ak nenajdete komunikaciu ktorou sa nebudete provokovat.. Ale ja by som nepokracovala s niekym, kto mi nadava do lenivych, prijebanych pic...

pribinak
20. aug 2021

Nadavas mu a čudujes sa, že aj on nadáva tebe? Akosi toto postrada logiku

loginexistuje
20. aug 2021

dnes uz to pisem druhy krat aky isiel taku nasiel

evora
20. aug 2021

Ľudia sa k tebe správajú len tak, ako sama dovolíš. Aši len toľko k tejto téme.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
20. aug 2021

Nemate si co vycitat, ste jeden ako druhy 🤷‍♀️

autor
20. aug 2021

Je toho niekedy veľa. Škaredo sa vyjadruje o ženách, nemá uctu. Ja som zas impulzívna, no nechcem byť ticho. Sme starší, ja 42 on 49..fakt neviem ako dosiahnuť súlad. Samozrejme povie že ja ho vytacam do nepríčetnosti, ale mne to tak príde, že vždy keď som ja s niečím nespokojná ako sa zachoval, čo je málokedy, on to nemôže počúvať preto ten slovný útok, u nás konštruktívna hádka neexistuje, všetko zvaluje na každého a ešte popri hádke blaci čo ho napadne z minulosti a vychvaľuje svoju rodinu a svoju vychovu..vyčíta aj to, že som sa malo starala o domácnosť, lebo som bola chorá...poprípade v skutočnosti mu to nevadí keď vidí že ležím, ale pri hádke to vytiahne...takže som niekedy aj prekvapená z neho čo povie, no príde mi že to povie len preto aby mi ublížil ...a v skutočnosti mu to buď nevadí, alebo vadí a nepovie mi to, až pri hádke. Inak čo sa týka financií, alebo alkohol, nevera..všetko v poriadku. Ja neviem čo robiť, viem že keby som mu nevyčítala tak on by hlas nezvýšil..ono pokiaľ ho nechám na pokoji, nevyčítam, neriešim, nevediem morálku je kľud..ale keď robí nerozumné veci..

autor
20. aug 2021

@pribinak
@loginexistuje
@viestta
@diewcatqoo
Takže po precitani si môjho výlevu, si myslíte že chýba je vo mne? Priznávam že som impulzívna.

pribinak
20. aug 2021

Neviem, nepoznám Vás, ale pod slovom impulzívna si viem predstaviť všeličo, napr hystericku panovačnu ženskú čo len pinda a potom on reaguje tak že tá uráža, ty začneš urážať jeho a je vybavené
Chceš zmenu ? Začni od seba

Nemyslím si, že chyba je len v tebe, ale asi platí: aký hopkal, takú potkal

marcellka32
20. aug 2021

Ty mu povieš, že je korunovaný debil a ocakavas že tebe nebude nadávať? Ste rovnakí, začni zmenou na sebe

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jolikaa
20. aug 2021

Ake nerozumne veci robi?

autor
20. aug 2021

@pribinak no ja bývam dlho ticho, ale keď to už s preženie tak idem do neho...poviem mu...on ľahostajný, to ma naštartuje..kričím či je normálny ..keby som mu hovorila normálne ani si nevšimne..ide mi hlavne o to, že dosť poúča a pasuje sa do role dokonalého, ktorý chyby nerobí..jasné.

pribinak
20. aug 2021

Si dlho ticho? To tiež nie je konštruktívne. Však sa snažím o riešenie hádky hneď od začiatku a nie potom sa zmením na chrliacu sopku a predvediem atómový výbuch
Čítaj po sebe čo píšeš, možno zbadás, kde robíš chybu

pribinak
20. aug 2021

Kričíš či je normálny? A aký má byt? Nenormálny? Celkom ti nerozumiem

zuvelyn
20. aug 2021

hadky vovalavas vacsinou ty, akoze nejdem zastavat nadavky vo vztahu, lebo ja som takto vychovana nebola ani my sa doma tak k sebe nsepravame, ale sorry, ked ma doma nervnu furiu co len hulaka ani sa mu necudujem ze ta ma uz na haku s akymkolvek aktivitami okolo domacnosti a vyusti to do nadavok. Asi by som ti tiez povedala svoje (mam jednu taku kamosku co sa sprava rovnako ako ty popisujes, takze si viem zivo predstavit ako taka domacnost vyzera a teda ja tomu jej chlapovi cudujem ze ju este neposlal kudy tam)

autor
20. aug 2021

@jolikaa S deťmi sme zbierali huby, nacistili, nakrájali...že kde budeme sušiť? Vravím, nechajme to v zimnej záhrade, je stále otvorená, pred tým sme už tam sušili, osvedčilo sa, nemuseli sme sa báť že príde dážď, nikto doma a zmoknu. Že nie, že budeme sušiť vonku, vravím ak sa tomu budeš venovať ok, ale staraj sa sám, s mojou pomocou nerátaj, chodím do práce, mám firmu a poobede nákup, domácnosť, deti...bojím sa že zabudnem. Že jasné, on je teraz doma, projekt mu začína až na jeseň. ..takže sušil, sušil...zabudol, zmoklo to...a smrad, znehodnotil huby, je mi to ľúto...a hneď na mňa, že kde som ja bola...

autor
20. aug 2021

@marcellka32 ja mu to poviem že je debil keď mňa douraza

autor
20. aug 2021

@viestta áno už sa nekontrolujem v poslednom čase, vybuchujem.

autor
20. aug 2021

@pribinak takto som myslela že som dlho ticho, znamená že banality sa snažím neriešiť..áno čítam a nechám si poradiť.

pribinak
20. aug 2021

Pozri, ja som tiež temperamentná, ale neviem si predstaviť, že by som nadávala mužovi
To je take prekročenie hranice, že žiaľ potom to už ostáva v partneroch a je tým poznačený cely vzťah
Vieš, treba sa kontrolovať, radšej tresknut dverami a ísť sa von ukľudniť ako si ničiť vzťah

Keby bol taký debil ako píšeš, tak vytne zaucho aj pres deťmi.
O vzťah sa treba starať, aby sa nestalo, že on predbehne teba a zostanes sama

pribinak
20. aug 2021

Držím palce, aby ste to všetko obaja zmenili

basullinka
20. aug 2021

Ja si osobne myslím, že chyba je obojstranna. Nielen Tvoj muž Ti nadáva, ale aj Ty jemu a ako si sama uviedla hádky začínaš Ty. Ako z toho von? Skúsila by som si vydiskutovat to, že takýto spôsob komunikácie nie je vhodný vo vzťahu a ak chceme fungovať naďalej ako pár, tak obojstranne začať pracovať na komunikacii. Takisto by som sa zamyslela nad svojimi reakciami, čo z toho sa dá riešiť inak, aby som situáciu nevyostrovala, ale zmiernovala a snažila to pretaviť do každodennej komunikácie. A potom už len uvidíš, či je vôľa z oboch strán situáciu zlepšiť.

michaela789
20. aug 2021

Hmmm možno je chyba to že svoje krivdy riešite vždy len keď už sa hádate. Skúste, keď budete mať obaja dobrú náladu. Píšeš, že nemáte problém dať si pohár vina večer. Porozprávajte sa vtedy.
Mne to tak pripadá, že prilievaš tak trochu olej do ohňa a tvoj muž nejde po hrubosti ďaleko, ľahko sa vytočí. Evidentne sa v hádke obaja dostávate do červenej zóny a nevidíte, nepočujete.
Takže asi tak by som skúsila ja. Keď nie je medzi vami zrovna problém, nik nikomu nič nevyčíta, podebatujte o tom čo vás navzájom serie, ale s kľudom a bez výčitiek. Lebo kričať na niekoho že je debil počas hádky..... To vás nikam nedostane. 🤷‍♀️

autor
20. aug 2021

@pribinak ďakujem pekne za Tvoj pohľad, aj ja cítim že som prekročila samu seba a keď je po hádke a je kľud ani sa mi nechce veriť čo všetko si vieme vykrikovať..je to taká zákopová vojna..a úplne zbytočná. Toto ja neviem, odísť sa nadýchať, zahryznúť do jazyka..atď..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. aug 2021

@basullinka
@michaela789

Ďakujem za názor, našla som sa v niečom, ja to vyhrocujem on sa chytí a dávaj len si ubližujeme slovami.

alaguema
20. aug 2021

Páry po 40-tke spolu buď zrejú a múdrejú, alebo sa jednoducho neznesú. Stredný vek je ďalšou skúškou dlhodobého vzťahu. Mení sa hormonálna situácia u ženy aj u muža, sme konfrontovaní s mnohými zmenami, na ktoré nás vlastne nikto nikdy nepripravil a ono je to niekedy ťažké pre mužov rovnako pre ženy. Veľa mužov sa práve vtedy začne nelichotivo vyjadrovať o ženách. Cítia, že sa dostávajú na okraj tej žiadúcej skupiny mužov, to ich frustruje a jediné čo dokáže je, vylievať si to ne celom ženskom pokolení. Niektorí to prežívajú rovnako dramaticky ako ženy. Mužský prechod je téma, ktorá sa skloňuje čoraz viac. Čo sa týka vás dvoch - otázka je jedna. Či sa máte ešte dosť radi na to, aby ste sa pokúsili spolu prekonať aj toto obdobie bez nadávok a urážok, s nadhľadom, ktorý by už ste vo vašom veku mali začať nadobúdať. A druhá - prečo nevieš odísť nechať to tak? To, ćo ti v tom bráni nemá nič spoločné s ním. To je tvoj problém.

autor
20. aug 2021

@viestta kdeže, v práci riadim ľudí, za 8 rokov všetko vyriešené bez zvýšenia hlasu, v rodine na mamu alebo otca občas raz za 3 roky..na manžela raz za 3 mesiace...hmm..hmm

autor
20. aug 2021

@alaguema Áno máme sa stále radi, máme spoločné koníčky, radi trávime spolu čas, chodíme spolu cvičiť, radi na prechádzky do prirody, hubarcenie, bylinky...všeličo.
Neviem odísť lebo mám nervy, som vytočena a neviem sa ovládať...o 10 min.neskor nechápem mojim prchkym reakciám..a trápim sa zároveň nad tým ako má urazil on..no hnev má prejde rýchlo.