Na víkend chcem ísť k priateľovi. Obavy ako to príjmu rodičia.

dominikatomas
27. jan 2020

Som pozvaná na víkend k priateľovi. Všetko je ok jeho mama sa teší aj rodina. No ja doma budem mať peklo...(vzdy nestravili ,ze mam uz iny vztah) s terajsim priatelim sa poznam uz 6ty mesiac.... kto čítal moj problem nedavno pochopí o com je rec .Vážne prosím ,že urazlive komenty si nechajte pre seba... zase nemusia byť ani chvály iba neutralny nadhlad.Dakujem.

jeliz59
27. jan 2020

Zrejme bývaš pod ich strechou....ja by som šla bývať sama....alebo s priateľom....

suzitok
27. jan 2020

Neviem, kolko mas rokov, predpokladam, ze si plnoletá, cize na tvojom mieste by som to doma proste oznamila a isla tam....
Mam 21 rocneho syna, ma priatelku 18 rocnu, tiez takto chodia a absolutne do toho nezasahujem. Aj ked sa mi niektoré ich kroky nepacia, je to ich vztah a obaja su plnoleti...cize s manželom to respektujeme a tvoji rodicia by sa mali naucit tolerovat tvoje rozhodnutia tiez....ked aj byvas snimi, mas pravo na súkromný zivot...

deti95060810
27. jan 2020

ak by mi to oznámila plnoletá dcéra tak už nemám čo k tomu dodať...

dominikatomas
autor
27. jan 2020

@deti95060810 nie vsade su rodicia chapavi..a neriesia

suzitok
27. jan 2020

@dominikatomas ja ti uplne rozumiem...mala som to rovnako ako ty..bola som plnoletá a mama mi riadila zivot, ak by som konala inak, bud by sa somnou nerozprávala,alebo by ma vyhadzovala z domu...dopadlo to tak, ze nakoniec som z domu odisla, s priatelom a s mamou som prerušila kontakt uplne...trvalo to tri mesiace, kym sme sa zacali akotak rozprávať.... všetko pozapadalo ako malo, mama pochopila, ze nemam 10 rokov a nas vztah bol stale lepsi...dnes mame velmi pekne vztahy medzi sebou....
Rodicia proste niekedy tazko nesu, ze deti maju svoj zivot, ze si najdu partnera, ze odchadzaju z domu, boja sa, ze ich stratia.... preto sa tak chovaju ....

deti95060810
27. jan 2020

zarábaš a si finančne samostatná? či ešte študuješ....

dominikatomas
autor
27. jan 2020

@suzitok ale co robit? vzdy ked poviem id von alebo tak nervy ,a uraza ma a podryva vzdy na moju adreua nieco ohladom mna a neho... a nechcem mat stale nerct z roho,ze oridem nebude sa so mnou bavit sva tei dni potom hej a porom zase nie ked idem s nim sakde to je chore az trapne.

deti95060810
27. jan 2020

čo majú proti tvojmu priateľovi? má zlú minulosť, majú pre teba vybratého iného princa alebo?

dominikatomas
autor
27. jan 2020

@deti95060810 mali inu predsatvu o ,,princovi" prirom je lepsi ako ex princ..

suzitok
27. jan 2020

@dominikatomas a ked si mala toho prveho, tak sa im pacil?
Ste katolicka rodina? Mozno je problém v tomto...

dominikatomas
autor
27. jan 2020

@suzitok c tom nie greko obaja... on bol taky ritolezik a vzdy dezal s mojou mamou nie so mnou... nikdy s ama nezastal..

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzitok
27. jan 2020

@dominikatomas nie tak som to myslela s vierou..skor tak, ze silno veriaci ľudia neuznavaju napriklad, ze sa striedajú partneri....je to dost konzervativne a staromódne, ale stretla som sa uz stym, ze prvy musi byt aj posledný....
Ak zarabas, mala by si sa osamostatniť, podla mojho nazoru sa zmenia aj rodičia....chvilu sa budu burit, vycitat, kricat, hnevat sa...ale potom to bude ok..a potom uz bude iba na tebe, kde si stanovis hranice, uz to bude "tvoj dom, tvoj hrad" ...drzim palce 🍀

dominikatomas
autor
27. jan 2020

@suzitok dakujem krasne ,snazim sa ako sanda ale oni mi to stazuju hlavne matka..

ibrunova
27. jan 2020

@dominikatomas koľko máš rokov?

syslik81
27. jan 2020

@dominikatomas mas 26 mozno uz 2 a mas strach z rodicov? predpokladam ze uz nestudujjes .. zozen si garzonku a odstahuj sa .. zi si svoj zivot a nie ten rodicov .. ukaz im ze sa o teba nemusia bat ze sa vies postarat sama o seba ... teda ak to vies... nieje to prva tema od teba kde sa stazujes na rodicov a kazdy ti radi len to iste dookola-odid ..bud dospela a nie male ufnukane dieta co sa boji reakcie druhych ... ste spolu 6m vedia o nom a hold musia sa zmierit s tym ,ze raz aj tak odides ...

terezka1947
27. jan 2020

@dominikatomas tiez by ma vek zaujimal

dominikatomas
autor
27. jan 2020
terezka1947
27. jan 2020

@suzitok to ktora viera toto vyznava,ze prvy musi byt aj posledny?

suzitok
27. jan 2020

@terezka1947 napriklad aj katolici, hovorím o takých vyslovene "tvrdych" krestanoch...ze dievca panna, jeden muz, atd....v niektorých dedinach to funguje

suzitok
27. jan 2020

@dominikatomas no ked mas 26 tak akoze fakt sa zamysli nad tym celym....

dominikatomas
autor
27. jan 2020

@suzitok rodicia nech sa zamyslia, ze sa pres nimi ani o nom nebavim lebo vidim ,ze ziadna odozva a furt iba kecy

terezka1947
27. jan 2020

@suzitok no...ja som katolicka,aj snaziaca to.brat vazne....ale musim ta opravit.
Prave,ze mladi sa maju spoznavat....spoznat viacerych...stretavat....aby si vybrali naj.
Akurat s to panenstvo ma patrit jednej osobe.

terezka1947
27. jan 2020

@dominikatomas trosku ta nechapem....preco ti rodicia brania?maju dovod?davas im dovod?
A ked su na teba taki zli,nechapavi,preco ich pocuvas?resp.beries si ich slova tak k srdcu?
Zvycajne byva pravda niekde uprostred.

suzitok
27. jan 2020

@dominikatomas ani sa im nemas preco spovedat...skus sa naozaj osamostatniť

@terezka1947 ja stebou uplne suhlasim, tiež som katolíčka, ale napadlo mi to v rámci temy, ci nema nahodou rodičov, ktori to beru takto striktne..

dominikatomas
autor
27. jan 2020

@suzitok ja im nedavam podnet nato sa spovedat ,ja iba oznamujem .. nemam system v ich spravani... snazim sa

ukulela
27. jan 2020

@dominikatomas aknebudu kybicovat do toho, s kym a kedy pojdes von.
o dlho ste s frajerom spolu? on byva tiez pri rodicoch? ved vezmite spolu garsonku do prenajmu a mas to. robotu vezmi prvu, co sa ponukne, hocico, a potom uz budes hladat lepsiu .... rok doma po skole je dost dlho. a nebudes sa musiet pytat
@dominikatomas rodicov, resp ti

thoughtfulweirdo
27. jan 2020

Ja myslim, ze v 26 rokoch pri takych nezhodach s rodicmi je najvyssi cas sa osamostatnit. Vsetci si vydychnete a aj vztahy sa postupne budu zlepsovat 🙂

dskjhfdlkdjhl
27. jan 2020

@dominikatomas Si dospela, myslim, ze v minulych temach si pisala, ze si vystudovala VS, takze ja nevidim najmensi dovod byvat s rodicmi. Teda vidim, nepracujes, tak si na nich zavisla. Ale toto sa da zmenit, teda pokial clovek nie je neschopny.

syslik81
27. jan 2020

@dominikatomas rodicia nech sa zamyslia? spravas sa ako dieta .. stazujes sa tu dookola na to iste uz cez pol roka a nehla si prstom aby si to zmenila.. hanba z ev tvojom veku zdrava baba este byva pod maminou suknou ... uz davno si mala byvavat sama a nie sa spravat ako dieta-potom sa necuduj ze ta ako dieta beru ..a s tvojim "princom "to nesuvisy .. podla mna si im ani nedala dovod na to aby ti doverovali ... proste uz sa staraj sama o seba