Mužova rodina má problém pohostiť ma

3. máj 2023

keby muzova rodina ma problem vas pohostit?? sme spolu uz 7 rokov k nim chodime tak 5 ale nikdy mi nespravili kavu, ja si mam spravit a este aj im ked dake kolace tak tanier si mam doniest aj muzovi rovno.. mam aj nechut tam chodit pride mi to neslusne ked su u nas tak obskakujem a u nich jedlo si mam sama nabrat a do chladnicky ist no neviem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskakyska
3. máj 2023

..no však "cíť sa ako doma"🏠

katarinka89
3. máj 2023

Keď prídu ku vám ukaz im kde je chladnička a šálky na kávu.....

tenerifka
3. máj 2023

tak ta beru ako clena rodiny, co je na tom? Raz nachystas ty sebe a muzovi, a raz on sebe a tebe, pohodicka

marca12
3. máj 2023

Asi ta beru uz ako doma. Kazdy ma ine zvyky,nerob si problemy tam,kde nie su. Raz som bola u kamosky este ako nastrocna a jej mama ma tiez takto poslala,ze ak chcem caj alebo kavu,tam su salky,tam kava,caj,sprav si. Proste take mali zvyky. Moja mama naopak neznasa,ak sa niekto obsluzi sam,je na to alergicka,ak jej "cudzi" clovek otvara kuch.linku,vybera salky a podobne. A ak by moj muz otvoril chladnicku,tak ho zabije pohladom a to sme uz dlhe roky spolu.

mandzula
3. máj 2023

Ani mna svokra "neobskakuje", co chcem, urobim a vezmem si sama. Ja to vnimam tak, ze ma berie ako clena rodiny, nechava rozhodnutie na mne a nerobi jej problem, ze sa jej vrtam v kuchyni. Pravda vsak je, ze mame velmi dobry vztah, od toho by som sa odpichla aj u teba. Ak vsetko ostatne klape, nebrala by som to nijako tragicky.

maxalla
3. máj 2023

Asi by som to brala ako kompliment 🙂 Po 7 rokoch mi to pripada uplne v poriadku.

tyrkysova_kobyla
3. máj 2023

U svokrovcov nie som na navsteve, je to pre mna dalsi domov, odjakziva sa ku mne spravaju ako k jednemu z deti. Takze nepotrebujem obskakovanie, ale fungujem ako doma, kavu si spravim, jedlo si nalozim... Dokonca ked si u nich robim kavu, tak sa aj svokrovcov opytam, ci si nedaju tiez.

lienka.7
3. máj 2023

@autorka TaK k nim nechoď a doma ich neobskakuj. Jednoduché 👌

zorkahorka
3. máj 2023

Tiez to tak mame nastavene. U mna si svagrina, segra, kamoska i svokra robia kavu samy. A ja u svokry tiez. Ako doma 😀

sima234
3. máj 2023

Ja si tiež u svokrovcov robím kávu sama, niekedy keď hneď nerobím kávu po príchode, tak sa ma svokor spýta, či nebude káva. Tak isto aj s jedlom, vezmem si keď chcem. Ja to tam neberiem, že som na návšteve. Tak isto, ako keď prídem k svojím rodičom.

syslik81
3. máj 2023

a ked je tam na navsteve niekto iny z rodiny tiez si robi sam? ak ano tak to tak maju proste zauzivane-kazda domacnost je ina .. ty si si to doma zaviedla formou obskakovania oni nie

kristinapetronela
3. máj 2023

Nepoznáme ich .možno to berú že si ako doma .každý má iné zvyky . Ale skôr by ma to hnevalo ako teba ... To už muž musí vedieť ako to myslia a ak sú ťažká povaha tak s tým nič neurobíš a pretrp pár minút návštevy

sissy27
3. máj 2023

Ani mama ma neobskakuje ked pridem k nasim, neocakavam to ani od svokry. Dost, ze je u svokry navarene napecene, z riti mi neubudne ak si nalozim na tanier co chcem a kolko chcem, urobim kavu pre vsetkych a umyjem riady. A keby som bola velmi leniva, tak poslem jej syna nech mi donesie, ved tam bol xx rokov doma 😃

euka210
3. máj 2023

Ked nevedia oni, tak by mal skakat Tvoj manzel a chystat, nie Ty.
Je to vecou dohody a malicherne problemy.

whatever1
3. máj 2023

Ked ti to vadi, povedz muzovi nech u nich robi kavu on tebe. Alebo ked su u vas nech ich obskakuje on.

jaskolka
3. máj 2023

Tak ani mne svokra nerobila kávu alebo niečo také, keď už som bola vydatá. Predtým ako návšteve áno, ale keď už sme tam bývali, tak normálne som kuchyňu dolu u nej používala, ako vlastnu. (dolu bývala ona, hore my). Teraz už máme svoj dom, ale keď k nej prídeme, tak vždy pokračujem v tom "móde" ako predtým, čiže nečakám, že ma bude obsluhovať, proste som prišla domov.
Zrejme ta berú ako člena rodiny, nie návštevu.

domkakvet
3. máj 2023

Ja to tiez vnimam tak, ze bud ako doma.

viestta
3. máj 2023

U svokrovcov je tvoj muz doma, takze mohol by sa postarat on o teba, nie ty o neho. Ale bola by som poctena aky by ma svokra brala nie ako navstevu, ale ako sucast rodiny, ktora moze ist do kredenca aj do chladnicky a vziat si co chce a kedy chce.

guiseppinka
3. máj 2023

Na jednej strane ta chapem, som na tom podobne... Akurat u nas je obskakovany u nej kazdy, len ja nie... Dokonca sa ma ani neopyta, ci som jedla... Neriesim to, lebo by ma porazilo... U nas sa sprava ako doma, s cim teda nemam problem, aby si spravila kavu sama, ale neznasam, ked mi otvara vsetko...

julie19
3. máj 2023

Zrejme to svokrovci berú tak že si už ich a si ako doma 🙂 ber to ako kompliment ;) my to tiež tak mame a zo začiatku som tiež z toho bola nestoja lebo mi bolo blbe hrabať sa niekomu v chladničke takže ta chápem že je to možno nepríjemne 🤷‍♀️ ale ako sme už manželia a mame dve deti tak to už behám fakt ako doma lebo aj deťom niečo dať aj mlieko ohriať aj uprostred noci keď sa dieťa zobudí 😅🤷‍♀️ takže je to len otázka zvyku a ak sa bojíš že si nezvyknes alebo ti to fakt tak moc vadi tak to povedz mužovi a nech ta teda obslúži on keď ste tam

matullienka
3. máj 2023

No mne tiež napríklad iba zakričí so záhrady aby som si urobila kávu a mám spraviť aj jej, že si dáme vonku, alebo naloz si na tanier tam je uvarené v chladničke. Jednoducho vie, že nezjem hocičo tak nech si radšej naložím podľa chuti. Po toľkých rokoch na Tom nevidím nič zlé. Tie, keď ona príde k nám a niečo zrovna chystám alebo robím tak jej poviem nech sa ponúkne aj sama alebo urobí kávu

zoeeoz
3. máj 2023

Podla mna je rozdiel medzi obskakovanim o ktorom tu pisu zeny a urobenim kavicky/caju ked prides na navstevu..mne to pride normalne, ludom toto ponuknut aj urobit, pripadne ak mam kolac tak aj z toho..to hned neznamena, ze ta niekto obskakuje..za mna to je divne...ale urob to rovnako ked budu u vas, ak to budu brat v poho tak ozaj za tym oni doma nemyslia nic zle len su proste taki 🙂

vilma7
3. máj 2023

Nemá problém. Véd sú už u nich 5 rokov stále znova a znova, to akože ťa majú celý život obsluhoval? Keď si to vyžaduje, prečo nepovieš partnerovi?

daniela2202
3. máj 2023

A ty si z ukrajiny?

melanta
4. máj 2023

Či prídeme k svokrovcom alebo k mojim rodičom, nečakám obskakovanie. Sme akoby doma, nie v reštaurácii. Navyše, rodičia majú o viac ako 20 rokov vyšší vek ako my. Takže v pohode urobím ja alebo môj muž kávu nám aj rodičom. Ak donesieme nejaký dezert, nakrájam, naložím na taniere, podám každému, potom poberiem taniere a dám ich svokre do umývačky. Nikdy som nešla na návštevu k svokrovcom s tým, že ma majú pohostiť.

mrva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetka34
4. máj 2023

Neviem, ja sa teda tiež necítim u svokry ako doma. A dovolím si nanajvýš ísť napustiť vodu do pohára, nie sa jej kutrať v kuchynskej linke. Ja by som tiež nebola nadšená keby si u mňa niekto hladal šálky a robil si sám kávu, beriem to za slušné, že to spravím ja. Možno ony Ťa ozaj berú, že si doma. Ale nechápem potom tú poznámku, že máš priniesť aj mužovi. Veď on tam bol doma, tak nech si ide teda spraviť a priniesť rovno aj Tebe. U mňa ani moja mama si nejde sama robiť kávu, alebo vyberať niečo s chladničky.

bettie
4. máj 2023

@autorka podla toho, co pises ta beru skor ako clena svojej rodiny. Keby ta mali problem pohostit, tak nedostanes nic a uz vobec nie, ze cit sa ako doma a zober si na co mas chut.