Mužova rodina ma neznáša

karolinka125
20. jan 2016

Ahojte, muzova rodina ma neznasa. Je to uz dlhodobe,trva to par rokov a ja uz nevladzem. Proste som medzi nich nezapasovala. Som pracant, na rozdiel od nich. Som poriadkumilovna, narozdiel od nich. Viem, ze ma neznasaju a ja neviem ako sa spravat. Ci to ignorovat a zit dalej svoj zivot, alebo mam urobit nieco ine.
Prosim poradte mi. U nich v rodine, sa vsetci navzajom ohovaraju, je to desne, ja som sa zacala hned od nich distancovat, ked som to zistila. Nemam rada tieto pretvarky. dakujem

dominika6
20. jan 2016

@karolinka125
žiješ s mužom,nie s jeho rodinou..a ak si ťa pred nimi nezastnane tvoj manžel na obhajobu chybu by som hľadala asi tam..

natalym
20. jan 2016

@karolinka125 A však s nimi nežiješ......... Či?
Nemám rada toto, oni všetko zle, len ja dobre.

monicm
20. jan 2016

@karolinka125 Súhlasím s dominika6, žiješ s manželom (teda ak nežijete v nejakom veľkom dome všetci spolu). Toto si musíš riešiť s ním. Na druhej strane, poznáme len tvoj názor, nie ich, ťažko hodnotiť. Ak ti dištancovanie vyhovuje a manželovi to nevadí, nemáš čo viac riešiť, Ak to manželovi vadí, toto musíš riešiť s ním a skúsiť nájsť riešenie.

felycity
20. jan 2016

Myslím, že nie si sama, niekedy je ťažko zapasovať do druhej rodiny, pokiaľ nie si odnich nejako závislá, či už bývaním a pod. nerieš to, ži si svoj život so svojou rodinou, bud diplomaticka a slušná, ak treba ísť na návštevu chod, chvíľku to vydržíš vypočuť si ich, byť taktná tak, aby si ich neurazila a nedala dôvod.... bude spokojný aj tvoj manžel, čo si myslíš o nich si nechaj pre seba, takto sa nedáš vtiahnúť do ich ohovárania a žabomyších vojen.... proste sa usmej, pozdrav, poďakuje, buchnú dvere a máš pokoj

sardinka335
20. jan 2016

@karolinka125 no a ja si myslím ze ty im to tiež davaš na javo ked si s nimi ze oni su lenivy a ty si pracant ze oni su ,,špindíry,, a ti si poriadkumilovna....to tiež z teba tí ludia vycitia ak sa nad nich povyšuješ, pohrdaš nimi. Mozno nie priamo ze by si im vyčitala ale nepriamo, mimikou, si napätá, ,,divná,, a proste ako si povedala nezapadáš...a tí ludia to vidia. A ty si to zaklincovala tým ze si sa od nich dištancovala čo si oni tiež asi nevysvetlili v dobrom...skor to bol pre nich signál že ,,paničke nie su dost dobrý,, čo aj nie su podla tvojich vyjadrení. Skus sa aj uvolniť. Nesnaz sa meniť to čo ty nezmeníš. Čo je teba do toho su lenivý? Tak su ....pokial ja na nich nedriem tak mi je to u vyfuku a to iste s poriadkumilovnostou...u seba doma maj ako ty chceš a druhý nech maju ako oni chcu...Chyba často nie je len na jednej strane. A čo ze sa ohovaraju? V ktorej rodine sa aspon ,,trochu,,, neohovoria? Ja čo nemozem zmeniť tak neriešim...len to čo zmeniť mozem, teda bud seba, svoj pristup a kto je otvoreny a chce tak tomu poviem nazor poradim. Ako sa vraví ,,dobrá nálada naserie tolko ludí, ze stojí za to si ju udržať,,. 😝

karolinka125
autor
20. jan 2016

@sardinka335 to je vyborny postreh, dakujem. ja tam uz ani nechodievam, ale chodia tam moje deti, a ked mi povedia, ze bolo napr.rozbite sklo niekde a nechali to tak, a vidim tie wcka, nie je mi do smiechu... je to uz v takom stadiu, ze sa nezdravime ani, ja ked pridem vzdy pozdravim vsetkych a ked pridu oni k nam, ak je oslava detska atd, ani hubu neotvoria, je to divne potom okolo nich behat. Muz je samozrejme na mojej strane, ale nechce si pohnevat ani ich. je to tazke... zacalo sa to tym, ze som si otvorila usta a povedala svoj nazor, a uz sa to iba nabalovalo. Mate pravdu...

sardinka335
20. jan 2016

@karolinka125 pozri....vzdy sa da samozrejme časom veci zlepšovať....aj ty si na začiatku urobila chyby, a samozrejme aj oni. Vyčitky často nič nevyriešia....aj u našich niekedy to wc vyzera ako verejne a ked ideme na navštevu ešte k mužovým starkým tak ...fu...šikujem deti umyvať si ruky, ALE....prizmurim oči lebo su starí atd...a moja mama je uz leniva a nechce sa jej udržiavať vysoke upratovacie štandardy...a mohla by som jej vyčitať. Nepomohlo by to len by to vytvorilo medzi nami napätie. Bud si to nevšímam alebo to umyjem...Ty pokračuj v tom, pekne pozdrav a nerieš, nepohoršuj sa, nebud ako kolik vo fazuli napätá...ja ta chapem ze človeka to žerie, ale počkaj ...boh vie ake budeme my na stare kolena...čo ak nebudem vladať umyvať...kto vie, ako nezastavam si teraz nikoho len uz sa na veci pozerám z viacerých uhlov pohladu.

alicka850
20. jan 2016

@sardinka335 👍👍👍

timea7
20. jan 2016

@karolinka125 píšeš, že ťa manželova rodina neznáša. Celá na kompletku? Alebo máš na mysli len jeho rodičov a súrodencov? Neverím, určite sa nájde v nej niekto, s kým sa dá aspoň fajn pokecať. Mne by to bolo jedno, veď ma nemusia mať radi, ak mi neubližujú, chováme sa k sebe slušne, nemusíme si padať do náručia. Myslím, že bordel u nich, pokým nehraničí s ohrozením zdravia tvoje deti prežijú. Chápem, že to nie je príjemné, ak sa oni ani nepozdravia, ak k vám prídu, ale prečo by si musela okolo nich skákať? Uvarenie kávy, otvorenie nejakého dezertu a nejaké nealko a dovidenia. Neviem, ako často k vám chodia a kto všetko, predpokladám, že na meniny a narodeniny detí, možno manžela a finito. A že k vám nechodia so všetkými bratrancami a tetuškami zo šiesteho kolena....To s dá zvládnuť. Ak by manžel chcel po tebe, aby si pre nich chystala obed, tak mu to zatrhneš, dôvody mu povieš. Nepíš prosím ťa, že už nevládzeš, často si problémy robíme zložitejšie samé, alebo si vyrábame nové. Nechcem celú vec zľahčovať, ale ak ti to veľmi prekáža, hoď reč s manželom, ozaj, čo on na to?

mawka
20. jan 2016

@sardinka335 milujem tie tvoje prirovnania. mas u vyfuku, napata ako kolik u fazule 😀 joj, pobavilo, vdaka 🙂

123mamca
24. jan 2016

@karolinka125 Ahojkaj musím tá utesit, neni si jediná s takymto problemom. Ja síce pracant niesom ,mám nízke sebavedomie no snaŽím sa ja tak je to na picu vsetko

stellamaris
24. jan 2016

@karolinka125 aho,ani mna muzova rodina nemiluje,okrem svagra a vies co? Kaslem na nich aj manzel to iste 😉 Mame svoj zivot a sme stastni.Odporucam aj tebe to iste.

123mamca
24. jan 2016

@stellamaris jelahke na to kaslat chvilu to zabere bo zase taký pocit ,myslím že ti je v kazdej rodine, moja svagrina a svokra povedia na ich svagrinu že je pica:Dale
do tvare tutu mutu

123mamca
24. jan 2016

@123mamca normalne sa mi ulavilo keď viem že nie som sama čierna ovca rodiny hehe

123mamca
24. jan 2016

@123mamca sme citlive muzi nemajú problem s nasimi rodinami

parker36
24. jan 2016

@karolinka125 ...vitaj v klube 🙂

martinabreza
24. jan 2016

U nás je to rovnako a vobec ma to netrápi 4krát do roka ich návštevu prežijem a ja k nim nechodím ani raz do roka teda vobec

stellamaris
24. jan 2016

@123mamca muzova rodina mi tutu mutu do ksichtu robila od zaciatku.O chvilu som ich prekukla a mala som dost.Jedine svagor je uprimny a slusny clovek,zvysok rodiny je o nicom.Kaslem na nic viac ako 3 roky 😉
Inak tito ludia nechceli ani priznat nasmu synovi dedictvo po prababke,tak sme to riesili cez pravnika .To zacali ohovarat este viac.Syn dedictvo dostal a tu rodinu neriesim .

1ninka1
1. feb 2016

mas svoju rodinu, svoje pravidla.. neries inych, preco su aki su, je to strata casu..nemusis suhlasit s ich pristupom, rovnako ako oni s tvojim.. ale to je vsetko.. su to dospeli ludia, tak..... skoda tvojho zivota na myslienky preco sa spravaju ako sa spravaju... daj co najviac a co najlepsie svojej rodine, ktora o to stoji.. drzim palceky🙂

barnica
3. feb 2016

Urob to jednoducho... ty...manzel...deti ste rodina bodka. Tvoje zaujmy by sa mali tocit okolo nich a tychto osob. Ak sa ohovaraju v rodine povedz rovno ze teba to nezaujima nech si zbytocne nederu jazyk ze ty riesis svoj zivot a ze keby kazdy riesil ten svoj bolo by vsetko poriesene jak za komunizmu... sicko porobeno. Ja tiez nemam prave idealne vztahy s manzelovou stranou rodiny... svagor ma od zaciatku vztahu ignoruje. Je mily aj vsetko ked sa stretneme ale ma uplne v pazi ci zijem alebo nie ked vola pyta sa len na deti a nato ako ma ma moj muz ☺ zvykla som si. Svagrina ma neznasa podla nej som mala despoticka kur....cka ale to uz riesit nebudem 😊 pre mna je rodina manzel a deti a psi a proste dovi dopo. Zvysok ma netrapi

zdenkatimo
6. mar 2016

Ja som na tom rovnako,baby 🙂 na mňa mužova rodina hľadí ako na vrahyňu,ktorá im zobrala rodinného príslušníka a to môjho muža.Mužova rodina je dosť zákerná a ohovárajú sa ale strašne..ja keď som otvorila papuľu a povedala svoje,tak som už bola najhoršia..🙂 však nech sa poje*ú,ja sa nikomu prispôsobovať nebudem a hrať sa na to čo nie som!Nech ide mužova rodina do hája,mám muža a synčeka a to mi stačí!Peace! ✌