Muž zvyšuje na mňa hlas pri každej hádke

3. feb 2022

muž sa veľmi nevie ovládať keď sa nahnevá. Prejavuje sa to tým že na mňa zvyšuje hlas, niekedy doslova kričí. Stokrát som mu keď už bol kľudný povedala že ma to zranuje, nie som jeho dieťa. Jeho reakcia je taká, že je to moja chyba, raz sa pýtam hlúposti, raz si to nedám vysvetliť. Ukončí to tým, že ak chcem iného, nech sa páči môžeme sa rozviesť. Nech si tie psychologické žvásty o tom ako mi tým ubližuje nechám pre seba. Proste nepomáha tá slávna psychologicka rada " porozprávajte sa o tom ". Ku kolegom, susedom, či kamarátom je milý. Aj keď ho nahnevaju, predýcha to a nadáva až doma. Ako zvládate podobnú povahu?

autor
3. feb 2022

Chodili sme spolu dva roky, nikdy na mňa za slobodna nezvýšil hlas. Ak by niekoho zaujímalo

panelacikova
3. feb 2022

pravdepodobne sa o tom nechce rozprávať. čo vlastne vyvolá tie hádky? je rozdiel či to, že ešte sa ani nehádate a on už "kričí" alebo to, že možno nemá chuť sa na nejakú tému baviť a ty neustále tú tému dookola otváraš...

loliki
3. feb 2022

Keď sa hádaš Ty, nezvyšuješ hlas a nepridávaš na hlasitosti? Keď Ti jeho správanie vadí a nechceš to teátro počúvať, zavri dvere a odíď, zapni telku, jeho odignoruj.

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
3. feb 2022

Zaujalo ma že povie že je to tvoja chyba. Divný argument na kričanie. Ak by po mne muž kričal, tak by som odišla. Ale aj používateľka deti neviemkoľko má skvelý návod podľa mňa 😁

janewithane
3. feb 2022

Tak ja by som hlavne nechcela ani aby takto reval po mojich deťoch...

osky
3. feb 2022

Ako prebieha hadka,pri ktorej sa nezvysuje hlas??.🤔

autor
3. feb 2022

@osky výmena názorov môže prebiehať aj tak že si sadneme a kľudne povieme každý svoj názor a hľadáme riešenie. Aspoň podľa mňa. U nás vždy keď sa mu niečo nepáči krik. Ja nie som zástanca talianskej domácnosti. Mám kamarátky na ktoré vraj muži nekricia pri každom probléme.

beataxxx
3. feb 2022

Ja vzdy poviem, ze o tom, kto ma pravdu presvedcia argumenty, nie decibely

tosomja
3. feb 2022

Pre mňa výmena názorov a hádka sú dva pojmy. Druhé väčšinou s decibelmi 🤭
No ale tak mne muž raz povedal, nech sa páči, tam sú dvere, a naozaj som odišla 😃 ale to bolo asi trosku vážnejšie, ako len výmena názorov.
Struhni mu jednu, nech ma dôvod vrešťať 🙊

klarolinne
4. feb 2022

Chápem, že ti to vadí, ale ja som ešte nevidela hádku, že by dvaja sedeli za stolom a diskutovali 🙈

renat04
4. feb 2022

no tak len raz by mi povedal, ze sa mozme rozviest. ako to len tak moze povedat, by som bola zvedava co by povedal, ak by si mu na to odpovedala, ze ok, donesies mu papiere na podpiss. podla mna je to cisty manipulator

googlinqa
4. feb 2022

Niekedy stačí ľudí len počúvať... Kričí po tebe môžeš si nájsť druhého aj sa rozviesť? Veď sám ti dáva najavo čo chce. Čakáš že sa zmení? Nikdy.

puticka7
4. feb 2022

No co ja viem, podla mna je niekedy ok "prevetrat plachty" aj tym ze sa ludia vykricia.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lujza123
4. feb 2022

Tiež neznášam krik. Na takýchto hučiakov pomáha okamžite ako začne bez slova sa otočiť chrbtom, odísť z miestnosti, z domu, položiť telefón. Nekomunikovat. Keď sa ukludni povedať mu ze takýmto tónom sa odmietas rozprávať a keď sa vie ovládať pri kamarátoch a vedel sa ovládať pri tebe v minulosti dokáže to aj teraz.

Hlavne nesmies byť mäkká, naozaj dôsledne vždy prestať komunikovať a odist pri každom zvýšení hlasu. Dat najavo ze ti to extrémne vadi. Ak moc kričí sadnúť do auta a odísť aj na celý deň. Takto ho naučíš kde sú hranice.

Ja by som sa nebála mu pri tých jeho výhovorkach keď sa ti nepáči rozvedme sa normálne povedala dobre, rozvedme sa. Nestojím o manžela ktorý po mne skrieka koli každej drobnosti. A keď mu nestojím ani za trochu snahy ovládať sa tak také manželstvo naozaj nepotrebujem

(mam v rodine zopár hučiakov, aj dcéra je nervak, aj kamarát a kamarátka, tento odchod je jediný účinný spôsob ako ich stopnut. Keď sa budeš hádať argumentovať ci počúvať ich to je voda na mlyn a nepoucia sa z toho)

autor
4. feb 2022

@lujza123 máš pravdu, minule po mne kričal v aute. Začalo mi busit srdce. Žiadny argument nepomáhal. Tak keď sme zaparkovali v susednom meste, ja som vystúpila a oznámila mu, že domov idem autobusom. Nemám záujem počúvať aj celú cestu naspäť jeho krik. Ostal zaskočený, ale urobila som to. Verím, že pochopil, že už mám toho naozaj dosť. A nevládzem to ďalej akceptovať.

autor
4. feb 2022

@puticka7 on kričí kvôli všetkému doslovne. Aj v aute nemá problém mi nadávať hodinu vkusne lebo som omylom otvorila napríklad druhu horčicu alebo zaplatila šeky o deň neskôr ako mi povedal.

autor
4. feb 2022

@renat04 on sa pri každej hádke vyhráža rozvodom.

autor
4. feb 2022

@klarolinne a videla si už hádku, že jeden kričí kvôli všetkému na druhého a ten sa boji ozvať?

autor
4. feb 2022

@loliki nie, ja pri hádke nezvysujem hlas. Asi som divná. Ani sa nevyhrážam rozvodom.

autor
4. feb 2022

@panelacikova on kričí kvôli všetkému, mám napríklad iný názor, otvorím dve horčice, vraj mám podľa neho veľa múky v zásobe, či často upratujem. Vždy sa nájde dôvod a hneď krik a obviňovanie.

marca12
4. feb 2022

Tak to je riadny psychopat a nieco ho musi velmi zrat,ked ho vytocia taketo obycajne veci. Neviem ti poradit ako na takeho cloveka. Ked zacne kricat,odid. Na mna keby zacal hucat,ze som otvorila dve horcice ako sa poznam,som schopna obidve horcice v tom momente vyhodit do kosa,nech ma teda dovod na krik 🤣 nesmies sa nechat zatlacit do kuta. Rozhovor nepohama,tak mu to ukaz ako ti ublizuje a odid,kym sa neukludni. Mozno casom sa nauci ovladat. No kazdopadne chudiatka deti,ked budu pocuvat jeho krik a deti toho teda dost vyvedu.

yoxinka
4. feb 2022

Tak jo prekvap a keď sa on vyhráža, ty konaj a mu hoď na stôl rozvodové papiere, lebo správa sa ako totálny chuj, teda.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
4. feb 2022

autorka: tak sa zrejme prejavil "po svadbe" :( ak nemáte deti, zvážila by som, čo ďalej :(

ajuss311
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heln
4. feb 2022

ahoj, tak s tym krikom no.... ja som skor cholerik, takze kricim doslova stale a moj muz je flegmatik, takze to dobre ignoruje.
ale k veci, myslim ze krik sam o sebe nie je problem, ale skor tie ostatne veci co pises, ze ti vycita, nadava za blbosti, huci do teba celu cestu v aute..... ak ozaj nemate deti, tak by som zvazila rozvod.

klarolinne
4. feb 2022

Autorka, ale tak potom to nie je hádka, keď sa háda iba on. Ty si to ale vykreslila najprv, že sa vsdíte a on kričí čo ti vadí. Znelo to trochu nelogicky. Ale ak kričí za blbosti to nie je ok.

autor
4. feb 2022

@klarolinne som to zle podala, kričí pre všetko nielen pri výmene názorov