Muž sa o seba stará len vtedy, keď ide do práce alebo von s kamarátmi

24. júl 2022

Sme spolu 7mi rok. Za ten čas, pribral cca 25kg, čo by som ešte prekusla, aj keď je pravda, že už som mu navrhla, že by mal trochu schudnúť. Nie, preto, že sa mi nepáči, ale preto, pretože mi záleží na jeho zdraví. Už teraz začína mať problém z tlakom a to je čerstvý 30tnik. No v prvom rade ma hnevá, že doma moze byť kľudne spotený, nedá si dezodorant, čisté tričko, neumyje si zuby.. no keď ide do práce či von s kamošmi, tak si dá čisté oblečenie, dezodorant,umyje si zuby, a dokonca si dá teraz v lete aj sprchu,keď ide s nimi von... povedala som mu, ze aj doma by sa mohol o seba trosku starať, kvôli mne. Nepochodila som.. chcem od neho veľa? Ja si každý deň nájdem popri 2 malých deťoch čas, na ránu hygienu,čistenie pleti, jemne líčenie a aj 15 minút na cvičenie (2xdenne). Nájdem si ho, pretože vždy som sa o seba starala a naďalej sa chcem svojmu mužovi páčiť. Je pravda, že postavu mam horšiu, po pôrodoch som schudla a nedarí sa mi poriadne pribrať na pôvodnú váhu, ale nevyzerá dúfam najhoršie... ja už neviem čo robiť.. keď mu niečo poviem, ignor alebo sa nahnevá. Mrzí ma to.

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kate211
24. júl 2022

To si rano, ked je doma, neumyje ani zuby ani sa raz za den neosprchuje? Ja nechapem aku hygienu po nom chces. Vsak normalne by mal rano vstat umyt si zuby, oplachnut sa a raz denne sa osprchovat. Chlapi sa nelicia 15 mimut denne. A deodoranty niektori ludia vobec nepouzivaju. Je to lacne, smrdi to a su z toho ekzemy.

autor
24. júl 2022

@kate211 on si umyje zuby,iba keď ide medzi ľudí. Sprchuje sa každý večer, to nemôžem povedať, ze nie. Ale pri jeho váhe sa strašne potí. Čiže, keď viem ten dezodorant použiť, keď ide za kamošmi mohol by i doma

nerya
24. júl 2022

A ešte keď ma prísť mamička!!!!!! 🤣🤣

kate211
24. júl 2022

Zuby by si mal umyt kazde rano a vecer. Posli ho radsej do sprchy castejsie, ak je spoteny.

autor
24. júl 2022

@nerya na to som zabudla. 😄 vtedy aj uprace 😁

autor
24. júl 2022

@kate211 ja mu poviem. Ale nič. Mi povie, že sa mi aj tak páči...

autor
24. júl 2022

@kate211 on si je istý tým, že ho milujem, tak to prekusnem. Že mi to nebude vadiť, alebo ako to povedať

mimikarol
24. júl 2022

To čo ty od neho vyžadujes je základ hygieny. Žiadne špeciálne staranie sa o seba. Podľa mňa je to humus. Sama zo sebou by som nevydržala keby sa ráno neumyjem. V tomto teple sa bežne sprchujem aj 3-4x denne, muž tak isto

komplikovana
24. júl 2022

skus sa ho opytat, ci tiez mas prestat sa o seba starat? Pacilo by sa mu to? Ide aj o respekt k druhemu v spolocnej domacnosti.

autor
24. júl 2022

@komplikovana ja som mala chvíľu také obdobie. Co som bola ko, a nemaľovala som sa, ako obvykle. Ale to sa mu nepáčilo... lebo iné ženy, sa ona starajú...

komplikovana
24. júl 2022

no vidis, ma iny meter na seba a iny na teba. Je to podla neho ok? Skus zistit, kde moze byt problem. Je to iba lenivost, alebo ma nejake kozne problemy ak si da deo, alebo sprchu navyse?

maranta_leuconeura
24. júl 2022

Nechapem, vcera tu bola podobna tema a tam sa tiez dalsie zapojili, ake zanedbane prasata maju doma. Halooo zeny toto si doma chovate? S tymto zijete intimne?

Normalne by som mu povedala, ze sa bud zacne o seba starat alebo koniec. Neumyje si zuby-nebudeme sa bozkavat, zubny kaz je nakazlivy, neosprchuje sa a bude smrdiet-nebude sa pohybovat v mojej pritomnosti, neumyje si paprce-nebude ma nimi chytat, neumyje si vtaka po wc-nebudem ho ja chytat 🤷

zmrzlinka2021
24. júl 2022

Dezodorand ani ja doma nepouzivam a ked idem niekde, mam taky z DM, co neobsahuje alkohol a hlinik. Pravidelne pouzivanie chemie, aj latovej chemie telu neprospieva a nam zenam toboz, hlavne ak si niekto dava dezodoranty s hlinikom a neviem cim...

marca12
24. júl 2022

@zmrzlinka2021 ze ho nepouzivas dobre,asi ho nepotrebujes. Ale umyt si zuby a spravit zakladnu hygienu,aby som nesmrdela a neobtazovala okolie svojim pachom,ma patrit k zakladnej ludskej potrebe. ani by som sa necitila dobre,ak by som sa rano nevykonala hygienu. Nezniesla by som cloveka,ktory nedba o hygienu. Aka je to ucta k zene,ze doma som ako bezdomovec a ked idem medzi ludi,tak sa vystajlujem,vyvoniam. Ak sa boji chemie ako ty,tak moze pouzit sprchu. Co mu brani umyt si zuby? Strasiak menom zubna pasta?

zmrzlinka2021
24. júl 2022

@marca12 Ako s tym ja s tebou uplne suhlasim. Inak u nas v praci som si napr. na zenskych weckach vsimla, ze ani umytie ruk pre mnohe nie je samozrejmostou. Vies, klasicke kabinky, ty zalezies do volnej, z druhej niekto vyjde - nevies o koho ide a ona proste "odkraca". Alebo na vlastne oči so videla u x zien (aj mimo prace), ako si ruky len naznakovo oprskaju vodou - po zachode.

autor
24. júl 2022

@marca12 však ja naozaj nechcem veľa... ja milujem svojho muža, nemusí byť doma tip top.. ale jednoducho, ako pribral, tak sa strašne potí, ale doma mu to nevadí, len keď ide medzi ludi.. čo ma mrzí, chcem aby sa o seba staral aj doma, vrámci moznosti a schopností.

maranta_leuconeura
24. júl 2022

Autorka, ty nie si clovek? Ked len vtedy, ked ide medzi ludi? 🤦

cimage
24. júl 2022

To ani nie je, ze starat sa o seba, to je uz hadam samozrejmost umyt si zuby, deodorant, ciste oblecenie. Starat sa o seba je pre mna uz kadernicka, manikura-pedikura. Takze to zakladne by mohol zvladnut. Zaberie mu to max 5min. Skoda, ze mu na tebe nezalezi v tomto smere, kedze to nie je ochotny robit aspon pre teba ked uz nie pre seba, ale len pre okolie. Samozrejme by mal urobit nieco s vahou, ktora ma za nasledok aj zdravotne problemy. Mate deti, tak kvoli nim by mal byt fit.

yoxinka
24. júl 2022

My ti tu môžeme písať hocičo, keď to ten tvoj fešák nechápe, je to zbytočné. Akože, ja mám tiež po troch pôrodoch trošku nadváhu, je to do 10kg, môj chlap je ako prútik, ale 25kg navyše, to nie je, že trošku pribral chlapec! To je dosť veľa na 30tnika. Keď ty si bola, nazvyme to, zanedbanejšia, nepáčilo sa mu to, ale on môže smrdieť ako prasa upotený, z úst mu môže páchnuť, to je v poriadku … veď to je na zgrcanie 🤦‍♀️. Ja ani neviem, čo by som robila, lebo mi to celé príde totálne absurdné, aby sa jeden chlap nevedel umyť, obliecť do čistého a žiť normálny hygienicky štandard. Asi by pomohlo, keby mu povieš, tvrdo, že je ako prasa a načim s tým niečo robiť, keď nepomáha nejaké normálne dohováranie 🤷‍♀️.

1gramofon
24. júl 2022

Treba normálne povedať, že či sa nebojí toho, že ťa prestane priťahovať svojim správaním a ze pokiaľ ma pre neho zmysel sa upraviť pred ostatnými a pred tebou nie, tak to isté budeš robiť aj ty. Nalic sa len medzi ludi keď s tebou on nejde, ale ze kam povedie vás vzťah, to už necháš na ňom. Ak povie, že aj tak sa ti páčim, tak to už ani veľmi nie zlatíčko, nedá sa pri tebe dýchať, čo sa mi ma na tom páčiť? Nebabri sa s ním, on sa tebou vôbec nezapodieva

autor
24. júl 2022

@1gramofon no ja by som sa prestala, ale keď už sama si neviem predstaviť, chodiť neupravená. No nenalíčená konkrétne.... cítim sa lepšie....A jemu by to aj tak nepomohlo.. Žena sa má o seba starať a chlap asi nie.. podľa jeho postoja... dnes som mu povedala ze by mohol trosku schudnúť, že by sa aj on cítil lepšie... dostala som odpoveď, keď sa ti nepáči môžeš ísť"

yoxinka
24. júl 2022

Tak to je radosť žiť s takým chlapom! 🤦‍♀️

slnecnica321
25. júl 2022

Tak neboj sa, keby si mala nápadníka hneď by sa začal sprchovať 4x do dňa aj umývať zuby :D :D :D postraš ho nejak, a začne sa starať aj doma o seba, lebo mi to príde tak, že pred tebou sa už nehambí ani nesnaží lebo ťa berie za samozrejmosť, pred kamošmi a v práci sa predsa nechce hambiť za seba, preto sa aj umyje :P

julka828
25. júl 2022

@mimikarol 3-4x denne? No nic v zlom ale to nic ine nerobis len sa sprchujes ?

1gramofon
25. júl 2022

Súhlasim so slnečnicou, treba pohroziť, napríklad sa pochváľ, že ťa niekto zavolal na kávu a dokonca vonial a nesmrdelo mu z úst...

autor
25. júl 2022

@1gramofon nedávno ma pozval na kávu kamarát z čias,,mladosti" pár rokov sme sa nevideli a nedovolil mi ísť 😁😁 takže hroziť nemusím. Mam real skúsenosť

yoxinka
25. júl 2022

Tak to využi! Ako ja moc nie som za takéto “intrigy” alebo ako to nazvať, ale v tvojom prípade by som skúsila. Veď ti povedal, že keď sa ti nepáči, tak choď, tak to využi. A teda rozhodne by som mu povedala, že rada pre zmenu stráviš čas s mužom, ktorý nepáchne a určite má umyté zuby, lebo to je normálny hygienický štandard u normálnych ľudí 🤷‍♀️.

1gramofon
26. júl 2022

Aj ta posiela k druhým, aj tí zákaze ísť keď ta niekto zavolá. Tak nech radšej netrucuje a umyje sa. Katastrofa toto. Ja by som úplne vážne povedala, že či sa nebojí, že ťa prestane priťahovať, lebo aj o tom je vzťah a keď sa raz správa akoby ta mal niekde, tak to môže mať časom následky. K tomu by som spomenula, že sa mi ozval znova kamarát...