Muž odmieta pomoc psychológa, ale potrebuje ju

2. nov 2020

Ahojte baby. Moj muz potrebuje pomoc psychologa, aj si to uvedomuje. Ale nevie sa k tomu dokopat, cuva a stale veri ze si pomoze sam. Rady typu odid atd nie, sme manzelia, vsetko klape a nemozem od neho odist, ked ma najviac potrebuje

meluela
2. nov 2020

Aky typ problemov ma? Sam si nepomoze akokolvek sa bude snazit. Hrozi, ze si moze ublizit? Muzi su v tomto zial velmi jesitni, beru to ako slabost nechat si (odborne) pomoct. Mozno na zaciatok nejaka parova terapia, ze by ste sli spolu a neskor by sa s terapeutom dohodol aj na individualnych stretnutiach?

autor
2. nov 2020

@meluela ma strach z urcitych veci. Myslim ze nie, zeby si neublizil. Ale dobry napad urobit to parovo

deti95060810
2. nov 2020

nech zoberie magnézium.... najlepšie je brať dlhodobo...ukľudní.

halabolka
2. nov 2020

Mozno si sam pred sebou a aj pred tebou pripada ako slaboch, preto to zamieta. Ja by som mu dala cas a popri tom z casu na cas prizvukovala, ze to nie je ziadna hanba. Pripadne ako radi
@meluela skus mu navrhnut, ze tam pojdes s nim. Mozno je hrdy, ale zacne mu to vrtat v hlave a snad nakoniec povoli.

mtdk
2. nov 2020

Skús navrhnúť návštevu u psychológa ale v meste čo je od Vás 200 km....možno sa odhodlá keď bude mať istotu, ze ho nikto nepozná

meluela
2. nov 2020

Na uzkostne poruchy pomaha EMDR terapia. Ta je velmi ucinna, casto staci aj par sedeni na vyrazne zlepsenie priznakov. To by sa mu mohlo pacit, ze by tam nemusel chodit ako na klavir. Tu je zoznam certifikovanych terapeutov tejto metody: http://www.emdr.sk/ Vacsina psychologov robi na cash platbu (nemaju zmluvu z poistovnami), takze ak sa boji ze to bude mat niekde v zaznamoch, tak sa nemusi bat.

cloviecka
2. nov 2020

Určite choďte najprv spolu a neskôr pôjde aj sám. Držím palce.

vilma7
3. nov 2020

Ja by som išla s ním za hypnotizerom. Ja som bola u vynikajúceho v BA, možno tam by išiel skôr ako ku psychológovi.