Muž nikdy nie je doma

21. feb 2020

Ahojte maminky. Som zufala. Manzel nastupil koncom minuleho roka do noveho zamestnania. Financne zaujimaveho, ale to nebola hlavna motivacia, ta praca, jej napln bola jeho sen. Zial cestuje privela. Chodieva domov len na vikendy, niekedy len na jeden den a zvysok travi bud v aute alebo na letisku, na sluzobke. Ja som sama na celu domacnost, dieta, obe rodiny na druhom konci republiky. Citim sa sama, vycerpana, vyhorena,

autor
21. feb 2020

*nezvladam nic mam pocit. A do nicoho sa netesim, na nic nemam chut... ste tu nejaka na tom rovnako? Co robite? Ako aa drzite? Planovali sme druhe dieta, no takto to nezvladnem a nechcem. Ako slobodna matka sa citim, muz len na papieri a v telefone

simonaprava
21. feb 2020

nie vzdy sa da mat aj financne zabezpecie aj muza doma.

ajka0207
21. feb 2020

Moj muz mal časovo narocnu pracu po porode druhej dcery, ja som.nebola ochotna tak fungovat, ze deti skoro vobec s otcom neboli, po pol roku zmenil pracu, v podstate kvoli mne. Otazka je ci ty chces aby muz v tej robote pracoval?

karolinakr
21. feb 2020

Prestahovat sa blizsie k rodine, vymenit byt?

lentilkaxxx
21. feb 2020

"Ako slobodna matka sa citim, muz len na papieri a v telefone". Zabudla si napísať, že AJ V PEŇAŽENKE. Si osamelá, smutná a sama, ale tou poznámkou riadne vydráždiš slobodné mamičky, ktoré sú fakt samy a bez finančnej podpory partnera. Čo by tie za to dali. Sen o krásnej dovolenke, novom aute a krásnej chalupe, čo Vám manžel touto prácou môže zabezpečit, si pri všetkých starostiach ani nechcú snívať.

autor
21. feb 2020

@simonaprava
@ajka0207

Este toto uvediem.na spravnu mieru aby nedoslo k nedorozumeniu. Mame byvanie nastastie bez hypoteky (spojili sme uspory pocas tehotenstva, bolo to 50:50, ja som mala dobru pracu), mame kazdy auto, myslim, ze vsetko nevyhnutne.. peniaze ma nikdy nezaujimali. Ja sa nepotrebujem znackovo obliekat, neplytvam.jedlom, ani nicim. Ja som nebola.nadsena zmenou prace. Predchadzajuca bola podla mna fajn, ale on tvrdil, ze ho nenaplna a potrebuje zmenu. Ako som napisala, isiel do nej kvoli jej naplni, peniaze nehrali rolu. Ma velku kompetenciu, vela moze tvorit sam, to ho velmi naplna.
Povedala som mu, ze takto nie som stastna... on vravi mech mu dam cas, ze to bude lepsie, hude viac doma...

karolinakr
21. feb 2020

Ja poznam jednu, co sa kvoli tomu rozviedla a muz zarabal 1000€ medacne, to bolo 15r dozadu, cize vtedy velky peniaz a nasla si ineho.Takze
1.zatnut zuby a tesit sa z velkej vyplaty
2.nech zmeni pracu a robi nieco, cim bude blizsie pri vas
3.prestahovat sa do mesta, kde ziju vasi

Ine moznosti tam nevidim

autor
21. feb 2020

@lentilkaxxx prosim prestanme sa chytat za slovicka. Samozrejme, ze to nie je obdobna situacia. No citim sa priserne osamelo.... akoby som ani muza nemala, len priatela, ktory pride raz za cas.

autor
21. feb 2020

@karolinakr dakujem za radu, presne to vidim aj ja :( peniaze nechcem, znova to opakujem. Podla mna nema ani vynimocny zarobok, maly rozdiel oproti predchadzajucemu zamestnaniu (rozdiel cca diety) ale ako vravim, jeho to naplna a bavi a komecne nasiel nieco co chce robit.

papa2
21. feb 2020

Podla mna by bol kompromis prestahovat sa aspon blizsie k rodine, teda pokial by to neovplyvnilo nejak dieta, pokial je starsie. Takto mu poskytnes caj, ktory chce, a ty to budes zvladat psychicky lepsie😊.

ledgerka
21. feb 2020

a jemu to nevadi ze nevidi rodinu a dieta vyrastat? Podla mna ma on trochu zle nastavene priority. Pri ziadnych alebo takmer dospelych detoch by som to chapala takto pracovat a plnit si sny, ale teraz nie. Asi ho rodinny zivot nanaplna ked uprednostni takuto pracu v tomto obdobi. Ak ste boli na tom finance zle a nie je to pre peniaze tak ja nevidim zmysel toho ze takto pracuje.

papa2
21. feb 2020

@papa2 ##### cas 😁

autor
21. feb 2020

@lentilkaxxx a v penazenke je to rovnako ako predtym, s malym rozdielom. Ja mam svoju kartu a platim vsetko svojimi prostriedkamj ked nie je doma. Podiela sa na fixnych mes.vydavkoch za byvanie, energie, poistky. A ked je tu, nakupi, atd.

autor
21. feb 2020

@ledgerka toto sa ho pytam stale........ vraj mam pockat, jasne ze mu chybame atd. Uz neviem co si o tom mysliet. Pockat na co? Detstvo utecie ako voda uz sa nikdy tento cas nevrati

autor
21. feb 2020

@papa2 ved to, ze by to ovplyvnilo :( potom by sme sa vidali mozno este menej, musel by cestovat z letiska dalsie hodiny za nami. A uprimne uz nemam silu popri vsetkom sa stahovat, zariadovat/prerabat/predat aktualne byvanie s nejasnym cielom. Mam tu pracu, do ktorej sa po MD a RD planujem vratit, okruh znamych, nehnutelnost, je to zlozite

ledgerka
21. feb 2020

ako dlho uz takto pracuje? Mozno ho to cestovanie unavi a skor ci neskor bude chciet zmenu. Druhe dieta by som za takehoto stavu nechcela, az ked bude opat doma.

janickacrazy
21. feb 2020

moj muž robil v zahraničí, ked sa nám narodilo prvé dieťa, tiež som si pripadala sama niekedy, ale mala som aspon sestru na MD, chodili sme spolu každý den vonku, takže to nebolo až také zlé a tiež sme cestovali s malým za ním napr. na 2 mesiace, to by sa u vás nedalo? žeby ste išli niekedy s ním, urobili si výlet, zmeníš vzduch, možno ti to prospeje, ja som to milovala, aj ked sa mi všetci čudovali, že sa mi chce trepať kade tade s malým bábom

zuzzinka
21. feb 2020

Pisala si, ze len koncom roka zacal v novej praci, Takze je to nove ako pre teba, tak aj pre neho. Zatial je to neokukane pre neho, nevie to este presne odhadnut. A pre teba je to nova situacia, nie si na to zvyknuta byt doma na vsetko sama. Ak chces byt manzelka a podporit manzela v jeho sne, zatni zuby aspon na pol roka-rok. Slubil, ze sa to zmeni, az sa zabehne mozno sa to zmeni naozaj a bude doma viac. Ale asi by si tiez nechcela, aby teda zmenil pracu, sedel doma vyhoreny a vycital ti do konca zivota, ze je to tvoja chyba a eventualne by to tiez mohlo viest k rozvodu, tak ako aj tato situacia. Musite najst kompromis. Drzim palce.

papa2
21. feb 2020

V tom pripade netusim😥moj manzel mal tiez ponuku druhej prace, ktora by mu viac sadla. Ale musel by viac cestovat, odchadzal by o 6tej a chodil domov pred 19tou. To nebol ochotny absolvovat kvoli rodine. Takze asi naozaj len zatnut zuby a skusit to vydrzat, alebo ho nejak prehovorit.

autor
21. feb 2020

@ledgerka len od oktobra..
Suhlasim, ja nevladzem psychicky, nechcem aby ma dve deti videli plakat, staci ze jedno, snad to este tak nevnima, no urcite nieco citi, ze je maminka smutna..

autor
21. feb 2020

@zuzzinka dakujem.... no, len ked sa to nezmeni do roka, dvoch.. dieta vyrastie bez neho :(

karolinakr
21. feb 2020

Sranda, hned pod tebou je diskusia Manzel domased.Urcite vies, kam tym mierim. Ked sa vratis do prace, kolektivu medzi ksmarstky, nepookreješ trochu?

nickpick
21. feb 2020

skus zacat robit aj ty co ta bavi a naplna, okrem domacnosti a dietata musi existovat nieco co by si mohla rozvijat, nejaky business plan, dobrovolnictvo, nieco co ti pomoze ten cas, kedy ste bez ocina vyplnit, ak na tom nie si financne zle skus si najst opatrovatelku na par hodin do tyzdna, chod si zacvicit, alebo chod trebars na jazykovy kurz, stretni sa s kamaratkami, treba sa pozitivne nabijat lebo takto cakas na prichod manzela ako na spasenie a bolo by fer sa spolocne dohodnut na konkretnom case ako dlho planuje on zit takto na cestach pricom so svojou rodinou je tak 1 den v tyzdni, aspon mne by pomohlo poznat nejak deadline, ze cca rok to takto budeme mat a potom bude lepsie...

autor
21. feb 2020

@janickacrazy boli by to dost velke vydavky pre nas, ohladom ubytovania :( byva vzdy v centre mesta (musi) a tie ceny su sialene. Jemu to sef preplati, ale rodine by to asi nepreslo... navyse sa desim vsetkych chorob, letov s dietatom. Uz som travila aj cas u rodiny kym bol.prec , ale nerada takto kocujem priznam sa.

zuzzinka
21. feb 2020

Ak by ste sa mali kvoli tomu rozchadzat, deti ho uvidia este menej. Dajte si nejake casove obdobie, kolko si ochotna takto akceptovat a porozpravajte sa. Ci vobec v tejto praci je menej cestovania mozne, ci je vobec realne, ze bude doma viac.

autor
21. feb 2020

@karolinakr v to dufam.... hej, kazdy chce to co nema.. mne by sa pacila zlata stredna cesta.. len ci taka existuje.

autor
21. feb 2020

@zuzzinka dakujem za triezvy nazor, mas pravdu...

zuzzinka
21. feb 2020

Nebud smutna, ja sa rozvadzam, som na deti sama, vidia ho len par dni do mesiaca a serie ma to neskutocne. Tiez by mi to po pravde prekazalo, tak ako tebe, ale teraz to viem trosku porovnat, co je horsie. Tie prve mesiace su najhorsie, potom si trosku privyknes. Mysli pozitivne, ste zdravi a manzel sa ti stale vrati domov.

autor
21. feb 2020

@nickpick presne to som tuzila vediet, aky je ten casovy horizont. Ale to zial ani sam nevie... jednak preto, ze sa zabieha a jednat zavisi aj na jeho vedeni, ako ho zaukoluju :/ presne na to myslim, ako vravis, ze ist na kurz, oprasit jazyk nech nezapadne prachom. Len chyba mi on.. pomocna ruka. Minule som bola velmi chora, ani som sa nevladala o seba ppstarat, a on daleko. Samozrejme nik ani za peniaze nepride na vypomoc do domacnosti a chripkovou materou a malym dietatom. Su to tazke chvile, kedy mi bytostne chyba opora aj v praktickej rovine

autor
21. feb 2020

@zuzzinka dakujem ti... drz sa... rozvod nie je lahky, ale niekedy nevynutny a lepsi pre dieta ako vztah, ktory nefunguje (nasi sa rozviedli ked som mala 16, chvilu to bolelo, ale potom sme si naozaj vydychli od stresov, placov a napatia)...