Muž nepomáha

15. máj 2023

Baby ste tu také, že máte deti a popri tom študujete? Ja sa momentálne ucim na skúšky. Väčšinou ráno vychystam dieťa okolo 6:30, do 7:30 mám taký čas pre seba, syna odvezie muž do škôlky a potom sa začínam učiť. Učím sa do 14:00 potom idem do škôlky pre dieťa, vrátime sa domov, napapame a potom sa zas idem učiť. Malému púšťam teraz rozprávky poobede aby som kľud a mohla som sa sústrediť (nezabite ma). Večer príde domov muž, synovi dá jesť umyje ho a dá spať, hra chvíľu psko kým sa doucim cca do 21:00 a potom si pozrieme spolu ešte jeden dva diely seriálu alebo sa pomilujeme a ideme spať. Ja momentálne kvôli dennému štúdiu do práce nechodím, ale občas si privyrábam prácou z domu, po nociach vypracúvam klientom jedálničy. Pochytili sme sa, kvôli tomu že je tu stále neporiadok. On neupravuje, ja neupratujem a len sa to zbiera. Ja robím také tie základné veci ráno ako riady, posteľ, práčka, jedlo riešim dosť punkovo teraz, ale riešim ho ja. Celé to trvá tak 45 minút denne.

autor
15. máj 2023

Chcela som po ňom aby prebral zodpovednosť za ostatné práce čo sa týka domácnosti. Takže kúpeľne, vysávanie, nakupovanie, venovanie sa malému. Ale on akosi štrajkuje. Keby takto fungujeme nonstop, chápala by som že ma so mnou problém, ale je to výnimočná situácia, ktorá bude trvať maximálne dva mesiace a on má straaasny problém a vyčíta mi, že nič nerobím. Popri Tom čím viac ma odbremení, tým rýchlejšie to celé zmaknem a budem zas funkčná mamička. Čo si o tom myslíte? Ja viem, je dobrý a pomáha veľa, ale nemyslite, že občas by aj ten chlap mal prebrať komplet všetko a nevyhadzpvat mi to na oči? Keď on mal zlomenú ruku ani ma nenapadlo vyčítať mu, že niečo nerobí.

petamich
15. máj 2023

pockaj to mi nejako nesedi, ty mas cely den volno, aby si sa mohla ucit, okej berme to, ze to je to aktualne akoby tvoja praca, manzel chodi tiez do prace - tak preco chces, aby celu starostlivost o domacnost a dieta prebral on?

cize ja sa uprimne necudujem, ze kus strajkuje - lebo sa snad neucis 10 hodin denne vratane vikendu a pokial nemate 10 izbovu haciendu, s 5 kupelnami, tak snad uprata priemerny 2-3-4 izbovy byt nie je taka katastrofa, ak tie dva mesiace, kym sa ucis si to podelite a nebudete uplne kazdy tyzden skrinky vyhadzovat, chladnicku umyvat a okna lestit

deti95060810
15. máj 2023

ja si zas myslím že až tak málo nerobí... si doma - nepracuješ, máš možnosť študovať, zas to nie je až tak málo....
nemohla by ti pomôcť s dieťaťom mama? alebo hoc kto z rodiny?

divokykonik
15. máj 2023

Ja ani neštudujem a muž drhne kúpeľňu, vysáva aj si sám navarí dosť často, pomáha mi s malým a tak fungujeme už od narodenia krpca. Jeho tak ale vychovali svokrovci. On študoval, keď má reči, že nič nerobíš? Alebo si nepamätá skúškové?

hipuska
15. máj 2023

No, toto ste si mali vydiskutovat keď si začala.chodit do školy. Miesto seriálov si poupratujte. Máte jedno dieťa, dvaja dospelí. To.musime mať relatívne čisto, keď si po sebe hneď upratujete. To Max môžu byť hračky rozhádzané. Alebo upratujte cez víkend. Ja by som nemohla mať bordel a špinavé kúpeľky. Zase až tak času to nezaberie.

autor
15. máj 2023

@petamich celý semester sa normálne starám. Mám naplánovaných 8 skúšok a má každú sa musím naučiť 50 otázok ktoré majú 3-10 strán takže áno, učím sa celý deň a zvyšok času som rada že sa najem. Ako píšem, keď bol indisponovaný on, nemala som s tým problém, pretože to nie je zas tak veľa roboty. A on tiež nechodí do práce od rána do večera na dvanástky. Ja sa starám o jedlo. Podľa mňa nie je taký zahul aby si do toho pridal raz za týždeň umytie kupelky a dva krát týždenne vysávanie plus nákup. Veď sa netvarme, že to trvá celý deň. Keď sa nasere tak to má počas voľna všetko urobené do hodiny a pol

nickpick
15. máj 2023

je to o vzajomnej dohode, komunikacii, tvoje a jeho predstavy sa zjavne lisia, spolu zijete v 1 domacnosti a na jej udrziavani by ste sa mali podielat rovnakym dielom, toto je dost vynimocna situacia, mal by byt schopny docasne zabrat a prevziat zodpovednost za domacnost a vedomim ze ty sa teraz sustredis na skolu, na druhej strane upratanie kupelne v beznim byte zaberie tak polhodku - ber to ako pauzu v ramci ucenia, chce to proste kompromis z oboch stran….

autor
15. máj 2023

@hipuska niekedy večer upratujem, ale to je zas taký , že sa dožaduje mojej pozornosti a chce byť so mnou. Mali sme to vydiskutovane, povedala som mu, že pokiaľ to nebudeme dávať, nejak sa dohodneme. Ale on to ešte ani neskúsil, v podstate robí to isté čo doteraz odvezie dieťa do škôlky a večer sa mu chvíľu venuje. Povedal mi, že nečakal že sa budem toľko učiť aj napriek tomu, že som mu to povedala a pripravila ho na to. Ja neviem, nechcem aby robil úplne všetko. Ja len chcem mať jeden mesiac kľud na učenie, nie mu hodiť všetko ja plecia do konca života

autor
15. máj 2023

@nickpick keď mam na starosti aj syna, radšej sa v rámci pauzy venujem jemu ako kúpeľni. Ale chápem, v rámci tých pauz riešim jedlo pre nás troch napríklad.

autor
15. máj 2023

@divokykonik nie, neštudoval. A je vidieť že dosť to nechápe. On si pamätá tak maximálne zošit z vlastivedy ktorý si prečítal pred hodinou a má pocit že o tomto je skúškové.

svetlanka111
15. máj 2023

Pozname pozname😢bez mojich rodicov by som skolu nezvladla…ja mam do toho este aj pracu a dieta s hendikepom

sissy27
15. máj 2023

Zaplat si pani na vypomoc a je po probleme. Na upratovanie nie je cas, na varenie nie je cas, ale na serial, MK a sex hej, tak co ti povedat…

andrejka1974
15. máj 2023

Jednoducho sa spamätať si celý deň doma tak si aj úprac však to ti nezaberie ani hodinku času tvoj muž robí toho až až

nickpick
15. máj 2023

takze mimo skuskoveho mas na starosti dieta plus domacnost a on nerobi abdolutne nic? mozno by to chcelo komplexnejsiu zmenu u vas doma, mal by chapat ze on tiez musi doma nieco robit aj mimo tvojho skuskoveho, vies chlapi ktori su dlhobo zvyknuti doma upratovat/nakupovat/umyvat dlazky/poriesit kompletne dieta by s tym co teraz riesite vy nemali problem, cim skor u vas dojde k zmene a nastaveniu pravidiel tym lepsie….je to aj dobry vzor pre dieta ako si mama a otec dokazu delit ulohy….

autor
15. máj 2023

@andrejka1974 reálne chodí do práce každý druhý deň, ráno hodí decko do školy a večer ho uloží spať. Momentálne toho robím viac ja. Neviem akú kalkulačku používaš

autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solange7
15. máj 2023

Tak snad nieje problem pocas dna dat pol hodinovu pauzu od ucenia a nieco upratat. Ja by som sa nedokazala na ucenie sustredit keby som vedela, ze sa mi kopi doma robota.
Ty si najdi pol hodinu cez den na upratovanie a on nech nehra playko ako male decko a pomoze vecer trebars spratat kuchynu.

autor
15. máj 2023

@solange7 tak ja napríklad nemam problém pozerať sa na robotu... Práveže by som nedokázala upratovať keď viem, že ma čakajú skriptá ktoré musím dnes ešte prejsť. A ako som písala, radšej oddych venujem synovi než záchodu. Inak učiť odbiehat od ucenia a robiť si každu hodinu polhodinove prestávky je hell. Potom neviem nič. Radšej potiahnem 4 hodiny, potom dačo porobim a potom ďalšie 4 hodiny a potom zas niečo.

solange7
15. máj 2023

Tak ked muz vezme dieta do skolky, poupratuj a uc sa. Ja som tiez chodila na vysku a popritom som viedla stavbu, domacnost + zahradu. Da sa vsetko len musis chciet. Pol hodina denne ta nezabije. Ked to nechces robit pocas pauzy tak pred ucenim.
Inak neviem na co sa teda stazujes evidentne radu nehladas.

autor
15. máj 2023

@solange7 veď pred učením upratujem. Kuchyňa, spálen, oprať. Také tie bežné každodenné záležitosti. Plus teda chystám jedlo na celý deň do krabičiek. Po ňom chcem aby raz za týždeň umyl kupelku a dva krát týždenne povysával. Veď to je reálne menej ako robím ja za jeden deň

lenka567899
15. máj 2023

Víkend ako trávite? Máte byt alebo dom a aký veľký?

solange7
15. máj 2023

Takze nikto z vas neuymyva kupelnu a zda sa vam to ok?

hankab
15. máj 2023

Ak tvoj muz nestudoval ako pises, tak nerozumie tomu, ze nad skriptami sedis 10 hodin denne a na domacnost kasles. Podla mna robi dost, je veela takych, co by nerobili ani polovicu z toho co on. Nabrala si si toho na plecia vela naraz, mnohe mamy su unavene uz len z toho vecneho kolotoca okolo dietata. Ale rovnako si myslim, ze by sa ti nic nestalo keby si za 15 minut povysavala a dalsich 15 umyla kupelku. Mozno by to aj muza potesilo, ze sa snazis a dohodli by ste si striedanie - raz ty a raz on.

lenka567899
15. máj 2023

Pýtam sa preto lebo aj ja študujem, mame 3 izbový byt a 2 malé deti a písala si že každý deň upratujes 45 min, ja sa venujem domácnosti 40 minút večer pred spaním a nemam tento problém… v domácnosti síce robím všetko ja ale keby som povedala mužovi aby mi pomohol tak by nepovedal nie.. a predtým ako si študovala robil domáce práce alebo si všetko robila ty?

autor
15. máj 2023

@solange7 áno a chodia nám tam šváby, smrdí tam zachod a je tam pleseň. A obcas pošlem dieťa nech si ide liznut

beatrice3
15. máj 2023

@sissy27 to vazne toto? Ty by si sa po celodennom uceni a starani sa o dieta, este s radostou a elanom pustila vecer o 21 do umyvania kupelne? Sorry, ale zena ma pravo si aj oddychnut.

autor
15. máj 2023

@hankab napríklad ja mu každý deň chystám jedlo na celý deň do krabičiek. Áno, mne by sa pravdepodobne nič nestalo, ale ide mi o to, že nechcem robiť všetko. Sme dvaja. On sa zapája podľa mňa tak jednou patinou všetkých činností ktoré je treba. Školu si robím aby sme sa mali dobre všetci nie len ja. Takže zo mňa by síce neubudlo, keby si naložím pár dalších veci na plecia, ale z neho by tiež neubudlo.

autor
15. máj 2023

@beatrice3 umyť kúpeľňu, dať sa do gala a posulozit muža. A v noci ešte zarobiť. Inak som vlastne lemra

veselo_neveselo
15. máj 2023

Pozri, ja myslim, ze by mal upratovat. A nie preto ze ty "nic" nerobis, alebo si doma, alebo whatever, ale proste preto, ze si ho o to poprosila a pomohol by ti tym. (Aj ked teda na zachod chodi tiez, takze ti nepomaha, ale stara sa o vlastne byvanie a hygienu, ale to pominieme)

Uz len z tohto pohladu by som s nim dala rec, ze nemusi mat pocit ze to je fer, ani sa mu to nemusi chciet, ani z toho nemusi byt nadseny. Ale mal by to spravit z lasky a respektu k tebe, pretoze ho o to poprosis. Ste parta a tahate sa jeden povraz. Raz potiahne viac jeden, druhykrat druhy - ono sa to rokmi vyrovna.

Ak ma s tymto problem, pre mna by to bol velmi velky red flag - jeden z tych rozvodovych. Ale mozno sa na to tak nepozera, tak mu to pripomen predtym nez sa zacnes rozvadzat 😉 Obcas na to pozabudnu, ti chlapi, ze nekopu len za seba, ale za vas.

A este, daj s nim vaznu debatu o tom, ze ucenie je vazna vec a makat hlavou je rovnako vycerpavajuce ako robit rukami. Spokojne mu ukaz, co sa ucis, nech si to vie predstavit, co vsetko musis do tej hlavy nabit. (Aj ked myslim, ze toto ide daleko za toto jedno skuskove, no ale o tom tema nieje)

autor
15. máj 2023

@lenka567899 máme 4 izbový byt, on robí na krátky dlhý takže víkendy máme kedy chceme, väčšinou ale tak ako pracovné dni, ja sa učím obstaravam také tie každodenné záležitosti. Akurát mi tam pribudne ešte jedno kviliace decko, ktoré sa dožaduje pozornosti