Muž na mňa pre všetko kričí

6. máj 2022

Muž po mne pre všetko kričí. Kľudne aj na ulici, v obchode, v aute. Nevadí mu keď sa po nás otáčajú ľudia. Vraj si to zaslúžim, ja som ho vytočila. Nepomáhajú rozhovory, nič. Zo zúfalstva som vyhľadala psychológa, chodím ku nemu. Pomaly mi otvára oči, učí ma postaviť sa za seba. Povedal mi veci, ktoré má zarmútili, že muž ma nemiluje, ani nemá rád inak by po mne nekrical. Že je egoista, sebec, bez empatie. Nie, pred svadbou po mne nekrical ak by niekoho zaujímalo. Psychológ povedal, že môže byť psychopat. Ja som zhrozená koho som si zobrala. Psychológ hovorí, že skúsime popracovať na vzťahu, na mojej submisivite a možno sa to zlepší. Už tu boli také témy. Preto ma zaujíma, či ste uspeli alebo rezignovali poprípade sa rozviedli. Aj dnes sa na mňa niečo nahneval a vo výťahu na mňa kričal a keď sme vystúpili dole, tam čakali susedia a samozrejme všetko počuli. To je pre mňa tak ponizujuce, najradšej by som sa zbalila a s deťmi odišla.

autor
6. máj 2022

Keď sa hádame, tak používa vulgarizmy. Nie priamo mierené na mňa ale používa. Aj keď vie, že mi to vadí. Kombinácia krik plus nadávky nevyzerá ako konštruktívna hádka ale nedá si vysvetliť. Vždy povie, že som sa ani nezamýšľala nad jeho slovami, tak musel kričať, nadávať.

estrella5
6. máj 2022

"najradšej by som sa zbalila a s deťmi odišla".. tak sa zbal a odíď ❤ Áno, viem, že to nie je také jednoduché. Ale takéto správanie si naozaj nezaslúžiš. Je super, že si vyhľadala psychológa. Prvý a obrovský krok k tomu, aby si začala žiť lepší život. 👍 Myslím, že tu je každá rada zbytočná... Určite aj sama v sebe tušíš čo by bolo najlepšie urobiť. A verím, že spoločne so psychológom tvoju situáciu úspešne vyriešiš.. Len som ti tým chcela povedať, že si super, že to riešiš s odborníkom, a že nenechaj si prosím nahovoriť, že si takéto správanie zaslúžiš lebo si ho vraj vytočila. 🙂

jahodka8
6. máj 2022

Aj na mňa muž niekedy kričí. Teda dosť často. Aj v kuchyni mu zavadziam. Vo všetkom musím ustupovať, lebo inak kričí. Takže spíme každý v inej izbe. Najhoršie, že už sa ho nemôžem dotýkať veľmi, proste to nejde.

ckocka
6. máj 2022

Popracovať na submisivite bude určite pre život prínosné, ale ani potom nie je dovod premrhať život s hulvátom čo si potrebuje zvýšiť ego.

autor
6. máj 2022

@jahodka8 ak my už spíme každý v inej izbe. Je to strašný pocit báť sa vlastného muža. Mali by nám byť oporou a nie krížom.

autor
6. máj 2022

@estrella5 ďakujem ti za milé slová, ja už len niekedy plačem keď som sama. Viem, že rozhovor, či hádka nič nevyrieši. Vo všetkom musím robiť ústupky len ja. Ak mám iný názor, kričí. Tak veľmi som chcela zachrániť našu rodinu, ale nejde to.

autor
6. máj 2022

@estrella5 a ešte mi psychológ povedal, že v takýchto patologických vzťahoch vzniká často závislosť na partnerovi. Myslím, že je to aj môj problém. Aj keď mi ubližuje, stále ho mám istým spôsobom rada a netuším prečo

zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
6. máj 2022

Moja kolegyna ma to iste v kombinacii s tou kuchynou ako pise @jahodka8... je s nim 30 rokov, mala problem s alkoholom, zavesili sa na nu rozne choroby, stale ju ma v podruci, vydeluje peniaze...
Tiez do svadby hral divadielko a po svadbe ukazal pravu tvar...

micusa2222
7. máj 2022

neexistuje ospravedlnenie za surové a vulgárne nadávky pre ženu, matku, partnerku..takže odchod od takéhoto monštra...

daniela2202
7. máj 2022

Psychológa potrebuje on... nevie sa vpratať do vlastnej kože, tak nech neotravuje ostatných. Ber sa preč.... toto nie je príklad pre deti

hederamonstera
7. máj 2022

Preco vsade radia ze zena sa ma zbalit a odist?? On nech ide do prdele. Co najskor

mirkava
7. máj 2022

Toto už je zlé 😔. Odišla by som.

mirkava
7. máj 2022

@hederamonstera ale ako sa ho zbaví? Áno on by mal ísť preč, ale to sa jej nepodarí

sissy27
7. máj 2022

@hederamonstera no takmer vždy je nehnuteľnosť vlastníctvom agresora - už si skúšala takého dostať preč z bytu / domu aby si ty s deťmi mala kľud? Kým ju nezmaľuje do fialova tak bez šance a aj v prípade fyzického útoku ho policajti vykážu len na niekoľko hodín - aby mala čas pobaliť sa a odísť. Aj keby mali nehnuteľnosť spoločnú v rámci bsm, tak dostať odtiaľ takéhoto je prakticky nemožné. Aj keby cesta bola, myslíš, že on bude ticho sedieť a čakať, kým to ona vybaví?
Pre autorku - tu iné riešenie ako odísť od neho a rozviesť sa neexistuje. Prajem tebe aj @jahodka8 aby ste na to našli silu čo najskôr, inak sa budete trápiť po zvyšok života…

hedan
7. máj 2022

Ahoj, ja ti neporadím, len mam pre teba pohľad zo strany tvojho dieťaťa. Môj otec tiež vždy kričal, vrieskal po mame a my ako deti, sme sa vtedy strašne báli. Dokonca som začala mať problémy v škole, nie s učivom, ale úplne som mysľou odchádzala. Nesustredene, ustrachane, nerozhodne a roztržite dieťa. Dodnes, keď náhodou niekto kričí a nemusí vôbec na mňa, mozog sa mi vypne, slová sa strácajú niekde predomnou a ja netuším, čo dotyčný chcel. Nedovol, aby to poznacilo tvoje deti. Detstvo je dôležité, jedinečné, nemá byť o strachu.
Ukazuje svoju slabosť, ukazuje, že nie je hlboký, ale plytky, keď sa vie tak rýchlo vytočiť. Nik ťa nevytoci, nikdy, ničím, keď to nechce človek sam. Ma potrebu kričať, lebo sa cíti neviditeľný, slabý, stráca kontrolu nad sebou. Veľmi prízemný človek.
Je mi ľúto, že sú takýto ľudia na svete. Pokoj dáš, pokoj máš. Opýtaj sa ho, či mu vadis, zavadziaš v živote, že ak áno, tak nech ide hľadať svoj pokoj inde a tvoj pokoj a harmónia nech sú už konečne s tebou a deťmi. Lebo takto sa ti žiť už nepáči a nechce.
Alebo ho prihlás na kickbox, nech si ide zarevat na hokej, či futbal, nech ide ručať do lesa, keď tak túži, ale ty už potrebuješ byt HAKUNA MATATA 😄😉

laska86
7. máj 2022

Zacni hucat aj ty po nom😁mozno sa poserie a ukludni...

laska86
7. máj 2022

Ale kopnut do riti a nech ide hucat tam kde to nikomu nebude vadit😁

laska86
7. máj 2022

Neukazat mu ze sa ho bojis..co je boh?ach boze je mi luto ked takto zeny trpia..ja bysom snim narobila ko..t jeden vypatlany...

laska86
7. máj 2022

A ze spat oddelene?to mozes byt aj sama s detmi..v klude..a lasku ti deti vynahradia..co to je za magora..kus zakomplexovaneho debila ktory si na tebe vybija svoje stavy😏

mandzula
7. máj 2022

Bez, kym sa da, zivot mas len jeden a neobetujes ho predsa nejakemu blbcovi. Ak mas deti, urob to aj kvoli nim, nedovol, aby trpeli.

makova333
7. máj 2022

@sissy27 bohuzial, do rozvodu ani keby nehnuteľnosť bola jej. A rozvod sa moze tahat...

autor
7. máj 2022

@hederamonstera byť sme kúpili spoločne po svadbe, už je splatený

makova333
7. máj 2022

Autorka: Popracovat na vzťahu a zmene sa da iba vtedy, ak chcu obaja a ani jeden z nich nie je patologicka osobnost. V tvojom pripade vidim jedinu moznost. Zbalit sa s detmi a odist. A samozrejme intenzivne pracovať na svojej psychike. Ale bacha! Mas kam odist a vies, ze to prostredie nie je toxicke? Zeny velakrat utekaju k rodicom a stale sa im nedari pracovat na svojej dusevnej pohode, pretoze si neuvedomia, ze len prejdu od jedneho toxickeho cloveka k druhemu. Tak, toto zvaz este pred odchodom.

autor
7. máj 2022

@hedan on na deti veľmi nekrici, len na mňa aj pred nimi. Staršia je už v puberte, má 13. Ja viem, že niekedy na niečo nové poviem hneď nie lebo mám rada stereotyp ale potom si to premyslim a poväčšine ustupim. A vraj kvôli tomu treba na mňa kričať, bohovat. Alebo keď mám iný názor. Ja som si už jednu dobu myslela, že je to moja vina. Psychológ mi otvoril oči.

autor
7. máj 2022

@makova333 no jedine dočasne k rodičom kým by ma nevyplatil zo stvorizbaku. Ale ako ty hovoríš, moja mama je toxický človek. Ona sa takto správa k môjmu otcovi celý život. Vraj dcéry si berú mužov podobných otcovi, ja podobného matke.

autor
7. máj 2022

@makova333 keď sa ho opýtam či ma ľúbi vraj áno, vraj nechce aby som odišla. Ale nič preto nerobí.

autor
7. máj 2022

@sissy27 ďakujem, pracujem na tom. Odkladám peniaze bokom, davam sa psychicky dokopy. Včera na mňa navrieskal že som si ku dňu matiek objednala náušnice. Musela som objednávku zrušiť.

lucimichi
7. máj 2022

Dobre ti povedal psychlóg... neľúbi ťa! Kebyže ťa ľúbi, tak na teba nekričí!

makova333
7. máj 2022

Autorka:neberú si podobnych, vidia vzorce spravania v rodine a povdedome si hladaju podobne typy. U deti toxickych rodicov to funguje tak, ze "netoxicke" dieta si vyberie toxika a "toxicke" dieta zas partnera empatickeho/kodependenta ("netoxicke" dieta poznacene toxickou vychovou). Takze, ak sa chces z toho dostat, smer samostatne byvanie.