Muž mi vykrikuje, že len pýtam peniaze

maminkalaurinka
21. dec 2022

Ahojte, prosím vás takú otázku, žijem s partnerom, s ktorým mám dve deti, 15 rokov sme spolu....on celých 15 rokov robí mimo domu,chodil aj na 2 mesiace preč,teraz na 2 týždne, a posledný turnus čo prišiel teraz v pondelok bol preč mesiac.....
Všetko je na mne, dom, deti, nákupy, no proste všetko, popritom chodím do práce, cez deň som s deťmi, poobede sa s nimi učím a večer chodím do nočných a oni spia u starkých 75 ročných... majú 13 a 7 rokov...
Partner mi mesačne posiela 500 eur na účet, z toho platím 220 eur hypotéku a ostatné je na deti..... Keď je doma niekedy urobí nákup..... včera som ho poslala dcére kúpiť oteplovacky, no stáli 40 eur, ináč ja zvyknem nakupovať v second handoch a bazároch,ale toto potrebovala hneď,tak mi bolo vykricane, že iba na to je dobrý aby zaplatil, nakoľko ja som už peniaze nemala, nakupovala som darčeky celej rodine, on neprispel nič, že mi dáva dosť....
Popritom on zarobí asi okolo 2000 eur,mne dá 500 a ešte mi vykrici, koľko mi dá.... všetko platím z mojej výplaty..... Školu,stravu, oblečenie,elektrinu, Digi, internet.....no okrem hypotéky všetko, moja výplata je zo všetkými dávkami 700 eur....Stále mi vykrikuje, že len peniaze pýtam, preto sa pýtam, či 220 eur na hypotéku pýtať a 180 na deti je tak veľa???? Dávno sa pohravam s myšlienkou, že pôjdeme od seba, s deťmi nemá vzťah, mne všetko vykrikuje, ešte aj povie že neviem deti vychovať, nakoľko syn má ADHD a dievka v puberte, no je toho už na mňa moc a už nevládzem.....
A hlavne mám obavy že v dnešnej dobe to finančne neutiahnem, keď som povedala, že požiadam o výživné, povedal, že mi dá ledva 100 eur, nakoľko on nemá celú výplatu na papieri.....

zooeynka
21. dec 2022

Sedlak lakomy....

zmrzlinka2021
21. dec 2022

@maminkalaurinka

V prvom rade, ak ste manzelia, ziadne peniaze "si nepytas", peniaze mate mat spolocne, lebo uz ste rodina.

V druhom rade - podla mna vo vasom vztahu je problem niekde inde. Zit zivotom kocovnika a prist na par dni domov a potom sa odtrepat na tyzdne, mozno az mesiace a muklovat - kto normalny by bol s takym zivotom spokojny? Ako si taky clovek (chlap / zena) moze budovat vztahy s manzelkou / manzelom, s detmi, vidiet vyrastat deti, riesit bezne veci....
Vyznie to mozno pre teba neprijemne, ale v podstate ho mas na peniaze. Manzelstvo vam nefunguje, ty to dobre vies - vsak nebyt niekolko tyzdnov s muzom je cesta do zaniku vztahu a on si tiez uvedomuje, ze je "nosic penazi", zo zivota ma velke prd....

Kazdopadne, ak ste manzelia, narok na vyzivne mas aj na seba, nielen deti.

zojazoja
21. dec 2022

@maminkalaurinka preboha...no a áno, riadneho chuja máš za partnera. to svet nevidel toto, aby otec nedal prachy matke a partnerke na domacnost a deti ked ona nemá. teda vlastne svet to videl, deje sa to. ty si jedna z tych smoliarok, čo ma takehoto chuja doma.

kacena4
21. dec 2022

evidentne nevie co je to rodina a funguje ako samostatna jednotka s ful servisom ked je doma ☹

zuzka565
21. dec 2022

Môj muž robil toto isté. Tak som mu to vytmavila. Ja mám iba rodičovský. On podniká tak niekedy ma aj za mesiac 3000-4000€. Máme dve deti 5 ročného a 2rocneho. Tak som ho zobrala do obchodu že aké je všetko drahé oblečenie,strava... On financoval a financuje všetko kolo domu. Ja z rodičovského deťom poistky a aj sebe,mobil,malému škôlku a ešte aj nákupy. Zbierala som bločky a ukázala výpis že proste dávam peniaze iba na nevyhnutne veci a nevydáva mi to. Chvála Bohu to pochopil a už sa opýta aj sám či mám peniaze či mi má poslať alebo keď idem na nákup tak mi hneď dá peniaze. Niekedy im to treba iba ukázať že čo koľko stojí lebo oni sú v tom také teliatka.

kitycat
21. dec 2022

@maminkalaurinka no ako nechcem byz hnusná, ale ak on chodi na turnusy a ked dojde domov tak vylozi nohy na stol - vid. tvoje info, ze robis vsetko a s detmi nrma vztah, tak ho mas "len na peniaze"

Lebo nie ste manzelia, za 15 rokov, takze je "jeho a jej", vase su len deti, ktore ma asi viem kde.

Na co darceky, ked na to nemáš? Vianoce mozu byt aj o hojnosti ducha, alebo kup spongie a Jar... To dostavame prqvidelne my a zide sa to viac ako trapne fusakle z Dedolez
Cize on "chudak" dojde je obsluzeny po vsetkych jeho potrebach.

Inak mas to 220 na hypo a 280 na deti, asi preklep 😘

A len tak mimochodom, na koho je dom a na koho je hypo?

marsmykkok
21. dec 2022

A kde dá 1500 eur? Ak tam kde robí je taký nákladný život tak aký to má zmysel? To môže tu robiť za 800 eur 8 hodín denne a budete na tom rovnako. Ja by som nebola takto, všetko na mne a manžel mi pošle 500 eur mesačne, to fakt ak je doma a nemusí mať ani dobre platenú prácu, tak máme viac a mám v ňom pomoc a oporu. Iba ak by tam mal druhú rodinu a mal dvojitý život a vyhovovalo by mu to tak.

rawmamka
21. dec 2022

@maminkalaurinka Veľmi zlý vzťah, nepomer síl v domácnosti,.... mala si to všetko riešiť už od začiatku. Nie je normálne, že zarobí 2000 eur a rodine dá 500 eur (z čoho takmer polovica ide na hypotéku spoločného bývania, čo by sa delilo na polovicu aj pri vysporiadaní majetku + na dve deti 280 eur, čo je žalostne málo - ty si písala, že na deti 180 eur, ale 220 + 180 nie je 500, ale iba 400, takže na deti 280 eur. Taká malá matematická chybička, ktorá však nemení podstatu problému). On si sám pre seba nechá 1500 eur mesačne a k tomu ako bonus nie je zaťažený starosťou o spoločný majetok, domácnosť, výchovu detí.... Keď sa budete rozchádzať budeš žiaľ ťahať za kratší koniec, lebo si to celé tie roky potichu trpela a tolerovala. Vezmi rozum do hrsti a urob protiopatrenia, aby si nedopadla veľmi zle.

dskjhfdlkdjhl
21. dec 2022

@maminkalaurinka A preco si musis pytat peniaze? Vy ich nemate spolocne? Tam treba zacat, ale to si uz mala davno, na zaciatku.

nurielka
21. dec 2022

Súhlasím s príspevkom vyššie, to môže byť aj tu za 800 eur, čo z takého chlapa.. vtipný je, že ho máš na peniaze. A čo iné vie robiť.. len nosiť, raz za čas prísť domov a ofrflat všetko. Ale pán zarobí velkeee peniaze. A kde ich dáva v zahraničí. Každej jednej žene tu radim, radšej chlap doma za málo, ako nosič peňazí mimo domu a bez žiadneho vzťahu. Ten si tam robí čo chce.

dadis
21. dec 2022

A vies, kde su tie peniaze co usetri? Lebo moj ex, ked som podala o rozvod vsetky uspory poprevadzal..neviem, ci sa k nim niekedy dostanem..

sasa1310
21. dec 2022

@maminkalaurinka problém bude v tom, že za 15 rokov je veľa času mimo, skoro polovicu mesiaca je preč a preto sa absolútne nepodieľate na spoločnej domácnosti. Hlavne teda, čo sa týka financií. Netuší, čo stoja deti a koľko peňazí a energie.
Odporúčam, ak ho máš teraz doma, všetko treba robiť s ním zapájať a nech vidí o čom to je. Domácnosť s deťmi

zmrzlinka2021
21. dec 2022

@dadis To mu nepomoze ze poprevadzal - sudca si vyziada vsetky vypisy a ak nieco take uvidi, bude to povazovat za ucelove a polovicu ti musi dat.

kukulienka999
21. dec 2022

@maminkalaurinka prepáč, ale ja v tejto situácii by som ho jeden deň čakala z prace a povedala mu, že 2 týždne, co bude doma sa bude míňať len z jeho výplat, tak ako sa mina z tvojej…a k tomu sa môže podieľať na chode domácnosti, varení, upratovaní, praní. Aj z domu by som odišla na pár dni, nech sa stará…aby mi taký sedlak skákal po hlave nechápem …

maminkalaurinka
autor
21. dec 2022

áno mám tam preklep, prepáčte 220 a 280 eur.... Hypotéka je na mňa a môjho brata, lebo on mal niekedy toľko dlžôb, že mu ani televízor na splátky nedali....
A áno pýtam si peniaze aby mi poslal, prevažne každý mesiac mu to musím povedať, že sa blíži 20 teho....
Niekedy nemal nič, je rozvedený, prišiel s holým zadkom, dali sme všetko dokopy, mal osobný bankrot, čiže dlžoby už nemá,teda dúfam.... A účet má na svoju prvorodenu dcéru, ktorá je dospelá,aby on nemusel priznávať, koľko zarobí..... Niekedy sme mali spoločný účet, vtedy mal ešte dlžoby, ktoré som mu začala splácať a on mi vtedy nadal a spravil si účet takto.....
Nie sme manželia.....
Viete mne je všetko ľúto kôli mojím rodičom, bojím sa aby neochoreli, alebo niečo horšie, keby ho vyhodim.,aby sa netrápili, že budeme sami ....tak radšej takto potichu trpím....
Veď nevravím aj do domu investoval, opravil strechu,ale ja si už pripadám ako taká..... Že si musim od otca svojich detí pýtať každý mesiac, neraz to skončilo zle, aj má udrel pred deťmi...je to ťažké, uvedomujem si že robím chybu, už som dávno mala odísť ale bojím sa aby sa dačo nestalo.....

dadis
21. dec 2022

@zmrzlinka2021 Len kto sa chce dostat pred sud :/ Asi sa tomu nevyhneme, chcela som sa slusne dohodnut..a nie sa natahovat milion rokov..iba rozvod trval 3 roky..toto budu dalsie?

maminkalaurinka
autor
21. dec 2022

@kitycat hypo je na mňa a na brata, keď som ju brala, on mal veľa dlžôb,jemu by hypo nedali.... Teraz už mal osobný bankrot, je zamestnaný,tak dlžoby nemá, dúfam.....

maminkalaurinka
autor
21. dec 2022

@sasa1310 skúšala som, on si sadne pred telku a hotovo....vie aj robiť,skoro všetko,ale to musí mať náladu, a musí sa mu chcieť.....

maminkalaurinka
autor
21. dec 2022

@nurielka ja ho prosím už 5 rokov, nech zostane doma ... neúspešne....

modrykonik33
21. dec 2022

Čo si čakala od finančne negramotneho chlapa? Vedela si že má dlžoby tak si sa mala tak zariadiť a robiť si dieťa keď ho dokážeš aj sama uživiť

vler
21. dec 2022

@maminkalaurinka autorka otrasneho partnera a otca svojich deti si si vybrala

maminkalaurinka
autor
21. dec 2022

@vler 😔 už viem.....

pbra40
21. dec 2022

@maminkalaurinka hypoteka je na teba a brata. A dom/byt je pisany na koho?

luccija
21. dec 2022

@maminkalaurinka neviem prečo platis ty hypo?
A ešte máš prácu na nočné veď musíš byť veľmi unavena a deti pendluju hore dole.Je lakomec 500 eur je v podstate na stravu.
Ty minies všetko a on si ešte odloží.Mate to zle podelené.Mozno vôbec nevie koľko stojí oblečenie, keď ho tak rozhodili 40 eur oteplovacky
Na papier by som všetko spísala výdavky a ukázala mu to.Mozno si myslí, že zo 700 a 500 eur ešte odložis.

@zmrzlinka2021 prečo by mala mať výživné na seba?veď nie je na MD a pracuje.

luccija
21. dec 2022

@maminkalaurinka s takým, že dá Ti 100 eur na deti ho pošli do čerta na súde nie sú padnuti na hlavu hneď by sa ho spýtali z čoho roky živí rodinu.Takych už bolo čo si to mysleli🙂

maryetta
21. dec 2022

Ak dava on 1/3 alebo lepsie povedane 1/4 platu rodine. Davaj aj rovnakym dielom. A potom uvidi. On si setri alebo ktovie kde mina. A ty cele svoje uspory len na poplatky ☹
Tam treba otvorene a hlavne razantne s nim.
Takto keby to aj mal platit 130-150€ na vyzivne tak si na tom takmer rovnako a bez nervov.

morgane1975
21. dec 2022

@maminkalaurinka mňa by zaujímalo prečo je partner a nie manžel… pri 2 deťoch by som očakávala že sa dvaja zoberú, kvôli právnej istote. Byt je písaný naňho? Čo sa týka posielaných peňazí, vzhľadom na jeho plat je to tak akurát…v zahraničí zrejme niekde býva, to tiež treba platiť, a nie malo, cestuje a taktiež musí niečo jesť. 500 EUR na 2 deti je ok. Plus vaša výplata, take zle sa mi nezdá.

kitycat
21. dec 2022

@maminkalaurinka a dom je tiez len vo tvojom vlastnictve dufam

timing
21. dec 2022

Za mna, co sa Ti na nom pacilo,ze si si s nim urobila deti??😯 Ved tieto osobnostne crty uz musel mat v sebe ked ste sa spoznavali. Este aj rozdeney,dlzoby, ucet ma na prvu dceru- cize robi tajnosti.
Vidi vas malo a tie city ochladli aj k tebe aj k detom. Uz iba to,ze mu musis pripominat ze je 20.teho aby Ti poslal €. Poriadny chlap si da trvaly prikaz,ale tento caka kesy prestanes a cele to stopnes a posles ho do prdele. Vsetko jeho chovanie tomu naznacuje.
Ci sa ti to paci alebo nie tu vidina stastneho vztahu,vychovy nie je.

sense
21. dec 2022

Dom je písaný na koho?