Muž mi vyčíta, že nemám koníčky

12. aug 2024

Ahojte, chcem sa len opýtať máte baby nejaké koníčky? Ak áno aké? Ide o to že moj manžel má koníček ktorý ho nesmierne baví a venuje mu tak 40-50% voľného času a mne vyčíta že ja to nikdy nepochopim pretoze ja konicek nemam. Tak ma zaujma ako funguju ostatne pary

Dakujem

petamich
12. aug 2024

Fitko, beh, knihy, filmy, ludia (aktualne najst si popri praci, rodine, dietati cas na priatelov, by sa dalo povedat, ze ludia su moj konicek aspon taky mam pocit) - ked muz nieco robi alebo niekam ide ja som velmi rada sama so sebou a romantickym filmom 🙂

Podla mna nemusis mat extra konicek, aby si ho vedela pochopit. Len asi akceptovat, ze on ma ten svoj.

viestta
12. aug 2024

Ano, mame konicky. Kazdy svoj a venujeme sa im ak to okolnosti dovolia

egonsk
12. aug 2024

Ono je fakt, ze ludia co maju konicky, ktorym sa aj realne mozu a vedia venovat, tak maju spokojnejsi zivot a menej depresii, resp. psychickych problemov. Zaroven zvycajne nezatazuju svoje okolie dozadovanim sa venovaniu ich volneho casu a tvorenim programu. Preto je fajn, ked ludia maju konicek a je to pre takeho, ktory ziaden nema vlastne tazsie pochopit.

maca1984
12. aug 2024

Máme obaja svoje, nevyčítame si jeden druhému nič. Trávime dosť času spolu, ale potrebujeme aj čas "sami na seba".
Napr. obaja beháme, ale nie spolu lebo manžel chodí ráno a mne to skôr vyhovuje večer/podvečer. Ja čítam knihy, fakt dosť.

cimage
12. aug 2024

Ja rada tvorim, ale nie je to pravidelne, podla toho co ma napadne, co zbadam a inspiruje ma. Rada si aj zacvicim, alebo citam. Nemam casovo narocne konicky, vzdy sa prisposobujem detom a rodine. Moj otec je napr polovnik a tomu prisposobuje svoj zivot, teda aj rodina sa prisposobuje a takto to maju podla mna aj rybari. Proste ked je ich cas, tak musia ist. Moja mama si uz za tych 45r zvykla a my tiez kedze sme v tom vyrastali.

anjelicek26
12. aug 2024

Áno máme každý svoje.. môj chodí lietať a aj robí hodiny vedúceho na leteckej veží, prezident v klube, plus tenis 2x v tyzdni... ja mam len plávanie a tenis mimo, ale mne nejako netreba viacej, tie kávičky s kamoškami pomimo sa tiež ako hobby rataju😅🤣🤣🤣

katica06
12. aug 2024

Áno máme každý svoje, ale od kedy máme deti dosť z toho šlo bokom, niektoré už naveky ale máme aj spoločné. Ak mám čas tak najradšej niečo tvorím alebo čítam ale na prvom mieste sú deti potom pes a záhrada

dadka1997
12. aug 2024

Ano , ma pravdu, nikdy nepochopíš daný koníček toho druhého, predpokladam, že ti to vadí.. ale mala by si to akceptovať... ja som po porode.. ale neviem sa dockat toho, ked zacnem znovu cvičiť a pracovať na svojom JA

walentina7
12. aug 2024

Ani ja nemám koníčky. Nič ma nezaujíma, ani nikam nechodím, ale chválabohu mi nikto nič nevyčíta.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
12. aug 2024

On ti vyčíta že to nepochopíš, a nie je to náhodou tak že ty mu vyčítas že Tomi venuje toľko času?
Čo robíš vo voľno čase ty?

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carolynka
12. aug 2024

Obaja mame konicky. V predchadzajucom vztahu moj byvaly nemal nicv zivote okrem PS hier a telky a neskutocne ma to ubijalo. Ten pocit ze len sedi na gauci a nijak sa nerozvija, nic ho nenadchyna, Len krpatie a preziva. Ked sme sa rozisli, zacal.chodit na salsu 😅 vo vztahu je velakrat pritazlive, ked ten druhy ma aj 'zivot' mimo partnera, ma nejaku vasen

oskvarka
12. aug 2024

Osobne si myslím že je vhodné aby manželia mali spoločný koníček...predsa je to niečo pri čom sa človek cíti dobre a čo ho baví...takže ak budú zdieľať svoje spomienky na takúto pozitívnu vec bude to ich vzťahu veľmi prospievať...naopak koníčky ktoré sú jednostranne prípadne nemusia byť samotárske ale s kamarátmi pri ktorých tavyme väčšinu svojho príjemného času bez partnera spôsobia asi presný opak lebo s partnerom potom už orsime len raz za rok dovolenku pár krát dlrande ak to pri deťoch ešte vojde do programu.. a kazdomesacne platenie účtov povinné rodinné návštevy a dennú réžiu domu či bytu a starostlivosť o deti...čo by som nepovedala že musí byť pre niekoho hrozne činnosti ale súper koníčku sa to určite nevyrovná...takže ani tie spomienky na takto spoločne strávený čas nebudú ktovie ako príjemné...

oskvarka
12. aug 2024

Ale teda neznamená to že nieje dobré mať aj vlastný koníček len hlavne aj spoločný je gain..😉

jozef11111111
12. aug 2024

@walentina7 podobne ...este že je koniček internet 😂

martinmmartin
12. aug 2024

zbieraj vlajky okresov, vylep 3 najkrajsie z nich na hajzlove dvere a uz ti nikdy nebude moct povedat ze nemas hobby. Bude ta to stat 30 minut zivota z ktorych hudes 15 min zapasit s lepiacou paskou a mas pokoj dozivotne

autor
12. aug 2024

@sense ja robim vo volnom case dievcatam mihalnice, cize popri praci, deti nemame takze sme len dvaja a mame psika tak ideme s nim von, ideme do mesta na pizzu, sem tam s priatelmi grilujeme, ideme k nasim k jeho rodicom a to je tak vsetko. Jeho konicek su ryby takze to su akcie na 3-5 dni s jeho partiou kamaratov s nestihne prist domov z jednej a uz ma plan na dalsiu,, jedine co ma hneva je ze toto vie naplanovat aj na 3-4 mesiace dopredu no so mnou nejake plany nehrozia, nikdy nepovie vymyslel som to alebo to a ideme napr o 2tyzdne… on ide rad ale musim to navrhnut ja .. a to ma hneva

vanilkovazmrzka
12. aug 2024

Co robia ludia ktori nemaju konicky? Nechapem to, cim travia polovicu zivota? 🤷‍♀️

jozef11111111
12. aug 2024

@vanilkovazmrzka ved normalne ...pozeranim netu....idu raz za cas napr na huby...1 krat do roka sa idu na bicykel...a konicky su to co ich prave napadne...😅

jozef11111111
12. aug 2024

@vanilkovazmrzka je nechapem prečo to zas niektory nechapu a furt tie iste otazky..napr ......tema ja nechapem ako sa niekto može nudit....ja som sa ešte nenudila ..z tejto odpovede som ešte stale minon

tramtada31
12. aug 2024

Áno, každý mame konicky a aj pri detoch (striedame sa pri nich).

vanilkovazmrzka
12. aug 2024

@jozef11111111 nerozumiem co sa snazis povedat, ale nastastie to nie je dolezite

jozef11111111
12. aug 2024

@vanilkovazmrzka už som sa rozpisal až moc 😅

vilma7
12. aug 2024

Tvojmu manželovi je podľa mňa jedno, či ty máš alebo nemáš koníček.
Jemu ide o to, aby sa mohol vklufe venovať tomu svojmu. A ty s nim nikdy nechodíš? Véd na ryby môžu predsa aj ženy.
Áno, mám koníčky a je úplne jedno aké...problém je u vás inde.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jamimo
13. aug 2024

máme svoje koníčky separé, aj spoločné. Každý máme svoj priestor, akceptujeme a podporujeme toho druhého. Diskutujeme spolu, zaujímame sa navzájom o svoje hobby, obohacujeme sa. My sme akčný pár, užívame si každý jeden deň. Za mňa osobne - poznám ženy, ktoré zhnili pri lenivcoch, lakomcoch, zakvasili, premrhali roky života na gauči a dnes ľutujú. Tie roky im nikto nevráti. Ja som vďačná za každý jeden prežitý deň naplno a výživne. Bicykel, tenis, chôdza, beh, plávanie, sauna, prechádzky v prírode, cestovanie, knihy, chata, dokumenty, kino, reštaurácie, vzdelávanie, prednášky, hranie spoločenských hier, dobrovoľnícke aktivity...
PS: Samozrejme, ak niekomu vyhovuje preležať celý život, nekritizujem... každého osobná vec!

lily246
13. aug 2024

Ja by som rybára nechcela ani za svet, všetci, ktorých som poznala sa idú z tých rýb pototo. Trávia tým naozaj priveľa času, tak ako píšeš v poslednom príspevku. Ty si na 10tom mieste, s tebou si plány nerobí, ale keď treba s kamošmi na ryby, ožije o 200 % a hneď plánuje však.
Nerob si s ním deti a úplne najlepšie urobíš, ak ho necháš jeho rybám. 👋🐟

sense
13. aug 2024

A prečo nejdeš na tie ryby s ním...? A povedala si mu že napr Jano o dva týždne by si mal naplánovať ak niečo pre nás nech nemusím len ja plány vymýšľať? Ono z môjho pohľadu to vyzerá že ty nemáš konicky a on okrem rybárčenia tiež nič iné nepotrebuje

titla
13. aug 2024

Mojim konickom su rucne prace (ale momentalne na to nemam cas), knihy (citam v mdh cestou do a z prace) a v minulosti som tancovala spolocenske tance. K tomu sa chcem vratit, ked mi dieta podrastie a bude samostatnejsie. Pravidelne cvicim, ale to nie je konicek, ale nutne zlo pre mna.
S muzom nemame vyslovene spolocny konicek ale su aktivity, ktore nas bavia oboch, teraz uz troch a tak ich realizujeme ak sa da. Ale na ryby by si ma nedostala ani parom volov. To by bolo pre mna trapenie a zabity cas. Dakujem, dokazem tych par dni stravit bez neho pre mna zmysluplnejsie. Ale stvalo by ma ako Teba, ak by tato zabavka sla na ukor spolocne straveneho casu, dovolenky a pod. Takze za mna, kludne sa venuj rybickam, ale ocakavam kompenzaciu.