Muž mi nepomáha v domácnosti. Hovorí, že druhé ženy to zvládajú

31. mar 2023

Muž mi nepomáha s ničím v domácnosti..on povie že druhé ženy to zvládajú. Čo je to za sebca? Máme síce jedno malé dieťa ale nonstop som s ním.. každý deň od rána do večera a aj keď príde domov tak .nemam kedy nohy holiť " kojim ho stále. Nepomáha dohovarat mu nič .
Myslím že má má za nič ..

stanulienkat
31. mar 2023

A ako bolo pred dietatom??? Asi tak isto, nie?

jana_eyre_2
31. mar 2023

Iné ženy to zvládajú, lebo majú normálneho chlapa ktorý nie je lemra.. to by som mu povedala..

rna
31. mar 2023

Ako keby ste co sa týka dietata hovorila za mna.napriklad dneska sme malai hnrd rano nezhodi v tom ,ze som urobila nirco inak ako dhcel on a povedal mi ze dobre ked ho nepočúvam ze budem na malu sama ked som taka

liv1
31. mar 2023

@rna by som ho do takej ri .e poslala. Boze baby nenechajte si taketo reci. Zite zivot tak aby ste neboli na nich zavisle, majte trocha sebaucty. By som mu povedala na nieco taketo, ze “tam su dvere” 🤨

prunee
31. mar 2023

Zeny su si s muzmi rovnocenne, ty nemas mat viac povinnosti ako tvoj muz a co je vase spolocne, treba to aj spolocne zdielat, ako si co rozdelite je uz na kazdom. Jeho nazor je primitivizmus stredoveku.

rna
31. mar 2023

@liv1 ano asi tak nejak som to povedala.

viestta
31. mar 2023

Ano, ma ta za nulu. Ale za nulu ta mal uz aj pred tym, len si to nevidela alebo si to vidiet nechcela. Tu je kazda rada draha. Bud zistis aku mas cenu a zcnes sa podla toho spravat alebo budes nula navzdy, alebo dovtedy kym zistis, ze vedla takeho chlapa nezijes, len prezivas.

jumama
31. mar 2023

Zakladna poucka: Kazdy clovek robi v danej chvili to najlepsie co vie.

Kazdy z vas ma inu vychovu, v zene sa naviac porodom objavi oxytocinova vazba s dietatom, pre ochranu a prezitie dietatka spravi vsetko. Muz to takto nema. Nema ziadny prechodovy ritual do dospelosti.

V podstate sa vasi muzi stale este chovaju ako chlapci. Nejako nenapadko poradit muzom.sk stranku 🙂 Nie v hneve, nie v hadke, v case najvacsej lasky, ked je ochotny nacuvat. V hneve ani v hadke nepocuva. Vtedy sa vsetky emocie vypinaju a funguje ego...

A ak mate chlapcov - vychovavajte ich aspon pre buduce generacie na muzov 🙂 Pocinajuc tym, ze nedelte hracky a hry na dievcenske a chlapcenske... Bola jedna mamina u nas a ako sa jej narodilo druhe, chlapcek dostal svoj kocik a vozieval popri nej babiku. A taky je to teraz brat svojej sestre. Starostlivy, ochranitelsky. A verim, ze aj ocko raz z neho bude taky starostlivy, co vie kde je sever.

zuzinka888
31. mar 2023

A kolko zaraba tvoj muz? Iny dokazu zarobit ovela viac. Vratila by som uder.

beata_k
31. mar 2023
tiezjedna
31. mar 2023

je to blb... neviem, čo iné na to povedať. Len nechápem, kam chodíte na tieto exempláre

melanta
31. mar 2023

Ani mne muž nepomáha. Prečo by mi mal pomáhať? Normálne robí niektoré činnosti v domácnosti sám. Veď domácnosť nie je moja, je naša. Ale každá má takého muža, akého si vyberie. Zobrazala si si chmula, máš chmula, na ňom nič nezmeníš.

cookie29
31. mar 2023

@melanta presne toto som isla napisat. Preco by mal pomahat? Nech pomaha mame, kamaratovi a pod, ale nie Tebe. Domacnost je vasa a mali by ste obaja prispievat a podielat sa na domacich pracach a vychove deti. Ale nepredpokladam, ze sa zmenil narodenim dietata?

pimpa12
31. mar 2023

Daj mi naňho telefónne číslo. Ja mu hneď poviem ako je to u nás. Aby porovnal teda "iné ženy". Môj muž robí presne tie isté domáce práce ako ja a často krát viac ako ja. My sme si rovnocenní. Neviem ako veľké máte dieťa. Môžeš mu navrhnúť že ty pôjdeš do práce a on na materskú - veď iní muži to v pohode zvládajú🙂

kaki3
31. mar 2023

Ale to nie je o pomahani, je to o tom uvedomit si, ze domacnosti je rovnako jeho ako aj tvoja a proste to nie je, ze jedno je moja praca, druhe je tvoja, ale je to o tom robit veci automaticky, tak aby bolo fajn. Aby ste obaja nieco urobili a potom obaja mali priestor pre volny cas.

dadis
31. mar 2023

Nikto ho doma nedrzi, nech sa necha obskakovat zenou, ktora to zvlada 🤷‍♀️

simka17161
31. mar 2023

Domáce práce sa berú ako úloha ženy a stačí keď jej muž s niečím pomôže. Prečo? Veď bývajú tam obaja, väčšinou obaja chodia do práce. a aj keď si na materskej pracuješ staráš sa o dieťa. Nežiadaj od neho pomoc povedz mu aby sa podielal na domácich prácach. Ak by bol ochotný dohodnite sa čo kto bude robiť. Ak nie urob koľko uznáš za vhodné.

veronicka88
31. mar 2023

Povedz manželovi že môj bol včera na HO doma,dieťa choré,zvládol robiť(a roboty mal ozaj vyše hlavy),vypral a povedal dve pracky(cez obed a kým poobede malý spal)uvaril špagety a popratal za sebou kuchyňu. Áno iné ženy to zvládajú ale doma robí veci každý kto tam žije.

kristiii
31. mar 2023

Však mu povedz, áno, máš pravdu, iné ženy to zvládajú, keďže sú rozvedené a slobodné matky. A ako im je dobre, že sa starajú len o seba, o deti a o domácnosť a nemusia obskakovať ešte aj chlapa k ničomu (toto nemyslím na chlapov všeobecne, len na takých ako máš doma ty).

oliolijanka
31. mar 2023

@jumama Ale kdeze. Ziadne babiky a kociare do ruk chlapcom. Miliony rokov sa o deti staraju matky, lebo, ako uz tu bolo spomenute, mame inu hormonu vybavu ako muzi.
Otcovia su na to, aby rodinu ochranovali a zabezpecovali. A cely cas aj matkam s detmi SVOJIM SPOSOBOM pomahali.
Ano v case mieru a nadbytku maju tych uloh menej a treba ich preto zamestnat, aby od nudy nezomreli, alebo kvoli nadvahe z nicnerobenia a hrania pocitacovych hier alebo studovania internetu.

Ak autorkin muz nepomaha, nie je to dosledok toho, ze sa nehral s babikami, ale toho, ze nebol na zakladnom vojenskom vycviku... tam by ho poriadku naucili a aj ochote pomahat.

lenka.25
31. mar 2023

Toto je veľmi individuálne . Ja keď som bola na MD , muž rozbiehal v práci nový projekt , chodil do práce pred šiestou ráno a vracal sa domov najskôr o šiestej večer , aj to len výnimočne , čiže si neviem predstaviť , že budem ja ešte čakať , aby behal s metlou po dome . Ved zas netvárme sa , že žena čo je na MD kmitá od nevidim do nevidim .
Ale ked tvoj muž robí napríklad od 7 do 15:30, automaticky by sa mal podielať na chode domácnosti .
Už pracujeme obidvaja a kto príde domov skôr , ten zaobstará čo treba , či sa jedná o deti ,domácnosť , nákupy, autá ...

danica2711
31. mar 2023

@tiezjedna predávajú ich v akcii, to vieš, za málo peňazí málo muziky

mandzula
31. mar 2023

@lenka.25 no vies, ono skor ide o to ubohe vyjadrenie, ako to tie druhe zeny zvladaju. Keby som videla, ze ma muz tazke obdobie, svoje naroky na neho by som tomu ciastocne prisposobila, ale toto, co vypustil z huby je jednoznacnou demonstraciou toho, ze zena je sliepka, co vysedela kura a ma sa on starat. Je mi z takych chlapov na grc.
A aj tie zeny na RD to maju rozne tazke - niektore deti fakt daju zabrat, o psychike zeny vtedy ani nehovorim. A namiesto podpory sa jej dostane ponizenia.

fliacik
31. mar 2023

Plne súcitím, mám doma podobného chmuľa, akurát mám tri deti. Už som naozaj vyčerpaná. Ráno rozveziem staršie dve deti do školy, potom domov malého nakŕmiť a ideme na prechádzku na cca dve hodiny. Po návrate upraceme, naložíme umývačku (má rok a pol, tak už sa zapája), zapneme pračku, uvaríme a hráme sa, kým nie je čas obeda. Uspím a sadám k počítaču, lebo pár hodín týždenne pracujem. Po spánku malého kŕmim a po príchode detí sa s nimi učím - mladší má ťažkosti, treba sa mu venovať niekoľko hodín denne + logopédia. Uvarím večeru, najmladšieho uspím, trošku sa venujem starším, kým ich neuložím, potom vyložím sušičku a umývačku a opäť sadám k pc, spať idem obvykle okolo 1,30 hod. V noci vstávam k malému, lebo sa ešte kojí (aj niekoľkokrát za deň). Môj muž príde z práce, naje sa a ľahne si s počítačom do izby na poschodí a my neexistujeme. Ešte utrúsi pár hlúpych poznámok, prečo som neurobila toto alebo hento (v jeho predstavách by sa nám mal celý dom vrátane garáže ligotať, deti by mali mať pestrý animačný program, čakať by ho mali švédske stoly a ideálne keby som ešte pár stoviek stihla zarobiť). Však, som na materskej DOVOLENKE a on, chudák, chodí do práce a zarába, mám si to vážiť, však ma živí, zadok si v aute vozím "za jeho" peniaze, jem tiež za "jeho" peniaze. Tak by som ho ovalila panvicou! Minule mi už rupli nervy, na podlahe som urobila dve velikánske kopy z jeho oblečenia. Na jednej mal lístoček "opraté, treba poskladať", na druhej "špinavé - oper si". Ešte pred rokom som mu každý večer balíčkovala stravu do chladničky na celý nasledujúci deň (raňajky, desiata, obed, olovrant). Akonáhle prestal doma robiť a venovať sa deťom, prestala som, nech si poradí. Ja sa starám o štyroch, on iba o seba.

lenka.25
31. mar 2023

@mandzula ja netvrdím že nie , ale ja zas poznám kopec žien, čo počas materskej sa tvárili , ako je starostlivosť o dieťa pomaly náročnejšia ako nukleárna fyzika a čakali , kým muž príde z práce a rovno mu decko strčia do rúk, že ona bola s ním celý deň , ako keby on bol doteraz na wellness pobyte . Takže z týchto pár viet , čo autorka napísala, ani jedna z nás nemôže vedieť ako to vlastne je

lenka.25
31. mar 2023

@fliacik tak ty si to opísala do podrobna a jediná otázka ma napadá , prečo máš s takýmto človekom 3 deti? Veď ti musela blikať kontrolka už pri prvom dieťati , neverím, že vtedy sa správal inak . Nechcem , aby si to brala tak že na teba útočím, ale nerozumiem, čo máš za život , čo ti to prináša byť a mať rodinu s takým človekom ?

mandzula
31. mar 2023

@lenka.25 ja som bola z tých, čo dieťa po príchode z práce otcovi, rovnakému rodičovi ako ja, "strčila" a išla 3x do týždňa cvičiť. Bol presne taký istý rodič ako ja, takže nevidím dôvod, aby s dieťaťom nebol bez ohľadu na to, či je starostlivosť jadrová fyzika alebo nie. On nebol, našťastie, z tých, ktorí si myslia, že dieťa je len ženino a tešilo ho, že si dcéru môže užiť napriek únave z práce, takže žiadne kompetenčné žabomyšie vojny sme neviedli.

mandzula
31. mar 2023

@fliacik prepáč, ale fakt ťa nemožno poľutovať, zrejme to tak bolo už pri prvom, ba možno už aj predtým. Či predtým to bol iný človek?

fliacik
31. mar 2023

@lenka.25 Pri prvom bol ideálny otec, prebaľoval, kočíkoval, aj plienky so mnou žehlil na striedačku. S druhým boli zdravotné problémy, tam už sme sa trošku hádali, lebo na komplikácie nebol pripravený a čudoval sa, že život je odrazu zložitý. Viac si brával staršie a na mladšie kašľal. Ale doma pomáhal. Až teraz, po treťom, dostal nejakú krízu stredného veku či čo, začal sa venovať sebe, zrazu mu lezieme na nervy, vadí mu detský krik, hračky pod nohami, v počítači si obzerá motorky, autá, exotické dovolenky a vyčíta mi, čo všetko nemôže kvôli nám robiť. Predtým taký nebol, veľa sme s deťmi chodili po výletoch, učil ich bicyklovať...

lenka.25
31. mar 2023

@mandzula ale ja nikde nepíšem, že keď príde z práce , že sa má vyvaliť na gauč a tváriť sa , že dieťa nie je jeho . Rodičia sú vždy a boli dvaja , to je nám snad všetkým jasné