Muž ma sklamal

25. mar 2023

Màme dve deti do troch rokov. Čakala som, že toto budú najkrajšie roky nášho života a hlavne života detí. Denne však vyvoláva hádky, nadáva mi a o deti sa starám prevažne sama. Navyše trávi viac času s jeho rodičmi a súrodencami ako s nami. Tak veľmi som sa tešila ako si posledné bábo užijem a stále len plačem a na všetko som sama. Sklamal ma vo všetkých smeroch a nejak sa cez to ťažko prehrýzam čo som to vybrala za otca pre deti. Otca, ktorý keď sa má o ne postarať zahlási - ale veď si vravela že sú to tvoje deti…neviem ako to zvládnem sama s deťmi keď odídeme a nemá mi ani len kto deti vyzdvihnúť zo škôlky ani kto postrážiť či pomôcť keď budú choré.

gabriela2952
25. mar 2023

Niesi prehnane mamickovska? Usudzujem podľa toho ze si mu povedala ze sú to tvoje deti.

gabriela2952
25. mar 2023

O deti sa treba starať, hlavne o tak malé. Ale netreba zabúdať na partnera, ak je mimo koľaj už nejaký čas tak to možno takto dáva najavo. Radšej ide ku rodine, lebo tam si ho viac všimnú?

filipka250
25. mar 2023

A teraz ti kto pomaha, ked su chore?
Pisala si, ze maju do 3 rokov, este mas cas mysliet na skolku, nie?
Mne sa z toho prispevku zda, ze ti je vo vztahu na nic, ale hladas len vyhovorky, ako sa neda odist, resp riesit situaciu vo vztahu.
Toto je pre mna jedna z tych diskusii, kedy by bolo zaujimave vypocut si aj druhu stranu

luccija
25. mar 2023

Dve deti do 3 r je zahul.Preco chodí k rodičom, súrodencom pomáhať či tam ide na gauč, najesť sa?tak mu zbal aj jedno dieťa.Je rodič tak ako ty asi nebol pripravený na rodičovstvo každým zamáva jedno dieťa nie ešte dve.Treba to urovnat možno je aj on frustrovaný nedá sa s ním nijako po dobrom rozprávať?ísť niekam s deťmi na výlet von a porozprávať o vás

autor
25. mar 2023

Áno je mi veľmi zle vo vzťahu, nemám záujem už v ňom pokračovať. Keby neboli deti (som šťastná že ich máme) tak s ním za tých okolnosti ako sú, som už vživote nebola. Zhnusil sa mi neskutočne.

zuza265
25. mar 2023

Lenze ocividne si na ne aj teraz sama. O co ine to bude, ked odides? Okrem kludu v domacnosti a nasledneho stastia …

autor
25. mar 2023

@zuza265 veď práve.. jedine čo ma pri ňom drží, je že mi nemá kto s deťmi v prípade fakt núdze pomôcť. Aj bývať mám kde ísť aj finančne by sme to zvládli.

lucimichi
25. mar 2023

Rodičov už nemáš?

54tinka54
25. mar 2023

Ty si mu povedala že sú to tvoje deti? Tak snáď sú vaše spoločné.. možno tým utrpelo jeho mužské ego a tak ti to stále vyhadzuje na oči a ani sa nesnaží sa o ne tým pádom starať.

panelacikova
25. mar 2023

a ako to na MK býva, muž sa zmenil len za posledný rok.....

autor
25. mar 2023

@lucimichi nemá mi kto pomôcť, nie. Neviem či mám takto deti uvrhnúť do rizika, lebo tento život čo žijeme je zlý. Veľmi zlý. Ešte existuje možnosť, odísť načas kým som na RD, ale to podľa mña by bolo len zabuchnutie navždy pre neho, lebo on iž len nato čaká kedy už nevydržím a odídeme. Boli sme preč na 2 týždne a nič sa nezmenilo. Aj čosi bľabotal, že niečo urobí inak, ale nič, stále na nás kašle. Čo by som ešte zvládla, ale tie nadávky, komentáre za každou vetou a znevažovanie, to nedávam vôbec. Atmosféra strachu a úzkosti keď dôjde domov. Dlhé roky sa takto nevyfarbí ako teraz.

autor
25. mar 2023

@panelacikova no hej posledný rok sa zmenil na nepoznanie. Ešte predtým to šlo ako tak, ale teraz si už môže dovoluť všetko asi si myslí. Keby mi po prvom takto nadával, nehrozí aby sme plánovali druhé.

lucimichi
25. mar 2023

Ja by som na tvojom mieste odišla ako takto žiť v strachu a ponižovaní. Tak si potom nájdi niekoho na povarovanie detí. On ťa nemiluje keď ti nadáva a uráža ťa. Tam nieje láska.

zorkahorka
25. mar 2023

Co mohlo byt dovodom, ze sa zmenil? Zakazdym mu jedno dieta pribal, ked pojde k rodicom

autor
25. mar 2023

@zorkahorka nechcem mu deti dávať tam lebo jeho rodičia majú stále zapnutú veľkú tv a dieťaťu sa absolútne nevenujú.

autor
25. mar 2023

Bojím sa o svoje zdravie ak pri ňom ostaneme, aj psycho aj fyzické že proste ochoriem z toho všetkého ja alebo deti. Ale zas zobrať deti sama do iného mesta, kde nemám ani prácu, ani nikoho na stráženie či pomoc… možno na čas kým mi skončí RD a zas sa budeme musieť vrátiť do mesta kde býva on. Nech rozmýšĺam akokoľvek, neviem ktoré riziko podstúpiť.

matikainen
25. mar 2023

Kazdy tu tak trochu pise podla svojich skusenosti...ja keby som podla svojich,tak Vam pritakam.Dodam len,ze dajte na svoju intuiciu a hlavne na skusenosti,nie na reci ..tento konkretny manzel a otec sa takto chova,a tato konkretnazena sa takto citi a takyto zivot vedie...este by som pripomenula,ze to ako sa k Vam chova ma dopad aj na Vase deti..a to ako sa chova k detom,to Ste popisali.Takze hlavu hore,rozhliadnite sa a najdite odbornu pomoc pre seba a deti.Moc Vam drzim paste,vela sil do budovania pokojneho zivota.

monuska1234
25. mar 2023

Ahoj,napis mi prosim sukromnu spravu,dakujem 😊

matikainen
25. mar 2023

Doporucam najst si skusenu pravnicku,ktora Vam poradi,v konkretnej situacii s praktickymi zalezitostami ohladne deti aj seba,co treba vybavit,ked sa chcete odstahovat s detmi,aj ak potrebujete ratat vo vyzivnom aj pripadne platene strazenie deti,kedze na ne budete sama.Doporucam v n0vom meste vyhladat nejake mamicky,aj na internetovych forach,ktore Vam poradia a pomozu aj s detmi a mozete si byt vzajomne oporou.Niektore situacie vyzeraju zlozito,byrokraticky,ale zistite,ze az take zlozite nie su.Castokrat clovek mimo domov natrafi na ludi ochotnych pomoct,aj na uradoch😉drzim paste.Mate pravdu,prostredie,ktore popisujete nie je zdrave ani pre deti,ani pre Vas,obzvlast ak partner nepracuje na zmene svojho chovania.A ano,vela zien ma skusenost,ze partner sa po narodeni deti negativne zmeni,resp vyfarbi,nieco ako zanedbavanie partnera Vam zdravy dospely jedinec nevytkne,ked sa starate o deti,ktore potrebuju nonstop starostlivost,naopak sa zucastnuje na starostlivosti a hlada riesenia ako mat cas aj iba partneri .nie vycitkami,ale praktickym zapojenim sa.Zijete podla popisu v toxickom vztahu,z takeho sa inak odchadza ako z normalneho,aj s toxickym clovekom sa inak jedna,skuste si daco nastudovat v knihach alebo na nete,myslim,ze Vam to moze pomoct.drxim paste

lrnka
25. mar 2023

Napis mi súkromnú správu mam to iste

zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
26. mar 2023

Prečo deti manželovi nenabalis, keď ide k mamine?

iv007
26. mar 2023

@zmrzlinka2021
Lebo svokrovci maju velku telku 🤯

danka808
26. mar 2023

Sadli ste si spolu a rozpravali ste sa ako sa citis a co by sa s tym dalo robit? Mozno ani nevie co citis, ako sa citis. Ja tiez niekedy som prilis precitlivela a muz proste ani len nevie, ze kde je problem, zaklad je hovorit o svojich potrebach.

luccija
26. mar 2023

Keď to je tak zle iné Ti nezostane len odísť aspoň máš kam...aký by to malo význam odísť počas RD a potom sa vrátiť?odvykne si od deti, rodiny deti chaos v hlave.Tu buď, alebo.Bud sa dohodnete, že kvôli deťom sa zmeníte a budú sa dodržiavať nejaké pravidlá, alebo musíš odísť a ostatné veci riešiť za pochodu.Vela rozvedených žien nemá na blízku rodinu je to ťažké, ale keď vidíš, že nenastane zmena netreba to ťahať.Pokym sú deti menšie lepšie zvládajú rozvod.A v čom Ta teda sklamal?obidvaja ste možno nervózni a robíte si slovne zle.Alebo to bol zlý výber, nevedela si ako ho deti, rodina zmenia či nezmenia žena sa vždy viac prispôsobí a bude lepšie odísť.

dharmasanata
26. mar 2023

Tak sa ani nedivím keď deti ani nepustiš ku svokrovcom s takou blbou výhovorkou že majú veľký televízor... Bohvie aké obmedzenia si mu ešte dala...

maciatkolulu
26. mar 2023

@dharmasanata presne to iste zaujalo aj mňa, takže ty si unavená, znechutená a neposles deti k svokrovcov, lebo majú veľkú TV?to ako naozaj? Toto povieš mužovi? Akože ja sa potom naozaj nečudujem, že sa zdvihne a ide sam. Si si vedomá toho, že keď sa rozvedies, tak budú chodiť aj k svokrovcov aj k otcovi? A nebudeš môcť nič. Lebo argument, že sa s nimi nehrajú a cumia do veľkej TV neprejde.. Skus porozmýšľať aj nad sebou, lebo vo vzťahu sú dvaja, neverím, že chyby robí len chlap u vás. Nadávať samozrejme nemá, ani ponizivat, ale nerobíš to aj ty, keď rozhodujes o deťoch sama? Rozvod nie je prechádzka ceresnovou alejeou. A na deti budeš fakt sama.

stanulienkat
26. mar 2023

Ked ti nepomahal a nestaral sa o jedno, preco si si spravila druhe?? Mna by s dvoma detmi takto skoro po sebe piclo. A chlapov to duplom nebavi.

dharmasanata
26. mar 2023

@stanulienkat lebo niektoré ženy si myslia že ďalšie dieťa opraví pokazený vzťah 🙈 idú si za svojím cez mŕtvoly aby to dosiahli, aj keď chlap ďalšie dieťa nechce..

autor
26. mar 2023

@stanulienkat odklial máš že sa nestaral a nepomáhali s jedným???!!!!