Muž každý deň pije

31. jan 2024

Ahojte ani neviem co by som chcela pocut.. asi sa len vyrozpravat lebo inym sa hanbim o tom hovorit. Moj chlap kazdy den pije. Nepije vela ale pije skutocne kazdy bozi den. Aspon jedno pivo si musi dat. Ak nema pivo tak si naleje za pohar whiskey alebo vina. V podstate je mu to asi jedno ze co, len nech to ma percenta. Mne to vadi. Ked sa ma pyta ze preco mi to vadi tak v podstate neviem odpovedat. Vadi mi to len pre moj strach ze to zajde dalej a ze mam pocit ze ma seriozne problem s alkoholom. Ze proste nevie jeden den nepit. Trva to trebars aj mesiac a pol kym pride jeden jediny den co si neda ziaden alkohol. On argumentuje ze vsak nie je ozraty a nema mi to preco vadit. Mame male babo a nechcem aby si zvykalo na to ked bude starsie ze oco kazdy den si musi naliat. V jeho rodine podporu by som nasla tazko oni totiz takto piju vsetci. Este asi len dodam ze na zaciatku to takto nebolo a nerobila som si dobrovolne dieta s alkoholikom keby ste ma za to chceli sprdnut.

pribinak
31. jan 2024

Čo ti napísať? No alkoholik.

leniel
31. jan 2024

mame to momentalne doma tiez, neviem co ho to napadlo, ake kupuje si plne bedne piva a vecer ked deti zaspia vzdy 1-2 vypije. uz mi to ide riadne na nervy, navrhla som mu, ze si dame suchy februar, a teda ze ziadny alkohol. Suhlasil, dnes vypil posledne pivo, tak som velmi zvedava, co bude zajtra a dalsie dni

autor
31. jan 2024

@pribinak je to hrozne... neviem co mam robit. On podla neho vobec nema problem. Dokonca vzdy ked mu poviem ze pije kazdy den tak povie ze to nie je pravda.

autor
31. jan 2024

@leniel ale ten moj to tiez vydrzi.. on ked chcel (bol som uz vtedy velmi nasrata) tak nepil aj mesiac ale problem je ze on nechce nepit

pribinak
31. jan 2024

On keďže žije v takej rodine to považuje za nirmalne. Ale skús ho nahovoriť že nech skúsi vydržať napr 10 dni a budeš vidieť ty aj on abstaky
Či si to bude chcieť priznať alebo nie, bude ich cítiť a ty ich uvidis, nemusí nič priznávať, to bude úplne postačujúce

autor
31. jan 2024

@pribinak naposledy ked som sa uz extremne nasrala tak nepil mesiac aby mi dokazal ze vie nepit a nejako som abstaky nevidela... on je ale celkovo taky nervoznejsi typ aj vzdy bol tak mozno preto to na nom nebadat. Ale co mam z toho ze on vie nepit ked pije

autor
31. jan 2024

@pribinak ale presne mas pravdu jemu to pripada normalne a este v poriadku len proste podla mna to normalne nie je

alexnina777
1. feb 2024

My ľudia máme schopnosť meniť iba seba.. začni u seba a tam aj skonči.. žiješ s alkoholikom to je fakt.. ovplyvňuj a rob veci ktoré sa týkajú teba, rozhodni sa s kým a ako chceš žiť svoj život, keď bez alkoholu tak mu vysvetli že s alkoholikom nebudeš tvoriť rodinu a vychovávať dieťa, a začni robiť všetko pre to aby si si to. splnila.. buď to pochopí a bude sa liečiť, len on sám to musí chcieť u seba zmeniť, alebo plánuj slobodný
život s dieťaťom bez neho… bez súdenia teba, musela si vidieť v akom prostredí žil, aký má vzťah k alkoholu už pred tým ako si s ním otehotnela si myslím, ale ty vieš…

autor
1. feb 2024

@alexnina777 dakujem mas pravdu. Mnohokrat som mu to uz povedala ze s alkoholikom nebudem zit no on na liecenie urcite nepojde on si mysli ze tam chodia len skrachovalci a trosky co su kazdy den totalne naliaty. A popravde naozaj som to nevedela pretoze my sme sa s jeho rodinou dovtedy stykali minimalne a ani on nepil tolko co teraz

alexnina777
1. feb 2024

chápem, a veľmi velmi Ti držím palce, aby sa Ti podarilo to aby si aj s bábatkom mohla žiť šťastne🍀
Daj seba a tvoje dieťa na prvé miesto a plánuj si život bez neho už teraz..

kitycat
1. feb 2024

Aj moj muz. On sportuje a po sporte pivko. Je zapas hokej futbal a k tomu pivko. Nechodi opity, ma svoj limit ale ten cervicek tam je

derdia
1. feb 2024

Vies, z vlastnej smutnej, hroznej, skusenosti ti poviem... Ze to je horor zit.
Ale cim skor si uprimne priznas sama pred sebou, ze je to jeho volba, jeho realna volba, ze miesto toho aby si s tebou sadol na gauc, porozpraval sa, objal ta, bol pri tebe... On si vyberie spolocnost pivo alebo nieco obdobne.
Takze je to jeho volba. Pokial takto zije jeho rodina, tak to ma v "krvi". U nas to bolo podobne, az som ja musela skoncit na samom dne, aby moj manzel pochopil co mi to sposobuje.
Sice sme teraz novy ludia, uz je to uplne inak, ale nam pomohlo to, ze ja som z toho ochorela....bohuzial.
Potom sme sa nejak z toho dostali, behom roka, ale fakt s Bozou pomocov a to myslim doslovne.
Pretoze vyhrat tento boj. Je tazke. Cim skor uveris, ze to demon alkoholizmu, mu sepka kazdy vecer daj si, a jeho jedinou ulohou, je rozbit vasu rodinu a znicit jednotu ak ste teda manzelia brani v kostole o to viac... Tak budes vediet s kym mas docinenia.
Toto bude tvojim kazdodennym chlebom, pokial ta to nepolozi, ako mna, alebo pokial sa nepobalis a razne mu nepovies, ze s tym nesuhlasis. Je to na tebe. Aj ja som musela mojmu povedat, ze ho respektujem, ze kludne moze pit pivo kazdy den, ale ze nase cesty sa budu musiet rozist, pretoze mne tym ublizuje a ja si nemozem miesto seba a ochrany svojho zivota a pokoja vybrat jeho.... Potom to pochopil. Ale moj muz, je skvely, dozrely sme obaja, a potrebovali sme od zivota ranu.

athena27
1. feb 2024

ja tu budem mať trošku iný názor. Napísala si, že si každý deň niečo dá. Ale nepísala si ako to ovplyvňuje váš život. Takže opitý nie je z jedného piva predpokladám. Nejak to zasahuje do vášho rodinného života? chodí po krčmách s kamarátmi? je agresívny, zvyšuje na teba hlas? nestará sa o dieťa či teba? Lebo ja mám niekoho z rodiny kto je na tom podobne, ale jeho manželka to berie úplne inak, že mu pivko chutí a ona si zas dá skoro každý deň dá čokoládu a tiež to nie je zdravé. Inak sa o rodinu veľmi stará, je dobrý manžel a do krčmy nechodí vôbec a opitý nebýva. Takže by som ho možno hneď alkoholikom nenazývala.. Skús sa s ním porozprávať, že keď mu pivo chutí či ho nezamení za Birel napríklad 🙂 možno mám iný názor, ale sme ľudia a toľko neduhov máme, aj horších.. sú takí, čo sa alkoholu nedotknú, ale ženu bijú, alebo sa inak nestarajú o rodinu, alebo majú milenky, alebo berú drogy.. ak je vo vašom manželstve a rodinnom živote inak všetko v poriadku buď vďačná za dobrého muža.. naozaj aj horší sú :(

katkati
1. feb 2024

@athena27 Presne.

banderaska29
1. feb 2024

to, že to robí, je jeho rozhodnutie. to že to toleruješ a žiješ s ním je zasa rozhodnutie tvoje. ja ti teraz nebudem hovorit aby si ho opustila. skôr sa nad tým skús zamyslieť. všetko si aj povedala, aj si si dokonca sama odpovedala na mnoho vecí. moj muž si da tiez vecer jedno pivo. nevadí mi to. ale keby mi to vadilo, nie som s ním.

autor
1. feb 2024

@athena27 no zasahuje to jedine tym sposobom ze teda taketo dlhodobe popijanie je pre organizmus toxicke uz tak je medzi nami vacsi vekovy rozdiel a nechcem byt v 40 vdova a taktiez nerozumiem kedy to clovek ma este pod kontrolou a kedy nie, taketo veci sa mozu rokmi zhorsovat a on vie velmi dobre ze mi to vadi no napriek tomu pit potrebuje z nejakeho dovodu. Cize su to len moje strachy ktore su bud neopodstatnene alebo su uplne opodstatnene. Chapes proste ja nemam z toho dobry pocit a vadi mi to a aj tie peniazky si viem predstavit ze by do ineho investoval radsej

autor
1. feb 2024

@banderaska29 moj ak mame jedno da si jedno, ak mame 4 da si 4, ak nemame ani jedno naleje si panaka

banderaska29
1. feb 2024

no ale to si nepovedala, že dokaze nasavat podla množstva ktore mate. moj, ak mame viac, si da naozaj iba jedno, niekedy ani to. mrzi ma ze sa kvoli tomu trapis... skus to dobuducna vyriesit tak, aby si bola spokojna.

simca06022011
1. feb 2024

mam chlapa tiez trochu starsi, ale uz mu ide na 50... vies co u nas pomohlo trochu? Toto leto som to spravila: kupila osm bednu piva, vylozila som z kade tade vsetky flase na jedno miesto aby lahko nasiel... a este dokupila bayleys a co ja viem ake sladke zbrndy, co dokaze cuckat. S tym.. nech sa paci, daj si... bude ti dost? aspon budem mat skor pokoj, najmladsi nie si.. s tvojou rodinnou anamnezou mam za par rokov svaty pokoj a ani z domu ta nemusim vyplacat... :D ten vyplaseny vyraz si mala vidiet. My sme ale presli fazou ze pil viac ako torchu, mal asi rok-dva kde sa opijal s kamaratmi doslova, potom to preslo, ale toto poopijanie na vecer ostalo (ale bolo to aj predtym len nie denne, lebo nemal na to cas) - to maju proste v rodine, a celkovo z okolia je to bezne, cize nic zle na tom nevidi... cize ja som neriesila, ked si v lete dal vecer alebo cez den pivo, chapem, ani sem tam tvrde ak si da aj sam.. ked je ich viac, tak to ani neriesim. Ale aby som v kuse mala niekde otvorenu flasu, alebo pohare od alkoholu a kazdy den si ulieval, a este aby som pocuvala tuto ma boli a hento ma boli a nevladzem? No ako sorry... :DDD teraz si cucka zase pomaly sem tam, ale nie denne a dlhodobo, lebo zase vplyv rodiny je velky. Tu naozaj spolocnost robi vela, lebo taketo popijanie, si vela ludi ospravedlni ako "na zdravi", na ukludnenie, dezinfekciu.. a co ja viem ako... ved len poharik. A velakrat aj nutia navsetvy, rodinu atd.. aby si dali. A potom mame cele generacie "alkoholikov-nealkoholikov".

selenka7
1. feb 2024

Robit alkoholika z cloveka, ktory vypije denne 1 jednotku alkoholu je riadne pritiahnute za vlasy. Neviem ci viete, ale alkohol vznika v nasich crevach aj cinnostou mikroflory, najma ak mame premnozene kvasinky. Existuje mnozstvo publikacii, ktore preukazatelne dokumentuju pozitivny vplyv umiernenej konzumacie alkoholu (hlavne cerveneho vina) na kardiovaskularne zdravie. Take zhrnutie napr. tu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC66.... Aj my s muzom si dame kazdy vecer k telke pohar (2dl, nie viac) vina - ja cervene, on biele. Uz roky a teda za alkoholikov sa urcite nepovazujeme. Pretoze nemame problem si nedat, ked sa tak v niektory den rozhodneme. Ja napriklad vobec nemam chut na vino ked mam nejaku virozu alebo som prilis unavena. A ja si ten svoj pohar kludne "soskam" aj dve hodiny pocas celeho filmu. Pre mna je to akysi vecerny ritual. Mna skor zaraza, ako sa na konzumaciu takehoto mnozstva alkoholu ak je napr. kazdodenna pozera spolocnost negativne. Ale ze tu hocikde hocikto wapuje aj na miestach, kde je fajcenie zakazane (lebo ved to nedymi), ze sa toto toleruje a nikto na tom nevidi nic zle. Uz som pocula aj take, ze ved je to "zdrave fajcenie". Vobec by som 1 pivo denne neriesila, ak by sa to mnozstvo alkoholu casom nezacalo zvysovat. Mimochodom, poznate francuzsky paradox? 😉

trockyd96
2. feb 2024

@athena27 presne tak,

trockyd96
2. feb 2024

@selenka7 presne tak

ajusa12
3. feb 2024

Dat si jedno pivo denne alebo vino neni alkoholizmus. Je kvantum ľudí čo si večer dá pohár vina alebo pivko. Lebo im chuti ako napr. tebe mozno kava, alebo cokolada. Mala som otca aj strykov, alkoholikov, dobre viem, čo je alkoholik. Tvoj muž alkoholik nie je, pohar vinka , 1 pivo,... je preňho relax, večerný rituál. To kde je alkoholizmus

autor
3. feb 2024

@ajusa12
@selenka7 kocky neviem ci ste aj citali moj prispevok... ja som napisala ze ASPON jedno pivo si MUSI dat. A nie ze si da jedno pivo za den. To by som nepisala prispevky na MK ozaj. A ked si mala otca a strykov alkoholikov ako to zacinalo? Asi nie tak ze hned ked okusili alkohol tak boli ozraty pod obraz bozi den co den ale taketo veci sa rozvijaju postupne a clovek si navysuje davky a ani nevie ako a casom je vsetko v zadku... aj ja som mala v rodine alkoholika ktory tiez zacinal tak ze tu a tam si popil a postupne sa spustil a bolo zle

harrisson
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajusa12
4. feb 2024

On pil už keď som sa narodila a pil až do smrti. Furt bol pod obraz Boží, po čase mu už stačilo už malo a hneď bol opitý. Rovnako strýkovia. Ani sa moc nedožil, všetci zomreli pred 50 a vlastne všetci alkoholici co som poznala, zomreli taki mladi.

cicuca
4. feb 2024

Je to jeho popracovny ventil a takto on vnima že oddychuje. V jeho rodine to zaužívané, takže to vnímá ako niečo normalne
Úplne rozumiem Tvojej obave, ale nemaluj čerta na stenu. Neopija sa, nevysraja. Skor skus nastavit pravidlo, aby si pivo dal, keď bude malý spat, aby z neho necítil alkohol. Jop, z hladiska závislosti, keď potrebuje denne aj keď len malú dávku, tak je alkoholik, ale napriek tomu by som na neho nerobila tlak, aby s tým prestal, lebo myslím, že by to mohlo mat prave opačný efekt

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mooonika1975
4. feb 2024

Stačí tu na stránke pozerať fotky, večer pravidelne, podotýkam ženy, s pohárom v ruke, chlapov plné krčmy, chodim okolo, nikdy tam nebolo prázdno, ženy s deťmi s kočikmi tam. Je to asi bežné.

mabenn
4. feb 2024

Bohuzial tvoj zly pocit je spravny...len pre info: moze to takto tahat dlhodobo bez prejavu na tele a psychike, ale nie vecne...