Muž je závislý na telefóne

18. mar 2023

Ahojte, mate niektora skusenost s muzom zavislym na telefone? Ma prejavy realnej zavislosti, ked spomeniem ze je prilis na telefone, zacne byt defenzivny a nakoniec celu diskusiu zvrtne proti mne ze som prilis prisna. Travi tam tak 14h denne, co je dost ked musi aj niekedy spat...je schopny aj hadku vyvolat len aby sa mohol zavriet v izbe s telefonom a hrat hru. Neviem co ho to pochytilo, nebol takyto inak by som si ho predsa nevzala. Viem ze nema milenku, hrava hry pozera youtube a podobne. Najhorsie je ze sa nevenuje ani detom, je mi z neho az trapne ked sa ich snazi vsemozne "zbavit" ked za nim nadsene s niecim pridu. Ak sa nahodou aj stane ze ho presvedcim nech necha mobil doma, tak je cely cas bez nalady, pozera do blba a tvari sa ako mucenik. Dakujem za kazdu radu/skusenost.

pribinak
18. mar 2023

Normálne mu povedať nech, že ak nehodlá priložiť ruku k dielu, nech si sám vari, perie, upratuje žehlí a ….
Žiadne že zajtra si sadne k nedeľnému stolu. Nie!

Máš dosť a nemienis dospelému chlapovi vysvetľovať že na 1. mieste je rodina a mobil je ďaleko za vami

A samozrjeme treba ho zamestnávať bez ohľadu ako sa tvári a kde cumi. Zobrať deti von, ísť do obchodu, upratať, …

Ťažko ale radiť, lebo dospelý chlap ktorý strávi 14 hodín na mobile je chorý. Tam už asi treba aj nejakého psychológa

autor
18. mar 2023

@pribinak

Dakujem krasne, take nieco som skusala, funguje potom v takom vojnovom rezime, nacpava sa polotovarmi/sladkostami a perie si narazovo az ked si uz nema co obliect...

Snazim sa ho vzdy zapojit do nejakej spolocnej aktivity a tvarim sa ze mi je jedno ako sa ksichti ale vnutorne ma to teda riadne depta, normalne sa uz vobec netesim na vikendy lebo viem ako to bude doma/vonku zas vyzerat.

Psychologa som mu navrhla ale tazko s nim ked sa tvari ze on nema problem a vobec ja som len stihacka co mu nedovoli dychat....pritom vobec nevidi ze mu unika tolko krasnych chvil co by mohol prezit s detmi...
chapem ze kazdy si obcas musi oddychnut, ale aj vikendy nonstop to je aj na mna moc, ani ho nemozem nechat sameho s detmi bez toho aby som mala stres ci im dal jest a ci si ich vobec vsimol 🤦‍♀️

pribinak
18. mar 2023

Však nech sa napcháva či chce, nech si perie ako chce. To je jeho problém

Je to taka vojna. Mna by to nebavilo. Asi by som mu povedala nech ide preč a je šťastný so svojim mobilom.

Veď toto, že deti sa na to pozerajú a aký je to pre nich vzor? No viac než zlý.

janagem
19. mar 2023

Počkaj takže na Tom mobile je 14 hodín len cez víkend? Ako funguje pracovný týždeň?

gabika0825
19. mar 2023

Prepac ale tvoj muž je neschopný a nie je zrelý na deti a na manželstvo. Jeho chytila nejaká druha puberta a ak je závislý od hier tak to je ťažká závislosť . Buď sa s tým zmieriš alebo to môžeš rovno ukončiť

autor
19. mar 2023

@janagem pracu mu to chvalabohu neovplyvnuje, ale po praci vzdy zas mobil 🫠 cez vikend je to viac citit lebo je s nami cely cas...

autor
19. mar 2023

@gabika0825 predtym nebol taky ale teraz mam pocit ze mam doma dalsie dieta....mame ist aj na dovolenku no bojim sa ze tam bude zase nonstop na mobile, len s peknym vyhladom 😅
Najradsej by som mu pomohla aby ten mobil nejak zreguloval, zmierit sa s tym neplanujem ale ani to s nim nechcem este vzdat

autor
19. mar 2023

@pribinak stale mi to nejde do hlavy, ze aspon kvoli detom s tym nieco nespravi.....je to predsa otec, mna by hanba fackovala keby mam deti a nevenujem sa im...aj ked ako tak zvyknem citat diskusie tu na MK muzi ma uz nicim neprekvapia

Ani mna to uz s nim nebavi, ale hovorim si ze by sa mu asi zisla pomoc, kedze predtym problem nemal, len ako mu pomoct ked si to neprizna...😔

pribinak
19. mar 2023

On je chorý, závislosť je psychická choroba. Ak nechce si dať pomôcť, tak neurobíš nič

By som ho nechala tak, nech di žije s mobilom

gabika0825
19. mar 2023

Ale to by si mal uvedomiť on že je otec a nemá 12 rokov že bude sa hrať cely deň zavretý v izbe hry. No pre teba by mala byt tá dovolenka rozhodujúca. Ak tam bude na mobile ako doma tak by som od takého odisla nech si uvedomí čo je pre neho vlastne prvoradé. Ak sa chce hrať hry tak ho nehaj sa hrať hry ale ty si najdi pravého muža a nie chlapca

simonka123234
19. mar 2023

Ja som to ukončila a bolo vidno že mu je přednější telefón ako my .Smutné ale čo keď sa inak nedalo a šlo to do extrému.

autor
19. mar 2023

@simonka123234 ak sa mozem spytat, ako to zvladate? Ulavilo sa ti? Nebojis sa mu nechat deti na cely den alebo ich stretava len pod dozorom?

marca12
19. mar 2023

Uz ma tazku zavislost. Ja by som sa isla poradit so psychologom ako nanho. Ak nepomoze donutit jeho ist sa liecit,lebo neskonci dobre.

simonka123234
19. mar 2023

No sama som teraz na nich nemám nikoho ,ale čo stákym človekom sa nedá žiť keď príde po týždni domov a celý víkend keď je tu len mobil a my nula bodov .Tak on ani nemá záujem sa stretávať s chlapcom neviem čo to za chlap dobre mu je a najhoršie to že je zavysli na stavkovany ešte k tomu.

simonka123234
19. mar 2023

Ale je mi lepšie ,som kludnejsia hlavne a načo taký chlap keď nič ani nepomôže len mobil a hrať sa .Len mi je ľúto deti lebo naozaj niekedy by potrebovali aj chlapa nie len mňa

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aurinia
19. mar 2023

Ak by mi prekypel pohár, tak mu ho hodím omylom do kýbla s vodou. A potom aj vsetky dalsie omylom.. ako srdečnu omluvu by som mu kúpila tlačitkovy, pochopí aj bez slov. Schovať nabijacky ....mňa by to aj bavilo....dokým by to bavilo jeho neviem.... Ja som takéto veci vždy vedela vyriesit, som razna, a všetci dobre vedia kde konci moja zapalná šnura. A neskoncim kým nebude po mojom ...zial keď si nevedia oni určit hranice, urobí to mama. Oni zahrnam aj deti, tieto tomu prepadávajú. U nás sa aj tablet sám rozbil s kladivom na mäso.

slavomira236
19. mar 2023

Ja si tiez sadnem na telefon ked deti napriklad pozeraju rozpravku ale ked sa im venujem venujem sa im...ja nemam ani pausal takze internet v mobile nemam takze ked sme niekde na net jejdem...myz toez si zahraje hru niekedy na tablete mobil ma tlacitkovy iny nechce takze mimo domu tiez ziadny net

podmostom
19. mar 2023

14 hodín??? Normálne by som mu povedala, že buď ide na liečenie alebo je koniec. Kľudne by som do toho zapojila aj jeho rodičov, kamarátov.. každého o kom si myslíš, že by mu bol ochotný otvoriť oči, pomôcť. Pri takto ťažko zavislom chlapovi musíš počítať s nim, že keď mu povieš, že končíš ak sa to nezmení, že mu to bude jedno. Že možno radšej príde o ženu a deti ako o mobil. Žiaľ, také sú závislosti. Ty ak mu to dlhodobo tolerujes, tak si vlastne spoluzavisla. On ak ty budeš s nim ďalej žiť, starať sa o deti, o domácnosť, on nemá dôvod nič meniť. Zavolaj na nejakú linku pre závislých, tam ti poradia presne co a ako ďalej. Hlavne to neber tak, že nič hrozné sa nedeje. Tvoj muž je chorý a potrebuje pomoc. A ty takýto život asi tiež nechceš.

lujza123
19. mar 2023

Nerada sa vyhrážam rozchodom/rozvodom ale občas treba dat partnerovi vedieť ze niektoré veci sú už príliš.

Byt tebou asi by som s nim hodila vážnu reč. Nepotrebujete mat doma ducha ale reálneho človeka, otca, muža. Ved nech si mobilčekuje, ale nie celé dni a hodiny, nie na úkor domácnosti a vas.

Ja by som mu vážnou tvárou navrhla odluku na par mesiacov. Nech si ide k mamičke, do nájmu nejakej garsónky, tam nech prežíva na polotovaroch a v bordeli s neobmedzeným mobilom. Myslím ze by rýchlo zistil ze takýto smutný život nechce.

Len toto musíš myslieť vážne aj ty, nielen sa vyhrážať. On potrebuje pocitit ze reálne môže o vás prísť. A bohužiaľ je tam aj ta možnosť ze si vyberie pokoj a mobil (aj keď si myslím ze minimálna)

torrente
19. mar 2023

Kamoška je taká. Síce je bezdetná ale ajtak, ideme na prechádzku a vkuse ťuká do mobilu, keď ho na pár sekúnd odloží a povie že "ano už ťa počúvam" tak len dovtedy kým jej zase nepípa a zase nasleduje "počkaj" a ťuká do toho zas. Vôbec si neužije výlet ani prechádzku. Keď došiel ďalší kamarát a boli sme spolu vonku, aj on hovoril že to čo je za ženskú že vkuse bola na mobile... A keď jej to poviem že veľa mobiluje tak začne byť agresívna že to je jej vec a čo nás do toho atď.

autor
19. mar 2023

@gabika0825 dakujem krasne za odpoved ❤️ som zvedava ako dopadne ta dovolenka asi aj podla toho sa rozhodnem, lebo pre mna to bude uplne nezname prostredie a on je tam doma tak nam nasluboval program, snad aspon nieco z toho dodrzi 🥲

autor
19. mar 2023

@marca12 popravde som u psychologa este nebola sa radit o tretej osobe, je to vobec mozne? 🤔 ak ano urcite by to pomohlo 😊

autor
19. mar 2023

@simonka123234 to ma velmi mrzi cim si si musela prejst....niektori muzi si nas naozaj nezasluzia, ale rada pocujem ze sa ti ulavilo, chcela by som pevne verit ze ti na deti aspon plati ale mam pocit ze ani to nie, o to to musis mat náročnejšie...urcite si raz najdes niekoho lepsieho kto pre deti bude ako naozajstny otec 😊

simonka123234
19. mar 2023

Ďakujem no dúfam že nebude další magor ako toto

autor
19. mar 2023

@simonka123234 ja inak presne nad tymto rozmyslam, ze ak to takto pojde dalej tak aj keby sme sa nahodou nerozviedli ako nahradim detom otca? Alebo kde najdem nejaky poriadny muzsky vzor? Je to az smutne ze nad tymto uz pomaly rozmyslam...

autor
19. mar 2023

@sheila121 uz to teraz zivo vidiiiim 😂 hned by zacal ako sa ho snazim zmanipulovat a psychicky vydierat alebo nieco podobne...to je tak ked si clovek nechce priznat ze ma uz problem 🫠

autor
19. mar 2023

@aurinia hahaha tak s tymto si mi spravila den naozaj 😂😂 vidim ze sa budem musiet naucit aj ja byt raznejsia lebo po dobrom to teda s nim nejde...skoda ze mobil je firemny, inak by tiez uz davno letel von oknom 🥲 ale s tou nabijackou si mi vnukla skvely napad, mozno to raz spravim ked uz budem s nervami v koncoch 😂 ved nabit si ho moze aj vo firme ked sa vrati po vikende 😌

autor
19. mar 2023

@slavomira236 presne take nieco by som chcela docielit....nevadi mi ze by bol na mobile a mal to ako hobby, aj ja ho pouzivam ked napriklad deti spia a ostatne uz mam porobene ale von ho nebrat a vikendy travit co najviac spolu by mi bohato stacilo

autor
19. mar 2023

@podmostom dakujem, uz som sa ozaj bala ze to iba ja nejako prilis hystericky prezivam....lebo aj vsade naokolo kde sa pozriem, vsetci su na telefone 🥲 mamicka tlaci kocik a v druhej ruke mobil, dieta sa nieco pyta otca a ten ho nevnima lebo mobil, zacala som si to vsimat hlavne v poslednej dobe ze uz je to pomaly norma 😮‍💨 na mna zas niektori pozeraju jak na blazna ked dietatu v kociku ukazujem co je naokolo 😂 preto sa bojim ci by som sa u jeho kamarátov zrovna stretla s pochopenim...tam tiez mal znamych typu supnut dieta do jasli co najskor nech mam cas len sam na seba 😅
skor skusit tych rodicov a linku pre zavislych, dakujem za tip 😊