Muž je vo výkone trestu

julia260292
21. aug 2023

Ahojte zienky prosím vás, ako ste zvládali tie čo ste sa v tejto situácii ocitli buď finančne slebo psychicky situáciu že ste mali polovičku vo výkone trestu? Napíšem vám v skratke príbeh.
V novembri sme sa brali. Išli sme domov cestou môj svokor dostal epileptický záchvat ( svokor bol šofér ) tak zastali a začali sme konať lenže svokor keď poviete nemocnica koniec tak sme ho išli zaviesť domov tak manžel si povedal však je to pár metrov domov odveziem ho ja ( bez vodičského preukazu, bol vodicky odobratí zaco bol aj už trestaní. ) v tom videli policajti vyzdobené auto samozrejme pred domov akurát sme zastali. Manžel by si za volant nesadol keďže už nemal vodicky preukaz. No bohužiaľ policajti nebrali ohľad na zdravotný stav môjho svokra a riešili si to po svojom. Hneď nato asi týždeň boli svokrovi zobratí vodicky preukaz kvôli týmto zdravotným problémom. Po par mesiacoch prišiel papier že dostal rok bezpodmienečne do výkonu trestu. Lenže sme sa odvolali lebo sa nám to zdalo veľa a pre niečo čo sme brali ako “krajný prípad “ však neboli ani svedkovia ani svokor vypočutí.samozrejme počas toho som zistila že som tehotná. ( manžel do teraz nemohol mať deti bol neplodny ) všetko sa mi prevrátilo hore nohami všetko plány preč aj všetko čo som si “budovala” či prácu alebo kurz opatrivatelsky atd. Manžel bol jediný živiteľ rodiny. ☹ ja som bez peňazí bez príjmu jediný príjem mám 180€ na dieťa plus 60€ čo sa dostáva. Nájom mám vysoký nájom 480€ atd .. písali sme aj caputovej list. Lenže tomu je už mesiac a žiadna odpoved, Ano VIem niesme jediný čo ma problémy atd. Že ma aj one problémy riešiť nie len nás. Ale aspoň keby dala dáke vyjadrenie kedy sa asi vyjadrí alebo niečo ďalší list som ju prosila aby ho zatiaľ domov pustili na náramok ja chápem že nemal sadat za volant sle myslím si určite sa nájde pár ľudí čo by to tak riešilo ale to je jedno. No a riešila som v druhom lište či zatiaľ ho nepustia kým porodim a prvé 3 mesiace aby bol pri mne ja mám mať kludovy rezim dieťa sa mi dalo nízko a bolesti mávam a aspon aby mi bol oporou aj finančnou aj psychickou aspon túto chvíľku som v 6 mesiaci začínam 7dmi. Ja viem že ma neviem koľko na vyjadrenie ale neviete ak ste niekto túto situáciu zažili kedy sa asi ozvala alebo ako sa rozhodla ? Čo si o tom myslíte? Ja som psychicky a fyzicky na dne. ☹ na všetko som sama a nezvladsm to naozaj nie a dupľom nie finančne. Čo som mala odložené peniaze som už poplatila všetko. Bývali výživné ma na saláme a nárok na nič nemám riešila som všeličo možné.
Prosim vas daku prácu neviete cez internet slebo niečo aspon dáke euricko zarobiť aby som niečo mala ? Ďakujem za prečítanie. Pekný dnik prajem ❤️

evkamotka
21. aug 2023

Myslim si, ze pri takomto praktickom probleme sa nemate upinat rovno na prezidentku republiky. Normalne ist za pravnikom a s nim sa poradit o moznostiach. Su aj rozne bezplatne krizove poradne

lealikk
21. aug 2023

tiez by som to cele najprv asi s pravnikom riesila, prezidentka sice takuto moc ma, ale nemyslim, ze by sa tym realne aj zaoberala.

pribinak
21. aug 2023

Prepáč, ale opakovane porušil zákon. Prečo by mal dostať milosť od prezidentky ?

julia260292
autor
21. aug 2023

@pribinak nechceme milosť. Chceli by sme náramok. Ano porušil ho ale nie za účelom naschval. Chcel pomôcť s myslím si že veľa ľudí toto spravilo.

stanulienkat
21. aug 2023

Treba konecne prebrat zodpovednost za svoj zivot a nevypisovat prezidentke. Prestat rodit, zacat sa spravat zodpovedne, najst si pracu. Kolko rokov mas odrobenych? Nie upinat sa na rozne davky a na stare kolena chodit vykrikovat po namestiach, ze sa stat nestara. Ako moze niekto takto zit? Ked niekto nema vodicak, tak nema sadat za volat. A neverim, ze muz nema este nieco za usami, lebo by mu nedali len tak rok natvrdo. Nechapem ako moze niekto takto existovat...

julia260292
autor
21. aug 2023

@evkamotka. No to ma tiež napadlo právnika riešiť len na právnika treba peniaze. ☹

lilope
21. aug 2023

@julia260292 nešlo o krajnú núdzu, takže stíhanie je oprávnené. Maril výkon úradného rozhodnutia a ak správne píšeš, že opakovane, tak jeden rok nepovažujem za dostatočný trest. Po predošlom trestnom stíhaní sa nepoučil, nepoučí sa ani teraz.

julia260292
autor
21. aug 2023

@stanulienkat od robené mám prosím pekne od 18. !!!! Prestať rodiť ? Toto napíše len chorý človek ! My sme dieťa neplánovali. Nejdem sa na tento komentár ani vyjadrovať … niekto chce byt múdry

stanulienkat
21. aug 2023

@julia260292 mas v profile 3 deti, 4 na ceste. Muz v base, ty bez roboty. Si z osady? Preco nerobis? Kde su ostani otcovia? Mas 31 rokov.

petamich
21. aug 2023

nechcem sa ta dotknut ale trosku naivna si - jednak sa tym prezidentka zaoberat vobec nebude, k nej sa dostavaju len, pripady, ktore maju zmysel, aby sa k nej dostali, prichadzaju jej takto denne stovky listov s prosbami/ziadostami o pomoc a pod. - naozaj si myslis, ze vsetky cita a odpoveda? a druha vec, preco si myslis, ze prave tvoj partner by mal dostat amnestiu alebo zmiernenie trestu od prezidentky? opakovane porusil zakon, trest dostal zasluzene a to ze si tehotna, nuz to nie je ziadny relevantny dovod 🤷‍♀️ a ak bude mat domace vazenie pomoze ti ako? financne? napr.?

a nie vela ludi by toto nespravilo, trosku pokriveny pohlad na vec mas

kristinka92
21. aug 2023

Prepáč, ale začnite žiť zodpovedne. Vyrábate si problém za problémom a ešte sa cítite ukrivdení za trest? Manželovi bol odobraty vodicak, očividne to porušil nie prvý raz, tak je jasne že už musel prísť aj trest, keď to nemieni rešpektovať. A to bohvie začo mu bol vôbec odobraný. je jedno aku výhovorku si nájdete. Svokrovi ste mali zavolat sanitku a keď sa mu nechcelo do nemocnice tak taxík a nech si robí čo chce, je dospelý a vy tiež.

mk22
21. aug 2023

Maril výkon úr. Rozhodnutia.. Nie prvý krát, takže treba sa správať zodpovedne.. Snáď sa z trestu poučí a nabudúce sadne za volant s platným vodičským preukazom.

melanta
21. aug 2023

@julia260292 prepáč, ale tvoj muž sadol za volant bez VP, za čo už bol trestaný. Urobil to úmyselne. Nie je dôvod, aby neniesol následky. Že dostal rok je podľa mňa málo, tresty by mali byť oveľa tvrdšie. A prepáč, ale @stanulienkat má pravdu. Dieťa máš mať vtedy, keď na neho máš prostriedky. A keď vieš, že sa vieš o deti postarať aj keď ostaneš na ne sama. A nie obhajovať, že raz trestaný muž znova sadne za volant bez VP a teraz aby prezidentka riešila, že ty nemáš peniaze a chceš, aby muža pustili aspoň kým neporodíš, lebo pomôcť ti treba. Začni sa správať zodpovedne, ako žena a matka, nie ako XXXXX, potom nebude potrebné riešiť takéto problémy.

sissy27
21. aug 2023

@julia260292 pardon, tvoj muz ma odobraty vodicak, porusi podmienku a ty tu vyplakavas, ze prezidentka ti neodpisuje?? Ja dufam, ze s takymi ako vy nebude stracat cas. Len a len vlastnou vinou ste sa dostali do tejto situacie.
A svokor nechcel do nemocnice… tak ste mali volat taxik nech po vas pride (mozu prist dvaja a jeden odvezie vase auto, druhy ho vezme spat), mohli ste obvolat kamaratov alebo kludne 158 a vysvetlit im situaciu, urcite by mohli a poradili.

lucka_ke
21. aug 2023

bývanie - zrušiť nájom a riešiť krízové centrum, na tri deti žiadať výživné od otcov alebo náhradné od štátu ak otcovia neplatia, strava a oblečenie - charita v mieste bydliska

sun_shine_2020
21. aug 2023

@julia260292 epilepticky zachvat? Vidiela si uz cloveka, ktory dostal epilepticky zachvat? Ten clovek nie je v stave riesit ci ty volas sanitku alebo nie! Ja som bola pri tom ked babka dostala epilepticky zachvat a bez privolanej sanitky neviem co by sme s nou robili....

julia260292
autor
21. aug 2023

@sun_shine_2020 môj je záchranár 🤦‍♀️ a dobrovoľný hasič …. Takže my vieme čo máme so svokrom robiť ..

pribinak
21. aug 2023

Právne poradenstvo ti spravia v centre právnej pomocí, buď zdarma alebo naozaj za symbolicky poplatok?

Čo sa týka bývania, tak sa nastahuj ku svokrovi

tinkavvv
21. aug 2023

@julia260292 a predpokladam, ze vodicak mu neodobrali kvoli prekrocenej rychlosti ale bolo tam nieco vaznejsie.
Zodpovednost ziadna, tak snad bufe mat dost casu popremyslat.

luccija
21. aug 2023

Sú aj právne poradne zadarmo, alebo ombudsman
Zaco mal muž predtým zobraty vodičák?

sense
21. aug 2023

Ty si tu už raz písala a už vtedy to ženy napísali ze porušil zákon opakovane a trest ho neminie

julia260292
autor
21. aug 2023

@luccija keď bol mladý tak robil hlúposti. Ja nevravim že sa chcem striasť zodpovednosti .. ale daktore komentáre normálne mi je zle z nich🤦‍♀️ nevedia ako to je napísala som v skratke s tu idú písať že sme nezodpovedný s že ja nemám nič odrobene😂 to je sila toto

julia260292
autor
21. aug 2023

@sense nie 😂 určite som nepísala. Píšem tu prvý krát

shinon258
21. aug 2023

@sun_shine_2020 pri epileptickom záchvate sa nemusí vždy volať záchranka, výnimkou je ak napr. trvá dlhšie ako 5 minút, po záchvate pacient nereaguje alebo sa zranil počas záchvatu.
Ak to bol len krátky záchvat, tak je to ok nevolať. A zjavne bol svokor aj pri vedomí, keď nechcel ísť do nemocnice. Čo ma privádza ku tomu, že ak už bol svokor ok, tak to nebol krajný prípad.
No a svokrovci ti nepomôžu? A čo tvoji rodičia? Alebo niekto z rodiny. Popr. ísť do krízového centra, ak už je to také zlé.

abbey1
21. aug 2023

Prepáč, napíšem len jedno. Chúdence deti.
V živote sa skutočne stávajú aj veľmi zlé veci aj veľmi dobrým ľuďom. Ale toto váš prípad nie je. Ak sa muž raz pošmykol, druhýkrát si má sakra pozor dávať.
Pre mňa si deti neskutočný dar. Vy budete mať štvrté. Bez vlastného bývania, bez financií a s nezodpovedným parterom. Ach!
Rieš bývanie v krízovom centre, výživné na deti, oblečenie cez charitu a hlavne vyberaj partnera rozumom. Po pôrode, šup do práce.

julia260292
autor
21. aug 2023

Ľudia tu ste múdry, normálne komentáre 100 bodové. Poznám ľudí čo dostali milosť dostali náramky s boli to fetaci zlodeji a neviem koľko krát trestaní. Och boze.. všetci ste tu dokonalý. Ja som písala v skratke a viete veľké prd vo bolo okolo toho a čo sa deje .. 🤦‍♀️ ale múdry ste všetci ja som dala otázku s tým kto ma skúsenosti nie aby ste boli všetky múdre

julia260292
autor
21. aug 2023

@abbey1 moje deti chúdence ? Zaco ? Mojim deťom nič nechýba tak láskavo si moje deti neberte do úst. O deti je postarané láskavo si toto vyprosim!

mondolina
21. aug 2023

@julia260292
výživné od ex ako riešiš? náhradné výživné si vybavila? exekútor? trestne oznámenie?
ak dostal rok bez podmienky musel nafúkať že?

mk22
21. aug 2023

@julia260292 tri deti máš s 1.manzelom a 4.cakas s druhým?
Rieš neplatenie výživného na tri deti.
Za čo platíš 480e?

abbey1
21. aug 2023

@julia260292 Píšeš, že nemáte peniaze, deti nemajú otca. Skutočne im nič nechýba? Verím, že im dávaš svoju lásku. Ale deti potrebujú aj istotu, strechu nad hlavou, stabilnú rodinu. Myslíš, že nevlastný otec vo väzení s nimi nič nerobí?
Skutočne pomôže jedine. Prevziať zodpovednosť a začať sa zodpovedne chovať.