Muž je pracovne v zahraničí a vôbec mi nechýba

29. okt 2022

Dobrý večer, ani neviem co čakám. Cítim sa dosť divne. Muž je v zahraničí,pracovne uz 4tý týždeň, prvý krát je takto od nás preč. A mne vôbec nechýba, je mi lepšie samej s detmi a mam pre to výčitky.

dzulli1980
29. okt 2022

Tak zrejme nie je vo vašom vzťahu všetko tak, ako má byť, keď máš takéto pocity ... a možno si len tak vyťažená domácnosťou, deťmi atď., že si nemáš čas uvedomiť, že Ti vlastne chýba.

juliasb
29. okt 2022

Ak je od vás prvýkrát preč, tak ešte nevieš ako to bude do budúcna. Ja si nemyslím, že dačo musí byť zlé na tvojich pocitoch. Možno ti nechýba, proste každý ma rad raz za čas aj trocha voľnosti, večery sama pre seba atď...ale uvidíš hlavne, či sa budeš na neho tešiť, keď sa bude mať vrátiť 🙂
Môj muž chodí aj na nočné a ja sa takmer vždy poteším, že odišiel a ja mam večer pre seba. Ale rovnako sa teším, keď je doma a mame večer spolu a teším sa ,keď sa ma vrátiť, že sa uvidíme....

seli970
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spadnutaslivka
29. okt 2022

@seli970 🤦

dizzy1822
29. okt 2022

Kolko ste spolu? Môj manžel tiež chodí do zahranicia kedysi mi strašne chýbal ale teraz uz nie. Sme spolu 7 rokov. Milujem ho ale oddych od seba nam prospeje. To ze ti nechyba neznamena ze ho nemilujes. Proste ste uz dlho spolu a beries to ako normalku. Odisiel a aj sa vráti. Po rokoch ten vzťah nie je ako na zaciatku. Neboj sa vsetko je v poriadku. Ale len ty musis vediet co citis

euka210
29. okt 2022

Asi mas toho dost a si vytazena detmi a domacnostou, ze nemas cas na pocit chybania. A uprimne, niekedy to tak je, ze my mamy s detmi mame nejaky rezim fungovania, aby sme to zvladali same, ked je manzel v praci...a ked je zrazu doma, tak to cele moze narusat.

martinkatinka
30. okt 2022

Moj muz pravidelne chodi za pracou. A teda musim napisat, ze ani mne nechyba bytostne uplne stale. Proste viem, ze ked pride, uzijeme si jeden druheho a vlastne cela rodina budeme intenzivne spolu. Takto to mame. Bezne povinnosti zvladam aj bez neho, takze v tomto to mam proste takto. A vobec to nie je tym, ze by som ho nelubila.

martinkatinka
30. okt 2022

@seli970 osobna skusenost?

seli970
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelabe
31. okt 2022

Môj manžel tiež pracuje v zahraničí a mám 3 deti veľmi ho milujem ale mám to v hlave upratané . Viem prečo je tam a za čo ...a áno nechýba mi mám rada ten zhon okolo detí a domácnosti napĺňa ma to a mám rada večer pre seba ...ale keď príde tak si to všetko vynahradime

vakaveronika
31. okt 2022

Tak si to užívaj 👍

katuskamala1
4. nov 2022

@nelabe
@dizzy1822
Zienky mozem sa vtriet? Uvazujeme, ze manzel pojde tiez.. Len nejako si to neviem predstaviť byt sama. Dom, 2 deti. V zime len kym sa odhrabem k autu cez kopy snehu tak pol hodina, to len taky priklad, kedy ten muz chyba pri beznom zhone doma..

Prosim vas vasi na ake turnusy chodia? Ze kolko su prec a kolko su doma? A este jedna vec, ak to nie ne prilis sukromne, financne po odratani nakladov (benzin do zahranicia, ubytovanie) im kolko teda ostane v cistom?? Manzelovi by teda po odratani benzínu (ubytko hradené) ostalo 1900€ a v nedelu vecer by odchadzal a stvrtok neskoto večer prichadzal domov.

nelabe
4. nov 2022

@katuskamala1
Môj manžel chodí 3 týždenne preč týždeň doma samozrejme si to prispôsobí prázdninám a podobne.
Už som si zvykla veľa veci robiť ktoré som pred tým vôbec nerobila ako výmena kolesa na aute a podobne ale tiež sa mi rosypala skriňa a tá si jednoducho na muža počká . Finančné to má trošku lepšie a ešte pripočítaj ak bude pracovať na zahraničnú pracovnú zmluvu tak napríklad z Nemecka máte nárok na rodinné prídavky na deti po odpracovaní pol roka na jedno dieťa neviem presne je cez 200€ na dve detičky cez 400 €.
Začiatky budú ťažké pre vás všetkých. Držím palce. My vďaka tomu že je preč viac potom spolu cestujeme po svete.

katuskamala1
4. nov 2022

@nelabe ano mal by tpp, takze viem, ze na deti by bolo viac pemiaztekov. Ale tych 1900 by bolo i s prispevkami nejakým neviem uz akými. Cca 1600 to je klasicky cisty plat, ale aj 13. a 14.plat, dovolenka a tak... Dakukem ti za tvoju skusenost

dizzy1822
6. dec 2022

@katuskamala1 moj manzel iba v maji a v oktobri na dva mesiace ale tu na slovensku pracuje od osmej rana do siedmej vecera. Takze musim zavazat deti skolka škola odhrnat auto no vsetko sama. Aj nákup doktorov na vsetko som sama. Ale da sa to zvladnut treba si nájsť iba system. Napriklad oed snezi idem o 20 minút skor z domu deti dam do auta nastartujem a odhrnam auto. 🙂 môj manžel v zahranici spava u sestry. Kedze chodi az do švajčiarska neoplatí sa chodiť domov kedze cesta tam 200 eur cesta naspäť 200 eur. A plus este diaľničné známky. A ked dostal ponuku 8 mesiacov tam a 4 doma tak to odmietol. Ja som si tazko zvykala ked odisiel len na dva mesiace. Nie preto ze by som to nezvladala ale strasne mi chybal ale uz som si zvykla. 🙂 on ma tu prácu zarobí cez 1200 mame hypoteku bytove vsetko a zvladame to a to co ide prec na dva tyzdne si len prilepsime. 🙂 musite si vy zvazit pre a proti a ci sa to oplatí. A navyse nech si zistí ako to je z odvodmi v zahranici. Moj manzel musel prvý rok platit odvody aj vo Švajčiarsku aj na slovensku. Vo Švajčiarsku maju napríklad 8% dan a tu musel doplacat este 11% do nasich 19% daní. Kamaratke prislo z anglicka zas platit dan 2800 eur. Tak treba si toto všetko zistiť. Aka zmluva ako je to s danou a podobne. A kedze môj manžel nerobi vo svajciarsku aspon na 80% nema narok na prispevky na deti . Treba si všetko zistiť . Každý štát to ma inak