Muž je nervózny

25. sep 2022

Keď mu poviem že nech pomôže niečo doma povedal že či nestačí že spláca splátku za byť ..ja na materskej. A len doma ako taká žienka domáca fakt sa snažím ..možno není všetko dokonale ale má navarené aj mu operem aj nachystam do práce do misiek..aj večeru.. to fakt si nezaslúžim iné slovo .
A čo chcel dokedy byť v podnájme ,veď nech spláca aj ja budem robiť neskôr ..a povie že sa mi neoplatí že on zarobí ..ja sa v ňom nevyznám ale mám pocit že mu vašim

zmrzlinka2021
25. sep 2022

Pises, ze manzel je nervozny.
Ale co vas vztah? Ako si ho budujete?

petamich
25. sep 2022

ked by mi manzel povedal, ze ci nestaci, ze splaca hypoteku na byt, tak by som mu povedala, ze sa kludne mozeme vymenit 🙂 aby si tu dovolenku uzil aj on a varil, pral, zehlil, staral sa o domacnost a ja teda budem platit tu hypoteku

a ty mas doma evidentne chlapa, ktoremu sa paci, ze si na nom financne zavisla a potom moze pustat taketo stupidne hlasky

luccija
25. sep 2022

Tak sa snaz menej preco dospelemu chystas do misiek?bude vsetko povazovat za samozrejmost.A nie, nestaci to je uloha chlapa zabezpecit zenu a dieta co by ine chcel robit?ked budes ty pracovat bude on varit a chystat Ti do misky?Neviem ako ste spolu dlho, ale nenauc ho, ze ty si doma a budes robit vsetko, lebo to tak zostane a naroky s detmi, pracou budu stupat.

oblecenie99
25. sep 2022

No na začiatok by som prestala dávať jedlo do misiek, a podľa reakcii postupne prestala variť a prať.. kým je čas.

patrikae
25. sep 2022

Odporúčam ti pozrieť sa na projekt Jako fénix, či náhodou nemáš doma narcistu.

liusa82
25. sep 2022

Moja bývalá suseda mala takéhoto sprostého frajera.Počula som ich cez stenu ako jej stále čosi vyčita,nič mu nebolo dobré a to neboli ani manželia.Tiež jej spominal toto čo tebe že ju živi,ona je na materskej,že mu ani jesť nenabrala atd atd .Ale ona tupaňa mohla od neho ujsť ešte kým neboli svoji a nemali malého a namiesto rozchodu si ho zobrala.Toto nechápem ako sa niekto môže dať inému takto ponižovať.Ako pokračujú dalej a čo jej aj nadalej vyčita neviem,lebo sme sa odsťahovali🙂

elizabet173
25. sep 2022

povedz mu, že si sa rozhodla od 1. januára nastúpiť do práce, pretože pohybovať sa medzi plienkami, sporákom a pračkou ťa neuspokojuje a čakáš od neho návrhy, ako si podelíte starostlivosť o dieťa a domácnosť, či dieťa pôjde do jasieľ alebo k nemu nájdete opatrovateľku. Mimochodom, čo robí doma tvoj muž?

viestta
25. sep 2022

Nie on spláca, vy splácate z vašich spoločných peňazí. To ste mali mať vyjasnenie už dávno, že ste rodina a mate spoločnú dsomácnosť, o ktorú sa máte starať spoločne, mate spoločné dieťa, o ktoré sa staráte a vychovávate ho spoločne, že máte spoločne peniaze a z nich financuje té domácnosť, byvanie, dieťa, stravu, dovolenky a aj veci pre každého, ktoré potrebuje. Teraz to bude beh na dlhú trať, kým mu vysveis a kým on pochopí, že už dávno úloha muža v rodine skončí výplatou na účte.

selest
25. sep 2022

Prave preto sa ti oplati ist do prace aby manzel nemal taketo blbe reci..

dadka128
25. sep 2022

Možno by stačilo povedať, teraz si jesť do prace nachystaj sám ruky ani nohy mu neodpadnú...
Možno by bolo fajn mu nechat doma deti a ísť sa prejst..
Mala som podobné doma, mohla som sa aj zodrať vzdy mu bolo málo, hlavná vec že vždy mu bolo dosť na telefon do ruky a chhodenie do prace.

autor
25. sep 2022

@zmrzlinka2021 vlastne nijak. Keď má voľno ide do s kamarátmi von . Berie si príklad od nich však nebude on doma sedieť nie..načo .kôli mne ?

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rachelkk
25. sep 2022

A to je a to je zanedbany s...možno preto je nervózny

dahra
25. sep 2022

@petamich - skusila som mužovi povedat, nech sa vymení. Odpoved bola, že keď donesiem toľko penazí ako on, kludne môžem....co odpovedať na toto?

filipka250
25. sep 2022

A co tak rozhovor priamo s nim?

petamich
25. sep 2022

@dahra uprimne, neviem ti poradit, lebo povedat, tak dones tolko penazi je hlupost (ak by si mohla/vedela asi by si to spravila, ja napr. zarabam tolko ako manzel, tak sa mi asi "lahko hovori"), zrejme sa skor treba zamysliet ako ste sa do tohto bodu dostali a ci sa s tym da nieco spravit - my sme si nastavili jasne pravidla fungovania domacnosti, rovnako ako financovania domacnosti, ked budem na rodicovskej 🤷‍♀️ ale mozno som len mala stastie na partnera a svokru, ktora ho tak vychovala

viestta
25. sep 2022

@dahra ze budeme žiť z toho co zarobím. A ak by on bral materskú, tak peňazí bude v dome hanafuk.

viestta
25. sep 2022

@dahra ešte pridám. Môj bol 3 mesiace na pandemickej OCR. Po týždni zmenil rétoriku. A aj keď dovtedy občas mal podobne múdre reči, odvtedy je z nich vylieceny

gabika0825
25. sep 2022

@oblecenie99 toto neodporúčam, väčšinou to potom vedie do dalších hádok. Skôr odporúčam autorke sa s ním porozprávať aký je problém a vydiskutovať si to ako dospelý ľudia, z toho čo autorka mi nepride, že by sa už o tom rozprávali

petamich
25. sep 2022

@viestta ano to veru pomaha, aby sa im otvorili oci

oblecenie99
25. sep 2022

@gabika0825 Áno, súhlasím, preto som aj písala, že kým je čas.. ale ja som predpokladala, že rozhovor už bol.. aj môj mal celkom rýchlo nábeh na podobné móresy, a keď rozhovor nepomohol, tak som to riešila podobne, ako som písala (kým mi neprerastie cez hlavu) a okrem toho som mu len oznámila, že končím materskú, odchádzam späť do práce vtedy a vtedy. A odvtedy, ak je dieta choré a nemôže byť v škôlke (minulý rok ešte v jasličkách) sa pekne striedame na OČR a múdre reči ho veľmi rýchlo prešli. Ale ja svojho poznám, tak ak viem, kde je tá hranica, za ktoru môžem aj ja zájsť, aby to nebolo kontraproduktívne. Ale z vlastnej skúsenosti, byť hoci len naoko a dočasne zrazu tou stranou, ktorá je nejakým spôsobom závislá od druhej (materská a nepretržity pobyt doma s dieťaťom) spôsobilo, že aj môj manžel sa začal cítiť viac na koni vo vzťahu a preto som s tým sekla, kým bol čas, v začiatku.