Muž a nové auto

29. júl 2024

ahojte,
chcela by som vediet vase nazory...manzelovi uz dlhsie vrtalo v hlave ze by ze by chcel kupit nove auto. isiel na dlhsie s deckami k mame na prazdniny a hadajte co. zrazu mi vola ze niekto znamy predava skvele auto a rozmysla ze ho kupi. vravim mu ze nech nevymysla sak mame a na behanie po meste to staci. myslela som ze ho to prejde, ale nie. zrazu za par dni mi vola ze kupil to auto, a to nase co mame necha svojej materi lebo ze to jej je v zlom stave...ja som myslela ze sa mi sniva, ale nie..uz je to iste a auto kupene. pytm sa ho s kym sa radil, ze ide kupit auto a on ze sak s kym sa ma radit sak to nebudem platit ja ale on...ja nasrata po 1. neziadala som ho o nove auto ani som nechcela, po 2. ani sa so mnou o tom nebavil ci suhlasim s novym auto a po 3. ci suhlasim aby sme darovali jeho materi auto...a vravim mu ze sak som ti do nasho auta tiez prispela tak sa tvaril akoby som mu nedala...ako ja tomu vobec nerozumiem. ako by ste reagovali? a este na to sa ho pytam ze ako by reagoval keby som si teraz zmyslela ze idem si kupit novy byt a ten nas necham mojej mame a on ze ked na to mam nech si kupim ako ja nechapem, ved ked su dvaja manzelia nemaju o tom tozhodovat spoloce? ci ja som trafena?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rodinka20
29. júl 2024

Podľa mňa sa mal poradiť. Bola by som tiež nahnevaná. Môj by si toto nedovolil bez toho, aby sme sa porozprávali, dohodli o Tom.

ukgirls
29. júl 2024

ako mozes jeho mamu nazvat mater? keby ho nechal tej tvojej je to lahsie? ak ste na tom financne ok nestresuj ak nie-povedz ok ale stare auto sa preda a kupis a nieco do rodiny alebo sa vyrovna cena co si zan dala ty ale nove tym padom pouzvat nebudes

autor
29. júl 2024

@taynee jasne ze necham sak komu by som mala 🙂

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. júl 2024

@rodinka20 este sa cuduje preco som nahnevas sak co sak on to bude platit tak co sa staram mala by som byt vdacna ze to koli mne kupuje hoci´ som ho o to vobec neprosila

autor
29. júl 2024

@taynee o na mamu a ja mater

zuzubb007
29. júl 2024

Boze čo sa ti má spovedať zo všetkým vedela si, že by vedel auto, navyše robíš asi cirkus za každú vec tak sa chudácik bal ti to povedat, ak auto platí on tak nech si kúpi, čo má celý život chodiť na starom vraku, akože týmto prístupom a jeho materou, ostaneš sama s holým zadkom

koniarova
29. júl 2024

Keď si pristúpila na začiatku manželstva na oddelené financie, tak sa nestazuj. Máte moje a tvoje. Keď budete ma spoločnosť,vtedy máš nárok sa hnevať.

stanulienkat
29. júl 2024

Ano, mali by ste rozhodovat spolocne. Tiez by ma to hnevalo.

autor
29. júl 2024

@ukgirls mozem lebo nic dobre mi nedala a este ja mam byt ta dobra? ja tu premyslam nad rozbodom a u neho vsetko ok este si aj auto kupi nechapem ja nepotrebujem nove auto ani pre seba ani moju mamu

deti95060810
29. júl 2024

auto je dosť veľká inv., takže ste sa mali dohodnúť spoločne...

deti95060810
29. júl 2024

nad čím rozmýšľaš? nad rozvodom? tak potom je problém asi aj inde, to nebude len auto.

alickapusinka
29. júl 2024

Ja len že ako strašna mater mohla vychovať takeho chlapa.Mala by si sa nad sebou vážne zamyslieť.

autor
29. júl 2024

@zuzubb007 on ma este jedno auto firemne naco by mu bolo dalsie

reanda
29. júl 2024

evidentne vam partnerstvo nefunguje, ficite si na 'moje' a 'tvoje', jasne, ze ta to serie, ked to tak nechces, ale urcite to nie je zalezitost jedneho auta a doteraz bolo vsetko idealne .. a vztahy v rodine tiez zrejme pekna sracka.. auto bude uz len zhnita ceresnicka na skysnutej torte

autor
29. júl 2024

@deti95060810 ano je aj inde ale on sa o nicom nebavi o neho je vsetko ok

marsmykkok
29. júl 2024

A čo ťa štve že kúpil auto alebo že dal svoje tvojej svokre a poradil sa s ňou? A zase predpokladám, keby ti povie, že k svojej "materi" nepôjde s deckami v aute 2 hodiny, ale pôjdú busmi 7 hodín, lebo neverí auto, kde je všetko staré a kontrolky svietia ako vianočný stromček alebo odmietne ísť s vami na výlet autom, budeš sa durdiť tiež. Ak máš decká a chceš chodiť na návštevy, výlety a tak, spoľahlivé auto v dobrom stave je nutnosť. Alebo má zabiť Vaše deti na nejakom starom nebezpečnom črepe?
Auto je investícia čo sa nikdy nevráti a len stojí prachy. Ale ak si chcete rite voziť v aute zadarmo to nie je. Predpokladám, že si mu nenavrhla predtým, že nech to auto dojazdí a nebudete mať žiadne auto, že to stojí len financie.

tramtada31
29. júl 2024

Tak podľa mna, keď muž chodi do prace a zarába (nezoberie si na auto uver), tak ma právo si kúpiť aj väčšiu vec, ktorá mu spravi radost. Ja by som do toho môjmu muzovi nekecala, a to aj preto, že keď sa kupi novsie auto, môžem si ho na vozenie zobrať ja, a tak mám z neho radost hlavne ja😀

autor
29. júl 2024

@marsmykkok urcite nepojde starym kedze ma cisto nove firmene aj na sukromne pouzivanie a zas nase nebolo 20-25rocne ktoremu by svietili kontrolky

tamitamitami
29. júl 2024

Áno bola by som extrémne nahnevaná. Nové auto nie je vec za 100€, 200€ ani 1 000€. Však snáď sa o takýchto veciach treba poradiť a majú sa na tom dohodnúť.
A to že chce dať máme auto ktoré si kupovala aj ty zo svojich peňazí? Nuž za mňa extrémne mimo. Keby auto kúpil iba on a ide darovať tak ok. Ale auto ste kúpili spolu a on ho ide darovať bez tvojho súhlasu? Za mňa maximálne neúctivé a teda vôbec by s niečím takým nesúhlasila.

autor
29. júl 2024

@tramtada31 praveze si uver na to vziat chce lebo tare nepreda ale daruje mamicke

danyelia
29. júl 2024

Ahoj, v tomto som viac na strane Tvojho muža, prepáč. Mohol sa s Tebou síce poradiť, ale keď si to zaplatí za ,,svoje,, neviem, prečo si má pýtať Tvoje povolenie. Môj muž si (teda nám do rodiny) tiež kúpil nové auto, ale tiež mi to len oznámil, neviem o čom takom by sme sa radili, jedine o farbe, keďže ja nešoférujem. A že to staré dá svojej mame - no keď je to jeho auto, nech si s ním robí čo chce. Skôr sa mi zdá, že Ty tu jeho ,,mater,, nemusíš a tu je ten problém...

autor
29. júl 2024

@tamitamitami aj mne to tak pride on sa neradi so mnou ako s manzelkou s ktorou zije ale s mamou s ktorou uz roky nezije to je na tom smutne

buberova
29. júl 2024

Je to odveci...

kandelabra
29. júl 2024

Rozumiem tomu dobre ak som to pochopila tak, ze ste mali jedno auto spolocne, do ktoreho ste investovali obaja, a to ste aj obaja vyuzivali (predpokladam, ze obaja soferujete) a on ma este svoje firemne, takze ked on je v praci na firemnom, ty vyuzivas to spolocne? A teraz ked on si kupil nove "za svoje" a spolocne ide darovat svojej mame, ty si nastvana lebo si bola spokojna so spolocnym, nove si nechcela a navyse ti muz dal pocitit, ze to plati aj rozhoduje on, cize nie je tvoje...
Alebo ty nesoferujes a vozi vas len muz, cize mal pocit, ze s tym autom by mal byt spokojny hlavne on ako sofer?

tamitamitami
29. júl 2024

Len si pekne auto nechaj/predaj a kúp si niečo teda ty bez neho nech vie aký je to super pocit....
O takýchto veciach sa treba normálne poradiť, dohodnúť...
Veď aj keď ho bude platiť on tak ho bude platiť z rodinných peňazí.

sashulla
29. júl 2024

Ak su to jeho peniaze a ma na to tak prečo nie? A byt dávať ako príklad je úplne mimo. Ale ak ste prvé auto kupovali spoločne a daroval by ho bez tvojho súhlasu, tak to už je problém, to jedine od Vašej dohody.

autor
29. júl 2024

@danyelia aj ked je napisane na neho ja som mu do toho tiez prispela aj ked som bol na materskej a nezarabala tak som si na to nasla

ja ked citam niektore nazory ja neviem ci by sa vam pacilo kebyze muz vlastnil napr.byt vy mu do toho bytu prispejete a on si vymysli ze ho daruje mame kupi iny to by vam bolo v pohode?

tiezjedna
29. júl 2024

@autorka ak si chce zobrať úver, bude potrebovať tvoj podpis. Ak ti to tak vadí, nepodpíš.