Môžu si myslieť, že budeme závidieť?

26. jan 2023

Ahojte žienky. Trápi ma jedna skutočnosť a myslím si že tento pocit nemám iba ja. Kazdý z nás tu má určite priatelky" s ktorými sa povzbudzuje navzájom...radia si, sú si oporou....
Mrzí ma že niektoré sa odmlčia ako náhle zistia že sú tehotné a keď vsetko ide ako po masle, vďaka Bohu a bodaj by, tak akoby sa báli napísať túto správu. Ja sa teším s nimi, no mám dojem že ,,oni" už viac nechcu komunikovať. Pretože, vedia ze nam sa nedarí stále. No tím ja prídem o úprimné kamarátsva. A nebolo to jeden krát. Mrzí ma to no verím že ni

autor
26. jan 2023

* no verím že nás je viac s takouto skúsenosťou.
Ide o to ze ma to mrzí, ak si druhá strana myslí že mi ublíži. ...

slovakboy
26. jan 2023
solange7
26. jan 2023

Tak im to takto povedz. Ved si to napisala zrozumitelne. Aspon si to vopred vyjasnite a nebudu sa nicoho obavat.

autor
26. jan 2023

@solange7 nedalo sa ako, pretoze už nereagovali na odpoveď...
Je to take zvlástne, a ma to sklamalo.

misiaknunu
26. jan 2023

Zhodou náhod mám takú švagrinú, ja otehotniem hneď ako po mne hodí trenky muž. Ona zas po štyroch rokoch. A teraz sa zas snažia tri roky a stále nič.
Ale kým nemala ani to jedno, tak sme neboli také kamošky,lebo ja som sa prirodzene stiahla a ani som nevedela ako sa s ňou rozprávať, aby som jej náhodou nechtiac neublížila... a ona zas neskôr aj hovorila, že mi to prijala, ale aj závidela. Takže bola medzi nami taká priepasť. Teraz sa úplne v pohode bavíme a tešíme sa jedna z druhej.

simona1998
26. jan 2023

Neboj , som na tom podobne 😀…

autor
26. jan 2023

@simona1998 je to ale také smutné, pretoze ja sa potesim takej správe a zo srdca to prajem. No oni majú pocit ze mi ubližia ak budu predomnou preberať témy o plode, atď...

andreatytler
26. jan 2023

Je to trochu cudne... vacsinou sa odlmlci ta strana ktorej sa nedari, lebo je pre nich bolestive sa bavit o tehotenstve a nasledne detoch.
Je mozne ze sa odmlcali pre iny dovod a nie pre tehotenstvo. Zial vztahy sa rozpadavaju. Aj ja som stratila 2 kamosky v poslednych 2 rokoch. Tiez mi je smutno z toho.

slovakboy
26. jan 2023

@andreatytler mne sa rozpadávajú vzťahy kvôli iným politickým názorom. Čo som vedel akceptovať v minulosti už teraz neviem. Situácia je vážna. Ale to s týmto nesúvisí.

eeffka
26. jan 2023

Mam dobre kamosky s ktorymi sa stretavame po rokoch zo strednej aj ked tam sme bff neboli. Pozname sa 30r. Nase priatelstvo prezilo pubertu, vysoke skoly kazda inde, deti v roznych vekoch ,koronu aj ockovania 🤣

andreatytler
26. jan 2023

@slovakboy To mi je luto. Toto som nikdy nevedela pochopit ked politicke nazory zasahuju do kazdodennych vztahov. Asi preto ze nemam k politike zidany vztah a je mi jedno kto koho voli. Ale ak su tie nazory prilis radikalne ked to uz hranici napriklad s rasizmom, tak to chapem.

tumira
26. jan 2023

ked nie kazdy je ako ty, ze prejavi pochopenie. Ono to ani nemusi byt zle myslene, len to mnohokrat proste naprd vypali. Mam podobnu skusenost, zaklad je uprimna komunikacia.

miadi
27. jan 2023

Nemyslim si ze sa boja ze budete zavidiet. Skor to priatelstvo Nebolo az take hlboke ako si si myslela. Proste ked ti niekto nema slusnost odpovedat = nema zaujem. Mozno si len myslia ze nemate toho dost co by vas spajalo. Ako ked je to naopak .Zeny co otehotneju prve/jedine vo svojich kruhoch sa zrazu po porode ocitnu odkopnute zabudnute svojimi single kamoskami ktore dalej riesia karieru party muzov a nemaju chut pocuvat o jej babatku plienkach materskom plurali, zrazu zistia ze ziju uplne ine zivoty ze maju ine svety, Ale to sa stava tym povrchnym priatelstvam. Aj ked .. Diana a Anna boli “ spriaznene duse.” Ale len Kym sa Diana nevydala a nemala deti, v dalsich 8ci kolkych dieloch uz nefigurovala. ,. Prajem nech sa vam zadari 🍀

radkaradix
27. jan 2023

mozno ked maju uz dietatko, nie je cas na klabosenie na internete 😉

autor
27. jan 2023

@radkaradix nie nemajú. Totižto ide o to, že mne to príde tak akoby sa bála normalne napísať ze už je tehu...
Akoby sa jej ciel naplnil a už nemá potrebu sa ozvať..

maribell
27. jan 2023

Úprimne? Ja sa tomu ich prístupu ani nečudujem. Po tom všetkom, čo som si ja prečítala na mk v diskusiách, čo všetko ženám vadí, tak sama mám pocit, že najlepšie by bolo asi žiť izolovaný život v jaskyni a hlavne sa za žiadnu cenu nikoho nič nepýtať 😅 ..to len tak na odľahčenie.

autor
27. jan 2023

@miadi ja velmi dobre rozumiem čo si tím myslela a ciastocne máš pravdu. Ale mne sa to nestalo 1 krát a viac zien sa tu stím postretlo a preto sa to budem snažiť napísať do bodov.
Rieši sa napr. IVF , rok, dva...a pocas toho sa podporujeme. Úspechy, pády, posuny... a zrazu nič. Žiadna reakcia. Reku, ok. A o nejaký čas vidím že pridá článok. Mám tu vela dobrých kontaktov, pekné priatelstvá, mozem povedať že i v beznom zivote si volavame, stretavame sa...ale niektoré ma sklamú" len pre to ze sa odmlčia. Možno to nieje spravne pomenovanie že sklamú" ale je mi to lúto...

autor
27. jan 2023

@maribell samozrejme ze kazdá osoba je iná a niektorá tu iba čerpá rady, postrehy a nič viac. Ale ak s niekim udrziavaš kontakt a zrazu sa odmlčíš len pre to ze už sa cíti za vodou tak je to smutné

autor
27. jan 2023

@tumira to suhlasím. My sa stím stretavame i v rodine, že pred nami tajja keď niekto čaká bábo...ale my sa tesíme z ich radosti a nikdybsme nezavideli. Skôr Nám prekáža ze sme ako piate kolo na voze. Rodičia aj svokrovci majú vnúcence a knám nemajú prečo chodiť. Je to škoda, no čo tu dodať...