Môže mi vziať svokra syna?

lilianka851
21. okt 2010

Dobrý večer potrebovala by som poradiť najlepšie od nejakého právnika.budem sa rozvádzať a svokra sa my vyhráža že mi vezme syna.ja sa oňho starám veľmi dobre a jej syn teda môj manžel jemu hrozi exekutor a nemá na to aby sa oňho staral mozu my ho zobrať?prosím pomôžte

elise
21. okt 2010

nemôžu ti ho zobrať a kde bývate u nich? či bývaš sama alebo u rodičov?. zatial nemá svokra šancu ona sa len vyhráža lebo jej došli argumenty a chce ťa zdeptať a zneistiť držím palce ale neboj sa, vyhrážky rieš oznámením na polícii bude to neskôr tvoje plus 😉

daska58
21. okt 2010

no , nie som právnik, ale pochybujem.je pravidlo, že dieťa pridelujú zo zásady matke. mojej známej zobrali deti, lebo otec bol lepšie zabezpečený a ona nemala žiaden príjem.ale neviem podrobnosti a čo je ešte za tým. ja by som sa toho nebála... kon, ktorý zdochýna , kope najviac. chcú ťa len zastrašiť. neboj sa. pa

marianca
21. okt 2010

no nie som právnička, ale myslím si že pokiaľ má malý všetko čo má mať, je oňho dobre postarané, žije v čistom prostredí, je oňho postarané po materiálnej aj duševnej stránke, tak nevidím dôvod prečo by ti ho mali brať a tobôž prečo svokra.....
to sa ti môže vyhrážať takto hocikto...
Neviem ako ste na tom s manželom, či ste spolu, alebo žijete oddelene....neviem či sa exekútor týka aj teba, či sú to spoločné pohľadávky, alebo len tvojho manžela.....jeho rodičmi ste obaja, ale v prípade, že on nie je schopný zabezpečiť malému vhodné podmienky a ty áno, tak logicky si ty prvá osoba, ktorá sa bude o malého starať...
skús sa skontaktovať s nejakým právnikom. na ÚP sú takíto právnici pre verejnosť bezplatne a ten ti povie konkrétne....

salma22
21. okt 2010

myslim ze nemoze ti vziat syna a ak sa rozvadzas tak aj kolizna opatrovnicka dava hlavne slovo sudu takze ak ho nebijes a davas mu papat ,lasku a nechavas mu priestor, tak ti ho vziat nemoze a dolezite je aby si mala kde byvat (zazemie)aj to hra ulohu 🙂 drzim ti palce vela sil a nevzdavaj sa 😉

kristinka123
21. okt 2010

ja sice nie som pravnicka ale o tom velmi pochybujem. Ved do starostlivosti ma velky problem ziskat dieta uz otec a to aj bez financnych problemov. Urcite k vam pride sudny znalec alebo psycholog a pokial je o dieta postarane neni dovod aby dieta zverovali svokre - ved najlepsie je mu u maminy 😉 To je teda moj nazor. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanja61
21. okt 2010

v ziadnom pripade ti syna vziat nemozu pokial je o neho postarane takze nemas sa coho obavat tvoja svokra hraje nie velmi fer hru ale na kazdeho dojde takze hore hlavu a len sa usmievaj nad takymi recami 😉

evinkal
22. okt 2010

Ahoj,písala som ti poštu,ohľadom mojej skúsenosti s týmto istým problémom.Jedno ti poviem-ak si schopná starať sa o dieťatko,je čisté,nieje hladné,chodíš na kontroly,poradne a k lekárovi,netýraš ho,nemáš sa čoho báť....držím palce.Ja to už mám za sebou,tak ti viem presne povedať,čo to je...

janinah
22. okt 2010

svokra nevedela dobre vychovať toho svojho syna a teraz by chcela vychovávať vnuka? nedaj sa zastrašiť a drž sa 😉

janulqa07
22. okt 2010

teraz ta strasia a po sude ani nebudu o vas vediet 😉 ja som mala to iste a na sude nikto ani necekol a ani sancu nemali ... po velmi kratkom case na vnuka zabudli

annie13
22. okt 2010

verim ze nie, drzim palce 😉

lucka1987
22. okt 2010

ked som nemala este 18 nas odobrali mame spou s dvoma mladsimi surodencami ... a nebolo to preto ze mame v rodine pravnikov alebo ma otec dost penazi na zabezpecenie ...otec sa o nas lepsie staral a je nam s nim lepsie. . mala exekucie na krku a bola alkoholicka 😖 .. takze nemyslim ze je pravidlo ze dieta je pridelene najma matke....
no v tvojom pripade si nemyslim ze otcovi co ma na seba pisane nejke financne bremeno... a uz vonkoncom exekucie by pridelili dieta.. toho sa neboj, ako uz hore pisali urcite ta chcu len zdeptat.. az sa bojis a podobne.. pokial sa onho staras ako mas... nie je dovod.. ani keby si byvala u nich doma...

andreaka11
22. okt 2010

ona sa vyhraza len preto, lebo ked sa vy dvaja rozvediete, tak sa boji toho, ze svojho vnuka uzz nikdy neuvidi. a povedz jej, ze ked sa neprestane vyhrazat, tak ho naozaj nikdy neuvidi

maggie2
22. okt 2010

@lilianka851 dieťa v ŽIADNOM prípade nemôže dostať do starostlivosti Tvoja svokra, pokiaľ žiješ, nie si vo väzení alebo niekde v ústavnom liečení. Nikoho nezaujíma, či sa o Tvojho syna jeho otec vie alebo nevie postarať. Jednoducho mu súd nariadi platiť výživné a hotovo. Nikoho nezaújíma odkiaľ vezme peniaze. Jednoducho Ti bude musieť na dieťa platiť.

pici
26. okt 2010

mohla by ti ho zobrat jedine ak by si sa nestarala

pink_lady
26. okt 2010

nema ziadny narok na maleho, mam to od pravnicky, jedine ze by si ty alebbo tvoj manzel boli nesvojpravny ...

chelen
26. okt 2010

zveriť dieťa do starostlvosti iného ako rodiča je možné len v prípadoch, ak obaja rodičia sú nebohí, alebo jeden z nich a druhý o dieťa nejaví žiaden záujem, taktiež tak ako píše pink_lady, ak by ste boli pozbavení spôsobilosti na právne úkony a mali by ste ustanoveného opatrovníka, prípadne zo závažných dôvodov, medzi ktoré však zlé sociálne pomery nepatria. Taktiež ale existuje možnosť, ak so zverením do starostlivosti starej matky by obaja rodičia súhlasili a k návrhu sa pripojili. Tak kľud a pohodu, to potrebuje to dieťaťko najviac. držím palce 😉

kutlicka
28. okt 2010

Nechcem ťa oberať o ilúzie, ale, žiaľ, keď má niekto konexie na tých správnych najvyšších miestach, tak ide aj nemožné. Aj zobrať deti mame a zveriť ich trebárs aj Bin Ládinovi, Hannibalovi Lecterovi, alebo pomstychtivej svokre...

evita6
28. okt 2010

myslím, že sa bojíš zbytočne. Pred MD som pracovala ako kolízny opatrovník a týmito prípadmi som sa stretávala veľmi často - pomsta svokry. Tak ako píše chelen starým rodičom sa pri rozvode zveruje dieťa len v prípade nesvojprávnosti rodičov alebo ak ani jeden z rodičov nejaví o dieťa záujem.
Pokiaľ sa riadne staráš o svoje dieťa nikto ti ho nezoberie. Žiadny súd neuprednostní starú matku pred matkou. Svokra by musela preukázať, že v tvojej starostlivosti sú vážne nedostatky - podotýkam naozaj vážne (dieťa by si zanedbávala) nie že si nestihla navariť a upratať. Takže hlavu hore a neboj sa.