Môže mi vziať dieťa? Poradíte mi?

ema01
1. máj 2009

Ahojte,

nechodim casto medzi ludi, ale posnazim sa temu zrozumitelne rozpisat.
Som slobodna matka, byvame s dcerou u mojich rodicov od jej narodenia.
Mam potvrdenie od sudu, ze je zverena do mojej starostlivosti,
otec plati 2000 Skk mesacne vyzivne. Mala dovrsi coskoro 3 roky,
a jeho rodicia aj on sa mi vyhrazaju, ze mi ju vezmu na vikendy
( a ktovie na kolko este.. ), ze je velka.., on sa bude zenit,
chce ju na svadobnu cestu so sebou.
Mala sa nim pekne hrava - ked sa jej venuje,
este nerozprava zrozumitelne, neverim, ze mu na nej zalezi,
lebo vacsinu casu, ked pride za nou travi pri svojom notebooku,
chodi na navstevy kazdy druhy vikend...
Chce vodit aj svoju nastavajucu.. co sa mi nezda normalne..

Na co ma narok? Co mozem ocakavat?

Dakujem 🙂

jabera
1. máj 2009

ahoj ema.
neviem, ci spravne chapem,a le tvoj ex chodi na malu pozerat k vam? a tam chce vodit svoju byvalu? to je akesi cudne.... to predsa nie si povinna, pustat si do bytu cudziu zenu. co sa vikendov tyka, tam pomoze asi jedine sudne rozhodnutie, ale pokial on nie je nejaky asocial, nemaju dovod mu zakazat styk s dietatom. zvacsa byva suden urceny na konkretne dni a moze to byt aj vikend. potom su tam vianoce kazdy druhy rok a prazdniny, vzdy nejak konkretne podelene. zial, tam si nepomozes. vidis v tom velky problem, keby s as nim stykala? pokial bol zly a mas z niecoho pocit, ze by jej ublizoval, musis to na sude povedat.
ale mozno by aj pre malu bol kontakt s nim prospesny a trebars aj pre teba. budes mat cas na seba, mozes ist medzi ludi, za kamaratkami... porozmyslaj o tom..a na svadobnu cestu nebudes povinna mu ju dat. to je len na tvojej voli.

edita33
1. máj 2009

jabera si sa pomylila,,v druhej vete,on chce si vodit svoju nastavajucu,, 😉

bodka13
1. máj 2009

ahoj...tiež si myslím že malej prospeje ak sa bude s otcom stretávať a je pekné že mu na nej záleži...ak by som bola v takej situácii nebránila by som mu v tom 😉
...čo sa týka ex a nastávajúcej...možno ju chce priviesť iba pár krát aby si videla že to nie je žiadna xantipa a neskôr bola pokojná keď bude malá s nimi,ale viem že príjemné stretnutie to nebude ani pre jednu z vás
...tak ako píše jabera,nie si povinná dať mu ju na nejakú dlhšiu cestu,bude to len o vašej schopnosti dohodnúť sa a usúdenia že či je to dobré aj pre dcérku a čím bude staršia či chce ísť aj ona....niečo sa mi zdá,že ak by si ju aj ty chcela vziať do zahraničia tiež budeš potrebovať jeho súhlas-možno to tak nie je,alebo sa mi poplietli rôzne info

terezka044
1. máj 2009
adina22
1. máj 2009

ema - toho ze ti ju vezmu sa bat nemusis,na druhej strane otec ma pravo dcerku vidavat... ako casto a ako budu navstevy prebiehat zalezi na vasej dohode.Ak by ste sa dohodnut nedokazali,v tom pripade rozhodne sud.Pri maloletom dietati mozes trvat na tom,aby navstevy prebiehali v tvojej pritomnosti.To,ze si ju chce vziat na svadobnu cestu sa mi zda pritiahnute za vlasy.Mala je predsa zvyknuta na teba a on ju nemoze tak zrazu vziat na tyzden dva prec od matky.Ak chces mozes zavitat medzi nas na temu slobodne mamicky 😉

ema01
autor
1. máj 2009

Ahojte,

dakujem za rady, vsetky ste velmi zlate 🙂.
Uz som bola zufala, mala je pre mna najdolezitejsia, nemozem spavat..
Vztah mame fajn s tatom, a ked je priliz mily, ked malu pride pozriet,
viem, ze najblizsie vymysli nejaky podraz - ako spolocna navsteva..
U jeho rodicov a ostatnej rodiny som samozrejme ja ta zla,
a on neviniatko a chudacik. Nech sa ozeni cim skor a
prajem im detureniec cely huf, nech ma kazdy po com tuzi🙂.

PS: nie som obetny baranok 🙂

Dakujem

edita33
2. máj 2009

ja iba tolko,ze pokial ju chcu vziat zo sebou na svadobnu cestu tu na slovensku,,ma nato pravo,aj ked si myslim ze naco,ved sa budu venovat svojim radovankam,,ale ked ju chcu zobrat niekde do zahranicia,nato musis dat pisomny suhlas ,splnomocnenie,na vycestovanie,,aby to nebol braty ako unos,,,,pokial ma mala pas,,,,

ema01
autor
3. máj 2009

Plan uz mam, budem informovatm ako to dopadlo 😉
V kazdom pripade sa ozvem.
Ahojte 🙂

terezka044
3. máj 2009

ema informuj, som zvedava. drzim palce 🙂 🙂

sue
3. máj 2009

Ema, ja si myslím, že pokiaľ je otec tvojej dcéry normálny chlap, ktorý svoju dcéru ľúbi, tak je nezmysel mu v stretnutiach brániť. Úplne chápem, že sa ti nepáči myšlienka, že tvoju dcérku bude umývať, obliekať, kŕmiť a hrať asa s ňou žena, ktorá v podstate nahradila teba, ale myslím, že v tomto sa to škôr prieči tebe ako žene, nie tebe ako matke. Skús sa na to pozrieť z iného pohľadu. Pre tvoju dcérku je určite prínosné, keď bude mať fajn vzťah s tatkom + keď uvidí normálny fungujúci vzťah medzi mužom a ženou - keď už ho nemáš ty, tak nech ho vidí u tatka. Iste...nie je najlepšie, že to nie je vzťah mamy a otca, ale aspoň takto...

Držím palce...

ema01
autor
6. máj 2009

Ahojte,

plan sa meni,
mam novinku, ze caka s nastavajucou dieta,
prajem im dvojicky.
Jasne, ze sa mi to prieci..

papa.

terezka044
6. máj 2009

fuha
no to je novinka, tak nech si uziju s detmi na dovolenke 😝
drz sa ema 🙂 🙂