Môže mi môj otec vziať dieťa?

crazygirl22
17. nov 2011

dobry vecer chcela by som sa opytat mam 24 rokov studujem na VS mam 2rocnu dceru a bohuzial byvam smojimi rodicmi nakolko som slobodna matka, nasi mi velmi pomahaju zaco som nesmierne vdacna ale v poslednej dobe sa stale hadame velmi sa do vsetkeho staraju neda sa to vydržat npr.chcela som aj s malou ist ku kamaratke prespat aj ona ma syna chceli sme si urobit pekny den a potom u nej mali babinec ked by deti zaspali nasi mi to zakazali že nemožem aj ked nemali na to pravo ale moj otec sa zacal vyhražat ze ak pojdem da na sud aby mu zverili vnucku do opatery vraj na 100 percent vyhra pretože nemam byt a nemala by som kam s malou ist. v tom ma pravdu nemala 😔 už si nepripadam ako matka svojej dcery o vsetkom rozhoduju oniaj o vychove a ked nesuhlasim zase vyhrazky uplne sa zmenili 😔 ja ale ako sa im postavit ked nemam kam ist. chcela som ist ku kamaratke byvat do podnajomu neplatila by som nic ale nasi sa zacali zase vyhražat že mi vezmu malu ked odidem do podnajmu Preto sa pytam mohol by sud mojmu otcovy zverit moje dieta do vychovy aj napriek tomu ze sa staram a lubim malu ale nemam kde snou kde byvat keby ma vyhodili.

liz_lemon
17. nov 2011

nič také sa nedá, keď sa riadne staráš o malú, tvoj otec bude zrejme nejaký despota, čo si nevšimol, že si už dospelá
ani vyhodiť ťa nemôžu, lebo majú k tebe vyživovaciu povinnosť (§ 62 odsek 1 zákona o rodine: Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť.), keďže si stále študentka VŠ
a čo otec malej, ten ti nemôže nejako pomôcť?

zajaciq
17. nov 2011

no nemoze. to mas teda smolu, tiez som bola v podobnej situacii, ale nasi celu vychovu a povinnosti nechali na mna, teda pomahali, ked som ich o to poprosila, ale do nicoho mi nehovorili. no a matersku som si mohla setrit bokom, za domacnost ani za jedlo som si neplatila. ten tvoj fotrik, no neviem, ty vies najlepsie ako na nho ist, skus vyjst na nho s argumentmi, co ti dala @liz_lemon , mozno sa spamata a prestane taketo hnusne veci rozpravat.. Ja len,.. naozaj sa o malu pilne staras, vstavas k nej ty, kojis ju,..neviem aka je stara, - zrejme sa musis aj ucit, ..neviem, pytam sa, ze ci tie jeho nazory nepramenia z tvojho spravania (napr. ci nechodis casto po veceroch von..a tak) ?
a kontaktuj otca dietata, ak ti neplati nic, tak podaj navrh na sud na alimenty, na vyzivu na teba , mas narok do dvoch rokov dietata kazdy mesiac od neho dostat nieco, takisto aj retrospektivne si vies vysudit naklady na vybavu (ked nie vsetko, tak 50% , kedze ste na to obaja). Ak je zapisany v rodnom liste, o to lepsie, netreba dokazovat otcovstvo, ak nie je, poziadaj ho o to,ak nebude chciet dobrovolne, sud ho na to vyzve)

dakra
17. nov 2011

prepáč, ale tvoj otec asi nie je normálny...ničoho sa neboj, neverím tomu, že by akýkoľvek súd zveril do opatery dieťa dedkovi, keď má normálnu schopnú matku...skôr si myslím, že by sa na neho nepekne pozerali, keby tento návrh dal...v dnešnej dobe je najväčší problém bývanie, nie každý si môže dovoliť podnájom a už vôbec nie hypotéku, je to hrozné žiť v takomto štáte, ale pokiaľ sa ti podarí niečo si nájsť, tak neváhaj a choď od nich preč, aj keď to budeš mať možno ťažšie, ale budeš mať kľud...ja bývam u svokry aj s dcérou a s manželom a poviem ti tá žena ma tak psychicky zničila, že ani neuvažujem o ďalšom dieťati, nerešpektovala ma ako matku, len stále vykrikovala, že ona je babka 😀 za dva mesiace sa sťahujeme a ten pocit je na nezaplatenie, nechcem ju ani potom vidieť, pretože u mňa takáto osoba skončila na plnej čiare...držím ti palce a nenechaj sa zastrašovať, pekne krásne povedz, čo si myslíš a keď ťa vyhodia, čo si myslím, že určite nespravia, tak presne ako píše liz_lemon je to chránené zákonom a môžeš sa obrátiť na sociálku ... pevné nervy prajem a veľa síl

sssimi
17. nov 2011

Neboj určite na to nemajú nárok. Musela by si byť alkoholička, narkomanka alebo zbavená svojprávnosti. Ja byť na tvojom mieste, tak pri najbližšej vyhrážke by som mu povedala nech to spravý, zbalila sa a odišla. Neviem nakoľko je tvoj otec inteligentný, ale on sám by si maximálne zavaril 😉

ajca123
17. nov 2011

Ahoj,nemaj strach a odejdi ked sa to da aj s malou... Lebo ked sa ti za kazdu hlupost vyhrazaju ze ti ju zoberu a osvoja..
Ano prisudili by ju jim keby si bola fetacka,alkoholicka a tak ale to ty nie si a vies sa pekne postarat o malu...
Sprav prvy krok a odstehuj sa ale v tedy ked oni nebudu doma aby ti nespravili scenu pred malou a mala by bola stoho vystresovana.. Drzim palce v rozhodovani...

irriss
17. nov 2011

Bohuzel muzou se postarat o to, abys mela trapeni...
Mela jsem podobnou situaci jako je Tvoje, s tim, ze mne moji rodice nepomahali...
jen tim, ze mi poskytli ten nejvetsi pokoj v byte,ale platila jsem jim za nej najem, tenkrat pres 300Kcs a muj jediny prijem bylo 900 Kcs materske😉 mimojine jsem alimenty 21 let nevidela...V porodnici jsem u sestricek psala Zadost o rozvod...a z nemocnice jsem odchazela s miminkem zabalenym v erarnich - nemocnicnich obleccich, protoze manzel za meho pobytu v nemocnici se postaral o vsechno - vcetne zruseni bankovniho konta...
byl to sice "muj" pokoj, ale jako jediny mel pristup na balkon, takze byl i pruchozim pro ostatni...
V lednici moje matka si vse znacila a cislovala i vajicka...
Budila mne rannim i nocnim kourem z cigarety, abych nahodou si neprispala po perne noci s miminkem... 😢
S manzelem jsem mela jedno soudni stani za druhym...
za tyrani a opusteni ditete i matky jeste v prenatalnim stavu mu byla odebrana moznost "styku"...
Nesmela jsem nikam a musela jsem dodrzovat prisne stanovene hodiny urcene od meho otce..nesmela jsem ke kamaradkam a kamaradky ke mne, nesmela jsem dal nez byl protejsi park...Nesmela jsem pouzivat svoji vlastni pracku, protoze jsem mela "jen" na najem pokoje a na elektriku mi nezbyvalo - prala jsem v ruce a na valse...Moje snidane, obed a vecere byl Sunar meho syna, ktery jsem si umichala v hrnecku a jedla jako "kasi"...
😖 Byla jsem znicena to ano, ale moji rodice chteli a resili situaci tak, ze vypozorovali muj denni rezim, vcetne "uklidu"..a posilali na mne socialni urad uz rano v 7:30hod, protoze to byla jistota, ze nebude vyzehleno, uklizeno a navareno...Kdysi socialka chodila bez oznameni - formou "umyslneho prekvapeni"...
Nastesti socialni pracovnice pochopila situaci a zlo mych rodicu, a nepodporila navrh k adopci, kterou zadali moji rodice...
p.s. Muj pripad je urcite extremem, ale bohuzel nekdy "peklo a zlo" je vitezem...
Napsala jsem Ti svuj pribeh, abys vedela, ze je dobre mit vzdy oci otevrene a reagovat, pokud se ti bude zdat neco podezrive...Je to ma zkusenost, proto se lisi od odpovedi devcat...i kdyz pevne verim i ja, ze k takovym krokum se odhodla jen opravdu ZLY a SPATNY rodic, ktery je posleze zbaven i funkce "dedecek" 😉
Hodne stesti..

simonkazga
17. nov 2011

Ahoj, v žiadnom prípade ti nič takého spraviť nemôže. Bohužiaľ nevidíme do hlavy tvojho otca, ale predpokladám správa sa k tebe takto, lebo je tak trochu sklamaný, že si (zatiaľ) nedokončila VŠ a máš bábo. Na druhej strane ťa chce mať pod drobnohľadom, aby si ďalšie "chyby" nemohla spraviť. Na tvojom mieste by som sa určite snažila dostať sa odtiaľ čím skôr. Presťahuj sa k tvojej kamarátke! Čím dlhšie u nich ostaneš tým to bude horšie. Držím ti palčeky a prajem veľa síl!

annaopialova
17. nov 2011

ahoj povedz im ze je 21storocie a nie doba kamenna neboj sa ty si matka a hotovo oni to len preto zneuzivaju lebo byvas u nich a nemas staly plat

vcielkanelka
17. nov 2011

Ja som pracovala na socialke , sice nie na kuratele ale poznala som vela pripadov. Dietatko ti nemozu vziat, prvorada je matka, ked si starostliva matka, ktora sa o malu prikladne stara a splna vsetky podmieenky riadnej starostlivosti o dieta , sud nezveri tvoju dcerku inej osobe. Toho by si sa nemala bat. Ale zasa na druhej strane je tazke vychovavat a starat sa o deta bez strechy nad hlavou a kedze si u vasich musis sa ci chces ci nechces prisposobit vasim. A tol ide len vzajomnou komunikaciuo. Skus sa zamysliet preco otec sa zak sprava, mozno ta ma este za dieta. Dietatko ti nevezme ale musis si uvedomit ze kedze si v takej situacii musis sa prisposobit aj jemu. Bohuzial nie si svojim panom. Ked mas moznost, viees, ze sa dokazes o malu postarat odis, ja viem, ze rodicia aj ked chcu dobre to niekedy prehanaju a ide to na nervy a mozno to tvoj otec naozaj prehana. Ale dietatko ti urcite nevezme. Neboj sa....T su ine pripady kedy zveria dieta do starostlivosti inej osoby, rod. prislusnika.

mataharyy
17. nov 2011

V určitých případech je to možné (svěření do péče prarodičů), ale spíš na základě tvé neschopnosti se o dítě postarat. Tedy předpokládám že jsi svéprávná, nepiješ, nefetuješ a opravdu se řádně o dítě staráš, v takovémto případě je více méně nereálné, aby ti dítě vzali a svěřili ho do péče prarodičů... Na tvém místě bych asi jednala tak že bych spakovala sebe, dítě a pá pá rodičové... Psala jsi že můžeš bydlet u známé, tak se seber a jdi k ní, pokud budeš mít jeden pokoj pro sebe a dítě, budeš mít přístup k teplé vodě, půjde elektrika a jiné základní potřeby, tak (pokud není problém někde jinde - v tvém přístupu a péči) není boha aby soud odebral dítě a na just bych rodiče dala k soudu a žádala výživné na sebe, pokud jsi student, tak na něj máš nárok 😝 Lehké to určitě nebude (žít sama), ale zas stokrát lepší než si nechat vyhrožovat a omezovat osobní svobodu (jináč na to je taky zákon... 😉 )
@dakra jo to znám, to je chvíle kdy jsi brána pouze jako inkubátor na vnouče, který je po porodu nepotřebný, až na obtíž, protože pro prarodiče už nemá cenu tak se ho rozhodnou zlikvidovat po psychické stránce 🙄

pink_lady
17. nov 2011

holka, tazke to mas ale hlavu hore, dieta by ti nemali vziat preto ze nemas byt alebo chces ist ku kamaratke...no viem ze niekedy rodina vie zavarit aj si ponamyslat, povymyslat 😔 vidim ako prvorade pokusit sa postavit na vlastne nohy a osamostatnit sa aj ked viem ze to bude velmi velmi tazke

sisaha
17. nov 2011

jasne, ze nemozu ti ju zobrat. Na tvojom mieste, ak sa s rodicmi neda existovat pod jednou strechou a vedela by si odist s kamoskou do podnajmu. Poziadaj na sude o vyzivne pre seba, aby si mala prijem, vyzivne na dieta predpokladam, ze dostavas. Ak sa z tychto penazi dokazete uzivit, tak by som sa odstahovala. ak nie, skus porozmyslat o prestupe na externe studium a zamestnaj sa. Ale po tom co pises, je najvyssi cas na osamostatnenie sa...Lebo za chvilu ti otec bude rozkazovat aj co mas malej obliect..Rodicia musia pochopit, ze uz nie si male decko, ktore budu komandovat

nikolca
17. nov 2011

ja som bývala s rodičmi ked som sa rozviedla s mužom,odišla som bývať k nim aj so synom,asi tri roky po rozvode som si našla priateľa,po roku chodenia som otehotnela,naši sa dozvedeli že som tehotná ked som bola v štvrtom mesiaci a aj to ked som to v sebe neudržala a išla vracať na záchod,mama ked počula že vracam rýchlo pustila v kuchyni vodu a začala umyvať riady,potom prišla za mnou do izby a opýtala sa ma či som tehotná tak som musela isť s pravdou von,vyletela na mna že či ten chrapún o tom vie,no proste hrozne sme sa povadili a na druhý deň,mi povedali že si mám hladať podnájom,do vtedy som mala s nimi idealny vztah,hned na dalši deň som si veci zbalila a so synom odišla bývať k priatelovi,nenechal ma v tom samu a trval na tom aby sme išli k nemu,asi po siedmich mesiacoch od odchodu mi môj otec zavolal že či Paťka pustim k nim na prázdniny,nemala som dôvod mu brániť ved sú to jeho starý rodičia,no ich druha vnučka a moja princezna ktorú mam s priatelom ma už dva a pol roka a tu nikdy nevideli a ani neprejavili o nu záujem ☹ syn ked ide k nim na prázdniny tak prídu pre neho a aj ho dovezu vyložia pred chalupu a odidu,ked prišiel otec pre neho prvy krat tak ho môj priateľ volal aj donútra ale že len niečo zahundral,mamu sem tam som stretla v meste aj som ju pozdravila no ona mna nikdy vždy sa otočila na inú stranu a robila sa že ma nepozná ☹

anjelicek26
17. nov 2011

@crazygirl22 - toto co robia je psychicke vydieranie, nerobi to dobre ani tebe, ani malinkej, co najskor odtial prec, mozno sa ten vztah zasa unormalni, ked sa dostanu do pozicicie - dedko babka a nie do pozicie v akej sa vidia oni - nahradni rodicia za dceru, ktora na to nedozrela.

Legalnou cestou ti nemaju malu ako zobrat, v podnajme mate predsa strechu nad hlavou, ma co jest, pit, obliect a ty ju lubis, nie je tyrana ani zanedbana. Viacej tento pripad nikoho zaujimat nebude a moze sa tatino aj na hlavu stavat.

To co robi je ubohe. Velmi.

daniela1974
17. nov 2011

ja si skor myslim, ze maju o Teba strach, aj o vnucku. Ze Ti nedoveruju a neveria, ked chces ist na noc na babinec s dietatom. Nemusis to mysliet zle, ale keby moja dcera s dietatom u mna byvala, a ja by som sa starala o nich, tiez by som nebola nadsena. SKus sa na to pozriet aj z inej strany, z ich pohladu. Vzdy to budu Tvoji rodicia a bud rada, ze Ti hovoria co sa im nepaci, ini Ti to nepovedia.

bbtina
18. nov 2011

Ja len nechapem,ako rodicia mozu dospiet do takeho stadia,ze podnikaju kroky proti vlastnemu dietatu. Kedy nastane ten zlom,ze zabudnu,ze si ich dieta o ktore sa s laskou starali a tiez by ti mali pomahat.ake sme take sme,robime preslapy ale preboha,stale sme ich deti. Az teraz som si uvedomila,akych mam super rodicov. Byvali sme u nich kym mala dcera rok a nechceli ani korunu ani na stravu ani na najom,ked sme sa chceli ist prevetrat dceru postrazili. Ja proste takych despotov nechapem a v ziadnom pripade ti dieta vziat nemozu

mamabiba
18. nov 2011

ja som žila s mojimi rodičmi až do 3 rokov svojej dcérky. materskú som dostávala 1400Sk a otec dieťaťa mi nič neplatil, takže som bola plne odkázaná na ich podporu, za čo im už teraz nesmierne ďakujem. Ale keď som bola tam, no hotová sodoma-gomora. Bola som neschopná, starali sa mi do výchovy malej, ja som bola absolútne neschopná - pre nich - ale až takéto som to nemala. Keď som chcela dakam ísť, tak som s tým problémy nemala, aj oni to brali tak, že si oddýchnu. Potom som si našla priateľa a odsťahovali sme sa. no skoro nič sa nezmenilo. Malá bola na babku naviazaná a keď jej zavolala, že chce babinu, tak moja mama nabehla a zobrala si ju. Upravilo sa to až pred 3 rokmi, keď som sa presťahovala 200km od nich. Teraz sa správajú ako naozajstný babka a dedko 😀 😀 😀 . Teraz keď tam ide Bianka na prázdniny, tak sa už po pár dňoch pýta na mňa a oni sú z toho na jednej strane veľmi smutný, ale na strane druhej sú hrdý, že som taká dobrá mama. Pochopili to. Teraz máme malinké 3 mesačné škvŕňatko a to si úplne užívam.
Niekedy treba spraviť radikálnu zmenu, aby starí rodičia pochopili, že ty si to najlepšie pre svoje dieťatko a oni sú "iba" starými rodičmi, ktorý si ju majú užívať. Osvojiť si ju nemôžu, pokiaľ sa o ňu príkladne staráš. Už budeš končiť zo školou, tak to ešte chvíľku vydrž a potom sa už nebudeš mať problém osamostatniť. Rodičov si toľko nevšímaj a nepúšťaj si takéto veci k srdcu, iba si zbytočne vystresovaná a dcérka to z teba cíti a nevie, čo sa deje.

aspinka
18. nov 2011

podla mna su to len silne reci a robi na teba bu bu bu kludne mu nabuduce odvrkni "no len skus tu srandu" A kludne by som mu splechla "chces robit hanbu pookoli a cirkus nech si maju ludia v nasom okoli o com rozpravat kludne ja mam ciste svedomie len ty ho asi nemas"! Uprimne ti poviem nikdy nevezmu matke dieta len preto ze je slobodna mamicka a byva u rodicov no a co aj keby si byvala v podnajme pokial dietatu zabezpecis vsetko co potrebuje nemaju dovod ti ho vziat a dat starym rodicom ani keby boli Kennedyovci 😀

dazdovka
18. nov 2011

Myslim, ze kym studujes a u nich aj byvas, by si ich mala respektovat, povedat ze - nemate sa do toho starat co ja robim, je dost drze. Ja som bola v podobnej situacii, aby som cim skor vypadla z domu a osamostatnila sa, robila som si naraz niekolko rocnikov, vyuzi ich este viac, kedy sa Ti bude chciet este studovat? Si v produktivnom veku, este stale Ti to pali a dokazes sa naucit viac ako napr. ked budes mat 30 rokov, tak to vyuzi, pracuj na sebe a tym spravis tu najvacsiu sluzbu aj pre svoje dieta. Ak sa ti rodicia vyhrazaju, ze poziadaju sud o zverenie opatery, su smiesni, ved Ty robis to najlepsie pre to, aby si dietatu pripravila dobre podmienky na zivot, robis si skolu nie len pre seba, ale aj preto, aby si mala dobru pracu, aby si sa mohla co najlepsie postarat...
Vystupuj ako zrela osoba, nedaj sa vyprovokovat zvysenym hlasom rodicov, s chladnou hlavou a vecnymi argumentami im oponuj a nemas sa coho bat. Prestuduj si nieco o konstruktivnej hadke a vystupuj pred ich argumentami pripravena, nenechaj sa zatiahnut do ich hry na psychicky natlak a poslusnost.
Myslim, ze u kamosky, ked by si sa musela starat o dieta sama, by to bolo velmi tazke, vyuzi este rodicov je moja rada. Vela stastia.

klincek
18. nov 2011

na to, aby ti tvoj otec alebo iny pribuzny mohol "vziat" dieta treba mat sakra dobry dovod. musela by si ho zanedbavat, tyrat, nestarat sa a podobne. take veci sudy velmi starostlivo zistuju, a myslim, ze u teba by sa nic z toho nepotvrdilo, takze klud 🙂. to, ze si v zlej osobnej situacii (nemas vlastne byvanie a v podstate ta zivia rodicia) samo osebe tiez nie je dovod na odobratie dietata-deti z tychto dovodov neberu ani bezdomovcom!!

takze vyhrazky a vydieranie tvojich rodicov v tomto smere mozes kludne pustit z hlavy, pripadne im to vysvetli tak ako ja tebe-nech sa skludnia. druha vec je, ze by si asi mala riesit to byvanie a financnu samostatnost, ak nechces, aby sa ti starali do zivota-ale to vies aj sama. drzim palce.

oskvarka
18. nov 2011

nemoze podla mna ale problemi ti robit moze takze ja na tvojom mieste vy som isla ku tej kamaratke docasne byvat za ten najom a ak nie tak by som sa minimalne dohodla na najme z rodicmi, ktory im ty budes platit s tym ze uz budes mat prava ako najomnik.... si dospela ale je pravda ze ak ty od nich ziadas (alebo potrebujes) vyzivovaciu povinnost tj. byvas tam lebo ako ich dcera mas narok na to aby sa oni o teba postarali zial oni maju urcite pravo davat pravidla.

eri28
18. nov 2011

mojej kamaratke sa to stalo, matka ma deti v docastnej starostlivosti, ze kamaska, je psychicky chora, neviem, ale otec je alkoholik, teda dedo chudak 2 deti.
Kamoske uz dali invalidny myslim, ze polovicny, ale deti este nema otec deti je tiez neaky asocial, asi alkohol hra rolu, ale moja to dufam, ty nemas take problemy, tak sa snad neboj, a ries to pytaj sa pravnikov, a bud opatrna amudra co podpisujes 😉

martina2001
18. nov 2011

študuješ denne?

albireo
18. nov 2011

pokial si svojpravna, o dieta sa riadne staras, nie je dovod ,aby ho sud zveroval do vychovy niekomu inemu ako tebe.
O vztahu s rodicmi pises malo. Pises,ze studujes na VS, byvas s dcerou u rodicov. Je to denne studium?Kolko ti zostava do konca? Kto sa stara o tvoje dieta, kym si v skole alebo sa ucis? Mas nejaky kontakt s otcom dietata?Mas nejake vlastne prijmy? Prispievas rodicom nejakym sposobom na chod domacnosti?uzivila by si dceru a teba,ak by si sa teraz zobrala a odisla do podnajmu?
Bola si niekedy v minulosti v situacii,ze by si sa musela naozaj postarat sama o seba? Mas predstavu o tom, ako spravovat rodinne financie?
Je dost mozne, ze rodicia ta stale vidia ako male dieta,co sa nevie postarat same o seba nie to o ich vnuca.Nezmeni sa to tym,ze sa s nimi budes hadat alebo sa vyhrazat odchodom. Ak ste v minulosti mali dobry vztah, skus si s nimi sadnut a napr. sa porozpravat o tom, co im vadi na tvojom spravani a co mozete spolocne urobit preto,aby vas vztah fungoval, kym budes s nimi byvat pod jednou strechou.
Ak vies,ze chces ist od nich prec, zajdi na vas obecny urad a spytaj sa na podmienky podnajmu v socialnych bytoch. Ak nestudujes v dennom studiu,najdi si pracu alebo aspon brigadu. Je u vas v meste skolka? informuj sa,ci by ti tam dieta vzali,ak by si chodila do prace.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ani3012
18. nov 2011

ja by som chcela reagovať skôr na teba @nikolca ..... ja by som nepúšťala ani druhé dieťa k rodičom.... keď sa malá narodila,tak chceli prísť doobeda Evičke blahoželať k meninám...(štedrý deň) a ja som im povedala,že neboli jednému,tak nepôjdu ani druhému,že rozdiel medzi deťmi mi robiť nebudú..... je to smutné,normálne mi vyšli slzy, ale snáď jej to vynahrádzajú zase starký z priateľovej strany....

katarinajurikova
18. nov 2011

Jaaj moja ja som toto mala 6 rokov.Bola som rada,ze mozem s malym byvat u nasich,ale platila som najom,aj jedlo som si musela zaobstarat z tej almuzny,alimenty som nevidela do dnes.Ked som si chcela len ukrojit z ich chleba tak bola hadka.Maleho proti mne stvali,stale som bola pre nich len ku... pritom som sedela doma na prdeli a nikam som nechodila,ked som prisla od kamosky co i len o 20 minut neskor ,tak spucovala aj ju aj mna.Stali teror...ked mal maly 2,5 roka isla som do prace s tim,ze jasne ze mi ho matka postrazi ,slubovala to,ale na druhy den uz to nebola pravda...Hned pri prvej vyplate si povedali,ze treba aby som im davala aspon o vtedy 1000sk viac.Otec mi kradol kazdy mesiac z materskej 100sk.Ako pise @iriss rano hned ma budila matka trieskanim do riadov,aby som si nahodou nepospala dlhsie.
No a po 6 rokoch som sa vydala.Nasi sa odstahovali 100km daleko ,maleho mali na prazkach raz a muz povedal,ze uz nikdy...Nedali mi ho 2 tyzdne ani k mobilu,ani na skype.Pretoze im povedal ,ze dostal po ustach za nieco.Pred celou rodinou na mna porozpravala ,ze ho tyrame s muzom.Posiellala ku mne kamosku z detsva ,aby dohliadla ci mu davam jest.Nikdy NIKDY nemala ani najmensi dovod k tomu,aby toto robila.Doteraz je to tak ,ze si vynucuju ,aby som im ho davaa na skype.Pridu sem barli si ho bez opytania,mi sme s mm boli len nejaky dvaja debilkovia.Muz potom dohovoril mojmu otcovi,ze to takto dalej nejde.Chvilu to bolo ok ,ale zase sa mi to zda ,ze upada do starych kolaji.
Dieta ti vziat nemozu,,,drzim ti palce (mne sa dokonca vyhrazali ,ze policajtov zavolaju,pretoze posielali syna ako 3 rocneho aby mi nadaval do k....)a ja som sa branila.Nie si sama...Hlavne,ked budes mat moznost odstahuj sa,nic lepsie nemozes urobit.

bluehorsee
16. jan 2024

@crazygirl22 ešte dnes zbaľ dcerku a odíď ku kamarátke. Začni študovať externe, maličkú daj do jaslí, prípadne sa dohodni s tou kamarátkou, že si budete detičky strážiť navzájom a nájdi si prácu, alebo aspoň brigádu.
Tvoje otec zaspal dobu. A aj keď to možno myslí dobre, docieli jedine to, že ho znenávidíš a nikdy sa nepostavíš na vlastné nohy

zuzanka.zuzu
16. jan 2024

@bluehorsee snáď to za 3 roky stihla vyriešiť, už ani nie je na koňovi... nabudúce pozri dátum 😉

bluehorsee
16. jan 2024

@zuzanka.zuzu dokonca za 13 rokov😃