Motorka na 6. poschodí - smrad z paliva ide do bytu

30. júl 2024

Dobrý deň, viete poradiť, ako riešiť túto situáciu? Sused clapčisko okolo 25r. ,vrátil sa naspäť bývať k rodičom. Bol niekde 2 roky v prenájme, bývame v paneláku na poschodí 4 byty. A on sa dotrepe na 6. poschodie s motorkou, je väčšia ako skúter. Dnes som ho upozornila, že nech s tým nechodí sem k bytom, z bezpečnostného hľadiska a blokuje únikovú cestu cez schodisko. No drzý bol , že to je väčší bicykel a čo mi vadí. Smrad z paliva mám v byte a ten bordel čo nanosí na kolesách ani nevravím. Pôjdem aj za domovníkom ak mu dohovorí, ale celá ich rodina sa tvári, že sú niečo viac a prejde im všetko. V bytovke máme aj kamery, tak dôkaz je. Treba sa obrátiť na hasičov, mestkú políciu ?

melanta
30. júl 2024

Políciu by som volala okamžite. Motorka nemá povolenie parkovať v bytovke. Stačí, aby prišli raz, isto si to chlapec rozmyslí. Motorku môže parkovať vonku na parkovisku tak ako auto. Domovníka resp. zástupcu vlastníkov by som týmto neotravovala. Určite máte správcu, toho informuj písomne/mailom aj s fotkami, aby to riešili z bezpečnostného hľadiska, pretože áno, určite motorkou vo vnútri porušujete povinnosti ohľadom únikovej cesty. Nech to rieši správca, na to ho platíte. Ty rieš políciu, volala by som normálnu políciu, nie mestskú. Ty sa s ním nehádaj, nech ho rieši polícia a správca.

sasa1310
30. júl 2024

Aký smrad z paliva? Aký bordel z kolies? To musí byt riadne silný chlap, keď dokáže vytrepat tak ťažkú vec ako je motorka väčšia ako skúter. Ja to mám problém udržať v rukách len bez stojana.
A kamery chceš použiť na toto? Zabudni. Kamery nie sú reality show, že si ich budeš kukať kedy chceš

aurelia2000
30. júl 2024

Jednoduché, volaj hasičov, ti to majú v kompetencii. Zatarasil unikovy východ.

sasa1310
30. júl 2024

@aurelia2000 no ale v tom prípade budú platiť pokutu všetci. celý bytový dom a nie malú pokutu

libusak
30. júl 2024

Motorka? A ako ju vytrepal? Ja mam motorku a mozem povedat ze lahku kedze ma len 200kg bez paliva. Do vytahu ju isto nedal. To by nezvladol. Po schodoch sa s tym ist neda.
Nema nahodou elektrobicykel?
Unikovu cestu zatarasit nesmie s nicim

sasa1310
30. júl 2024

@libusak presne. Motorku ani skúter nevytrepe len tak do výťahu alebo po schodoch.

libusak
30. júl 2024

@sasa1310 to sa neda. A ako? Na zadne? Motorku? To by ani Chuck Norris nezvladol

sasa1310
30. júl 2024

@libusak presne toto píšem vyššie. Mali sme tiež motorky. Autorka chce zrejme rozdúchať vášne alebo sa nudí

libusak
30. júl 2024

@sasa1310 uplne suhlasim. Suseda za vsetky prachy 🤦🏻‍♀️

aurelia2000
30. júl 2024

@sasa1310 Nie, pokutu dostane konkrétna osoba, keďže sa dá zistiť vlastník motorky.

aurelia2000
30. júl 2024

@libusak Na niektorých veziakoch sú osobné aj nákladné výťahy.

sasa1310
30. júl 2024

@aurelia2000 nie, pokutu dostane celý bytový dom, nakoľko úniková cesta je spoločný priestor všetkých vlastníkov. Hasičov nebude zaujímať komu patrí motorka, ale pokutu pošle správcovi, ktorý ju následne uhradí z fondu opráv. Až neskôr si môžu vlastníci pýtať peniaze od dotyčného.

alexanderkovacs
1. aug 2024

Bicykel nema benzinovy motor. Kludne zavolajte policiu. Ked to pekne nepojde. Pojde po zlom. Kazdy den by mal kupovat 2 nove gumy 🙂

carter30
13. aug 2024

U nás je napríklad aj nákladný výťah,kde dáš aj 4 motorky ty hviezda ... -sasa