Morálne hodnoty ženy

putiacka33
22. jan 2017

Dobry nepisem v mojom mene. Dufam ze to nevadi. Potrebovala som potrebu napisat aj kvoli sebe. Velmi som zvedava a zaujima ma vas postoj a nazor na danu vec. Manzelka nevidi nic zle na chatovani s cudzimi muzmi. Rozne fotky v mobile. Nie je problem pretancovat celu diskoteku s cudzim. Ze kupanie s chlapom ktoreho manzel nepozna na kupalisku mimo mesta bydliska je ok. S danym chlapom vozenie z roboty a do je ok. A z manzelom uz intimne nefunguje. Ano manzel jej ublizil roky dozadu. Hraval a narobil dlhy. Preto robi vonku na turnusy. Inac je to dobry clovek. Maka a stara sa o rodinu. Pochopil ze to pokazil. Nepije. Nebije. Nekrici. Ale dohodli sa ze to potiahnu spolu. Su tu deti a pod. Dal jej moznost odist ale ostala. Je dobry otec. Dava veci dokopy. Lubi zenu a vsetko toto jej odpustil. Stoji pri nej. Dokonca len on jej pomohol co sa zaplietla cez chat s debilom ci ju potom otravoval. Ona sa k nemu sprava ako k veci. Vsetko sa zacalo menit ked sa vratila po MD do roboty. Dakujem.

nickneznamy
22. jan 2017

No pokiaľ to manželovi nevadí a on s ňou nerobí "poriadky", tak nie je čo riešiť, či?

stardust
22. jan 2017

nemyslim si, ze je to moralne od tej zeny, take manzelstvo sa ani neda nazvat fungujucim, ale ked to obom vyhovuje, tak je to ich vec.

natalkanasta
22. jan 2017

@putiacka33 A co je teba do toho? Ved si o tom mysli, ze je to nie je ok, a ty zi podla svojich moralnych zasad a hodnot. Pokial sa nejedna o tvojho muza / zenu, tak ta do toho vobec nic..

bodka13
22. jan 2017

@putiacka33 nejako priamo sa ťa tá situácia dotyka?
Myslím, že ak to vyhovuje im dvom,teda hlavne ten muž ak to toleruje tak my ostatní si o tom môžeme mysliet čokoľvek, no nijako to nevyriešime

janinah
22. jan 2017

Nie je tam láska,niet o čom...ak takto fungujú kvôli deťom,tak tie deti to vidia,cítia,tú "cudzotu" medzi rodičmi.Ak ťa ten muž požiadal o radu...iné to nebude,tak nech takto živorí kým deti nedospejú alebo nech odíde a nájde si ženu,ktorá ho bude ľúbiť.Ak ťa nepožiadal,tak nerieš.

obsadenemeno
22. jan 2017

Kym to nie je tvoja kapusta, neokopavaj. Pories si svoj zivot alebo priznaj, preco ta to tak zaujima.

lasina
22. jan 2017

Priam milujem,😠 keď sa ľudia stareju do toho,čo ich nič nie je.Nemáš nič na starosti,len riešiť ostatných?!

natalkanasta
22. jan 2017

Aj sa ta to tyka nejako? Si sa zoznamila s tymto muzom, chces sa s nim stretavat a nechapes preco zije v takomto manzelstve a neodide? Alebo o co ide? Tu mozme tak akurat spekulovat..

jeennyv
22. jan 2017

@putiacka33 ti ludia si svoje v manzelstve porobili, nema to za mna vyznam je to iba pretvarka pred detmi, casto si to rodicia myslia, ze ako super udrzia rodinu a perfetkne to hraju, ale povacsine prd, deti stale vycitia, ze to nie je ok a potom v dospelosti vycitaju rodicom, preco nezili normalne...zena sa cez to spravil nepreniesla, ocividne vztah ochladol, co nema doma hlada inde, on to toleruje lebo predtym spravil chyby a teraz sa kaja...za mna, zle na zlom...v 50tke pridu na to, ze si dobabrali zivoty a nemuseli...

celasapremenim
22. jan 2017

lubia svoje deti, chcu, aby mali aj mamu aj otca
co teba do toho, co si navzajom toleruju a robia, a preco

sunny8
22. jan 2017

Fuuuu no tak pisat si s niekym to podla toho o com ja na to neziarlim ani manzel nie tak neviem nepiseme take daco cisto odveci ale ked je tam kamaratstvo tak teraz pre manzelstvo sa nebudeme zdrzovat od ludi ktori nam napr v zivote pomohli a pod hoci aj opacne pohlavie ... Uz fotky disco a kupaliska NIE ! To uz je prehnane ... A to chodenie do roboty a z roboty je v poriadku podla mna napr ked ma robotu 30km od domova ako napr ja a nema odvoz a spoje su dost biedne tak je to pripustne aj mm v tom nevidi problem nerobi hned drama zo vsetkeho ked nemam inak ako ist tak nevyvadza preto aj keby som isla sama s druhym muzom uz xkrat sa to tak stalo a nic nikdy medzi nami nebolo ... Ja by som to tiez dokazala tolerovta.... Dovera je dolezita ale oni ako par nefunguju asi iba kvoli detickam no :( smutne ze ma dakto taky zivot

sardinka336
22. jan 2017

@putiacka33 a nie je to nahodou tvoj problém? Ja neverím, ze niekto takto detailne potrebuje riešiť zivot niekoho ineho na diskusnom fore.
Ale čisto hypoteticky ak by sa zena/muz ku mne spraval ako k veci a ja mu pomaham, ťaham ho zo sračiek, staram sa o rodinu, je tu ochota odpustit a na toto všetko partner nereaguje tak ho pošlem kade lahšie ...ked si myslí, ze tí debili čo otravuju su lepší...
Ked je koze dobre, ide sa šmýkať na lad...asi tak..

sense
22. jan 2017

Nuzz ako pomsta muzovi nic moc...ak si ti ta zena a mstis sa je to ubohe a moze sa stat ze ta muz kopne di riti a nebude ostavar s tebou kvoli detom prip.zacne hrat a robit dlhy znova,

Ak si muz a opisujes spravanie manzeljy tak sa ti divim ze to tolerujes

Ak si tretia osoba ,zametaj pred vlastnym prahom

katarinamarkova
22. jan 2017

@putiacka33 ono to je vždy takto:
vzťah dvoch opisuje vždy jeden ako:
AXY
ten druhý ho opisuje ako:
BCD

objektívna realita je nejako takto:
ACS

Ak ale opisuje vzťah dvoch ľudí niekto tretí, tak je výsledok od objektívnej relality t.j. ACS vzdialený na kilometre a výsledok je nejaký takýto: 12EIIOCO1258855XYZ

skúsim vysvetliť 🙂 je totál zbytočné ak sa tretia osoba mieša do kvality nekvality zvyklostí nezvyklostí vzťahov iných osôb a tobôž super maxi zbytočné ak sa tretia osoba pýta na názor na vzťah, ktorý sa jej netýka, úplne cudzích ľudí 🙂 🙂 🙂

melynda
23. jan 2017

@katarinamarkova ono najlepšie aj tak vedia len tí dvaja ako to je medzi nimi, ako kto z nich čo cíti, kto komu ako ublížil, tretia osobna nikdy nebude vedieť všetkú pravdu čo sa vo vzťahu udialo a ako to vlastne po pravde bolo. Nemám rada tieto trojuholníky, nech si každý kuká do svojej misy 🙂

mima4
23. jan 2017

@putiacka33
mne je takých ludi luto, ziju prazdne zivoty, su zraneni, a namiesto uzdravovania, a prijatia seba, toho druhého, este viac sa zranuju.
a ci je to otázkou moralky?
tazko povedat, clovek ktory nebol v detstve lubeny, ktorému nebola dana jeho hodnota, obvykle neprisudzuje hodnotu ani tym druhym, ani manzelstvu, ani zavazkom... proste len preziva ten zivot.. a snazi sa nachadzat jeho "naplnenie" v nezavaznych vztahoch, sexe, diskotejkach...

atinkaa
23. jan 2017

Za mna, co najuprimnejsie, kedze som si precitala i par odpovedi typu - teba co do toho...atd.

Je to vztah dvoch - vztah je funkcny pokial je rovnovaha - rovnovaha nie je stale matematicky 50:50, moze byt barsjako usporiadana - dolezite je, ze v danom ''matematickom prepocte'' je im dobre a oni to ako stav okejkovy, dobry, vyrovnany beru a to ci je to napr. financne on 100 a ona nic alebo ona doma a okolo deti 100 a on 0 je jedno, dolezite je ze im je v tom fajne.

toto aktualne vyzera na vztah kto z koho, kde si jedna ublizena strana vyrovnava skore
na druhu stranu strana, ktora ublizovala prva sa teraz velmi drzi zkratka a je otazka ako dlho to vydrzi.....

ale je to len pohlad zvonku s tym, ze mame spravy este od niekoho dalsieho, kto ma svoj Motiv preco toto cele zistuje, ci uz si mama, sestra, svokra, potencionalna nova partnerka daneho pana atd.

osobne asi by bolo lepsie ak by sa spolu o tom rozpravali - prebrali to spolu

drzim palce, ak si napr. ta, ktorej sa to tyka a len pises ako niekto iny

putiacka33
autor
23. jan 2017

pozdravujem. Ide o mojho brata, tyka sa ma to. Prvotny zaujem bol vas nazor na danu vec, viem bolo to strohe a strucne, Dakujem za vsetky nazory. Pohlad druhych a spolocnosti na konanie manzelky. Ziadne odsudzovanie a robenie zaverov. Jednoducho nazor druhych. Dakujem a vsetko dobre. Viem, ze nakoniec sa aj tak oni rozhodnu, ale pomahat si treba.

bodka13
23. jan 2017

@putiacka33 ono ťažko posúdiť chovanie jeho manželky, keď nevieme ako ublížil on jej a ako sa s tým ona vnutorne vysporiadala.
Myslíš a veríš, že brat ti povedal všetko, úplnú pravdu?.... A ako sa ťa to týka? Je to ich život, ty ich iba pozoruješ a zasahovať by si nemala

natalkanasta
23. jan 2017

@putiacka33 Som rada, ze si nam prezradila, preco a ako sa ta to tyka. Moj nazor je, ze tvoj brat je dobrovolne v tomto manzelstve. Ano manzelka sa sprava ako by bola single, ked chodi na kupalisko s inym chlapom alebo si vypisuje s inymi a travi noci na diskotekach s inymi muzmi (samotne vozenie do prace je podla mna ok), lenze tvoj brat to akceptuje, je to jeho volba. Asi mu to za to stoji, ma pri sebe zenu, ktora je viac jeho kamaratka - blizka osoba - spolubyvajuca a matka jeho deti v jednom. Maju domov, je to ich rodina. Tvoj brat ma moznost vyberu, zit v tomto manzelstve alebo odist, je dospely, nesnaz sa mu vnutit tvoju volbu. Myslim si, ze sestry su casto prilis kriticke k partnerke brata a pokial im ta na to dava este dovod, je to horsie, ale aj ked je to tvoj brat, nemas pravo a nemala by si im do vztahu zasahovat. Ked ste boli deti a davala si na neho pozor, bolo to ok, ale uz ste dospeli, nemiesaj to, on uz nie je tvoj maly brat. Ano mozes mu povedat, ze si tu pre neho, ak nieco potrebuje, o tvoju pomoc alebo radu musi poziadavat, ale nie davat mu rozumy, on ma pravo vyberu, to on vie. A ak chce ostavat v tomto manzelstve, je to jeho volba, aj ked sa to tebe nemusi pacit, dolezite je respektovat jeho volu a rozhodnutia. Mozes narobit viac skody ako uzitku, ked sa im do toho zacnes miesat..

atinkaa
23. jan 2017

@putiacka33 urcite je fajn ak ma brat v tebe oporu, na tom nie je nic zle ze to zistujes

Co sa tyka toho co dalej, neviem ako velmi mozes s bratom ale prebrala by som to s nim, svoj pohlad, svoje obavy...to ako to vidis ty, to co si o tom myslis ty, ak pravdaze chce pocuvat - ziaden mantinel nie je dobry, predtym podvadzal on, teraz zas je kvazi tvariaci sa ze je uplne jedno co robi jeho manzelka a pritom asi nie je. Poradnu by som mu navrhla - myslim ak im na tom zalezi, tak by to bol dobry krok. Inak poradnu pre rodinu byvalu manzelsku alebo Centrum poradensko-psychologickych sluzieb mozes navstivit aj ty ako sestra, poradit sa v tom co robit, ako napr. bratovi pomoct - to je fajn moznost ak napr. brat o rozhovor nestoji a ty sa tym i tak trapis.
Pripadne ak by o to nestala jeho manzelka, tak je moznost ist sa poradit i samostatne. Teda on sam.