Moji rodičia sa sťahujú preč a je mi z toho smutno

leuska15leuska15
3. okt 2021

Ahojte. Viem ze kopa žien tu ma dôležitejšie problémy a toto vlastne ani nie je problém.
Moji rodičia boli mladí, zaľúbení, chceli veľa cestovať a užívať si, presťahovali sa do Bratislavy a chceli tam žiť naveky. Ale mali 17 rokov a mamina otehotnela. Museli sa vrátiť nazad do zapadákova 400 km. Dali mne aj 3 súrodencom krásne detstvo a majú nás veľmi radi. My sme s mužom tiež vyštudovali v BA a vrátili sa tu, postavili dom, lebo sme tu mali zázemie a cítili sme sa tu doma. Rodičia boli vždy takí, že ak som sa z intraku nevrátila 1 víkend, tak im to bolo ľúto, že im je smutno atď.
Nie som nejaký ''mamkin a ockov cicek'' ale vidíme sa tak 2x do týždňa. V sobotu ráno len vstanem a už mi volajú, že si prídu po deti a robia im program, deti ich majú hrozne moc radi. Mne nejde vôbec o ich pomoc, skôr o to, že sa s nimi veľmi rada vždy porozprávam. Mame podobne názory a vieme stráviť aj 2 hodiny tým, že sa len rozprávame. Vždy som vedela, že keby sa čokoľvek stane, dočasne mi pomôžu, že mám v niekom oporu...
A rodičia teraz, z týždňa na týždeň mi oznámili, že sa rozhodli zmeniť svoj život, že sme veľkí veľké a oni sa vrátia 400 km do Bratislavy. Práca ich tu nebaví, tak idú začať od znova.
Strašne, strašne strašne im to prajem. Ale nemôžem si pomôcť, už 2 dní mi je stále do plaču. Akoby som stratila zem pod nohami, neviem to opísať. Mate niekotra rodičov ďaleko a pritom udržiavať pekný vzťah s nimi vy aj vaše deti? Ďakujem moc

kitycat
3. okt 2021

Nechaj rodicov, nech si ziju svoj sen. Vsak sa nestahuju niekam do Australie... A v dnesnej dobe videohovorov a technologii je to este jednoduchsie. 400km nebudes sice jazdit kazdy druhy den ale nie je to neprekonatelna vzdialenost. Chcu zmenu, dopraj im ju

leuska15leuska15
autor
3. okt 2021

@kitycat samozrejme ze im to doprajem. Ani raz som im na to nič zlé nepovedala, práveže ich v tom podporujem. Je zlaté, že sa vrátia tam, kde začali.... To skôr keď som sama na mňa doľahne akosi a neviem to ani opísať prečo

danieli
3. okt 2021

Rozumiem ti, mam sice uz len maminu, ale vztahy mame nadstandardne, ked uz sa takto rozhodli vzala by som to ako vyzvu, najdete si novy rezim fungovania, je to hlavne necakana zmena a casom sa to utrasie, no a aj ja by som si poplakala s vzdy si k sebe najdete cestu

leuska15leuska15
autor
3. okt 2021

@danieli ďakujem za povzbudenie <3

nicicka
3. okt 2021

Och. No mňa nieco podobne total zlomilo. My sme byvali od mala v jednej dedinke ďalej od mesta na východe SR. Ja som odišla na a západ na výšku a už som tu zostala, postavili sme si dom. Moji rodičia sa rozhodli že predaju rodičovský dom a presťahujú sa bližšie k mestu. Nooo, dlho som to rozdychavala. Áno boli takisto ďaleko. Ale celé moje detstvo v rodičovskom dome, moji kamaráti, obľúbené miesta...to všetko som stratila. Ťažké to bolo. No život je zmena a musí sa ísť ďalej...

miadi
3. okt 2021

Neber to tak tragicky. 400km nie je nic mozete ich chodit navstevovat aj kazdy vikend . Ja mam cez 7000km uz som mamu nevidela rok a vdaka Covid este do buduceho leta neuvidim . Skype funguje kazdy den . Pokecame vidime sa akoby tu bola. Deti vidi. Maly vybozkava mobil -baba 🥰pamata si ju kto je hoci ju od svojich 8m nevidel. Pozera sa ako sa deti hraju. Okrem toho jej kazdy den posielam fotky deti a videa.. na niekoho je to moc ale nam to vyhovuje . Vy sa zariadite ako to vyhovuje vam. V Ba je kopec zaujimavych miest aktivit pre deti. Aspon budete mat zamienku tam ist a raz tam asi budu deti studovat na VS tak aspon budu trochu poznat mesto. A rodicia budu stastni Lebo idu zit svoj zivotny sen ktory dali koli detom bokom. Drzim palce nech si splnia vsetko co si naplanovali. Bud stastna pre nich a nerob im to tazsie extra smutenim. Ani sebe.

evkamotka
4. okt 2021

Fuha, som v rovnakej situácii, rodicia blizko, vela sa vidime. Toto je teda riadna zmena. My sa so svokrovcami striedame (byvaju 200km), raz prideme my, potom oni. V takom rezime pri vzajomnom zaujme by ste do ba vedeli zajst raz za mesiac a vidieť sa 2x mesacne cely víkend

andreatytler
4. okt 2021

@leuska15leuska15 Zda sa ze toto bude pre teba skutocne opustenie rodicovskeho domu. Aj ked mate s muzom svoje vlastne byvanie a zivot, rodicia boli pre teba stale to prave zazemie, opora a domov.
Zavidim ti vztah aky mas s rodicmi. Ak budete na vztahu nadalej pracovat, urcite vam to stale bude fungovat a ked sa stretnete bude to akoby ste sa stretli vcera.

karolinakr
4. okt 2021

Jedno sa ti neda uprieť, že máš úžasný vzťah s rodičmi, Pán Boh ťa ma veľmi rád, toto nie je samozrejmosť vo všetkch dománostiach. Jasne, že ti to je ľúto, len čo ty vieš, situácia sa môže zvrtnúť o pár rokov aj vy predate dom pojdete do Bratislavy, alebo ked maš takych akčných rodičov možno aj do zahraničia všetci spolu , všetko je otvorené - nič nie je nemenné a nastálo
Teraz je korona, pravidlá sa menia zo dňa na deň, možno raz budete spolu ešte

anne_mary2
4. okt 2021

@leuska15leuska15 ja osobne nechapem tieto reci typu ved existuje skype tak si pokecate 😑😑..
akoze ludia ano fajn, ale zase, zeby to bolo nieco wau co mi nahradi stretnutia .. tazko. Ani aby moje deti vyseli hodiny na skype s babkou a hrali sa online… akoze no 🙈🙈 ale ano, chapem, taka doma, zivotne styly, covid, lepsie ako nic.
Za mna to ale nie je riesenie…
uplne Ta chapem, ja som sa po 12 r vratila z BA na vychod, s mamou sme mali vzdy dobry vztah, a teraz co sme v jednom meste spolu travime vela casu - po robote na kavu, na nakup, do lesa, v sobotu len tak zabehnut… 🤷🏼‍♀️ viac x ma napadlo ake to bude ked rodicia tu nebudu, dom sa preda ( lebo sme dvaja surodenci..), az mi prislo tazko 🙈
Uplne ta chapem, pre mna je vztah s rodicmi dolezity, a mame ho aky mame, tiez by ma to mrzelo..
Ale, clovek si zvykne na vsetko 🙂) Casom sa to utrasie, aj ked to je sok.. Myslim ze ked ste mali doteraz taketo vztahy - vzdialenost to nezmeni. Ze sa to zmeni hlavne na telefonaty to je asi jasne, aj to odbehnutie k mame bude tazsie ako dotera, ale nie nemozne 🙂) Urcite to bude dobre, hlavne ked rodicia budu spokojni 🙂

u2jana
4. okt 2021

@leuska15leuska15 buď vďačná, že máš takých akčných rodičov, že sa takto dokážu rozhodnúť pre zmenu. Jasné, že môzete ma skvelý vzťah, kopec ľudí takto žije a funguje. Budete si volať, navštevovať sa cez víkendy, traviť spolu dovolenky, …

dupinka
4. okt 2021

My sme akurát nedávno presťahovali svokrovcov - rozhodli sa prísť žiť bližšie k svokrovej rodine, lebo svokra už nikoho nemá,200km ďalej. Pre mňa veľká zmena, že manžel už nemá detskú izbu,na detstvo už len spomienky,..Mne osobne je smutno, že naše deti už nikdy neprídu do "tatikovej izbičky". Takže chápem Ťa. Ale asi to tak má byť.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
4. okt 2021

@dupinka môžeš mi veriť, že deťom to nič nehovorí, ak prídu do mamkinej, či tatikovej izbičky. Moje vnúčatká /10 a 7/ tu chodia niekoľkokrát do týždňa a to ich zaujíma najmenej 😉 Povedali sme si to a nijak sa nerozplývali.

ahyt
4. okt 2021

A ja bych se zase jako babicka 4 uzasnych vnoucat nedokazala odstehovat.Puklo by mi srdce zalem.Pro ne totiz ziju.😊